دریافت مایکت
En
دوشنبه، ١٤ آبان ١٣٩٧

نوستالژی کادوپیچ شده!

Prince of Persia : Escape

تفننی
۴.۲۶
نصب برنامه
باز هم Ketchapp و باز هم بازآفرینی بازی‌های محبوب! بازی موبایل Prince of Persia: Escape، یک بازی اندرویدی در سبک رانینگ یا دویدنی است و تیم Ketchapp سعی کرده در آن تصویر جدید و جذابی را از بازی شاهزاده‌ی ایرانی به تصویر بکشد.
یکی از اتفاقات جالب و هیجان‌انگیز در بین بازیهای ویدیویی الهام‌گیری از بازی‌های بزرگ و مطرح بازی است؛ این اتفاق مخصوصاً در ساخت بازی‌های موبایل نیز به چشم می‌خورد و سازنده‌های مختلف سعی دارند تا در این نوع الهام‌گیری‌ها از اسم و فضایی مشابه با یک بازی مطرح استفاده کرده و مدلی جدید از آن را ارائه کنند. این آثار با این که بعضاً حق کپی‌رایت نسبتاً زیادی بابت استفاده از عنوان‌های معروف می‌دهند اما جذب مخاطب را افزایش داده و به‌نوعی هزینه‌ی خود را جبران می‌کنند.
همان‌طور که پیشتر گفتیم بازی اندرویدی Prince of Persia: Escape یک بازی موبایل رانینگ است و همان‌طور ک از اسمش بر می‌آید، سازنده در ساخت آن از عنوان محبوب شاهزاده‌ی ایرانی استفاده کرده است. بازی محبوبی که اولین قسمت آن در ۱۹۸۹ برای کنسول‌های نینتندو ساخته شد و رفته‌رفته دنباله‌های متعددی نیز به آن اضافه شد.
بر خلاف دنباله‌های قبلی که برای PC و کنسول ساخته شده بودند، بازی موبایل Prince of Persia: Escape بخش داستانی ندارد و در جریان آن باید در نقش شاهزاده‌ی ایرانی قرار گرفته و از زندان فرار کنید؛ زندانی که احتمالاً به‌طور ناحق در آن گرفتار شدید. ساخته‌ی استودیوی Ketchapp البته تشابه خیلی زیادی با دنباله‌های قبلی شاهزا‌ده‌ی پارسی ندارد و تنها اسم و یکی از چندین ویژگی شاهزاده را به ارث برده و در ظاهر و شخصیت تفاوت زیادی با نمونه‌ی قدیمی دارد.
با شروع شدن بازی اندرویدی Prince of Persia: Escape شما یک‌راست وارد گیم‌پلی بازی می‌شوید و طی چند دقیقه‌ی ابتدایی بازی مرحله‌ای ساده پیش‌روی شما گذاشته و اصول را آموزش می‌دهد. در بازی موبایلی Prince of Persia: Escape در قالب شخصیت اصلی داستان، باید در طول مراحل بازی بدوید و موانع را پشت سر بگذارید. همانند ساختار بقیه‌ی بازی‌های رانینگ در این بازی هم شاهزاده به‌طور خودکار در حال دویدن است و شما باید با جابجا کردن آن از برخورد با موانع جلوگیری کنید. از آن‌جایی که طراحی Prince of Persia: Escape به‌صورت دوبعدی است، تنها می‌توانید با پریدن موانع را پشت سر بگذارید. برای پریدن هم دو توانایی در اختیار شماست:

۱. پرش کوتاه: که برای انجام این نوع از پرش کافی است روی صفحه تپ کنید.

۲. پرش بلند: که برای انجام آن باید اندکی انگشت خود را روی صفحه نگه‌دارید.

موانع هم در بازی Prince of Persia: Escape عموماً تیغه‌هایی هستند که از زمین و در و دیوار بیرون زده‌اند و طبیعتاً با انتخاب پرش مناسب نباید با آن‌ها برخورد کنید.


بازی دویدنی Prince of Persia: Escape در ابتدا مراحل آسانی را پیش روی شما می‌گذارد؛ اما اجازه ندهید که این آسانی شما را گول بزند. در مراحل بعدی موانع پیچیده‌تر خواهند شد و تراکم آن‌ها شما را وادار می‌کند تا سرعت‌عمل بیشتری داشته باشید و حواستان را بیشتر جمع کنید که چه زمانی از پرش بلند استفاده کنید و چه زمانی از پرش کوتاه.  اگر عکس‌العمل مناسبی نداشته باشید، می‌سوزید و باید بازی را از ابتدا شروع کنید. در این‌جا خوب است به یکی از ویژگی‌هایی که این بازی از قسمت‌های قبلی الهام گرفته‌است اشاره کنیم که همان قابلیت بالا رفتن از دیوارهای موازی است که اگر از هواداران Prince of Persia: Escape باشید با مکانیسم آن آشنا هستید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد زمانی که به دیوارهای موازی Prince of Persia: Escape می‌رسید، از طریق پریدن‌های متوالی لبه‌های هر قسمت را بگیرید و بالا بروید.

در کنار تمام این قابلیت‌ها برای ایجاد تنوع در این بازی می‌توانید برای قهرمان‌تان لباس‌های جدید بخرید. البته این امکان هنوز فعال نشده و در آپدیت‌های بعدی به بازی اضافه خواهد شد.
مانند دیگر ساخته‌های Ketchapp بازی رانینگ Prince of Persia: Escape هم از طراحی مناسبی برخودار است. در این نوع طراحی که دیگر به‌نوعی امضای Ketchapp به‌حساب می‌آید، جزییات زیاد نیستند و همه‌چیز در ساده‌ترین حالت ممکن طراحی شده‌است. با این حال المان‌های بازی از کیفیت خوبی برخوردارند و فضا اندکی حالت متریال دیزاین دارد.


درنهایت باید گفت Prince of Persia: Escape یک بازی رانینگ است که سعی داشته با الهام‌گیری از عنوانی بزرگ و پر زرق‌وبرق حسابی خودش را بزرگ نشان بدهد؛ اما ساخته‌ی نهایی در حد یک بازی موبایل است و هرچند می‌تواند به‌خوبی شما را سرگرم کند اما توانش در حد و اندازه‌های یک بازی موبایلی است و از اسم بزرگ خود عقب می‌ماند.

از این کاربر

از کاربرهایی با سطح امتیاز ۲۰+

جالب‌ترین‌ها‌

نظرات

👑ℳarg¤t👑
لایک بلایک
٤ ساعت پیش
★ĶƗℳイムƏみყƱŊĞ★
💕♥Like💕♥
پنج‌شنبه، ٢٢ فروردین ١٣٩٨
mohamadmd
ه
دوشنبه، ٥ فروردین ١٣٩٨
مشاهده همه نظرات
logo-samandehi