دریافت مایکت
En
دوشنبه، ١٢ آذر ١٣٩٧

مواظب چشمات باش!

Night Owl - Screen Dimmer & Night Mode

کاربردی
۴.۶
نصب برنامه
Night Owl‌ اپلیکیشنی است برای محافظت از چشم‌های شما در برابر اشعه‌ی مضر صفحه‌نمایش گوشی‌ هوشمند.

این روزها صحبت‌های بسیاری درباره‌ی مضرات اشعه‌ی آبی موجود در صفحه‌نمایش دستگاه الکترونیکی به گوش می‌رسد؛ از این‌رو بسیاری از افراد برای جلوگیری از آسیب‌رساندنِ این اشعه به چشم‌هایشان، دنبال راهی می‌گردند.

مدتی پس از مطرح شدن این مشکل، اپل در آی‌او‌اس ۹ قابلیت نایت‌شیفت گنجاند. که  با دستکاری مقدار نور آبی، قرمز و سبز که تشکیل‌دهنده‌ی پیکسل‌های صفحه‌نمایش هستند، تعادل نوری مناسبی برای استفاده راحت از دستگاه‌های الکترونیکی فراهم می‌آورد.  باتوجه به تأثیر گسترده‌ای که تصمیم اپل روی کاربران گذاشت، اهمیت این موضوع بیش‌از پیش شد و به‌ دنبال آن اپلیکیشن‌های بسیاری واردِ عمل شدند.

در همین‌ راستا، توسعه‌دهنده‌ای با نام evezzon اپلیکیشنی با نام Night Owl (به معنای جغد شب) را ساخته که نه‌تنها نور آبی صفحه‌نمایش موبایل‌ را کاهش می‌دهد؛ بلکه میزان روشنایی دستگاه‌ را از حداقل میزان تعیین‌شده پایین‌تر می‌آورد تا بدین ترتیب، استفاده شب‌هنگام از گوشی‌ هوشمند هیچگونه تأثیر منفی بر خواب‌ نگذارد.
در قسمت فیلتر رنگ (Color Filter)، دو گزینه‌ پیش‌ روی کاربران است. گزینه‌ی نخست که «Blue Light Filter» نام دارد، تنظیمات پیش‌فرض نور آبی را به صفحه‌نمایش اعمال می‌کند؛ اما اگر قصد دارید میزان نور آبی را شخصاً تنظیم کنید، با استفاده از گزینه‌ی «Advanced Filter» می‌توانید میزان نور آبی، قرمز و سبز صفحه‌نمایش‌ را به مقدار دلخواه کاهش دهید؛ از این‌رو، هر فرد می‌تواند صفحه‌نمایش خود را به تناسب حساسیت چشم‌هایش تنظیم کند.

علاوه بر مورد فوق، بسیاری از کاربران با حداقل روشنایی صفحه‌نمایش دستگاهشان مشکل دارند و ممکن است هرگز نتوانند استفاده‌ی راحتی از گوشی‌ در محیط‌های تاریک و کم‌نور داشته باشند. اپلیکشن Night Owl با شناخت این معضل، قابلیتی در خود جای داده است که به‌واسطه‌ی آن، کاربران می‌توانند حداقل روشنایی نمایشگر را از میزانِ تعیین‌شده توسط تولیدکننده، کمتر کنند؛ بدین ترتیب، افرادی که عادت به مطالعه در ساعت‌های پایانی شب دارند، می‌توانند بدون هرگونه عامل آزاردهنده به مطالعه بپردازند.
ویژگی‌های Night Owl‌ تنها به موارد فوق ختم نمی‌شود. طراحی زیبای این اپلیکیشن و ویژگی‌های جانبی آن باعث شده است با برنامه‌ای روبرو باشیم که یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر است. در زبانه‌ی «Scheduler» که مربوط به تنظیمات زمان‌بندی است، می‌توانید علاوه بر زمان‌بندی دستی، شروع کارِ اپلیکیشن را بر اساس طلوع و غروب خورشید تعیین کنید؛ البته برای بهره‌مندی از این ویژگی، نیازمند پرداخت درون‌برنامه‌ای هستید. با پرداخت درون‌برنامه‌ای، علاوه بر بهره‌مندی از ویژگی یادشده، برای همیشه با تبلیغات درون‌برنامه‌ای خداحافظی خواهید کرد؛ البته طراحی این اپلیکیشن و قرارگیری تبلیغات به‌گونه‌ای است که هیچگونه خللی در تجربه‌‌ی کاربری ایجاد نمی‌کند. در آخر زبانه‌ی «Setting» قرار گرفته است که در آن می‌توانید به برخی از ویژگی‌های جانبی این اپلیکیشن دسترسی داشته باشید. از شاخص‌ترین ویژگی‌های جانبی می‌توان به قابلیت توقف اجرای اپلیکیشن با تکان‌ دادن گوشی، امکان تغییر میزان نور از طریق نوار اعلانات، شروع به‌ کارِ اپلیکیشن از هنگام روشن‌ شدن دستگاه و امکان اعمال فیلتر‌های تعیین‌شده به نوار پیمایش اندروید اشاره کرد.
اپلیکیشن کاربردی Night Owl هدفی ساده را دنبال می‌کند؛ محافظت از چشمان شما!
و برای دستیابی به این هدف تمام جزییات پیچیده‌کننده را حذف کرده و بر هدف اصلیش تمرکز می‌کند. امتیاز ۴.۸ از ۵ در مایکت هم نشان دهنده‌ی محبوبیت این برنامه و رضایت کاربران از آن است.

از این کاربر

از کاربرهایی با سطح امتیاز ۲۰+

جالب‌ترین‌ها‌

نظرات

ـcallmeuniqueـ
Lk blk
دیروز
🌼فابلیس🌼
خوبه چشمون درد نگیره
٣ روز پیش
hananneh
لعک بلعک
جمعه، ١٨ مرداد ١٣٩٨
مشاهده همه نظرات
logo-samandehi