نوشتن نقد و بررسی در مورد اپلیکیشن‌ها

قابلیت انتشار نقد و بررسی یکی از بخش‌های قسمت اجتماعی اپلیکیشن مایکت، مای‌نت، است. هر کاربر با استفاده از این قابلیت می‌تواند تجربه شخصی خود را در ارتباط با یک یا چند اپلیکیشن نوشته و منتشر کند.

هر نقد و بررسی شامل یک متن توضیح بوده که می‌توان به آن کارت اپلیکیشن، تصویر دل‌خواه و یا ویدیو (با استفاده از لینک آپارات) اضافه کرد. نقد و بررسی‌ها پس از تایید تیم محتوای مایکت روی اپلیکیشن منتشر شده و در پروفایل خود کاربر قابل دسترسی هستند. نقد و بررسی‌هایی که از کیفیت بالاتری داشته باشند، به تشخیص کارشناس منتخب خواهند شد. کاربران می‌توانند نقد و بررسی مورد علاقه خود را لایک کرده و یا برای آن کامنت بگذارند.

هدف از نوشتن نقد و بررسی این است که کاربران با خواندن آن بتوانند تصمیم خود را درباره دانلود یک یا چند اپلیکیشن بگیرند. این نکات به شما در نوشتن یک نقد و بررسی کارا کمک می‌کند:

  • نقد و بررسی باید کامل و جامع باشد و نکات دقیقی را بیان کند.
  • متن نقد و بررسی باید فارسی روان و سلیس باشد.
  • از عکس و ویدئو در توضیحات بهتر نقد و بررسی برنامه‌ها استفاده شود.
  • انتخاب یک عنوان مناسب و مرتبط با محتوای نقد و بررسی ضروری است.
  • مقایسه یا معرفی چند برنامه در یک متن به کاربران امکان انتخاب دقیق‌تری می‌دهد.
اگر نقد و بررسی شما تایید نشد، احتمالا موارد بالا را رعایت نکرده‌اید. دقت کنید که متن شما باید توسط خودتان نوشته شده باشد؛ در صورتی که از مطالب درون مایکت، سایت‌های اینترنتی، یا هرجای دیگر کپی‌برداری کنید نقد و بررسی شما تایید نخواهد شد. برای اطلاعات بیشتر ادامه این نوشته را بخوانید.

شرایط نوشتن نقد و بررسی در مورد اپلیکیشن‌ها

۱. حداقل سطح امتیاز ۱۰ برای نوشتن نقد و بررسی دربارهٔ یک اپلیکیشن لازم است. توضیحات بیشتر دربارهٔ امتیازها در راهنمای امتیازهای مایکت آمده است.

۲. یک نقد و بررسی بعد از ارسال، توسط مایکت بررسی شده و در صورت تایید نمایش داده می‌شود. اولویت‌بندی بررسی بر اساس سطح امتیاز کاربران است.

۳. هرکاربر تنها می‌تواند یک نقد و بررسی «منتشر نشده» داشته ‌باشد و بعد از بررسی می‌تواند در مورد برنامه‌ای دیگر نقد و بررسی نوشته و ارسال کند.

۴. یک نقد و بررسی پس از انتشار امکان ویرایش نخواهد داشت.

ویژگی ‌هایی که یک نقد و بررسی‌ باید برای تایید داشته باشد

۱. در ابتدای نقد نباید سلام واحوالپرسی و یا در انتهای نقد نباید اقدام به خداحافظی با کاربران نمایید و در از درج موارد این چنینی در بخش های مختلف نقد خودداری نمایید.

۲. در نقد و بررسی نباید مخاطب را مایکت قرار دهید و با مایکت مکالمه نمایید و یا هیچ گونه تقاضایی برای تایید در هیچ جایی از نقد مطرح نکنید.

۳. هنگام ثبت نقد باید نقد های موجود برای آن برنامه یا بازی را بررسی نمایید و از درج نقد و بررسی مشابه آن خودداری نمایید.

۴. محتوای نقد و بررسی نباید از ویکی‌پدیا یا وب‌سایت‌های دیگر، نقدهای دیگر کاربران مایکت و یا توضیحات خود برنامه کپی شده باشد. هم‌چنین محتوای نقد و بررسی نباید اطلاعات غلط به خواننده منتقل کند.

۵. محتوای نقد و بررسی باید چیزی فراتر از توضیحی که توسط سازنده در صفحه برنامه نوشته شده است، باشد. تکرار کردن توضیحات برنامه تنها با لحن متفاوت، پذیرفته نیست.

۶. تصاویر و ویدئوهای استفاده شده در نقد و بررسی باید مرتبط به کاربرد برنامه یا برنامه‌های انتخابی بوده و یا از فضای برنامه برداشته شده باشند.

۷. عنوان و متن نقد و بررسی باید کاملا با برنامه یا برنامه‌های انتخاب شده مرتبط باشد. هر محتوایی که بجز تجربه کاربر در استفاده از برنامه و یا ویژگی‌های آن باشد، قابل قبول نیست. درج حداقل ۲ پاراگراف متن در مورد برنامه که ارتباط مستقیم با محتوا و کارکرد برنامه مذکور داشته باشد الزامی است.( درج هر نوع متن غیر مرتبط جزو این ۲ پاراگراف محسوب نمی شود).

۸. زبان متن نوشته شده باید فارسی باشد. عنوان و متن نقد و بررسی از لحاظ نگارشی باید خوانا، روان و بدون غلط املایی باشد. جمله‌بندی‌ها باید به صورتی باشد که درک مطلب به سادگی اتفاق بیفتد. عامیانه نویسی و تحمیل نحوه گفتار به کاربر تا جایی که خارج از املای رسمی نباشد، موردی ندارد.

۹. فونت استفاده شده در نوشتن متن و تیتر باید خوانا و مرتب باشد. در نوشتن متن نباید از کیبورد‌هایی استفاده شود که فونت‌ها و کاراکترهای یونیکد مختلف را در عنوان یا متن قرار دهند. نوع نگارش متن باید به صورتی باشد که خواندن آن دشوار نباشد و حروف و کلمات به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار نگرفته باشند.

۱۰. در ثبت نقد و بررسی نباید آن را به عنوان یک مکالمه محاوره ای بین دو یا چند شخصیت ثبت نموده و در این محاوره اقدام به توضیح اجمالی از کارکرد برنامه مذکور نمایید.

۱۱. در نقد نباید اطلاعات شخصی تان و راه های تماس با خود را از هر طریقی به دیگر کاربران اعلام نمایید.

۱۲. در نقد باید از هر گونه ارائه محتوای غیر مرتبط با برنامه یا بازی خودداری نمایید و تنها در مورد خود بازی یا برنامه محتوا را ثبت و درج نمایید.

۱۳. ترغیب، دعوت و یا اجبار کاربر برای انجام هر نوع فعالیت در برنامه یا بازی که آن را نقد می کنید ممنوع بوده و نباید کاربران را در نقد با اموری غیر مرتبط و غیر قانونی در آن برنامه یا بازی سوق دهید.

۱۴. آموزش بازی با ذکر کامل توضیحات و یا ارائه تصاویر که به نوعی هک یا رد کردن مراحل بازی باشد غیر مجاز بوده و مورد تایید نخواهد بود.

۱۵. محتوای یک نقد و بررسی باید مطابق با قوانین محتوایی مایکت باشد. تصاویر و ویدیوهای استفاده شده باید با قوانین کشور هم‌خوانی داشته باشند. متن و تیتر نقد و بررسی نباید حاوی کلمات مستهجن باشد.

اگر نقد و بررسی ارسالی شما، به دلیل رعایت نکردن یک یا چند مورد از بندهای بالا، در بررسی تیم مایکت رد شود، شما برای ۷ روز امکان ارسال نقد و بررسی جدید را نخواهید داشت.

مثال‌هایی از دلایل رد کردن نقد و بررسی

۱. درج سلام و احوالپرسی و خداحافظی در ابتدا و انتهای نقد

سلاااااام دوستان گل گلاب
فالورای توپ، فالورای عشق، ممنون که فالو کردین؛ این سومین نقد منه، افتخار شروع میکنیم: این برنامه مناسب هر سنی هست_جوان، نوجوان، کودک و…
این برنامه برای پس زمینه گوشی ساخته شده که میتونید روی صفحه گوشیتون بزارید و لذت ببرید.نقد و بررسی بعدی امکان داره آموزش ماینکرافت باشه… پس ماینر ها هم فالو کنن
خب تا نقدی دیگر به درود مایکتی های عزیز

این مطلب به دلیل سلام و خداحافظی مورد تایید نمی باشد.

۲. خطاب قرار دادن مایکت در متن نقد و بررسی و تقاضا برای تایید آن

پاپیون یه برنامه عالیه واسه وقتایی که حوصلتون سر میره⁩ تازه حجمش زیاد نیستو هزار نصبی دارهو ۴/۶امتیازشه جوک، متن های عاشقانه،متن های جالب و سخنی از بزرگان رو در این برنامه میتونین پیدا کنین یع قابلیت جالبی که داره اینه که میتونی داخلش حساب کاربری درست کنی اکانت داشته باشی و جوک و متن های غیره از خودت بسازی و بنویسی و بعد از بررسی یا قبول میکنن یا نه و چند تا بخش داره واسه جوک ها:مثل جوک های برتر روز یا هفته خب امیدوارم پستم قبول شه مایکت قبول کن.
در این مطلب به صورت مستقیم با مایکت صحبت شده و درخواست برای انتشار نقد وجود دارد که مورد تایید مایکت نبوده و منتشر نمی شود.

۳. ثبت نقد مشابه با نقدهای موجود برای برنامه مذکور در مایکت

قبل از هر نوع اقدام برای ثبت نقد یا بررسی می توانید اقدام به مطالعه نقدهای موجود و منتشرشده برای آن برنامه نمایید و از ثبت نقد تکراری و مشابه با نقد های موجود خودداری کنید.

۴. کپی متن و محتوا از ویکی‌پدیا یا وب سایت های دیگر

اینستاگرام یا اینستاگرم (به انگلیسی: Instagram) شبکه اجتماعی هم‌رسانی عکس و ویدئو است که کوین سیستروم و مایک کرایگر آن را بنیان نهادند و هم‌اکنون شرکت فیس‌بوک مالکیت آن را برعهده دارد. این نرم‌افزار این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و فلیکر همرسانی کنند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند. محدودیت همرسانی ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است.
این مطلب برای نقد برنامه اینستاگرام ثبت و برای بررسی ارسال شده که کپی برداری از صفحه ویکی‌پدیا اینستاگرام شده است.

۵. نقد و بررسی باید فراتر از توضیحات برنامه بوده و واقعا تجربه و نقد کاربر بعد از بررسی برنامه ثبت گردد.

برنامه واتساپ (Whatsapp) که در سال ۲۰۰۹ وارد بازار شد، یکی از محبوب ترین پیام رسان های حال حاضر دنیاست که بیش از ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد. این برنامه مانند بسیاری از مسنجرهای دیگر امکان ارسال پیام متنی را به کاربران خود می دهد اما ویژگی بارز این اپلیکیشن قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری به صورت رایگان است که آن را از سایر پیام رسان ها متفاوت می کند. واتس اپ حتی این امکان را به شما می دهد که تماس های صوتی و تصویری گروهی نیز داشته باشید (تا سقف ۸ نفر به صورت همزمان).
این مطلب عینا از توضیحات برنامه واتساپ از مایکت کپی شده و به هیچ وجه نظر و نقدی از کاربر در آن به ثبت نرسیده است.

۶. در نقد باید تصویر و ویدئو مرتبط با برنامه ثبت و درج شود.

اگر در محتوای نقد و بررسی از تصویر و ویدئویی استفاده می کنید، باید محتوایی مرتبط با برنامه یا بازی بوده و درج هر نوع تصویر غیر مرتبط مانند تصویر افراد مشهور و یا طبیعت و … غیر مجاز می باشد.

۷. عنوان و متن نقد و بررسی باید با برنامه مرتبط باشد، همچنین نقد نباید کمتر از ۲ پاراگراف بوده و به اختصار توضیح داده شود.

بهترین بازی ps1 در سبک ریسینگ.بهترین بازی کراش باندیکوت بازیگوش.در این بازی یک مسابقه ی بزرگ خواهیم داشت. در هر مرحله یک مسابقه ی جدید انجام می دهیم.همراه با سلاح های داغون کننده و خطرناک از همه جلو بزنید و اول شویدغیر از شخصیت های:کراش،کوکو،پولار،پورا،کورتکس،ان.جین،تاینی و دینگودایل.
این مطلب محتوای خیلی کمی دارد و نمی توان آن را به عنوان یک نقد پذیرفت.

۸. متن نقد باید فارسی، خوانا و بدون غلط املایی باشد.

خب صلام به همگی این اولین نقد و برسی منع.میخوا درباره ی برنامه ی فوغ‌العاده ی پیکس آرت توضیح کوچیک بدم چون برنامه ی کاملا کاربردی هست.این برنامه مانند فتوشاپ کار میکنع با این تفاوت که خیلی کار با اون آسونه. میتونید بع اون عکس نوشته درست کنید و یا فتوشاپ زیبایی،کاری و… انجام بدید. va inke kheyli edit haye khobi mishe kard.
این مطلب حاوی غلط املایی بوده و امکان انتشار ان در مایکت وجود ندارد.

۹. فونت مورد استفاده باید خوانا باشد و همچنین استفاده از ایموجی و یونیکد غیر مجاز می باشد.

بعضے از دوســـــتان میگن ڪیـبـورد دیـــــگر ی مٿـل ڪــــــــــــــــــــیبورد آریــــــــــا .من دانلود ڪردم وڶ؁ من خوشــــــــــم نـیـــــامــــــــــد. .از روی -ت .دو نقطه به طول نوݜـتــہـا  ڪــشـیده.🙏🤝👍👌

مـیشود ا گر دوستان از این ڪیبورد ڪـلـــــید بـرد(  2 )  بـــہـــــتـر داران بے زحمـــــت یڪــــــــــــــــــــ ݐـیــــــا م بدان مـمـنــــــــــو ن مـیݜـم👑👑👑😊😍💋💗💄🎀👛
این مطلب به دلیل استفاده از ایموجی و فونت امکان انتشار در مایکت را ندارد.

۱۰. ثبت نقد به عنوان یک مکالمه محاوره ای بین دو یا چند نفر

+ دینگ دینگ..
– کیه؟!
+ منم نادیا
– جیرق جیغ نادیامممممم توهی؟
+ جن که ندیدی خب منم دیگه
– تو فرشته ای نه جن
+ لوس نشو حالا
– نادیاممم یه سوال بپرسم؟!
+ بپرس
– کیبورد خوب سراغ داری؟!
+ واس چیته؟
– اخه همه از کیبورد استفاده میکنن منم موخوام
+ خب اره یه کیبورد هوشمند سراغ دارم
– اسمش اسمش چیههههه؟!
+ هوووووی سکته نزن اسمش اینه Emoji Keyboard
– واااای مرسییییی
+ خواهش
– من برم دانش کنم بای
+ بای
– از کجا دان کنم؟!
+ معلومه دیگه مایکت
– باییییییی
+ باییی
این مطلب به صورت محاوره بین دو نفر اتفاق افتاده و توضیح یا اطلاعاتی از برنامه در اختیار کاربر قرار نمی دهد.

۱۱. ارائه مشخصات و اطلاعات تماس در نقد برای ارتباط با کاربر

سلام بچه ها این شماره منه *******0930 و می تونید توی واتساپ بهم پیام بدید. و آیدی اینستامم @aaaaaaaa هست و مشکلی داشتید بهم پیام بدید.
این مطلب به دلیل ارائه اطلاعات شخصی امکان ارائه در مایکت را ندارد.

۱۲. ارائه محتوایی درباره موضوعات داخل برنامه و عدم تمرکز بر روی برنامه و کارکرد و محتوای برنامه

سلام بچه ها شرکت سوپرسل یک شرکت بازی سازیه و بازی های مختلفی ارائه کرده که میتونید توی اینترنت اون بازی های رو جستجو کنید و نصب کنید
این مطلب به دلیل ارائه مشخصات کمپانی و عدم تمرکز بر روی ارائه کارکرد و کاربرد بازی امکان تایید ندارد.

۱۳. هر نوع فشار یا تقاضا به کاربر برای انجام هر نوع اقدامی در برنامه یا بازی

بچه ها بعد از اینکه در مورد بازی کامل توضیح دادم حالا ازتون میخوام توی بازی اکانت من رو جستجو کنید و لایکم کنید .
این مطلب به دلیل درخواست غیر منطقی از کاربر برای لایک اکانت مورد تایید نمی باشد.

۱۴. ارائه مشخصات و اطلاعات تماس در نقد برای ارتباط با کاربر

نسخه ای که توی مایکته نسخه اصلیه و شما می تونید توی اینترنت بگردید و نسخه هک شده اون رو پیدا کنید و بازی رو به طور کامل داشته باشیدش.
این مطلب به دلیل ارائه استفاده از نسخه غیر رسمی و هک شده بازی امکان تایید و انتشار را ندارد.

۱۵. رعایت موازین و قوانین کشور از ابتدا تا انتهای هر نقد و بررسی

در نظر داتشته باشید هر نقدی که تولید می کنید باید همه قوانین و موازین کشور و مایکت را رعایت کرده باشد و استفاده از موردی خارج از این چهارچوب مورد تایید نبوده و باعث رد شدن نقد خواهد شد.

اگر نقد و بررسی ارسالی شما، به دلیل رعایت نکردن یک یا چند مورد از بندهای بالا، در بررسی تیم مایکت رد شود، شما برای ۱۰ روز امکان ارسال نقد و بررسی جدید را نخواهید داشت.

اگر نقد و بررسی شما تأیید شد

نقد و بررسی های تایید شده شما، در صفحه پروفایل تان نمایش داده می‌شود و توسط تمامی کاربران مایکت قابل مشاهده خواهد بود.

شما نسبت به کامنت هایی که سایر کاربران ذیل نقد و بررسی شما می‌گذارند مسولیتی ندارید، اما در صورت مشاهده تخلف می‌توانید آن نظر را گزارش تخلف کنید، یا راسا نسبت به حذف آن نظر اقدام کنید.

در صورتی که در کامنت‌های ذیل نقد و بررسی شما عبارات نامناسب، الفاظ رکیک یا غیر اخلاقی به کار برده شود و خود شما نیز در بحث حضور داشته باشید یا از عبارات نامناسب استفاده کنید، نقد و بررسی شما ممکن است به دلیل نا امن کردن فضای مایکت برای کاربران، نامناسب تشخیص داده شود. در این حالت تیم پشتیبانی مایکت اقدام به حذف نقد و بررسی شما خواهد کرد. همچنین محدودیت هایی برای حساب کاربری شما به وجود خواهد آمد.
Was this article helpful?
Dislike 0