اخبارفیلم و سریال

دانشمندان گونه‌ جدیدی از عنکبوت استرالیایی را تام هاردی نام‌گذاری کردند

اخیرا گونه‌ای جدید از عنکبوت استرالیایی کشف شده که به خاطر شباهت‌اش به ونوم، برای نام‌گذاری آن از اسم تام هاردی استفاده شده است. در ادامه این خبر با مایکت همراه باشید.

به گزارش IGN، بر اساس مقاله منتشر شده توسط Evolutionary Systematics، دانشمندانی که گونه جدیدی از عنکبوت استرالیایی را کشف کرده‌اند اعلام کرده‌اند که علایم روی توراکس این گونه آن‌ها را به یاد طرح‌های سر ونوم انداخته است. به همین خاطر هم آن‌ها نام این سرده از عنکبوت‌ها را Venomius گذاشته‌اند و این گونه خاص V. tomhardyi نامیده خواهد شد. در فیلم Venom و دنباله‌اش، Venom: Let There Be Carnage، تام هاردی نقش ادی بروک را بازی می‌کند؛ عکاسی که بدن‌اش میزبان ونوم می‌شود.

استفاده از نام بازیگران و شخصیت‌های فیلم‌ها برای نام‌گذاری گونه‌های کشف‌شده‌ی جدید یک امر معمول است. ماه قبل بود که گزارش شد نام گونه‌ای جدید از مارها Tachymenoides harrisonfordi گذاشته شده است که به هریسون فورد، ستاره معروف هالیوود، ارجاع دارد. در مجموعه ایندیانا جونز که فورد در آن نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کرد، کاراکتر او به شکل واضحی از مارها می‌ترسید. بد نیست اشاره کنیم که این سومین گونه‌ای محسوب می‌شود که به افتخار فورد نام‌گذاری شده است. آن دو مورد دیگر یک گونه موردچه به نام Pheidole harrisonfordi و گونه‌ای از عنکبوت‌ها به نام Calponia harrisonfordi هستند.

از اسم استن لی فقید و برخی از شخصیت‌های دنیای مارول هم بارها برای نام‌گذاری گونه‌هایی جدیدی از حشرات استفاده شده است. برای مثال یک نوع مگس بر اساس شخصیت لوکی، ایزد شرارت، که نقش‌اش را در فیلم‌های مارول تام هیدلستون بازی می‌کند، نام‌گذاری شده و Daptolestes illusiolautus نام دارد که ترجمه‌اش می‌شود «فریب زیرکانه». یک گونه از مگس هم با الهام از اسم استن لی Daptolestes leei نامیده شده است. در واقع دلیل این نام‌گذاری این بوده که طرح بدن این مگس یادآور عینک‌آفتابی معروف و سبیل‌های سفید استن لی است.

فیلم ونوم 3 در دست ساخت است

دانشمندان گونه‌ای جدیدی از عنکبوت استرالیایی را تام هاردی نام گذاشتند

به دنبال موفقیت‌های فراون نسخه قبل از سری فیلم‌های ونوم، سازندگان در حال ساخت نسخه سوم هستند و قرار است این اثر در تابستان سال آینده اکران شود. فیلم‌نامه این اثر توسط کلی مارسل نوشته شده و خود او هم فیلم را کارگردانی می‌کند. البته داستان به صورت کلی با هم کاری تام هاردی و مارسل شکل گرفته است. ما چیز زیادی درباره این اثر نمی‌دانیم و فقط چیزی که مشخص است، این است که هاردی بار دیگر در نقش ادی بروک ظاهر خواهد شد. همچنین جونو تمپل و چیوتل اجیوفور هم در نقش‌های نامعلومی حضور خواهند داشت.

هاردی پیش‌تر در مصاحبه‌ای با Entertainment Weekly درباره علت پذیرش این نقش گفته بود: «باید بگم ونوم بین شخصیت‌های مارول از دید من از همه باحال‌تره. شاید یه خورده سطحی به نظر برسه، ولی من برخورد پررو و گستاخانه‌اش رو دوست دارم. این که یه موهبت داشته باشی، اما این قضیه در عین حال تراژیک هم باشه باعث میشه شرایط جالبی به وجود بیاد. این یه ابرقدرته که تو واقعا نمی‌خوایش، اما در همین حال عاشقشی. این باعث میشه حس خاص بودن بهت دست بده. اون یه قهرمان ناخواسته و یک ضدقهرمانه.»

در انتها بد نیست اشاره کنیم که فیلم ونوم 3 با بازی تام هاردی قرار است در تاریخ 22 تیر ماه 1403 (12 جولای 2024) در سالن‌های سینما به نمایش درآید.

آیکون فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید Venom: Let There Be Carnage

فیلم
ونوم: بگذارید کارنیج بیاید
Venom: Let There Be Carnage
 

منبع: CBR

دکمه بازگشت به بالا