استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
گاهشمار ایرانی

گاهشمار ایرانی

نسخه۱.۳.۳
آخرین بروزرسانی۱۳۹۸/۰۲/۲۱
تعداد دانلود۹۰۰
امتیاز۴.۵
تعداد نظرات۳۲
حجم۱۰ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی ابزارهای کاربردی
سازنده ستيغ
‏‏اپلیکیشن گاهشمار ایرانی، برنامه ای کاربردی است با قابلیت‌های مورد نیاز برای هر ایرانی. مهمترین قابلیت‌های این اپلیکیشن بدین شرح است:
‏• نمایش روزانه، ماهانه و هفتگیِ سالنما
‏• سالنمای رسمیِ جلالی، اوستایی میلادی و قمری
‏• امکان بکارگیری تعطیلات رسمیِ کشور
‏• نمایش تاریخ در نوار وضعیت و به صورت ابزارک (widget)
‏• ارائه اطلاعات مورد نیاز در خصوص گاهشماری باستانی و آیین های باستانی ایران
‏• قابلیت یکپارچه سازی با سالنمای گوشیِ همراه یا تبلت به منظور خواندن و ثبت رویدادها
‏گاهشمارِ ایرانی، نرم افزاری کاربردی است که با داشتن آن بر روی گوشی خود، همواره می توانید از سالنَمایی با بسیاری کاربردهای گوناگون بهره مند شوید.
‏یکی از دشواری های ما ایرانی ها در کار با گوشی های هوشمند، همین است که بیشترِ سالنامه‌های آن، روزها و ماه‌های ایرانی را نشان نمی‌دهد. هرچند که گوشی های هوشمند جایگزین بسیاری چیزها شده اند، این کاستی نمی گذارد که گوشی هوشمندمان دفترچه سررسید و سالنامه‌ی هم باشد. همین است که ما کمتر روی گوشی یادداشت می‌کنیم و کارهای روزانه‌مان را روی آن می‌نویسیم.
‏نخستین ویژگیِ گاهشمارِ ایرانی این است که روزها و ماه‌های ایرانی را بسیار ساده و زیبا و کاربردی در سالنامة گوشی افزوده است. روزهای ویژه و نامگذاری های کشوری برای روزها و آنچه در سالنامه‌های کشور هست در این نرم افزار گنجانده شده است تا کاربر را از سالنامه‌ی کاغذی بی نیاز کند.
‏کاربر می تواند یادداشت های خود و برنامه ریزی زمانی کاری خود را نیز درست مانند یک دفترچه سررسید بر روی آن بنویسد و برای آن زنگ هشدار بگذارد. می توان رویدادهایی مثل جشن ها، گرد همایی ها و ... را در آن یادداشت کرد تا به گاهِ خود نرم افزار آن را به شما یاد آوری کند.
‏گاهشماری باستانی این نرم افزار بر پایه گاهشماری اوستایی نگاشته شده است و در باره روش کار این گاهشمار، در نرم افزار نوشته‌ایم.
‏رویدادهای آئینیِ باستانی و نامگذاری‌های باستانی نیز در این سالنما نوشته شده است که از ویژگی‌های دیگر این نرم‌افزار، دانستنی‌های گوناگون و دیریاب از آئین‌ها و جشن‌های ایرانی است که در گاهشمار در جای خود نوشته شده است.
‏این گاهشمار، سالنامه‌های جلالی (خورشیدی)، اوستایی، میلادی و هجری قمری را در خود دارد و کاربر می تواند با یک نگاه ببیند که این روز در سالنمای اوستایی به چه نامی بوده و در سالنمای میلادی یا قمری چه روزی است.
‏روش به دست آوردن روزها در سالنامه های گوناگون برای همین نرم افزار برنامه نویسی شده است و از برنامه های باز استفاده نشده است؛ بجز سالنامه‌ی قمری که برای استخراجِ تاریخ در خارج از دوره‌ی تطبیق، از Joda time بهره گرفته ایم.
‏به باورِ ما هر ایرانی خوب است که این گاهشمار را بر روی گوشی هوشمند خود داشته باشد. هم برای آگاهی از تاریخ باستانی خود و هم به جای انگیزه ای برای بهره مند شدن از برنامه های گوشی‌های هوشمند برای زندگی.
‏‏• اصلاحیه تقویم قمری

نظرات و امتیاز ها

۳۲ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر آناهیتا
١ دی ١٤٠١

عالی زنده باد زردشت تاریخ و فرهنگ ایران زمین ممنون از سازنده بسیار سپاسگزارم

میپسندم۰ نمیپسندم۰
عکس کاربر wxbpyxc
٣ مهر ١٤٠١

.

میپسندم۲ نمیپسندم۰
عکس کاربر ▀▄ 𝙈𝘼𝙎𝙊𝙐𝘿 ▄▀
٢٢ تیر ١٤٠١

همین که تقویم قمری از ذهنم پاک بشه یعنی عالیه، و همین که روز و ماه و سال پارسی رو میفهمی یعنی فوق العاده هستش. دست مریزاد، نفستون چاق.

میپسندم۲ نمیپسندم۰

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده