En
حکایات گلستان سعدی به قلم روان

حکایات گلستان سعدی به قلم روان

نسخه: ۱.۰  (۱۳۹۳/۰۳/۰۷)
۱۰۰
۲
مگابایت
۱,۰۰۰ تومان
با ضمانت خرید
حکایات گلستان سعدی به قلم روان #1حکایات گلستان سعدی به قلم روان #2حکایات گلستان سعدی به قلم روان #3

  توضیحات

‏‏شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی یکی از بزرگترین شعرای ایران است که بعد از فردوسی آسمان زیبای ادبیات فارسی را با نور خود روشن ساخت و او نه تنها یکی از بزرگترین شعرای ایران بلکه یکی از بزرگترین سخنوران جهان می باشد .
‏شهرت سعدی معلول چند خاصیت است اول اینکه او زبان شیوای خود را وقف مدح و احساسات عاشقانه نکرده ، دوم اینکه او شاعری جهانگرد بود و گرم و سرد روزگار را چشیده و تجارب خود را برای دیگران با زیبایی و شیرینی بیان کرده و هم چنین وی در سخنان خود چه از نظر نثر و چه نظم از امثال و حکایات دلپذیر استفاده نموده است و دیگر اینکه سعدی به شاعری شوخ طبع و بذله گو معروف است که خواننده را مجذوب می کند و همه اینها دست به دست هم داده و سبب شهرت او گردیده است .

‏آثار سعدی را به گروه منظوم و منثور تقسیم می کنند . شاهکار منثور او گلستان است . گلستان سعدی در هشت باب تنظیم شده است : در سیرت پادشاهان، در اخلاق درویشان ، در فضیلت قناعت ، در فواید خاموشی ، در عشق و جوانی ، در ضعف و پیری ، در تاثیر تربیت و در آداب صحبت.

‏در نظر بسیاری از استادان ادبیات فارسی، درگذشته و حال زیباترین نثر فارسی در بیان مسایل اجتماعی و اخلاقی کتاب گلستان سعدی است که در عین شیوایی و رسایی، هیچ گونه کلام زایدی ندارد.

‏در این کتاب که تصویری از دنیای واقعیت‏هاست، چهره عاطفی و اخلاقی انسان‏ها، آن چنانکه هستند، در قالب داستان‏هایی دل نشین و مزیّن به آیات قرآنی و احادیث نبوی، همراه با اشعار فارسی، عربی و در نهایت بلاغت و شیوایی به نگارش در آمده است. خود سعدیِ شیرین سخن چه زیبا سروده است:

‏به چه کار آیدت ز گل طبقی
‏ز گلستان من ببر ورقی
‏گل همین پنج روز و شش باشد

‏وین گلستان همیشه خوش باشد

‏همینک این اثر فاخر در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

‏قطعاً انتشار هر مجموعه‌ای که به نوعی اولین تجربه در نوع خود تلقی می‌شود، نواقصی در بر دارد؛ ولی ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای اصلاحی خوانندگان و کاربران محترم و صاحب‌نظر می‌تواند مشوق ما برای تکمیل این مجموعه باشد.

‏منبع

‏tebyan.net
‏ghadeer.org

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده

  
اطلاعات باشگاههای فوتبال
اطلاعات باشگاههای فوتبال
ورزشی
رکوردهای جام جهانی
رکوردهای جام جهانی
ورزشی
logo-samandehi