خانه برنامه آموزشی
نسخه۱.۱
آخرین بروزرسانی۹۵/۰۱/۱۶
تعداد دانلود۴۰۰
حجم۱ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی آموزشی
سازنده kohan team

‏‏برای اولین بار در ایران*تقدیم به دوستداران علم

‏با این نرم افزار می توانید شرایط خلا را ایجاد و نحوه ی حرکت اجسام را در خلا ببینید و لذت ببرید و با فیزیک بیشتر آشنا شوید

‏تا حالا گهواره ی نیوتن رو دیدین؟ این دستگاه فوق العاده و منحصر به فرد یکی از پر رمز و راز ترین دستگاه های زمان بوده و هست با این نرم افزار می تونید با کنترل متغیر ها شرایط خلا (جاذبه زمین =0)را نیز فراهم کنید یا جاذبه رو چندین برابر کنید

‏گهواره نیوتن' (Newton Cradle) -دستگاهی متشکل از مجموعه‌ای از گوی‌های نوسان‌کننده است که ممکن است آنرا در نمایشگاه‌ها دیده باشید.

‏این وسیله از یک ردیف شامل پنج گوی فلزی آویزان شده با سیم‌های ظریف از یک چارچوب ساخته شده که طوری قرار گرفته‌اند که فقط تماس اندکی با یکدیگر داشته باشند.

‏هنگامی که یک گوی از یک انتهای گهواره بلند کنید و به بیرون بکشید و بعد آن را رها کنید تا به گوی بعدی بخورد، این گوی ثابت باقی می‌ماند. اما گوی در انتهای مخالف در ردیف گوی‌ها به بالا پرتاب می‌شود، و بعد هنگامی که به جای خود باز می‌گردد و به گوی‌های دیگر ضربه می‌زند، باز گوی انتهایی در طرف مخالف به بالا پرتاب می‌شود و این واکنش زنجیره‌ای ادامه پیدا می‌کند.

‏این نرم افزار دقیقا بر اساس قوانین فیزیک ساخته شده است و توانایی انجام ازمایش هایی را دارد هر هرگز در شرایط معمولی امکان پذیر نمی باشد (شرایط خلا)

‏ویژگی های این نرم افزار:

‏*تغییر متغییر های مختلف

‏*کنترل جاذبه ی زمین(Gravity) و ایجاد شرایط خلا(جاذبه=0)

‏*کنترل طول طناب

‏*کنترل و تغییر میرایی(Damping)

‏*کنترل قابلیت ارتجاعی (Elasticity)

‏*کنترل زمان

‏*دقت بسیار بالا و شبیه سازی شرایط مختلف

‏*ساخته شده بر اساس قوانین فیزیک

‏این نرم افزار توسط گروه کهن ساخته شده و برای ساخت آن بیش از 1 ماه زمان صرف شده است

بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟