معرفی 8 برنامه تنظیم خواب اندروید

با توجه به مشغولیت‌های ذهنی، پیچیدگی زندگی و درگیر شدن با موضوعات مختلف، خیلی به ساعات و کیفیت خواب توجه نمی‌کنیم و همینکه سر را روی بالش بگذاریم، به موفقیت بزرگی دستیافته‌ایم. براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از طرف مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، بین 50 الی 70 میلیون شهروند این کشور، از مشکلات خواب رنج می‌برند و این مشکل روی روال زندگی‌ آنها به عنوان یک کشور جهان اول تاثیر می‌گذارد. بااینکه در طول روز از برنامه‌های سرگرم کننده برای کشتن دقایق زندگی خود استفاده می‌کنیم، اما برای افزایش کیفیت خواب خود ارزش قائل نیستیم؛ خوشبختانه، برنامه تنظیم خواب، گزینه‌ای مناسب برای ارزیابی تعداد ساعات خواب در یک بازه زمانی مشخص است و به قابلیت‌های بیشتری نیز مجهز شده است که در این مقاله و با معرفی بهترین برنامه‌های مدیریت خواب، به آنها خواهیم پرداخت.

1. Sleep Cycle

sleep cycle برنامه تنظیم خواب

توانایی برنامه Sleep Cycle در مدیریت خواب شما ثابت شده است و اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، می‌توانید بهتر از قابلیت‌های این برنامه استفاده کنید. این برنامه مدیریت خواب، الگوهای خواب و چرخه خواب شما را بررسی می‌کند و پس از ارزیابی کیفیت خواب و جمع‌‌آوری داده‌، اطلاعات مهمی را درباره وضعیت خواب شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

توسعه دهندگان، آلارم‌های هوشمند و مناسب برای بیدار شدن از خواب را برای کاربران در نظر گرفته‌اند تا کیفیت خواب آنها با یک آلارم بلند و اعصاب خوردکن، به خطر نیفتد. در این بین، امکان انتخاب موسیقی نیز برای کاربران فراهم شده است که به شخصی‌سازی بهتر برنامه کمک شایانی می‌کند.

در ابتدا، این برنامه با قیمت  0.99 دلار در دسترس کاربران قرار می‌گرفت اما بنابر تغییر سیاست‌های توسعه‌دهندگان، برنامه Sleep Cycle رایگان شد و تنها برای خرید محتواهای درون برنامه، باید هزینه پرداخت کنید. با عضویت در اشتراک این برنامه، گزارش‌های جدیدی درباره خواب عمیق در دسترس شما قرار می‌گیرد و محدودیت تاریخچه پیگیری  وضعیت خواب شما برداشته می‌شود تا بتوانید در بازه طولانی مدت، بهبود کیفیت خواب خود را حس کنید.

آیکون برنامه Sleep Cycle: Sleep Tracker

Sleep Cycle: Sleep Tracker

حجم:۱۰۵.۷ مگابایت

دانلود برنامه Sleep Cycle

2. برنامه تنظیم خواب Sleep as Android

برنامه تنظیم خواب Sleep as Android

Sleep as Android یک انتخاب هوشمندانه و امن برای تنظیم خواب و پیگیری کیفیت خواب شما است که از ردیاب صوتی برای تشخیص خرناس‌ها و ارزیابی کیفیت خواب استفاده می‌کند. در بخش اعلان‌‌ها، اصوات و موزیک‌هایی با ریتم آرام پخش می‌شوند که در ادامه صدای آن نیز افزایش می‌یابد.

تنوع اعلان‌های Sleep as Android از نقاط قوت این برنامه است و مطابق با سلیقه خود موسیقی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در بخش امنیت، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند تا کاربران را برای استفاده از قابلیت‌های این برنامه، به ساخت حساب کاربری مجبور نکنند. برنامه با دو گزینه رایگان و پولی عرضه شده است و کاربران در صورت تمایل، می‌توانند اشتراک نیز تهیه کنند. نسخه رایگان این برنامه شامل: مدیریت و پیگیری کیفیت خواب، دریافت گزارش‌هایی درباره‌ی کیفیت خواب و همچنین تحلیل چرخه خواب عمیق شما است که در قالب آمار به شما نشان داده می‌شود.

آیکون برنامه Sleep as Android: Smart alarm

Sleep as Android: Smart alarm

حجم:۴۹.۹ مگابایت

دانلود برنامه Sleep as Android

3. BetterSleep

برنامه تنظیم خواب BetterSleep

استودیو Ipons وظیفه ساخت و توسعه برنامه تنظیم خواب Better Sleep را بر عهده دارد که در سال 2011 عرضه شد و با قابلیت‌های بخصوص خود برای مدیریت و بهبود خواب، می‌تواند سیستم خواب شما را تغییر دهد. این برنامه از موزیک‌های آرامش‌بخش برای بیدار کردن شما استفاده می‌کند که تعداد آنها به بیش از 108 قطعه می‌رسند و هرکدام به آرام‌ترین حالت ممکن شما را از خواب بیدار می‌کنند.

این برنامه تنظیم خواب قابلیت‌های بیشتری مانند: تم‌های متنوع و ساعت دیجیتال دارد و بدون ایجاد اختلال در عملکرد گوشی شما می‌تواند در پس زمینه به انجام وطایف خود بپردازد. شخصی‌سازی نیز از نکات مهم در ساخت نرم‌افزار و برنامه است و این امکان را به شما می‌دهد تا فایل‌های صوتی و موسیقی‌های خود را با یکدیگر ترکیب کنید.

در بخش هزینه‌ها، برنامه BtterSleep با قیمت 2.99 دلار به فروش می‌رسد و اگر رغبت دارید تا قابلیت‌های بیشتر این برنامه را تجربه کنید، می‌توانید تا بالای 300 دلار بودجه در نظر بگیرید که برای کاربران ایرانی، رقم فوق‌العاده بالایی است و برابر با کنسول ایکس باکس سری اس است.

آیکون برنامه BetterSleep: Sleep tracker

BetterSleep: Sleep tracker

حجم:۱۰۷.۷ مگابایت

دانلود برنامه BetterSleep

4. برنامه تنظیم خواب ShutEye

 برنامه تنظیم خواب ShutEye

اگر دنیال برنامه‌ای هستید که تمامی قابلیت‌های یک برنامه تنظیم خواب را در خود داشته باشد، Shuteye گزینه‌‌ای مطلوب برای شما است که خوابتان را تحلیل می‌کند، اهداف و برنامه‌هایتان را یادآوری می‌کند و حتی موزیک‌های دلنشینی دارد که برای بهتر بیدار شدن شما از خواب ساخته شده‌اند.

با تمامی این توصیف‌ها، قابلیتی که این برنامه را نسبت به سایر نام‌های ذکر شده متمایز می‌کند، بهبود کیفیت خواب است که این هدف را با در اختیار شما قرار دادن موزیک‌های دلنشین و آرامش‌بخش مانند: صدای دریا و باران میسر می‌کند و با آرام شدن ذهن شما، هم کیفیت خواب بهبود می‌یابد و هم سریعتر از خواب بیدار می‌شوید.

در این بین، برنامه Shuteye امکان ضبط خرناس‌ها و همچنین خواب گفت‌های شما را فراهم می‌کند تا بتوانید بهتر بر افکار خود مسلط باشید و به موضوعاتی که حامل بار منفی هستند توجه نکنید. با در نظر گرفتن آمارهایی که درباره‌ی چرخه و کیفیت خواب در اختیارتان قرار می‌گیرد، میزان در خطر بودن وضعیت فیزیکی و ذهنی خود را بررسی کنید و با دکتر در میان بگذارید.

در نهایت، اگر نیاز شما به این برنامه، تنها به تنظیم و مدیریت خواب خلاصه می‌شود، از نسخه رایگان برنامه استفاده کنید و نسخه پریمیوم این برنامه نیز اطلاعات بیشتری درباره روند خواب در اختیار کاربر قرار می‌دهد و تعداد موزیک‌ها نیز نسبت به نسخه رایگان بیشتر است.

5. برنامه تنظیم خواب SnoreLab

 برنامه تنظیم خواب SnoreLab

خر و پف، خواب گفت و ایست تنفسی در خواب، از دلایلی هستند که کیفیت خواب مردم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند و برای بعضی افراد به راحنی قابل درمان نیستند. بعضی مواقع، خر و پف به قدری روی شخص و افرادی که تحت الشعاع او قرار دارند تاثیر می‌گذارد که آنها نیز نمی‌توانند به درستی بخوابند و در انجام کارهای روزانه عاجز می‌شوند.

در بین برنامه‌های مدیریت خواب که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، SnoreLab یک ابزار مناسب برای افرادی است که با چنین مشکلاتی درگیر هستند و پس از گذشت چندسال، همچنان راه درمانی برای آن پیدا نکرده‌اند و حتی برای رفع آن هم اقدام نکرده‌اند. این برنامه برای ضبط صدای خر و پف و خواب گفت‌های شما مورد استفاده قرار می‌گیرد و روش‌های درمان خود را به شما معرفی می‌کند.

برای تشخیص خر و پف، الگوریتم‌های پیشرفته‌ای برای برنامه در نظر گرفته شده است و تمامی اطلاعات مربوط به خواب شما را ذخیره می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهم در کم‌خوابی و کیفیت پایین خواب، نوشیدن مشروبات الکلی است که تاثیرات این نوشیدنی مخرب را نیز بررسی می‌کند.

زمانیکه خواب هستید، SnoreLab صدای خر و پف شما را ضبط می‌کند و هرچقدر که شدت آن بیشتر باشد یا برای مدت زمان بیشتری در خواب حرف بزنید، گزارشی مبنی بر این اتفاقات را برای شما ارسال می‌کند. SnoreLab مثل سایر برنامه‌‌های این لیست، خرید اشتراک را به شما پیشنهاد می‌کند و برای افرادی مناسب است که نگران خواب و زندگی خود هستند و می‌خواهند آنرا درمان کنند.

6. برنامه تنظیم خواب Sleep Monitor

 برنامه تنظیم خوابSleep Monitor

Sleep Monitor یک ابزار مفید برای پیگری و ثبت جزئیات چرخه خواب شما است و از ویژگی‌های کلیدی و مهمی برخوردار است که ارزش دانلود کردن آنرا افزایش می‌دهد. با استفاده از این برنامه، حسگرهای میکروفون و شتا‌ب سنج، حرکات بدن و تغییرات اصوات محیط را تشخیص می‌دهند تا مراحل خواب شما را تشخیص دهند.

در هر مرحله، اطلاعات مهمی از خواب در قالب نمودار و آمار برای شما به نمایش در می‌آید و اصوات مرتبط به خواب برای شما پخش خواهند شد تا دلیل برهم زدن روال عادی خواب شما مشخص شود. ساعت هوشمند برنامه Sleep Monitor به شما اطلاع می‌دهد تا در زمان مشخصی بخوابید تا صبح زود بیدار شوید.

استفاده از موسیقی آرامش‌بخش هم یکی دیگر از روش‌‌های این برنامه برای مقابله با بی‌خواب است و اگر می‌خواهید تا فردا عملکرد بهتری در کار و زندگی خود داشته باشید، بهتر است تا به این نوع از موزیک‌ها گوش دهید تا ذهن شما آرام شود، افکار منفی را فراموش کنید و به راحتی بخوابید.

7. Sleepwave: Smart Alarm Clock

 Sleepwave: Smart Alarm Clock

ویژگی‌های کلیدی برنامه Sleepwave مثل سایر برنامه‌های تنظیم و مدیریت خواب است و با هدف بهبود خواب مردم توسعه یافته است. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به فناوری حسگر حرکتی اشاره کرد که زمانیکه خواب هستید، اطلاعات مرتبط به خوب شما را در قالب داده‌های ارزیابی شده در اختیارتان قرار می‌دهد. موزیک‌های وایت نویز و آرامش‌بخش نیز در بهبود خواب شما تاثیر گذار خواهند بود.

اگر از کاربرانی هستید که به امنیت خود اهمیت می‌دهید، این برنامه تنها از حسگرهای حرکتی برای تشخیص حرکات شما استفاده می‌کند و درخواستی مبنی بر فعال کردن کردن میکروفون از شما نمی‌کند.

8. برنامه تنظیم خواب Pokémon Sleep

 pokemon sleep

همانطور که از این موضوع آگاه هستیم، زندگی ما با استرس، مشکلات و چالش‌های کهنه و نو می‌گذرد و ثابت نگهداشتن کیفیت خواب، یکی از وظایف دشوار ما برای سالم ماندن و مبارزه با چالش‌های زندگی است که گاهی مواقع، نادیده گرفته می‌شود. در بعضی مواقع، با جسم و ذهنی خسته به بستر می‌رویم تا استراحت کنیم اما ذهن ما آنقدر برای مرور کردن اتفاقات بد رغبت نشان می‌دهد  که خواب را فراموش می‌کنیم و ساعت‌ها به آن موضوعات فکر می‌کنیم که گذر زمان فراموش می‌شود و خواب ما فدای فکر کردن به موضوعات بی‌ارزش می‌شود.

یکی از برنامه‌های منحصربفردی که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم، Pokemon Sleep نام دارد و با وجود ظاهر و طراحی فانتزی، در پی هدف مهمی است. با بازکردن این برنامه متوجه می‌شوید که دنیای پوکمون‌ها اینجا هم دست از سر شما بر نمی‌دارند و قرار است تا با گونه‌های متنوعی از پوکمون سر و کار داشته باشید.

توسعه دهندگان برای کاهش استرس کاربران، موزیک‌های آرامش‌بخش را به برنامه اضافه کرده‌اند. بازی پوکمون اسلیپ مملو از ماجراجویی‌های لذتبخش است و عادات مثبت را در ذهن و زندگی شما می‌گنجاند تا بتوانید زندگی بهتری را تجربه کنید و بر روی روند خواب خود نظارت داشته باشید.

این بازی که توسط The Pokémon Company توسعه داده شده است، مفهوم خواب را در بازی می‌گنجاند تا رویکرد جدیدی به گیم پلی بازی داشته باشد. بازیکنان تشویق می شوند تا عادت‌ها و الگوهای خواب خود را از طریق بازی بهبود بخشند؛ زیرا کیفیت و مدت خواب آنها به شکل مستقیم بر پیشرفت و موفقیت در بازی تأثیر می گذارد. Pokémon Sleep با پیگیری وضعیت خواب بازیکن با استفاده از فناوری‌های مختلف تلفن‌های هوشمند، قصد دارد تا عادات خواب سالم و توجه به استراحت را بین مردم ترویج کند. علاوه بر ویژگی ردیاب خواب، این بازی عناصر گیم پلی بازی پوکمون را برای طرفدارانش زنده می‌کند. بازیکنان می توانند با پوکمون‌ها تعامل داشته باشند، همراهان مجازی خود را آموزش دهند و در نبردهایی که در داخل بازی برگزار می‌شود شرکت کنند.

با ادغام داده‌های خواب در  گیم‌پلی بازی، Pokémon Sleep راه جدیدی را برای تعامل بازیکنان با یک بازی را در راه شما قرار می‌دهد و در عین حال سلامت خود را نیز در اولویت قرار می‌دهید. این بازی، فرآیند بهبود عادات خواب، بستری سرگرم‌کننده و انگیزشی برای کاربران فراهم می‌کند تا عادت‌های سالم‌تری را در زندگی روزمره خود برقرار کنند.

پوکمون اسلیپ از ابزارهای خلاقانه برای مدیریت خواب و تجربه‌ی جدیدی از بازی‌های دنیای پوکمون است که بازیکن را بین دنیای واقعی و اهمیت به سلامت ذهنی و دنیای پوکمون‌ها قرار می‌دهد تا در یک راستا مدیریت شوند. این برنامه سبک جدیدی از برنامه‌های تعاملی است که آینده سرگرمی‌ها را تغییر می‌دهد و به کاربران پیشنهاد می‌کند تا در سبک زندگی و خواب خود تغییرات محسوسی ایجاد کنند و برای سلامت خود اهمیت قائل باشند.

منبع: Android Police

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×