خانه برنامه سیر و سفر
راهنمای گردشگری خراسان جنوبی

راهنمای گردشگری خراسان جنوبی

نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی سیر و سفر
تعداد دانلود۲۰۰
سازنده اپلیکیشن ساز آنلاین پازلی
نسخه۱.۰.۰
حجم۲۳ مگابایت
آخرین بروزرسانی۹۵/۱۲/۲۸
‏‏    خراسان جنوبی، سرزمین طلای سرخ، دیار کویرهای رویایی
‏استان خراسان جنوبی (سومین استان پهناور ایران) با مساحت 150800کیلومترمربع و با شرایط اقلیمی متنوع در شرق کشور واقع شده است. این استان با مرکزیت بیرجند، از شمال به استان خراسان‌رضوی و از شرق به طول 331 کیلومتر دارای مرز مشترک با کشور افغانستان بوده و از غرب به استان‌های یزد، اصفهان و سمنان و از جنوب به استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان محدود می‌گردد.خراسان جنوبی بر اساس تقسیمات کشوری، در سال 1383 با مصوبه‌ هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی با حضور چهار شهرستان از خراسان بزرگ منتزع شد. در حال حاضر این استان دارای 11 شهرستان، 28 شهر، 25 بخش، 61 دهستان و  3555 آبادی می‌باشد. شهرستان‌های این استان شامل بیرجند، قاینات، طبس، فردوس، نهبندان، سرایان، سربیشه، درمیان، بشرویه، خوسف و زیرکوه می‌باشند.
‏سرزمین خراسان‌جنوبی در طول تاریخ هزاران ساله خود، بستر افتخارات فراوانی بوده که آن هم به علت قابلیت‌های‌ بی نظیر این خطّه بوده است. این استان با طبیعتی گرم و نعمت‌های فراوان و خاص خود و با مردمی مهربان و صمیمی همراه با عطر جانبخش   گل‌های زعفران در شرقی‌ترین نقطه‌ میهن عزیزمان قرار گرفته است. خاک این دیار بستری مناسب برای شکوفایی این گل زیباست و دامن پرمهرش همچون مادری مهربان، پرورش‌دهنده‌ علما، فضلا و عرفای بسیار گران‌مایه بوده است. خراسان جنوبی از پیشینه تاریخی بلندی برخوردار است بطوری که بیش از 816 اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. همچنین یکی از آثار فهرست میراث جهانی ایران در شهر بیرجند قرار دارد که این خود گواهی بر فرهنگ و تمدن این منطقه است. استان خراسان جنوبی علاوه بر جاذبه های تاریخی از جاذبه های طبیعی فراوانی نیز برخوردار است. روستاها و مناطق نمونه گردشگری استان می‌تواند مورد بازدید گردشگران قرار گیرد که منطقه نمونه گردشگری بند دره در بیرجند؛ منطقه نمونه گردشگری باغستان - آبگرم فردوس؛ منطقه نمونه گردشگری شهر تون فردوس؛ روستاهای هدف گردشگری بیدسکان و مهوید؛ منطقه نمونه گردشگری مصعبی کریمو در سرایان؛ منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر قاینی؛ منطقه نمونه گردشگری روستای خرو و نیاز در طبس؛ منطقه نمونه گردشگری قهستان درمیان؛ روستای هدف گردشگری افین زیرکوه؛ روستای هدف گردشگری ازمیغان و پیرحاجات طبس؛ روستای هدف گردشگری ماخونیک سربیشه؛ روستای هدف گردشگری چنشت؛ روستای هدف گردشگری فورگ درمیان؛ روستای هدف گردشگری خور؛ مجتمع آب درمانی آبگرم فردوس، چشمه آبگرم معدنی مرتضی علی طبس، مجتمع آب درمانی آبگرم لوت؛ مجتمع آب درمانی آبترش سربیشه و مناطق گردشگری کویرنوردی دهسلم و حیدرآباد نهبندان، همت آباد زیرکوه، بشرویه و سه‌قلعه سرایان، مظفری فردوس، حلوان طبس و... نمونه‌هایی از این مناطق گردشگری استان خراسان‌جنوبی به شمار می آیند.وجود یکصد بقعه متبرکه و امامزاده در استان، نشانگر عمق اعتقاد مذهبی و عشق مردم این خطه به ولایت و اهل بیت(ع) می‌باشد.
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟