انتخاب شناسه برنامه

شناسه برنامه یا package name جهت جداسازی هر برنامه از مابقی برنامه های اندرویدی استفاده می شود. به عبارتی وقتی برنامه ای را روی گوشی موبایل یا تبلت اندرویدی خود نصب می کنیم، براساس شناسه یا پکیج نیم شناخته می‌شود. یعنی سیستم عامل اندروید شناسه برنامه را به جای عنوان برنامه می‌شناسد و در صورتی که شناسه مشابهی وجود داشته باشد امکان نصب اپلیکیشن وجود ندارد.

شما می توانید شناسه برنامه مورد نظر خود را رزرو نمایید تا زمانی که نسخه برنامه شما آماده بارگذاری شود شناسه شما در مایکت محفوظ باشد. تا زمانی که برنامه به صورت پیش نویس باشد امکان حذف آن وجود دارد و مجدد می توان از شناسه استفاده کرد.

ممکن است هنگام بارگذاری نسخه برنامه خود با خطای شناسه تکراری مواجه شوید. شناسه ای که قصد درج آن را در مایکت دارید می تواند به یکی از دلایل زیر از دسترس خارج شده باشد.

  • در زمان ساخت برنامه جدید شناسه آن را در مایکت ثبت یا رزرو نموده اید و در حال حاضر در لیست برنامه های شما قرار دارد و با مراجعه به بخش برنامه ها می توانید فایل برنامه را در بخش نسخه های آن بارگذاری نمایید.
  • در زمان ساخت برنامه یک بار فایل برنامه را بارگذاری نموده اید و در لیست برنامه های شما قابل مشاهده است و می توانید آن را مشاهده نموده و اقدام به اعمال تغییرات نسبت به آن نمایید.
  • در گذشته برنامه را در مایکت بارگذاری نموده اید و سپس اقدام به حذف یا بایگانی آن نموده اید که می توانید با مراجعه به منو برنامه ها و استفاده از فیلترها برنامه را بازگردانی نمایید. جهت کسب اطلاعات درباره وضعیت های مختلف برنامه ها می توانید اینجا را مشاهده کنید.
  • در گذشته فردی برنامه شما را به مایکت ارسال نموده و به دلیل عدم تایید هویت سازنده رد شده است.
  • شناسه قبلا توسط فرد دیگری در مایکت رزرو شده و شما باید باید از شناسه دیگری برای برنامه خود استفاده نمایید.
    اگر برنامه به شما تعلق دارد شناسه و مشخصات کامل برنامه و لینک برنامه در مارکت های دیگر را به ایمیل developer@myket.ir اعلام نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.
Was this article helpful?
Dislike 0
قبلی: دریافت کلید عمومی برنامه