خانه برنامه شبکه‌های اجتماعی
قرار | تماس تصویری | ویدیوکنفرانس

قرار | تماس تصویری | ویدیوکنفرانس

رایگان و باکیفیت

تعداد دانلود۷۰ هزار
امتیاز۴.۵
تعداد نظرات۴۴۴
حجم۴۱ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی شبکه‌های اجتماعی
سازنده قرار

قرار بدون کنسلی!

پیشرفت روز افزون تکنولوژی به خصوص در سال های اخیر مناسبات روزمره و نحوه کار و ارتباط ما با یکدیگر را به طور کامل تغییر داده است. به طور مثال چند سال قبل شاید عناوینی مثل دورکاری یا فری لنس جایی در بازار کار حداقل در کشور ما نداشت اما امروزه با ظهور نرم افزارهای مختلف ارتباط از راه دور تبدیل به یک پروسه عادی و املا قابل قبول شده است.
البته این ارتباط فقط محدود به مسائل کاری نمی شود و کاربران نیز با توجه به مشغله های زیادی که دارند تماس های ویدیویی را تنها راه ارتباط مداوم خود با دوستان می بینند. برنامه گوگل میت را شاید بتوان یکی از محبوب ترین های دسته تماس ویدیویی دانست.
اپلیکیشن های ایرانی نیز در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته اند و توانسته اند تولیدات با کیفیتی را در اختیار کاربران قرار دهند. قرار یکی از همین برنامه هاست که با تمرکز روی تماس صوتی و تصویری با کیفیت سعی در فراهم کردن یک تجربه کاربری لذت بخش داشته است. حالا سری به ویژگی های این برنامه جدید بزنیم و آن ها را با هم بررسی کنیم.
این اپلیکیشن به لحاظ قابلیت شباهت های زیادی به گوگل میت دارد، به این صورت که شما برای برگزاری کنفرانس یا تماس ویدیویی خود یک اتاق (Room) تشکیل داده و با دعوت از کاربران مورد نظر جلسه را شروع می کنید. احتمالا اولین سوالی که برای شما هم پیش می آید تعداد افراد مجاز برای شرکت در یک تماس ویدیویی است.
باید گفت از آن جایی که این اپ در مراحل ابتدایی رشد خود قرار دارد فعلا از حضور همزمان ۵۰ نفر پشتیبانی می کند که البته در مقایسه با اپلیکیشن هایی مثل واتساپ فوق العاده است. اما پرچمداران تماس ویدیویی و کنفرانس مثل زوم و اسکایپ این عدد را به بیش از ۱۰۰ رسانده اند که می تواند هدف بعدی قرار باشد.
 

برگزاری کلاس آنلاین

وقتی که اتاق مورد نظر را ساختید و افراد را به آن اضافه کردید نوبت به امکانات مدیریت تماس یا جلسه می رسد که به خصوص برای اهداف کاری بسیار مناسب است. ابتدا می توانید با اشتراک گذاشتن لینک اتاق افراد مختلف را به آن اضافه کنید و یا اجازه حضور افرادی را که نمی خواهید بگیرید.
دسترسی به قطع یا وصل کردن صدا و تصویر افراد نیز از دیگر امکاناتی است که به عنوان مدیر یا ادمین جلسه به شما داده می شود. به هرکسی که می خواهید اجازه صحبت بدهید تا نظم مورد نظر در جلسه برقرار شود.
اما وقتی در یک جلسه کاری هستید یا به عنوان معلم در حال انجام آموزش به صورت مجازی به سر می برید از قابلیت اشتراک گذاری صفحه دستگاه این برنامه بسیار لذت خواهید برد. همانطور که می دانید قابلیت Screen Sharing مدتی است که به یکی از نرم های اصلی برنامه های تماس ویدیویی مثل ادوبی کانکت تبدیل شده است. قرار نیز با در نظر گرفتن همین موضوع این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است.
در انتها نیز بد نیست اشاره ای به کیفیت صدا و تصویر در این برنامه بکنیم که از استاندارد مطلوبی برخوردار است. یکی از مشکلاتی که معمولا پیام رسان ها و اپلیکیشن های تماس ویدیویی ایرانی با آن سر و کار دارند سرورهای ضعیف و در نتیجه کیفیت پایین تماس است که این مشکل تا حد خوبی در اپ قرار از بین رفته است.
ویژگی های این برنامه
تماس ویدیویی با کیفیت
برگزاری کنفرانس های مجازی
پشتیبانی از حضور ۵۰ نفر
مدیریت جلسات
مناسب برای اهداف آموزشی
قابلیت گفت و گوی متنی
مصرف اینترنت نیم بها
‏‏قابلیت تماس سریع با مخاطبان قرار و دریافت اعلان تماس
‏رفع برخی از مشکلات جزیی
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟