استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه‌ها مذهبی
کامل الزیارات

کامل الزیارات

نصب در حال دریافت
نسخهv۲.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۶/۱۰/۱۸
تعداد دانلود۹۰۰
امتیاز۵
تعداد نظرات۷
حجم۲ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده زلیخا خورشیدی
‏‏نرم افزار کامل الزیارات
‏کامل الزیارات یا کامل الزیارات و الذریعه مجموعه بزرگی از احادیث و روایات از اهل بیت درباره
‏شیوه زیارت پیامبر اسلام و امامان به تالیف ابن قولویه است. این کتاب شامل ۸۴۳ حدیث در ۱۰۸ باب می‌باشد. یکی نکات مثبت این کتاب این است که تمامی راویان حدیث توسط ابن قولویه بررسی شده‌اند و دانشمندان شیعه براحتی می‌توانند به روایات این کتاب اعتماد کنند.
‏نام های کتاب
‏نجاشی از این کتاب به «الزیارات» تعبیر مى‌کند و شیخ طوسی از آن با عنوان «جامع الزیارات» یاد کرده است.مشهورترین نام آن «کامل الزیارة» است، اگر چه به آن «کتاب المزار» نیز گفته‌اند اما در چاپ های کتاب نام «کامل الزیارات» برای آن انتخاب شده است.
‏موضوع کتاب
‏این کتاب در بردارنده مجموعه احادیث و روایات امامان معصوم(ع) درباره فضیلت، ثواب و چگونگی زیارت رسول خدا(ص) و اهل بیت(ع) و امامزادگان واجب التعظیم است.
‏انگیزه نگارش
‏ابن قولویه در این کتاب انگیزه خود را این چنین بیان می کند:
‏«من این کتاب را براى تقرب به درگاه الهى و پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و ائمه معصومین(ع) و نشر زیارت آن بزرگواران در میان برادران مؤمنم نگاشتم و تلاش کردم با نشر معارف اهل بیت(ع) و نقل ثواب زیارت آن بزرگواران، به جمیع اهل ایمان هدیه ای تقدیم کرده باشم.»
‏ارزش و جایگاه کتاب
‏کامل الزیارات از مهم‏ترین منابع روایى شیعه و یکى از معتبرترین مراجع کتاب‏هاى روایى و دعا در شیعه است که در طول هزار سال که از زمان نگارش آن مى‏گذرد پیوسته مورد توجه علما و فقهاى شیعه واقع شده و روایات آن در منابع مهم روایى شیعه نقل شده و به آنها استناد شده است.
‏علامه مجلسی می گوید: «کتاب کامل الزیارات از اصول معتبر و مشهور میان فقهاى شیعه است».این کتاب یکی از معتبرترین مراجع کتب دعا و زیارات متأخرین مانند «مفاتیح الجنان» اثر شیخ عباس قمی مى‌ باشد.
‏محتوای کتاب
‏بخش قابل توجه کتاب، به موضوع سیدالشهدا و ثواب و کیفیت زیارت آن حضرت اختصاص یافته و مؤلف از موضوعاتى چون پیشگویى شهادت امام حسین(ع)، آگاهى فرشتگان از آن و عزادارى موجودات براى آن حضرت سخن گفته است. بنابراین کتاب کامل الزیارات بیشتر درباره زیارت امام حسین(ع) است و منبعى کهن براى دستیابى به زندگانى آن امام نیز به شمار می ‏رود. بخش کوتاهى از کتاب به امامان بعدى تعلق دارد.
‏ویژگی ها و عناوین کتاب
‏از ویژگی های کتاب این است که ابن قولویه همه راویان را توثیق کرده است و این به دانشمندان شیعه کمک می کند تا آن دسته از راویانی که در کتاب رجالی نامی از آن ها برده نشده و فقط در اسناد کامل الزیارات آمده، اعتماد کنند.
‏کتاب «کامل الزیارات» شامل 843 حدیث است که در 108 باب آمده‌ و دارای عناوینی است که عبارتند از:
‏ثواب زیارت حضرت رسول اکرم(ص).
‏آداب و ثواب زیارت امیر مؤمنان(ع).
‏آداب و ثواب زیارت امام حسن(ع).
‏ثواب گریه و اقامه عزا بر امام حسین(ع) و چگونگی نماز و زیارت در حرم ایشان.
‏شیوه زیارت حرم امام کاظم(ع) و امام جواد(ع).
‏شیوه زیارت سائر ائمه اطهار(ع).
‏زیارت مؤمنین.
‏زیارت امامزادگان.
‏‏تغییرات جزیی

نظرات و امتیاز ها

۷ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
💪👑Dr☆AriyaBwauty😉
١٤ اردیبهشت ١٤٠٠

عاااااااااااااااااالی

۰ ۰
اصغر خندان
٢١ آبان ١٤٠٠

اگر صوت هم بهش اضافه می کردید خیلی عالی بود . در بین الحرمین دعا گو هستم

۰ ۰
جمهوری‌اسلامی
١٤ خرداد ١٤٠١

خداشکر

۰ ۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده