خانه برنامه مذهبی
رساله جدولی

رساله جدولی

تعداد دانلود۲۰۰
امتیاز۴.۷
تعداد نظرات۱۲
حجم۹ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده گروه نرم افزاری نوین تیک
‏‏دسترسی به فتوای 14 تن از مراجع معظم تقلید فقط با یک نگاه
‏اولین توضیح المسائل تمام رنگی جهان اسلام مطابق با نظر 14 مرجع که به زودی تبدیل به کتاب خواهد شد.
‏آیا تا به حال شده است که ساعت ها وقت خود را بگذارید تا نظر مرجع تقلید خود را در رساله پیدا کنید؟
‏آیا تا به حال شده است کسی از شما یک سوال شرعی بپرسد و جواب آن را ندانید؟
‏آیا تا به حال مجبور شده اید که چندین دقیقه پشت خط تلفن منتظر بمانید تا با صرف هزینه زیاد جواب سوال شرعی خود را بگیرید؟
‏آیا دوست دارید فقط با یک نگاه به یک جدول، حکم چهارده نفر از مراجع تقلید را به صورت همزمان مشاهده کنید؟
‏آیا دوست دارید در یک جمع، به سوال شرعی افراد که هر کدام ممکن است مقلد یک مرجع تقلید باشند فورا پاسخ دهید؟
‏رساله جدولی با روشی نوین و برای اولین بار در جهان می تواند به تمام این نیازها پاسخ دهد. پس لطفا با ما همراه باشید و امکانات این نرم افزار را مطالعه نمایید.
‏این نرم افزار طی 7 سال تلاش مستمر و شبانه روزی توسط حجت الاسلام حسین صفری تهیه و تنظیم شده است
‏از سالهای دور کتاب های توضیح المسائل و مناسک حج به صورت یک شکل و یکنواخت با همان اصطلاحات پیچیده فقهی منتشر می شده که لازم بود با توجه به پیشرفت علم و فناوری در سالهای اخیر سرو سامانی به این بخش داده شود .
‏مزایای استفاده از رساله جدولی
‏1- پس از آشنایی با روش دست یابی به مسائل، مدت زمان رسیدن به حکم مراجع در بعضی از موارد تا نصف کاهش یافته و در بعضی از موارد فقط با یک نگاه به جداول می توان به مسأله و جواب همه مراجع دست یافت.
‏2- در این روش از پنج رمز اصلی (دایره، مثلث، مربع، خورشید و تیک) استفاده شده که دایرۀ قرمز رنگ به معنای احتیاط واجب، مثلث آبی به معنای احتیاط لازم، خورشید زرد به معنای بنا بر اظهر، مربع صورتی نشانۀ احتیاط مستحب و تیک سبز هم نشانۀ تأیید از طرف مرجع نسبت به موارد ثبت شده در جدول است که برای سهولت در دستیابی مفهوم این رموز، این پنج رمز از اول تا انتها در قسمت پایین (پاصفحه)تمامی جداول آورده شده است.
‏3- رنگی بودن و وجود شکل های گوناگون هندسی که آحاد جامعه با آن ها آشنایی کامل دارند در این کتاب موجب علاقه مندی دختر و پسرهایی می شود که تازه به سن تکلیف رسیده اند و آنان را مشتاق مطالعه احکام می نماید.
‏4- تمامی اصطلاحات تخصّصی فقهی مثل احتیاط لازم، بنا بر اظهر و...که مفهوم آن ها برای همگان قابل درک نیست و معنای خاصی را در احکام شرعی دارند با نمونۀ مثال و توضیح کامل آن ها (به طوری که حتی برای افراد کم سواد هم قابل درک باشد) با زبان ساده در قسمت 'درباره برنامه' آورده شده است. بدین ترتیب خواننده علاوه بر آشنایی کامل با اصطلاحات، یاد می گیرد مثلاً هر کجا مثلث آبی در جدول بود تکلیفش چیست یا هرکجا علامت دایرۀ قرمز وجود دارد چه وظیفه ای دارد و مستقیم وظیفه نهایی خود را انجام می دهد.
‏5- در این طرح مجموعاً حکم 12 نفر از مراجع معظم تقلید در رساله توضیح المسائل شامل آیات عظام 1- امام خمینی 2- اراکی 3- بهجت 4- تبریزی 5- خوئی 6- سیستانی 7- صافی گلپایگانی 8- گلپایگانی 9- فاضل لنگرانی 10- مکارم شیرازی 11- نوری همدانی 12- مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای می باشد که حکم 11 نفر اول در جداول قابل رؤیت است و چون مقام معظم رهبری فاقد رساله عملیه می باشند رساله اجوبۀ الاستفتاآت ایشان در یک بخش جداگانه آورده شده است و حکم 14 تن از مراجع تقلید در مناسک حج می باشد.
‏6- به عقیدۀ روانشناسان، امروزه یادگیری بهتر علوم مختلف با استفاده از اَشکال و رنگ های مختلف و متنوّع در جهان به اثبات رسیده است و در این مجموعه برای یادگیری بهتر خواننده به نحو شایسته ای از این روش بهره گیری شده است.
‏7- با نظر به این که احکام شرعی اصطلاحاً فرّارند و از ذهن انسان زود پاک می شوند استفاده از این روش، این کاستی را برطرف کرده و در اختلاف نظرها (چون هر اختلاف نظری شکل خاص و رنگ خاصی دارد) تا حدود بسیار زیادی نظر مراجع را تا مدت ها در ذهن خواننده باقی می گذارد.
‏8- اتفاق و اختلاف نظرمراجع با یک نگاه مشخص می شود.
‏9- مواردی که نظرات، شلوغ و درهم است با زحمت زیاد تمام اقوال دسته بندی شده و خواننده و مبلّغ برای دست یابی به نظر هر مرجع لازم نیست کلی متحمل زحمت شود و وقت خود را صرف نماید چرا که نظر هر مرجع به راحتی در دسترس است.
‏10- رنگ های متنوّع موجود و شاد جلوه ای زیبا به مجموعه بخشیده است.
‏11- بعد از نگاه به جدول و مطالعه مطالب آن، تا مدت ها نظرات مراجع در ذهن خواننده باقی می ماند.
‏از شما سپاسگذاریم که با خرید قانونی این نرم افزار مارا حمایت می کنید تا بتوانیم همچنان خدمتگذار جامعه اسلامی باشیم .
‏‏بهبود نمایش فونت در بعضی کلمات
‏رفع اشتباهات تایپی در بعضی مسائل
‏افزوده شدن چند کلمه جدید به بخش اصطلاحات فقهی
‏نکته:
‏تیم تحقیق در حال کار بر روی چهار مرجع جدید هستند که به زودی به نرم افزار افزوده خواهد شد.
‏1- آیت الله شبیری زنجانی
‏2- آیت الله سبحانی
‏3- آیت الله مظاهری
‏4- آیت الله وحید خراسانی
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
۵,۰۰۰ تومان

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟