خانه برنامه کاربردی
شاخص توده بدن

شاخص توده بدن

نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کاربردی
تعداد دانلود۲۰۰
سازنده ایده پرداز سمنگان
نسخه۲.۰.۰.۰
حجم۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی۹۶/۱۱/۱۹
‏‏شاخص توده بدنی یا شاخص کوتله یا بی‌ام‌آی (به انگلیسی: BMI، مخفف body mass index) سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است. در واقع این سنجش میزان چاقی را اندازه گیری نمی‌کند بلکه ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود. این شاخص در بین سال‌های ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۰ توسط آدولف کوتله دانشمند بلژیکی ابداع شد. نحوه محاسبه آن بسیار ساده است و در بسیاری جاها برای مشخص کردن اضافه وزن و کسر وزن استفاده می‌شود.شاخص توده بدنی از طریق تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر توان دوم(x²) قدش به متر بدست می آید.
‏کمتر از ۱۶٫۵کمبود وزن از ۱۶٫۵ تا ۱۸٫۵عادی از ۱۸٫۵ تا ۲۵اضافه وزن از ۲۵ تا ۳۰چاقی کلاس ۱از ۳۰ تا ۳۵چاقی کلاس ۲از ۳۵ تا ۴۰چاقی کلاس ۳بیش از ۴۰
‏BMI مناسب گروه‌های سنی مختلف
‏۱۹-۲۴ سال = ۲۲
‏۲۵-۳۴ سال = ۲۳
‏۳۵-۴۴ سال = ۲۴
‏۴۵-۵۴ سال = ۲۵
‏۵۵-۶۴ سال = ۲۶
‏۶۵ سال به بالا = ۲۷
‏‏بروزرسانی
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟