En
گزیده غررالحکم
گزیده غررالحکم

گزیده غررالحکم

حجم:۱.۶ مگابایت
نسخه: v۱.۰(۱۳۹۵/۰۸/۰۲)
حداقل سازگاری:   Android 2.3 (Gingerbread)
کتاب
5
1
۲۰۰
دانلود
گزیده غررالحکم #1
گزیده غررالحکم #2
گزیده غررالحکم #3
گزیده غررالحکم #4

   توضیحات

‏سنّت معصومان علیهم السلام میراث شریف ایمان و فضیلت براى انسان هاى حقیقت طلب است و جامِ جانِ مشتاقان را از شراب جانفزاى معنویّت و حکمت سرشار مى کند. حقجویان و خداطلبان، هماره در روشناى قدسى سخن معصومان علیهم السلام به پاکى ها و نیکى هاى جاویدان، راه برده اند.مهم ترین ویژگى هاى این مجموعه را مى توان چنین برشمرد :

‏1 . شامل گزیده مهم ترین متون حدیثى است.

‏2 . در گزیده سازى، ترتیب تاریخى آثار مورد نظر نبوده است و به تدریج، مهم ترین مجموعه هاى حدیثى ، از کهن ترین آنها تا عصر حاضر ، برگزین خواهند شد.

‏3 . حجم هر کتاب و ترجمه آن، بین یک صد تا دویست صفحه است .

‏4 . همه گزیده ها در قطع و طرحى یکسان عرضه مى شوند .

‏5 . هر گزیده شامل مقدّمه ، متن و نمایه است : مقدّمه، به اختصار، دربردارنده اطّلاعاتى درباره زندگانى پدیدآورنده کتاب، جایگاه علمى او و گزارشى از محتواى کتاب و ترسیم جایگاه آن در میان متون حدیثى است . متن، شامل احادیث برگزیده همراه با اِعراب و ترجمه و در صورت نیاز ، شرح است . در نمایه ، فهرست موضوعى کاملى در پایان هر مجموعه ارائه مى شود که با رجوع به آن مى توان به صورت موضوعى به احادیث دست یافت .

‏6 . منابع احادیث ، حتّى الامکان، شناسایى شده و در پانوشت هر صفحه آورده شده است ؛ جز در متونى که از مصادر اصلى به شمار مى آیند .

‏7 . در گزیده ها ، حتّى الامکان ، ترتیب مطالب رعایت مى شود . در مواردى که ساختار جدیدى در نظر گرفته شود ، در مقدّمه به آن تصریح مى شود .

‏8 . در انتخاب احادیث ، حتّى الامکان ، معیارهاى ذیل در نظر بوده است :

‏الف . عموم به آن نیازمند باشند ؛

‏ب . کوتاه ، گویا و کاربردى باشد؛

‏ج . ناظر به یکى از مسائل اعتقادى ، عبادى ، اخلاقى ، تربیتى ، اجتماعى ، اقتصادى و . . . باشد ، امید به زندگى را افزایش دهد و مکارم اخلاقى و اصول انسانى را تقویت کند .

‏9 . سعى شده است تا در ترجمه احادیث ، نثر معیار رعایت شود .

‏10 . گزیده هر اثر، محصول کار جمعى است که زیر نظر دبیر مجموعه تدوین مى شود . در صفحه حقوق هر گزیده ، همکاران شناسانده مى شوند .

‏امید است این مجموعه بتواند دریچه اى کوچک به جهان پرفروغ سخنان خاندان نور علیهم السلام باشد و علاقه مندان را با فرهنگ حدیثى آشنا سازد.

   تغییرات در نسخه جدید

‏ویرایش برخی اشکالات

   دسترسی های نرم افزار

  • دیدن وضعیت شبکه
  • اینترنت
  • بیدار نگه داشتن دستگاه
  • نوشتن بر روی حافظه گوشی
  • خواندن حافظه گوشی
  • پیدا کردن موقعیت جغرافیایی از روی شبکه
  
1
  
5