خانه برنامه آشپزی و رستوران
چی درست کنم

چی درست کنم

حلّ مشکل خانه‌دارها

تعداد دانلود۱۰۰
حجم۷ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی آشپزی و رستوران
سازنده پارِسا
‏‏«امشب چی درست کنم؟» پرسشی که خیلی وقت‌ها از خود می‌پرسیم.
‏یکی از مشکلات معمول خانه‌دارها پیداکردن غذایی است که می‌خواهند درست کنند . برای حلّ این مشکل ، نرم‌افزار «چی درست کنم» مناسب‌ترین غذاها را به شما پیشنهاد می‌دهد . امّا نه هر غذایی را ، بلکه غذاهای مورد علاقۀ خانوادۀ شما و البتّه آن‌هایی که اخیراً درست نکرده‌اید.
‏طرز کار برنامه به این شکل است که ابتدا شما باید فهرستی از غذاهای مورد علاقۀ خانواده را به آن وارد کنید ؛ و برای هرکدام تعیین کنید مایل هستید هر چندوقت یکبار آن را درست کنید . سپس هربار که از برنامه درخواست پیشنهاد شود ، برنامه با توجّه به اینکه از آخرین بار درست کردن هر غذا چقدر گذشته‌است و می‌خواهید آن غذا را هر چندوقت یکبار درست کنید ، مناسب‌ترین غذاها را پیشنهاد می‌دهد.
‏البتّه آن‌چه گفته‌شد ساده‌ترین شکل استفاده از برنامه است . شما می‌توانید برای هر غذا فصل‌های مناسب را تعیین کنید تا برنامه آن را در فصل مناسبش پیشنهاد دهد . یا معیّن کنید یک غذا زود حاضر می‌شود یا درست کردنش طول می‌کشد ؛ بعد موقعی که وقت کافی ندارید ، از نرم‌افزار بخواهید غذاهایی را که سریع حاضر می‌شوند پیشنهاد کند . همینطور است دربارۀ هزینۀ غذا ؛ می‌توانید برای هر غذا معیّن کنید که هزینه‌اش کم ، متوسّط یا زیاد است.
‏در برنامۀ «چی درست کنم» می‌توانید فهرست اعضای خانواده را هم درج کنید . با این کار خواهید توانست میزان علاقۀ هر فرد را به هر غذا تنظیم کنید . در این صورت برنامه نظرات اعضاء را هم لحاظ می‌کند و غذاهایی که بیشتر مورد علاقۀ خانواده است ، بیشتر پیشنهاد می‌دهد . «چی درست کنم» سعی دارد عدالت را میان اعضای خانواده رعایت کند . به این شکل که اگر غذایی که انتخاب و درست کردید کمتر مورد علاقۀ یکی از اعضاء باشد ، برنامه در پیشنهادهای بعدی ، نظر آن عضو را مؤثّرتر قرارمی‌دهد تا وقتی که غذایی انتخاب شود که علاقۀ او به آن غذا متوسّط یا زیاد باشد.
‏«چی درست کنم» این امکان را نیز دارد که هرگاه بدون پیشنهادِ نرم‌افزار ، خودتان غذایی را انتخاب و درست کردید ، انتخاب خود را به برنامه اطّلاع دهید تا برای پیشنهادهای بعدی آن را درنظر بگیرد . البتّه وقتی هم که از میان پیشنهادهای برنامه غذایی را برمی‌گزینید ، باید برنامه را مطّلع کنید ؛ کافی است در فهرست پیشنهادات روی نام غذا بزنید و انتخابتان را تأیید کنید . (برنامه ، بدون استفاده از تاریخ و ساعت دستگاه ، و از روی همین داده‌های ثبت‌شده می‌فهمد از آخرین بار درست‌کردن هر غذا چقدر گذشته است).
‏در «چی درست کنم» غذاها به سه دستۀ غذای‌اصلی ، نوشیدنی و غذای‌جانبی تقسیم می‌شوند . هر دسته فهرست خود را دارد و برای هر دسته به طور جداگانه پیشنهاد ارائه می‌شود.
‏اگر بخواهید می‌توانید از فهرست غذاهایی که در برنامه ساخته‌اید ، پشتیبان تهیّه‌کنید و خارج از برنامه نگه‌دارید . و حتّی می‌توانید فهرست را برای دوستانتان بفرستید . البته ایشان هم باید «چی درست کنم» را داشته‌باشند . برای فرستادن فهرست می‌توانید از «پیام‌رسان‌ها» هم استفاده کنید.
‏ممکن است پس از انتخاب یک غذا از درست کردن آن منصرف شوید ؛ در این صورت می‌توانید انتخاب را در برنامه لغو کنید . «چی درست کنم» ده انتخاب آخر را نگه‌می‌دارد و با لغو آن‌ها اثرشان بر پیشنهادهای برنامه خنثی می‌شود . عمل لغو به ترتیب و از آخر به اوّل امکان‌پذیر است.
‏دسترسی مورد نیاز : برای کار با پروندۀ پشتیبان دسترسی به حافظه لازم است . و برای تأیید اصالت نرم‌افزار ، بررسی وضعیت خرید برنامه در مایکت.
‏به طور خلاصه :
‏-- پاسخ به پرسشِ پرتکرارِ «امشب چی درست‌کنم؟» با پیشنهاد غذاهای مناسب از فهرست غذاهایی که به برنامه داده‌اید.
‏-- پیشنهاد غذاهای مناسب فصل.
‏-- تنظیم سرعت آماده‌سازی و هزینۀ هر غذا و ارائۀ پیشنهاد مناسب از هرکدام.
‏-- سه فهرست مجزّا برای غذای اصلی ، نوشیدنی ، غذای جانبی و ارائۀ پیشنهاد جداگانه برای هریک.
‏-- تنظیم نظرات اعضای خانواده به غذاها و سعی در رعایت عدالت میان ایشان.
‏-- نگهداری اسامی ده غذای آخر انتخاب‌شده و در صورت لزوم لغو آن‌ها(به ترتیب از آخر).
‏-- تهیّۀ نسخۀ پشتیبان از فهرست اعضاء و غذاها.
‏-- ارسال فهرست‌های «غذاها» یا «اعضاء و غذاها» برای دیگران با استفاده از نرم‌افزارهای ارتباطی(مثل پیام‌رسان‌ها) و دریافت فهرست‌ها با همین روش.
‏-- راهنماهای متعدّد و در دسترس.
‏-- بدون آگهی و بدون خرید درون برنامه‌ای.
‏پس از نصب «چی درست کنم» ، وقتی برای اوّلین بار برنامه را اجرا می‌کنید ، باید برنامۀ فروشگاه «مایکت» هم روی دستگاهتان نصب باشد ؛ و به شبکه (اینترنت) متّصل باشد . در این موقع اندکی از اینترنت دستگاه شما مصرف می‌شود تا اصالت برنامه تأییدشود . (ممکن‌است مصرف اینترنت برایتان کمی هزینه داشته‌باشد که احتمالاً ناچیز خواهدبود) . و بعد از بارِ اوّل دیگر نیاز نیست . (امّا اگر «چی درست کنم» را حذف‌کنید یا داده‌های آن را به وسیلۀ اندرُید پاک‌کنید یا این داده‌ها به طور دیگری حذف یا تخریب شوند ، باز برای نخستین اجرای «چی درست کنم» ، «مایکت» و استفاده از شبکه لازم است.)
‏شامد :
‏۱-۱-۷۶۲۶۷۳-۶۳-۰-۱
‏«چی درست کنم» محصول «پارِسانا»
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
۹,۰۰۰ تومان

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟