باکس آفیس: قسمت تازه «پسران بد» در صدر

چهارمین قسمت از فرنچایز «پسران بد» در نخستین هفته اکران 56 میلیون دلار فروش داخلی داشت و رتبه اول جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. با احتساب فروش بین‌المللی 48.60 میلیون دلاری، تا این جای کار در سراسر دنیا 104.60 میلیون دلار فروخت. «پسران بد: بران یا بمیر» (Bad Boys: Ride or Die) توسط عادل و بلال کارگردانی شده و ویل اسمیت، مارتین لارنس، ونسا هاجنز، الکساندر لودویگ و جیکوب اسکیپیو در آن نقش آفرینی می‌کنند. تا لحظه نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز 63 از 100 و متاکریتیک 54 از 100 به ثبت رسیده است.

رتبه دوم جدول باکس آفیس در اختیار «نسخه سینمایی گارفیلد» (The Garfield Movie) قرار دارد که در سومین هفته اکران 10 میلیون دلار فروخت و با احتساب فروش بین‌المللی 124.10 میلیون دلاری، تا این جای کار در سراسر جهان 192.71 میلیون دلار فروخته است. این انیمیشن جذاب توسط مارک دیندال کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل کریس پرت، ساموئل ال. جکسون، وینگ ریمز، نیکولاس هولت و هانا ودینگهام صداپیشگی شخصیت‌های مختلف را بر عهده دارند.

«ایف» (IF) با فروش داخلی 8 میلیون دلاری در چهارمین هفته اکران در رتبه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. با احتساب فروش بین‌المللی 67.20 میلیون دلاری، این فیلم فانتزی فعلا 160.72 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت. «ایف» توسط جان کرازینسکی کارگردانی شده و ستاره هایی مثل رایان رینولدز، کایلی فلمینگ، فیونا شو، آلن کیم در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا درباره دختر بچه‌ای است که متوجه می‌شود می‌تواند موجودات که اصطلاحا ایف یا همان دوستان خیالی کودکان نامیده می‌شوند را ببیند.

فیلم IF

رتبه چهارم جدول باکس آفیس در اختیار فیلم ترسناک «نگهبانان» (The Watchers) قرار دارد که در نخستین هفته اکران 7 میلیون دلار فروخت. این فیلم که توسط ایشانا نایت شیامالان کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل داکوتا فانینگ و جرجینا کمبل در آن نقش‌آفرینی می‌کنند، ماجرای هنرمند جوانی را دنبال می‌کند که در جنگل‌های ایرلند گم می‌شود و به پناهگاه متروکه‌ای می‌رود اما در آن جا با حوادث غیرطبیعی مواجه می‌شود. تا لحظه نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز 29 از 100 و متاکریتیک 46 از 100 به ثبت رسیده است.

رتبه پنجم جدول باکس آفیس در اختیار «پادشاهی سیاره میمون ها» (Kingdom of the Planet of the Apes) قرار دارد که در پنجمین هفته اکران 5.40 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و مجموع فروشش در سراسر جهان را به 359.77 میلیون دلار رساند. این فیلم توسط وس بال کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل اوون تیگ، فریا آلن، پیتر میکون، ایکا دارویل و کوین دورند در آن نقش آفرینی می کنند. ماجرا درباره یک شامپانزهٔ جوان به اسم نوا است که همراه همراه زنی به نام می سفری را برای آینده انسان‌ها و میمون‌ها آغاز می‌کند.

«فیوریوسا: حماسه مکس دیوانه» (Furiosa: A Mad Max Saga) در هفته سوم اکران 4.24 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و در رتبه ششم جدول باکس آفیس قرار گرفت. با احتساب فروش بین‌المللی 85.70 میلیون دلاری، تا این جای کار 144.40 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت. این فیلم اکشن آخرالزمانی توسط جرج میلر کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل تام هاردی و آنیا تیلور جوی در آن نقش آفرینی می‌کنند. ماجرای این پیش‌درآمد درباره دوران جوانی شخصیت‌های فیوریوسا و چالش‌هایی است که با آن رو به رو می‌شود.

 

«فال گای» (The Fall Guy) کمدی اکشن تازه رایان گاسلینگ در هفته ششم اکران توانست با فروش داخلی 2.70 میلیون دلاری در جایگاه هفتم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. وضعیت فیلم در سایر کشورهای دنیا هم چنگی به دل نمی‌زند و با فروش بین‌المللی 80.51 میلیون دلاری، 165.63 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت.

رتبه هشتم جدول باکس آفیس در اختیار فیلم اسلشر «غریبه‌ها: فصل 1» (The Strangers: Chapter 1) قرار دارد که در چهارمین هفته اکران 1.84 میلیون دلار فروش داخلی داشت. فیلم توسط رنی هارلین کارگردانی شده و ستاره هایی مثل مادلین پچ، فروی گوتیرز، ریچل شنتون و گابریل باسو در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا درباره زوج جوانی است که در طول یک سفر جاده‌ای مجبور می‌شوند شب را در یک کلبه متروکه بگذرانند اما سه غریبه نقابدار، شب وحشتناکی را برایشان می‌آفرینند.

انیمه «هایکیو: نبرد زباله‌دان» (Haikyuu!! The Dumpster Battle) در دومین هفته اکران 820 هزار دلار فروخت و جایگاه نهم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد.

فیلم ترسناک «در طبیعت خشن» (In a Violent Nature) در دومین هفته اکران 640 هزار دلار در آمریکای شمالی فروخت و در جایگاه دهم جدول باکس آفیس قرار گرفت.

رتبه نام فیلم هفته فروش هفتگی (آمریکای شمالی) فروش کل (آمریکای شمالی)
1

پسران بد: بران یا بمیر

1 56 56
2

نسخه سینمایی گارفیلد

3 10 86.61
3

ایف

4 8 93.52
4

نگهبانان

1 7 7
5

پادشاهی سیاره میمون ها

5 5.40 149.77
6

فیوریوسا: حماسه مکس دیوانه

3 4.24 58.70
7

فال گای

6 2.70 85.12
8

غریبه‌ها: فصل 1

4 1.84 32.20
9

هایکیو: نبرد زباله‌دان

2 0.820 5.78
10

در طبیعت خشن

2 0.640 3.64

منبع: boxofficemojo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماشای رایگان ×