به لطف اندروید 15 می‌توانید گوشی گمشده‌تان را در حالت آفلاین پیدا کنید

اندروید 15 قرار است به کاربران اجازه دهد که بتوانند گوشی گمشده‌تان را حتی در حالت آفلاین پیدا کنند؛ ما پیش‌تر مشابه این قابلیت را در گوشی‌های آیفون دیده بودیم. در ادامه این خبر با مایکت همراه باشید.

با تازگی اعلام شده که رویداد Google I/O قرار است در تاریخ 25 اردیبهشت 1403 (14 می) برگزار شود و بخشی از این مراسم به نمایش قابلیت‌های جدید اندروید 15 اختصاص خواهد داشت. احتمالا یکی از این قابلیت‌ها مربوط به توانایی پیدا کردن گوشی‌های گمشده است؛ حتی اگر آفلاین باشند.

این قابلیت یک ویژگی جذاب است که طی یک سال گذشته بارها درباره‌اش شنیده‌ایم. اما حالا به نظر می‌رسد بحث جدی‌تر از همیشه سات. رسانه Android Police کدهای اندروید را بررسی کرده و می‌گوید که احتمالا این ویژگی را در پیکسل 9 شرکت گوگل خواهیم دید. این رسانه اظهار کرده که احتمالا این قابلیت با اندروید 15 در دسترس کاربران پیکل 8 هم قرار بگیرد.

هرچند باید ذکر کنیم که همه‌ی گوشی‌ها نمی‌توانند از قابلیت ردیابی آفلاین دستگاه بهره ببرند. در واقع این محصولات نیاز به تغییرات سخت‌افزاری دارند که بتواند این امکان را برای‌شان فعال کند. همچنین بعید به نظر می‌رسد که گوشی‌هایی نظیر پیکسل 7 یا پیکسل فولد این قابلیت را دریافت کنند.

قابلیت مورد بحث احتمالا عملکرد مشابهی با ویژگی‌ای دارد که ما روی آیفون 11 و نسل‌های بعدی گوشی‌های اپل دیده‌ایم. در واقع در این حالت اگر گوشی خاموش هم باشد، بیکن بلوتوث همواره سیگنال‌هایی را ارسال می‌کند. در این شرایط دیگر گجت‌هایی که کاربر اجازه ردیابی گوشی‌اش را به آن‌ها داده، می‌توانند این سیگنال‌ها را دریافت کنند و موقعیت مکانی تلفن همراه را به کاربران اطلاع دهند.

آیکون برنامه Google Find My Device

Google Find My Device

حجم:۹.۸ مگابایت

دانلود Google Find My Device

به زودی

به لطف اندروید 15 می‌توانید گوشی گمشده‌تان را پیدا کنید؛ حتی اگر آفلاین باشد!

البته باید به یک نکته مهم اشاره کنیم. آن هم این که شبکه Find My Device گوگل هنوز آن قدر گسترده نشده که بتواند دستگاه‌های آفلاین و ردیاب‌های تردپارتی را شامل شود. این موضوع در حالی است که می‌دانیم در ماه می سال گذشته در رویداد Google IO 2023 بود که شاهد معرفی این قابلیت بودیم.

شما همین حالا هم می‌توانید با استفاده از شبکه Find My Device دست به ردیابی اندروید یا Wear OS بزنید. هرچند فعلا در این حالت باید دستگاه روشن بوده و به اینترنت متصل باشد. ارتقایی که گوگل در برنامه دارد، ظاهرا پشتیبانی از ردیابی در حالت آفلاین و استفاده از ردیاب‌های تردپارتی را امکان‌پذیر می‌کند. علاوه بر این، در این حالت اگر کسی بدون اجازه‌تان با استفاده از یک ردیاب مشغول رسد موقعیت مکانی‌تان باشد، دستگاه شما را از این امر مطلع خواهد کرد.

بر اساس ادعای رسانه Android Police، اپل دلیل این تاخیر بوده است. در واقع به نظر می‌رسد گوگل منتظر این است که اپل مشخصات مربوط به قابلیت ردیابی دستگاه‌های گمشده‌اش را روی تمامی پلتفرم‌ها نهایی کند؛ فارغ از این که از چه نرم‌افزاری برای این کار استفاده می‌شود.

خوشبختانه نیازی نیست خیلی برای شنیده خبرهای تازه صبر کنیم و در تاریخ 25 اردیبهشت ماه پیش رو اطلاعات تازه‌ای در این خصوص دریافت خواهیم کرد. به نظر می‌رسد که گوگل همچنان قصد دارد با همان برنامه‌های اعلام شده در سال گذشته پیش برود و اندروید 15 و پیکسل 9 را در ماه اکتبر (مهر یا آبان 1403) در دسترس قرار خواهد داد.

این بود خبرهای جدید از قابلیت‌های اندروید 15. نظر شما درباره قابلیت ردیابی آفلاین چیست؟ دوست دارید در نسخه جدید اندروید شاهد چه تغییراتی باشید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: TechRadar

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×