تفاهم نامه همکاری توسعه دهندگان با مایکت

این مستند در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ تغییر یافته است. برای اطلاع از تغییرات این تفاهم نامه، به طور دوره ای به این نوشته سر بزنید.

مایکت در هر زمانی ممکن است تغییراتی در این تفاهم‌نامه بدهد، لطفا به صورت دوره‌ای به این بخش مراجعه نمایید زیرا تغییر اعمال شده به عنوان یک تغییر مؤثر تلقی می‌شود و پیش‌فرض مایکت بر پذیرش این تغییر توسط توسعه‌دهنده است. 

۱. تعاریف

مایکت:یک نرم افزار ارا‌ئه‌دهندهٔ خدمات، جهت عرضه محصولات نرم‌افزاری بر بستر اندروید است. تمام حقوق مایکت متعلق به شرکت هوشمند گستر هوتن پارس است. نشانی سایت مایکت myket.ir است.

توسعهدهنده: شامل هر شخص حقیقی یا حقوقی است که اقدام به توزیع محصولات خود جهت استفادهٔ کاربران در مایکت کرده‌است.

محصول: عبارت است از نرم‌افزارها،بازی‌ها و سایر محتوای دیجیتال که متعلق به توسعه‌دهنده است.

پنل توسعه‌دهندگان: فضایی است که به صورت آنلاین امکان بارگذاری برنامه و سایر محتواهای همراه آن را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهد. همچنین این فضا راه ارتباطی بین مایکت و توسعه‌دهندگان است.

حساب کاربری توسعهدهندگان: حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به توسعه‌دهنده امکان دسترسی به پنل توسعه‌دهندگان را می‌دهد.

۲. موضوع تفاهم‌نامه

به موجب این تفاهم‌نامه مایکت فضایی را در اختیار توسعه‌دهنده قرار داده تا برنامهٔ خود را مطابق با قوانین و مقررات مایکت جهت استفادهٔ کاربران ارائه دهد.

۳. حقوق و تعهدات توسعه‌دهندگان

۳-۱ توسعه‌دهنده متعهد میشود که این تفاهم‌نامه را به همراه قوانین بررسی و انتشار برنامه در مایکت را مطالعه کرده و شرایط آن را پذیرفته است و موارد مندرج در آن‌ها را رعایت می‌کند. ممکن است در زمان‌های مختلف این اسناد تغییر نماید که در این صورت توسعه‌دهنده همواره ملزم به رعایت آخرین نسخه‌ها خواهد بود.

۳-۲ کلیه حقوق معنوی برنامه متعلق به توسعه‌دهنده است.

۳-۳ توسعه‌دهنده می‌پذیرد که از کلیهٔ مقررات قانونی مربوطه اطلاع کامل دارد و پای‌بند به رعایت آن‌ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیهٔ اشخاص ثالث و مراجع قانونی، مسئول پاسخ‌گویی و جبران خسارات احتمالی خواهد بود و مایکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این باره نخواهد داشت.

۳-۴ توسعه‌دهنده متعهد به پاسخ‌گویی به هرگونه ادعای کاربران یا سایر اشخاص نسبت به برنامه یا محتوای ارائه شده است و مایکت مسئولیتی نسبت به این گونه مشکلات ندارد.

۳-۵ توسعه‌دهنده می‌پذیرد که تمامی حقوق کاربران را رعایت نماید و نسبت به حریم خصوصی افراد متعهد است. چنانچه محصول توسعه‌دهنده به نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل، دفتر تلفن، و دیگر اطلاعات کاربر نیاز دارد موظف است که آشکارا آن را اطلاع‌رسانی نماید. همچنین مسئولیت سوءاستفاده از این اطلاعات برعهده توسعه‌دهنده است.

۳-۶ توسعه‌دهنده موظف به ارائه اطلاعات صحیح همراه برنامه است و عواقب ناشی از درج اطلاعات نادرست را می‌پذیرد.

۳-۷ به موجب تفاهم‌نامه حاضر، توسعه‌دهنده موظف به ارسال مدارک و ارائه اطلاعات ذیل در پنل توسعه‌دهندگان خواهد بود:

الف) اشخاص حقیقی:

تصویر کارت شناسایی ملی، کدپستی محل سکونت، شمارهٔ تلفن و نشانی دقیق محل سکونت. شماره همراه، در صورت داشتن برنامه پولی کد شبا

ب) اشخاص حقوقی:

تصویر روزنامهٔ رسمی تأسیس  و تصویر کارت ملی مدیر عامل، گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، شمارهٔ تلفن، کد اقتصادی، شناسهٔ ملی، شمارهٔ ثبت، نشانی دقیق شخص حقوقی و کدپستی.شماره همراه، در صورت داشتن برنامه پولی کد شبا

توسعه‌‌دهنده موظف است در صورت تغییر اطلاعات تماس آن را فورا به مایکت اطلاع دهد.

۳-۸ درصورتی که به تشخیص مایکت، توسعه‌‌دهنده  مرتکب تخلف شده و به تفاهم نامه پایبند نباشد، مایکت مجاز به توقف همکاری و انجام اقدامات لازم نظیر حذف برنامه، حذف محصولات درون‌برنامه‌ای، تعلیق حساب کاربری، توقف تصفیه‌حساب خواهد بود. این قطع همکاری از طریق ایمیل به اطلاع توسعه‌دهنده خواهد رسید.

برخی از این تخلفات شامل موارد زیر هستند :

الف) انجام هرگونه فعالیت متقلبانه که به طور غیرعادی و غیرواقعی منجر به رشد و یا نزول برنامه و یا محتوای ارائه‌شده از سوی خود و یا دیگر توسعه‌دهندگان گردد.

ب) عدم پشتیبانی و پاسخ‌گویی به مشکلات و پرسش‌‌های کاربران و مایکت در خصوص بخش‌های مختلف برنامه

ج) عدم رعایت موازین و شئونات اخلاقی و عرفی

د) عرضه برنامه‌های خارجی یا ایرانی توسعه‌دهندگان دیگر به نام خود

ه) حکم مراجع قانونی ذی‌ربط در خصوص انجام اقدامات لازم

۳-۹ توسعه‌دهنده می‌تواند تقاضای انتقال برنامه خود را به دیگری دهد. به این درخواست ظرف مدت هفت روز رسیدگی خواهد شد.

۳-۱۰ توسعه‌دهنده مسئول است پیش از ارائهٔ هرگونه محتوا به مایکت، اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوق ناشی از این قرارداد را کسب نماید.

۴. حقوق و تعهدات مایکت

۴-۱ مایکت می‌تواند محصولات توسعه‌دهنده را با هدف اجرا و تست مورد استفاده قرار دهد.

۴-۲ بعد از اتمام زمان این تفاهم نامه سوابق حضور برنامه در مایکت تا زمان مورد نظر مایکت نگه‌داری خواهد شد.

۴-۳ مایکت روی نظرات کاربران روی برنامهٔ توسعه‌دهنده نظارت کرده و می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

۴-۴ مایکت می‌تواند هر زمان که بخواهد نسبت به تغییر در پنل توسعه دهنده اقدام نماید.

۴-۵ مایکت هیچ مسئولیتی در خصوص از دست رفتن داده، محتوا و سایر موارد مربوط به یک برنامه را ندارد.

۴-۶ مایکت در صورت لزوم، اطلاعات مربوط به توسعه‌دهندگان را با دستور نهادهای قضایی و انتظامی، در اختیار ایشان قرار خواهد داد.

۵. محرمانگی

کلیه اطلاعات توسعه‌دهنده و برنامه‌های او و تمامی مکاتبات کتبی یا شفاهی محرمانه تلقی شده و مایکت و توسعه‌دهنده هیچ کدام اجازه افشای آن را نخواهند داشت.

۶. حقوق مادی

توسعه‌دهنده‌ها جهت فروش برنامه یا محصولات دیجیتال باید از درگاه مایکت استفاده کنند. این بخش در خصوص این گونه برنامه‌ها قابل اجرا خواهد بود.

۶-۱ قیمت فروش هر برنامه یا محصول توسط توسعه‌دهنده در پنل او تعیین می‌گردد. درآمد حاصل از فروش به نسبت ۳۰ به ۷۰ به ترتیب بین مایکت و توسعه‌دهنده تقسیم خواهد شد.

۶-۲ در صورت ارائه گواهی ثبت نام مالیات ارزش افزوده توسط توسعه دهنده و ارائه فاکتور رسمی به مایکت، ۹ درصد مبلغ مالیات و عوارض ارزش افزوده بنا به مقررات کشور قابل پرداخت به توسعه دهنده خواهد بود. این مبلغ می‌بایست به فاکتور فروش توسعه دهنده به مایکت اضافه گردد.

۶-۳ توسعه‌دهنده به مایکت اجازه می‌دهد که در صورت شکایت کاربران، به تشخیص خود اقدام به بازگرداندن مبلغ نماید. به ازای هر بازگشت وجه، یک برگشت وجه در پنل توسعه‌دهنده ثبت خواهد شد.

۶-۴ مطالبات توسعه‌دهنده در پایان هر ماه شمسی محاسبه می‌گردد و حداکثر بعد از گذشت ۷ روز کاری به حساب وی واریز می‌شود. (اگر در پایان یک ماه، مطالبات توسعه‌دهنده به ۵۰ هزار تومان نرسد، تسویه حساب در پایان ماه بعد یا در نیمهٔ ماه، به درخواست توسعه‌دهنده انجام خواهد شد.)

۶-۵ توسعه‌دهنده باید یک حساب شبا داشته باشد و شماره‌‎ی آن را ارائه دهد. دقت شود که برای جلوگیری از مشکلات انتقال وجه شماره شبای ارائه شده حتما با نام صاحب حساب تطابق داشته باشد. در غیر این صورت، مایکت مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت.

۷. خاتمه همکاری

۷-۱ مایکت می‌تواند بنا به تشخیص خود در هر زمان، به همکاری خود خاتمه دهد.

۷-۲ توسعه‌دهنده موظف است که جهت خاتمه همکاری، ۱۰ روز قبل این موضوع را از طریق ارسال ایمیل به developer@myket.ir   به اطلاع مایکت برساند. در این صورت مایکت عرضه برنامه را متوقف خواهد کرد. لازم به ذکر است که این موضوع بر روی حقوق کاربرانی که قبلا محصول شما را خریداری و یا دانلود نموده اند، هیچگونه تأثیری نخواهد داشت و شما موظف به پشتیبانی کامل از آنها هستید. همچنین تمامی اطلاعات مرتبط با برنامهٔ شما در مایکت ذخیره خواهند شد.

Was this article helpful?
Dislike 0
قبلی: قوانین انتشار برنامه در مایکت
بعدی: ایجاد بک لینک به مایکت در وب سایت