خانه برنامه سرگرمی
مستانه

مستانه

۲,۰۰۰ تومان
با ضمانت خرید
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی سرگرمی
تعداد دانلود۱۰۰
سازنده گروه نرم افزاری پرشیانا
نسخه۲.۰
حجم۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی۹۴/۰۴/۳۱
‏‏رندان سلامت می‌کنند جان را غلامت می‌کنند

‏مستی ز جامت می‌کنند مستان سلامت می‌کنند

‏یکی از ویژگی‌های عرفا در بیان افکار، سمبولیک سخن گفتن است. یکی از تعابیر رایج در لسان عرفا خصوصاً در قالب نظم، واژة باده است. این لفظ نیز همانند دیگر الفاظ همچون شاهد، دلبر، صنم، زلف، رخ، قامت سرو و غیره ظاهری غلط‌انگیز دارد که حمل به معنای ظاهر نتیجه‌ ای جز عیش و نوش و مستی و لهو و لعب ندارد. اما در زبان سمبولیک استعمال این کلمه ضمن تشابهاتی با معنای ظاهر، اهدافی بلند و کاملاً متغایر با مفاهیم فوق را دنبال می‌کند.

‏شراب ظاهر از انواع رجس و ام‌الخبائث و در شرع مقدس نجس و نوشیدنش حرام است، اما می عرفانی مقوله‌ای دیگر است، هرچند اثر آن هم مستی و بی‌خودی است، لیک مستی آن با مستی باده انگور متفاوت است.

‏ساقی بادة حقیقی، ذات اقدس حق تعالی است و شراب هم از عالمی دیگر است و «می» عبارت است از عنایتی از جانب حق تعالی که آدمی را علم و معرفت می‌بخشد و به ذوق و وجد و محبت و بی‌خودی وا می‌دارد.

‏مستانه نسخه کاربردی و قابل نصب بر روی کلیه سخت افزارهای اندرویدی می‌باشد که مشتمل بر اشعار عرفانی، سروده شعرای پارسی گوی ایران زمین ( لسان الغیب حافظ شیرازی ، مولانا جلال الدین بلخی , خیام نیشابوری , عطار , سعدی , وحشی بافقی , صائب تبریزی و ... ) می باشد. در این برنامه می توانید اشعار را به تفکیک نام شاعر ملاحظه و اشعار منتخب خود را در بخش علاقه‌مندی‌ها بیافزاید و در صورت تمایل آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در بخش تنظیمات نیز می‌توانید سایز و نوع فونت را بنابر سلیقه خود تغییر دهید. این نرم‌افزار امکان جستجو را نیز برای شما کاربر محترم فراهم نموده است.
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟