خانه برنامه کتاب
غزلیات - گنجینه شعر عاشقانه فارسی

غزلیات - گنجینه شعر عاشقانه فارسی

گنجینه اشعار فارسی

تعداد دانلود۲ هزار
امتیاز۴.۴
تعداد نظرات۳۳
حجم۱۵ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده سپهر نوذریان
‏‏نرم افزار غزلیات برای علاقه مندان به غزل طراحی شده است.در این برنامه غزلیات 22 شاعر بزرگ در قالب 11000 غزل به طور کامل آورده شده است و دارای قابلیت های ویژه ای است که برنامه را نسبت به برنامه های دیگر متمایز می کند از جمله ، شعر گو ، مشاعره و...
‏قابلیت های برنامه:
‏-شعر گو (برنامه را تنظیم میکنید و هر از مدتی یک نوتیفیکیشن حاوی یک شعر از شاعران دلخواه برای شما نمایش می دهد)
‏-مشاعره
‏-اضافه کردن اشعار به قسمت مورد علاقه ها
‏-ذخیره آخرین شعر خوانده شده از هر شاعر برای دفعات دیگر
‏-قابلیت انتقال به حافظه جانبی
‏-امکان ارسال اشعار با پیامک یا ایمیل ویا برنامه های دیگر
‏-اشعار تصادفی
‏-امکان کپی کردن شعر
‏-تعداد نمایش هر غزل
‏-جستجو دقیق در بین شاعران
‏-تنظیمات دقیق ، نوع قلم و سایز قلم و تم برنامه
‏-امکان صفحه بندی برای برگ زدن در هنگام خواندن اشعار
‏-رفع مشکل با فونت فارسی
‏-غزلیات 22 شاعر با نام های :
‏خاقانی , امیر خسرو دهلوی , اوحدی مراغه‌ای , خواجوی کرمانی , عبید زاکانی , بابا طاهر , سعدی , انوری , مولوی ( جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا ) , صائب تبریزی , هاتف اصفهانی , ملک الشعرا بهار , سنایی غزنوی , فروغی بسطامی , وحشی بافقی , سیف فرغانی , فخرالدین عراقی , حافظ , محتشم کاشانی , پروین اعتصامی , عطار , شیخ بهائی
‏غزل در ادب فارسی به قالبی از شعر سنتی فارسی غزل می‌گویند. در قالب غزل که معمولاً بین ۵ تا ۱۴ بیت دارد، مصراعهای بیت نخست با مصراع‌های زوج هم قافیه هستند. موضوع اصلی غزل بیان عواطف و احساسات، ذکر زیبایی و کمال معشوق و شکوه از روزگار است و ابیات غزل فارسی از لحاظ مضمون دارای استقلال‌اند. در آخرین بیت شاعر نام شعری یا تخلص خود را می‌آورد و بهترین بیت آن را شاه بیت یا بیت الغزل می‌گویند. قدیمی‌ترین نمونه غزل مستقل و کامل را می‌توان در آثار شهید بلخی، رودکی سمرقندی، دقیقی توسی یافت.
‏‏• اضافه شدن فونت زیبای نستعلیق
‏•  بهبود اپلیکیشن و رفع باگ ها
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟