12 برنامه‌ مدیریت فایل اندروید که باید نصب کنید

مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها در دستگاه اندرویدی می‌تواند کاری پیچیده و زمان‌بر باشد، اما این به این معنا نیست که بدون مدیریت فایل نمی‌توانید از دستگاه خود استفاده کنید. وجود یک برنامه مدیریت فایل با کیفیت و کاربرپسند می‌تواند به شما در انجام عملیاتی مانند ایجاد، کپی، انتقال، حذف و تغییر نام فایل‌ها و پوشه‌ها کمک کند. با استفاده از این ابزار، می‌توانید داده‌های خود را به راحتی مدیریت کنید و نظم و کنترل در فضای ذخیره‌سازی دستگاه خود داشته باشید. در صورتی که دارای حجم زیادی از داده‌ها هستید، استفاده از یک مدیر فایل ضروری است؛ زیرا مدیر فایل به شما کمک می‌کند تا نظم و سازمان دادن به فایل‌ها و پوشه‌ها برای شما راحت‌تر شود. با استفاده از این ابزار، می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌ها را به دسته‌بندی‌های مناسب تقسیم کنید و از امکانات مدیریتی مانند جستجو، فیلتر کردن و مرتب‌سازی استفاده کنید.

وقتی می‌خواهید یک مدیر فایل را انتخاب کنید، مطمئن شوید که رابط کاربری آن ساده و آسان بوده و با دستگاه اندرویدی شما سازگاری داشته باشد. برخی از این برنامه‌ها دارای ویژگی‌های پیچیده‌ای هستند، مانند ابزار تمیز کردن فضای ذخیره‌سازی؛ که به شما کمک می‌کند بفهمید چقدر فضای ذخیره‌سازی شما پر شده است. و برخی دیگر از طریق شبکه‌های محلی (LAN)، FTP، SMB یا WebDAV با سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری یا رایانه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. اگر به دنبال یک مدیر فایل حرفه‌ای برای بهبود مجموعه برنامه‌های اندرویدی خود هستید، با استفاده از این مطلب جستجوی شما در اینجا به پایان می‌رسد.

1. برنامه مدیریت فایل File Manager

برنامه مدیریت فایل Xfolder

Xfolder یک برنامه مدیریت فایل قدرتمند و آسان با قابلیت‌ها و ویژگی‌های پیشرفته است که مشابه دسکتاپ عمل می‌کند. این مدیر فایل قدرتمند به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های موجود در حافظه داخلی و خارجی مانند کارت SD یا USB OTG را مشاهده و مدیریت کنید. این برنامه شامل ویژگی‌های ضروری مانند کپی، انتقال، حذف، تغییر نام، اشتراک‌گذاری و فشرده‌سازی فایل‌ها می‌شود. همچنین شما می‌توانید موارد دلخواه خود را برای دسترسی سریع به برنامه اضافه کنید و از داده‌های حساس خود در یک پوشه امن با استفاده از پین محافظت کنید.

این برنامه با استفاده از ویژگی‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی فضای ذخیره‌سازی دستگاهتان را مدیریت کنید:

  1. مرتب‌سازی فایل‌ها: فایل‌های شما بر اساس نوعشان مرتب می‌شوند. به این ترتیب، فایل‌های ناخواسته مانند فایل‌های باقیمانده در سیستم و آگهی، همچنین پوشه‌های خالی و فایل‌های APK جداگانه مرتب می‌شوند.
  2. بهبود عملکرد: برنامه‌هایی که در حال حاضر استفاده نمی‌شوند را در حالت خواب (Hibernate) قرار می‌دهد. این کار به بهبود عمر باتری و کاهش دمای دستگاه کمک می‌کند.
  3. تجزیه و تحلیل ذخیره‌سازی فایل‌ها: فضای اشغال شده توسط هر فایل را نمایش می‌دهد تا بتوانید ببینید کدام فایل‌ها بیشترین فضا را اشغال می‌کنند. این کمک می‌کند تا فایل‌های غیرضروری را حذف کنید و فضای ذخیره‌سازی خود را آزاد کنید.
  4. شناسایی فایل‌های تکراری: فایل‌هایی که تکراری هستند را شناسایی کرده و به شما امکان حذف آن‌ها را می‌دهد، که این کار به آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی کمک می‌کند.
آیکون برنامه File Manager

File Manager

حجم:۱۱.۵ مگابایت

دانلود برنامه File Manager

2. برنامه File Manager +

شما می‌توانید با استفاده از این برنامه فایل‌های موجود در فضای ذخیره‌سازی ابری یا NAS خود را به راحتی مدیریت کنید.

فایل منیجر ویژگی‌های متنوعی دارد که به شما کمک می‌کند فایل‌های خود را بهتر مدیریت کنید. اولین چیزی که متوجه آن خواهید شد، ظاهر مدرن آن است. نسخه رایگان این برنامه دارای تبلیغات و یک تم روشن است. اما با ارتقا به نسخه Premium، می‌توانید از یک تم تیره استفاده کنید و تبلیغات را حذف کنید. علاوه بر این، دارای نمایشگر تصویر، پخش کننده ویدیو، پخش کننده موسیقی و ویرایشگر متن است. با وجود این ویژگی‌ها شما نیاز به نصب برنامه‌های اندرویدی به صورت جداگانه ندارید. به طور کلی، این برنامه با امکانات Premium و ویژگی‌های اضافی که در اختیار شما قرار می‌دهد، به شما این امکان مدیریت بهتر و موثرتر فایل‌هایتان را خواهد داد.  این مدیریت شامل کپی کردن، انتقال دادن، حذف کردن، تغییر نام دادن و نشانک گذاری کردن آن‌ها است. همچنین شما می‌توانید پوشه‌ها و فایل‌های جدیدی ایجاد کنید و آن‌ها را با استفاده از فرمت‌های ZIP، RAR  و TAR فشرده‌سازی کرده  یا از حالت فشرده خارج کنید.

علاوه بر این، امکان اشتراک‌گذاری فایل‌های خود، از طریق بلوتوث، ایمیل یا سایر برنامه‌های سازگار در دستگاه خود را خواهید داشت. این برنامه با سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری محبوب مانند Google Drive، Dropbox  و OneDrive سازگاری دارد و امکان دسترسی به فایل‌ها را با استفاده از این سرویس‌ها برای شما فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید مکان‌های راه دور مانند شبکه محلی، SMB، FTP، SFTP  و WebDAV را برای خود اضافه کنید تا به راحتی به دستگاه‌ها دسترسی داشته باشید.

آیکون برنامه File Manager

File Manager

حجم:۸.۴ مگابایت

دانلود برنامه File Manager

3. برنامه مدیریت فایل Mi

برنامه مدیریت فایل Mi

 مدیر فایل Mi ابزاری رایگان و ایمن شیائومی است که برای یافتن سریعتر فایل‌ها استفاده می‌شود. این برنامه رایگان شیائومی یک رابط کاربری ساده و کاربرپسند را برای مدیریت فایل‌ها فراهم می‌کند. این ابزار به طور خودکار فایل‌ها را بر اساس نوع‌شان مرتب می‌کند و امکان مشاهده و ایجاد پوشه‌های جدید در دستگاه را برای شما فراهم می‌کند. فایل‌های سیستم به طور پیش‌فرض مخفی هستند، اما می‌توانید آن‌ها را از طریق انجام یک سری تنظیمات قابل مشاهده کنید. علاوه بر این شما از طریق این ابزار می‌توانید جزئیات فایل را مشاهده کرده، آن‌ها را به اشتراک بگذارید، انتقال دهید، حذف کنید، کپی کنید، تغییر نام دهید یا فایل‌ها را با برنامه‌های دیگر باز کنید. همچنین، می‌توانید پوشه‌ها و فایل‌ها را هنگام مشاهده از طریق پوشه‌های سیستمی به موارد دلخواه خود اضافه کنید.

Mi File Manager  یا مدیریت فایل Mi ابزاری است که به شما این امکان را می‌دهد فضای ذخیره‌سازی دستگاه خود را مدیریت کنید و بهبود ببخشید. در بخش بهینه‌سازی، می‌توانید مشاهده کنید که چه مقدار از فضای ذخیره‌سازی شما استفاده شده است و فایل‌های ناخواسته را برای حذف توصیه می‌کند. همچنین، می‌توانید فایل‌های بزرگ دستگاه خود را همراه با ویدیوها و فایل‌های APK مشاهده کنید و آن‌ها را به راحتی حذف کنید تا فضای دستگاه شما آزاد شود.

با استفاده از Mi File Manager می‌توانید از راه دور از طریق LAN یا FTP به فایل‌ها دسترسی داشته باشید که به راحتی قابل تنظیم است. این برنامه از طریق تبلیغات پشتیبانی می‌شود، و راهی برای حذف تبلیغات وجود ندارد. با این حال، تبلیغات مزاحم نبوده و در استفاده شما از برنامه تداخلی ایجاد نمی‌کنند.

آیکون برنامه File Manager

File Manager

حجم:۲۰.۳ مگابایت

دانلود برنامه فایل منیجر شیائومی

4. برنامه مدیریت فایل X-plore

استفاده از یک ناوبر یا مسیریاب دو صفحه‌ای برای جستجو در فایل‌های خود می‌تواند روشی موثر برای مدیریت و سازماندهی اطلاعات شما باشد. این به شما کمک می‌کند تا به سرعت به فایل‌های مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید و اطلاعات را مدیریت کنید.

مدیر فایل X-plore دارای رابط کاربری رنگارنگ و منحصربه‌فرد است و از طرح‌بندی دو صفحه‌ای برای کپی و جابجایی آسان فایل‌ها استفاده می‌کند. این برنامه از تبلیغات پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌ها را به صورت محلی مشاهده و مدیریت کنید. همچنین با استفاده از آن می‌توانید به سیستم‌های فایل از راه دور مانند LAN یا FTP و به فضای ذخیره‌سازی ابری از جمله Google Drive، Dropbox، Mega.nz  و MediaFire دسترسی داشته باشید. این برنامه دارای یک نمایشگر تصویر است و از فرمت‌های مختلف آرشیو (فرمت‌های فشرده‌سازی) پشتیبانی می‌کند. همچنین، امکاناتی مانند حذف، اشتراک‌گذاری، کپی کردن و تغییر نام را از طریق فشار یا لمس طولانی روی فایل مورد نظر در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که برای هر فایل، مقادیر هش MD5 و SHA1 (الگوریتم‌های رمزگذاری) را برای تایید نمایش دهید.

علاوه بر این شما با استفاده از مدیر فایل X-plore برنامه می‌توانید ویژگی‌ها و مجوزهای فایل‌های خود را به راحتی مشاهده و ویرایش کنید. این برنامه اطلاعات زیادی را درباره فایل‌های شما ارائه می‌دهد، این اطلاعات شامل مسیر، mime type (برای تشخیص نوع داده‌ای فایل‌ها در اینترنت استفاده می‌شود)، اندازه، آخرین تاریخ تغییر و EXIF metadata (فایل تصویری قابل تبادل) است، همچنین برنامه‌هایی که برای باز کردن فایل مورد نظرتان با آنها سازگار هستند را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با پرداخت یک کارمزد کوچک، تبلیغات را یکباره حذف کنید، و یا با پرداخت مبلغ بیشتر، از ویژگی‌های ممتاز و کاربردی این برنامه مانند اشتراک‌گذاری Wi-Fi، پخش کننده ویدیو و موسیقی، دسترسی از راه دور، نمایشگر PDF، انتقال فایل SSH، Vault  و ویرایشگر برچسب ID3 را بهره‌مند شوید.

آیکون برنامه X-plore File Manager

X-plore File Manager

حجم:۹.۵ مگابایت

دانلود برنامه X-plore

5. برنامه مدیریت فایل Solid Explorer

برنامه مدیریت فایل 
Solid Explorer

یک مدیر فایل قدرتمند با طرح بندی دو صفحه‌ای است که قابلیت رمزگذاری را در اختیار شما قرار می‌دهد، و می‌تواند امکانات مفیدی را برای مدیریت اطلاعات شما فراهم کند.

Solid Explorer یک برنامه مدیریت فایل با امکانات فراوان است. با استفاده از این برنامه، شما می‌توانید به آسانی به فایل‌ها و پوشه‌های دستگاه خود دسترسی پیدا کنید، آن‌ها را سازماندهی کنید. همچنین، می‌توانید فایل‌ها را منتقل، حذف، به اشتراک بگذارید، تغییر نام دهید، بایگانی کنید و بسیاری از عملیات دیگر را انجام دهید. این برنامه در ابتدا به صورت رایگان قابل استفاده و در دسترس است، اما محدودیت زمانی 14 روزه دارد. پس از پایان دوره آزمایشی، برای استفاده بیشتر، باید یک بار هزینه 5.99 دلاری را پرداخت کنید.

Solid Explorer نسخه کاملی از برنامه مدیریت فایل است که بدون آگهی یا تبلیغات ارائه می‌شود و به شما دسترسی نامحدود به دستگاه خود را می‌دهد. این برنامه امکانات جامعی را برای مدیریت فایل‌هایتان ارائه می‌دهد، و این امکانات شامل قابلیت رمزگذاری فایل‌ها است. Solid Explorer تنظیمات بسیاری را برای شما فراهم می‌کند که می‌توانید آن‌ها را برای مشاهده، مرتب‌سازی فایل‌ها، استفاده از فیلترها، تنظیمات پوشه، تغییر تم‌ها، طرح‌های رنگی و نمادهای سفارشی، تنظیم کنید. همچنین، شما می‌توانید فایل‌ها، پوشه‌ها و حتی اتصالات ابری جدید را به راحتی به صفحه اصلی این برنامه اضافه کنید. این برنامه از 12 نوع اتصال مختلف برای ارتباط با فضای ابری و شبکه پشتیبانی می‌کند، که این اتصالات شامل Google Drive، SugarSync، LAN/SMB، FTP، SFTP، WebDAV است. علاوه بر این شما می‌توانید با خرید افزونه‌های اضافی از فروشگاه Google Play، امکانات بیشتری را به این برنامه اضافه کنید.

آیکون برنامه Solid Explorer File Manager

Solid Explorer File Manager

حجم:۱۸.۸ مگابایت

دانلود برنامه Solid Explorer

6. برنامه Files by Google

برنامه Files by Google

این برنامه راه حل هوشمند گوگل، برای مدیریت فایل است. Google Files یک مدیر فایل رایگان با طراحی ساده و سازگار با دیگر برنامه‌های تلفن همراه است. شما می‌توانید از این برنامه به‌راحتی استفاده کنید. این برنامه صفحه مرور فایل‌ها، دسته‌بندی‌ها، مجموعه‌ها (از جمله پوشه‌های دلخواه داخلی و پوشه امن) و دستگاه‌های ذخیره‌سازی اخیر شما را نشان می‌دهد. و با ضربه روی هر دستگاه ذخیره‌سازی، تمام پوشه‌ها و فایل‌های آن برای شما نمایش داده می‌شود.  در این قسمت شما می‌توانید عملیاتی مانند انتقال، کپی، تغییر نام، افزودن به پوشه‌های دلخواه، افزودن به پوشه امن، پشتیبان‌گیری در Google Drive، حذف و باز کردن فایل با برنامه‌های دیگر را انجام دهید. لازم به ذکر است که فایل‌هایی که حذف می‌کنید، به مدت 30 روز در سطل زباله باقی می‌مانند.

برای اشتراک گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها با افرادی که نزدیک‌تان قرار دارند، می‌توانید به تب Nearby Share در تنظیمات اندروید بروید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد فایل‌ها را به دوستان، خانواده و همکاران خود ارسال و آنها دریافت کنید. همچنین، برگه یا زبانه Clean پیشنهاداتی برای تمیز کردن فضای دستگاه شما ارائه می‌دهد. این پیشنهادات شامل شناسایی و حذف فایل‌های تکراری، اسکرین‌شات‌های قدیمی، عکس‌های تار، فایل‌های حجیم و فایل‌های دانلود شده می‌باشد.  این برنامه با  Google Photos  همکاری می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد عکس‌ها یا ویدیوهایی را که از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید را از دستگاه خود حذف کنید.

آیکون برنامه Files by Google

Files by Google

حجم:۱۶.۸ مگابایت

دانلود برنامه Files by Google

7. برنامه مدیریت فایل Total Commander

Total Commander یک نرم‌افزار مدیریت فایل برای اندروید است که رابط کاربری و عملکردی منحصربه‌فرد دارد. این نرم‌افزار بدون تبلیغات عرضه می‌شود و شامل یک ویرایشگر متن برای ویرایش فایل است. یکی از ویژگی‌های برجسته Total Commander، وجود دو پنل کنار هم است که به شما این امکان را می‌دهد فایل‌ها را به راحتی مدیریت کنید. با کشیدن به سمت چپ، به پنل دوم می‌رود و با کشیدن به سمت راست، به پنل اصلی باز می‌گردید. این قابلیت باعث می‌شود که انتقال فایل‌ها بین مکان‌ها آسان شود. Total Commander از افزونه‌هایی برای ویژگی‌های اضافی مانند، FTP، LAN و WebDAV پشتیبانی می‌کند. صفحه اصلی این برنامه تمام مکان‌های قابل مشاهده را نشان می‌دهد و با ضربه زدن بر روی یکی از آن مکان‌ها مانند; حافظه داخلی، کارت SD یا دانلودها، به پیمایش عمیق‌تر دسترسی پیدا خواهید کرد.

بعد از انتخاب یک فایل یا پوشه با یک ضربه، دکمه‌های مختلفی در پایین صفحه برای شما قابل مشاهده و قابل دسترسی است. با استفاده از این دکمه‌ها می‌توانید اقداماتی مانند انتخاب، لغو انتخاب، کپی، انتقال، فشرده‌سازی و حذف را انجام دهید. با ضربه زدن طولانی (معادل کلیک راست) گزینه‌های دیگری برای شما نمایش داده می‌شود. همچنین در پایین صفحه، یک نماد پانل مرتب‌سازی وجود دارد که به شما امکان مرتب‌سازی پوشه‌ها و فایل‌ها بر اساس نام، پسوند، اندازه و تاریخ و زمان را می‌دهد. علاوه بر این، یک دکمه افزودن ویرایش هم وجود دارد که قابلیت‌های پیشرفته‌ای از جمله تغییر دایرکتوری، دستورات داخلی، اجرای برنامه، مشاهده فایل با برنامه، ارسال به برنامه و ارسال فرمان مرکزی را فراهم می‌کند.

آیکون برنامه Total Commander - file manager

Total Commander – file manager

حجم:۲.۷ مگابایت

دانلود برنامه Total Commander

8. برنامه مدیریت فایل Cx File Explorer

برنامه مدیریت فایل Cx File Explorer

این برنامه دارای یک رابط کاربری ساده و شهودی است که به شما امکان مرور سریع فایل‌ها و پوشه‌ها را می‌دهد.

اگر به دنبال یک مدیر فایل بدون تبلیغات با رابط گرافیکی روان و طراحی کاربر پسند هستید، می‌توانید به Cx File Explorer  مراجعه کنید. این برنامه به شما امکان مدیریت فایل‌ها در دستگاه تلفن همراه خود را می‌دهد و همچنین شما می‌توانید فایل‌ها را در فضای ابری مانند Dropbox، Google Drive، OneDrive و Box و رایانه شخصی خود را از طریق  LAN، SMB، FTP،SFTP  و WebDAV به راحتی مدیریت کنید. با استفاده از این برنامه، شما می‌توانید فایل‌ها را کپی کنید، جابجا کنید، تغییر نام دهید، حذف کنید، به اشتراک بگذارید، فشرده کنید و آن‌ها را در برنامه‌های دیگر باز کنید. همچنین Cx File Explorer  قابلیت مدیریت برنامه‌های نصب شده روی دستگاه اندرویدی شما را فراهم می‌کند. شما می‌توانید اطلاعات آن‌ها را در Google Play باز کرده و مشاهده کنید و عملیاتی مانند پشتیبان‌گیری، حذف نصب، اشتراک گذاری را انجام دهید.

تب یا زبانه  Library، فایل‌های شما را در دسته‌بندی‌های مختلف برای دسترسی آسان به آن‌ها سازماندهی می‌کند. شما می‌توانید جدیدترین فایل‌های خود را که بر اساس تاریخ، سازماندهی شده‌اند مشاهده کنید. این تب گزینه‌های مختلفی را برای نحوه نمایش در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله نمای مشبک، فهرست و نمای بند انگشتی، و همچنین می‌توانید فایل‌ها را بر اساس نام، اندازه، تاریخ و نوع مرتب کنید.

ویژگی تحلیل فضای ذخیره‌سازی به شما این امکان را می‌دهد تا میزان استفاده از فضای ذخیره‌سازی در دستگاه خود را به صورت واضح ببینید. همچنین با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید برنامه‌های ناخواسته و فایل‌های بزرگ را حذف کنید. و کش یا حافظه پنهان فایل‌های موقت برنامه را پاک کنید که می‌تواند به افزایش عمر باتری دستگاه شما کمک کند.

آیکون برنامه Cx File Explorer

Cx File Explorer

حجم:۸.۲ مگابایت

دانلود برنامه Cx File Explorer

9. برنامه مدیریت فایل Simple File Manager Pro

برنامه مدیریت فایل Simple File Manager Pro

Simple File Manager Pro یک نرم‌افزار مدیریت فایل با قیمت 1.19 دلار و بدون آگهی یا هرگونه تبلیغات است. این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد به راحتی به فایل‌های خود، کارت‌های SD و دستگاه‌های USB دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید در تب Files، تمام پوشه‌ها و محتویات آنها را مشاهده کنید و فایل‌ها و پوشه‌های جدیدی اضافه کنید. این برنامه از عملیاتی مانند حذف، تغییر نام، اشتراک‌گذاری، مخفی کردن، کپی کردن، انتقال و فشرده‌سازی فایل‌های انتخابی پشتیبانی می‌کند. اما برخلاف برخی از نرم‌افزارهای دیگر، Simple File Manager Pro  دارای نمایشگر داخلی نیست و برای باز کردن فایل‌ها باید از برنامه‌های خارجی مانند برنامه‌های گالری، پخش‌کننده‌های ویدیو یا سایر نرم‌افزارهای مدیریت فایل استفاده کنید.

تب Recents جدیدترین فایل‌های شما را نمایش می‌دهد. این فایل‌ها را می‌توان به صورت یک شبکه یا لیست مشاهده کرد. تب Storage کل فضای ذخیره‌سازی و فضای آزاد موجود در دستگاه شما را نشان می‌دهد. فایل‌های شما در دسته‌بندی‌هایی سازمان‌دهی می‌شوند و نشان می‌دهند که هر کدام چقدر از فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کنند. وقتی فایل‌ها را در هر دسته مشاهده می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را بر اساس نام، اندازه، آخرین تغییر و پسوند مرتب کنید. در تنظیمات، شما می‌توانید تم یا طرح زمینه برنامه را تغییر دهید، یک یا چند بخش (مانند فایل‌ها، فایل‌های اخیر یا تجزیه و تحلیل فضای ذخیره‌سازی) را مخفی کنید، اندازه فونت را تغییر دهید و از برنامه با استفاده از رمز عبور محافظت کنید.

10. برنامه مدیریت فایل Material Files

Material Files یک برنامه مدیریت فایل مدرن و کاربرپسند است که ویژگی‌هایی شبیه به Files by Google دارد. این برنامه دارای یک حالت شب (سیاه) است که تیره‌تر از حالت شب معمولی است. با Material Files، می‌توانید فایل‌ها را در دستگاهتان و حتی در سرورهای  FTP، SFTP، و SMB و دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی مدیریت کنید. منوی برنامه به شما امکان دسترسی سریع به پوشه‌های مختلف مانند  DCIM، دانلودها، فیلم‌ها، موسیقی، تصاویر و اسکرین‌شات‌ها را می‌دهد. با لمس طولانی روی هرکدام از این گزینه‌ها، یک منو ظاهر می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا پوشه‌های دیگر را در حافظه داخلی گوشی خود پنهان یا نمایش دهید.

همچنین این برنامه مدیریت فایل‌ها را به صورت رایگان و بدون تبلیغات در اختیار شما قرار می‌دهد و این مدیریت شامل  تمام عملکردهای مرتبط با فایل است. این برنامه امکاناتی مانند برش، کپی، حذف، تغییر نام، فشرده‌سازی، اشتراک‌گذاری و بازکردن فایل‌ها با ویژگی‌های مختلف را فراهم می‌کند. اگر دستگاه شما دارای یک برنامه ترمینال است، این برنامه امکان بازکردن فایل‌ها در ترمینال را هم دارد. Material Files امکاناتی برای نمایش تصویر یا ویدیو داخلی ندارد، بنابراین وقتی برای بازکردن تصاویر یا ویدئو روی آن‌ها ضربه می‌زنید، باید برنامه‌ای را در دستگاه خود برای مشاهده آن‌ها انتخاب کنید. این برنامه امکان اضافه کردن پوشه‌ها و فایل‌های جدید را به راحتی فراهم می‌کند و شما می‌توانید پوشه‌ها را بر اساس نام، نوع، اندازه و تاریخ آخرین تغییر برای مرور آسان‌تر مرتب کنید.

آیکون برنامه Material Files

Material Files

حجم:۸.۱ مگابایت

دانلود برنامه Material Files

11. برنامه EX File Manager

برنامه EX File Manager

EX File Manager یک برنامه مدیریت فایل سریع و ایمن است که از چند زبان پشتیبانی می‌کند. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد به راحتی فایل‌ها و پوشه‌هایتان را در دستگاه خود و فضای ابری مدیریت کنید. همچنین از  Google Drive، Dropbox، OneDrive  و Yandex پشتیبانی می‌کند.

EX File Manager یک نرم‌افزار مدیریت فایل است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی فایل‌ها و پوشه‌ها را در دستگاه خود و در فضای ذخیره‌سازی آنلاین، مانند Google Drive، Dropbox، OneDrive و Yandex مدیریت کنید. این نرم‌افزار صفحه‌ای اصلی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از این صفحه به راحتی می‌توانید به تصاویر، ویدیوها، موسیقی، برنامه‌ها و ابزارهای دیگر دسترسی داشته باشید. همچنین امکان دسترسی به ابزارهای متنوعی مانند تحلیلگر دیسک، پاک‌کننده، ذخیره باتری و خنک کننده CPU را برای شما فراهم می‌کند. تحلیلگر دیسک به شما یک نمای کلی از محتویات دستگاهتان را ارائه می‌دهد، که به شما کمک می‌کند فایل‌ها و پوشه‌های بزرگ، جدید، خالی، اضافی و تکراری را شناسایی و حذف کنید.

EX File Manager، ابزارهای مختلفی برای مدیریت فایل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد؛ که این ابزارها شامل کپی، برش، چسباندن، جابجایی، ایجاد، حذف، تغییر نام، جستجو، اشتراک‌گذاری، ارسال، مخفی کردن و نشانک‌گذاری فایل‌ها می‌شود. همچنین این برنامه امکان فشرده‌سازی و استخراج فایل‌های ZIP، RAR، 7zip  و OBB را دارد. انتقال فایل از طریق پروتکل‌های مختلفی از جمله FTP، SFTP، FTPS، LAN، WebDAV، FlashAir  و بلوتوث در این برنامه پشتیبانی می‌شود. این نرم‌افزار با استفاده از تبلیغات رایگان است و شما می‌توانید با ارتقا به نسخه Pro، این تبلیغات را حذف کنید و ویژگی‌های اضافی مانند دسترسی به فایل‌های سیستم مخفی، پیدا کردن مبدل رسانه، و رمزگذاری فایل‌ها را فعال کنید.

آیکون برنامه EX File Manager :File Explorer

EX File Manager :File Explorer

حجم:۲۷.۲ مگابایت

دانلود برنامه EX File Manager

12. برنامه مدیریت فایل ASTRO

این برنامه به شما امکان مدیریت فایل‌های دستگاه، کارت حافظه SD  و فضای ذخیره‌سازی آنلاین (ابر) از جمله Box، Dropbox، Google Drive، OneDrive، Yandex، Disk، FTP و SMB را می‌دهد. این برنامه به طور خودکار فایل‌های شما را در پوشه‌های منظم مرتب می‌کند و به شما امکان دسترسی به پوشه‌ها و فایل‌های سیستمتان را می‌دهد. علاوه بر این، ASTRO  دارای یک بخش جستجو جداگانه است که به شما امکان فیلتر کردن و مرتب‌سازی پیشرفته فایل‌ها را می‌دهد.

پوشه‌ها قابلیت جستجو دارند و می‌توانند انواع فایل‌های خاص را فیلتر کنند. وقتی با فایل‌ها کار می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید، به اشتراک بگذارید، کپی کنید، تغییر نام دهید، فشرده سازی کنید، مخفی کنید و یا به موارد دلخواه خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید یک خزانه رمزگذاری شده برای ذخیره فایل‌های حساس خود ایجاد کرده و آن‌را با پین یا بیومتریک محافظت کنید. Astro شامل ابزار تمیزکننده است که به شما کمک می‌کند فضای دستگاه خود را آزاد کرده و فایل‌های غیرضروری، بزرگ و برنامه‌های استفاده نشده را حذف کنید.

انتخاب یک فایل منیجر یا مدیریت فایل مناسب برای دستگاه اندرویدی خود می‌تواند یک وظیفه چالش برانگیز باشد؛ زیرا با تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های موجود در بازار، انتخاب بهترین برنامه برای برآورده‌کردن نیازهای متفاوت، پیچیده خواهد بود. برای این کار، اولویت‌های خود را در نظر بگیرید و سپس فایل منیجر را که به بهترین شکل با این الویت‌ها همخوانی دارد، پیدا کنید.

اگر انتقال داده از اندروید به رایانه شخصی‌تان‌ کاری است که به‌صورت روزمره انجام می‌دهید، مقالات مفید و راهنماهای جامع در مورد نحوه انتقال فایل از دستگاه اندروید به رایانه شخصی خود را مطالعه کنید.

آیکون برنامه ASTRO File Manager & Cleaner

ASTRO File Manager & Cleaner

حجم:۷.۸ مگابایت

دانلود برنامه ASTRO

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×