خانه برنامه مذهبی
نسخه۱.۰.۰
آخرین بروزرسانی۹۷/۰۳/۰۶
تعداد دانلود۶۰۰
امتیاز۴
تعداد نظرات۱۲
حجم۵ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده مجتبی قاسم زاده تهرانی

‏‏بسم الله الرّحمن الرّحیم

‏حفظ‌یار، دوست شما در حفظ قرآن

‏اگر دارید قرآن حفظ می‌کنید ولی برای مرور و تثبیت آن کسی را پیدا نمی‌کنید که حفظ‌های‌تان را بپرسد، اپلیکیشن «حفظ‌یار» مناسب شماست.

‏مشکل چیست؟

‏همان طور که می‌دانید، در تثبیت شدن حفظ شما هیچ‌چیز به اندازه‌ی سؤال پرسیدن دیگران از محدوده‌ای که حفظ کرده‌اید تأثیرگذار نیست. در غیر این صورت مرور حفظ مقداری مشکل می‌شود، زیرا معمولاً همین که در حال قرائت و مرور یک آیه هستیم ناخواسته چشم ما به آیه‌های بعدی آن صفحه می‌افتد و احساس ناخوشایندی پیدا می‌کنیم. نهایتاً این سختی باعث می‌شود مشکل بسیار بزرگتری به اسم اشتباه حفظ کردن قرآن اتّفاق بیفتد؛ یعنی قسمتی را اشتباه حفظ کرده‌ایم و چون همزمان در حین قرائت و مرور آیات به متن قرآن نگاه نمی‌کنیم و نیز کسی نیست که غلط ما را بگوید فکر می‌کنیم درست می‌خوانیم و هر چه بیشتر تمرین می‌کنیم و می‌خوانیم، آن اشتباه را بیشتر تثبیت می‌کنیم و اصلاح آن را سخت‌تر می‌کنیم.

‏راهکار ما چیست؟

‏همان طور که اشاره کردیم بهترین راهکار این است که کسی را داشته‌باشیم و از او بخواهیم از حفظ‌های ما سؤال کند و غلط‌های ما را بگوید. ولی مشکل اینجاست که همیشه نمی‌توانیم یک نفر را دور و بر خود پیدا کنیم که این کار را برایمان انجام دهد. این‌جاست که اپلیکیشن حفظ‌یار به شما کمک می‌کند. حفظ‌یار اپلیکیشنی ساده است، به این صورت که شما محدوده‌ای را که حفظ کرده‌اید مشخّص می‌کنید (مثلاً مشخّص می‌کنید از آیه‌ی ۱ سوره‌ی طه تا ۱۳۵ سوره‌ی طه را حفظ کرده‌اید)، سپس حفظ‌یار به صورت شانسی و تصادفی یکی از آیات بازه‌ی انتخابی شما را نشان می‌دهد، و در قالب کارت‌هایی که به پشت برگردانده شده‌اند آیات بعدی آن را نشان می‌دهد. وظیفه‌ی شما این است که آیه‌ی بعدی را از حفظ بخوانید و بعد با لمس کردن کارت مربوط به آیه، آن کارت را برگردانید و ببینید که آیا آن آیه را درست خوانده‌اید یا نه.

‏حفظ‌یار یک نرم‌افزار جامع قرآنی نیست. ما می‌خواهیم در مواقعی که کسی را برای پرسیدن حفظ در اطراف‌تان ندارید کمکی برای‌تان باشیم. هدف ما فقط همین است. ساده نگه داشتن رابط کاربری این اپلیکیشن برای ما بسیار مهم است. بنابراین اصلاً قرار نیست مثل بسیاری از نرم‌افزارهای قرآنی دیگر همه‌جور امکانات (مثل جستجو و ترجمه و تفسیر و قرائت صوتی و...) داشته باشیم. به لطف خدا در این زمینه اپلیکیشن‌های قرآنی خیلی خوبی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. حفظ‌یار قرار نیست جایگزینی برای آن‌ها باشد، بلکه فقط هدف خود را دنبال می‌کند، و هر چیزی که تأثیری در این هدف نداشته باشد قرار نیست در برنامه وجود داشته باشد تا از سادگی آن بکاهد.

‏حفظ‌یار برای مرور حفظ‌های قبلی شماست، و برای شروع حفظ کمک زیادی به شما نمی‌کند: همان طور که اگر از قبل سوره‌ای را حفظ نکرده‌باشید و از یک نفر بخواهید آن سوره را از شما بپرسد کاری بیهوده است و کمکی به شما نمی‌کند برای حفظ آن سوره.

‏تماس با ما

‏لطفاً اگر چیزی در این اپلیکیشن وجود دارد که شما را آزار می‌دهد، یا مشکلی که باعث می‌شود که شما ترجیح بدهید با همان روش‌های قدیمی حفظ خود را مرور کنید حتماً به ما بگویید (روش‌هایی غیر از سؤال پرسیدن دیگران، زیرا حفظ‌یار برای مواقعی است که کسی را اطراف خود ندارید تا از شما حفظ بپرسد). تلاش ما در درجه‌ی اوّل در این جهت است که از این مشکلات پیش‌گیری کنیم و حفظ‌یار را به پیش ببریم. راه‌های ارتباط با ما از این قرار است:

‏• ایمیل mojtaba74@live.com

‏• آیدی sabereen در پیام‌رسان «گپ» و «سروش»

بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟