باکس آفیس: باب مارلی از مادام وب پیشی گرفت

فیلم بیوگرافی موزیکال باب مارلی: یک عشق (Bob Marley: One Love) در نخستین هفته اکران 27.70 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و جایگاه اول جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. فیلم در سطح بین‌المللی هم عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت و با فروش 29 میلیون دلاری در کشورهایی به غیر از آمریکا، مجموع فروشش در سراسر دنیا را به 80.07 میلیون دلار رساند.

این فیلم توسط رینالدو مارکوس گرین کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل کینگزلی بن‌ادیر، لاشانا لینچ و جیمز نورتون در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا درباره زندگی خواننده و ترانه‌سرای معروف باب مارلی از اواسط دهه 70 میلادی تا آخرین روز زندگی‌اش است. تا لحظه نوشتن این گزارش برای «باب مارلی: یک عشق» امتیاز راتن تومیتوز و متاکریتیک 43 از 100 به ثبت رسیده که نشان می‌دهد منتقدان برخلاف مخاطبان چندان با فیلم ارتباط برقرار نکردند.

رتبه دوم جدول باکس آفیس در اختیار چهارمین فیلم از دنیای مرد عنکبوتی سونی یعنی «مادام وب» (Madame Web) قرار دارد که بر اساس کمیک‌های مارول ساخته شده است. فروش داخلی 15.15 میلیون دلار فروخت تا بار دیگر ثابت کند که اقبال مخاطبان به فیلم‌های ابرقهرمانی روز به روز کم‌تر می‌شود. با احتساب فروش بین‌المللی 25.70 میلیون دلاری فیلم تازه داکوتا جانسون 51.50 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت.

«مادام وب» سونی توسط اس. جی. کلارکسون کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل داکوتا جانسون، سیدنی سوئینی، سلست اوکانر، ایزابلا مونر و طاهر رحیم در آن نقش آفرینی می کنند. ماجرا درباره امدادگری به نام کاساندرا وب است که در اثر یک حادثه به قدرت غیب‌گویی دست پیدا می‌کند و می‌تواند آینده را پیش‌بینی کند. تا لحظه نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز 13 از 100 و متاکریتیک 27 از 100 به ثبت رسیده است که از عدم استقبال گسترده منتقدان حکایت دارد.

مادام وب

«آرگایل» (Argylle) در سومین هفته اکران 4.72 میلیون دلار فروش داخلی داشت و در کمال تعجب جایگاه سوم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. عملکرد فیلم تازه هنری کویل در سایر کشورهای دنیا هم چنگی به دل نمی‌زند و با فروش بین‌المللی 40.01 میلیون دلاری، 77.31 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت.

ستاره‌هایی مثل برایس دالاس هاوارد، سم راکول، برایان کرانستون، کاترین اوهارا، هنری کویل، صوفیا بوتله، دوآ لیپا در«آرگایل» نقش‌آفرینی می‌کنند. داستان درباره یک نویسنده رمان‌های جاسوسی است که متوجه می‌شود حوادث کتابش در دنیای واقعی در حال رخ دادن است.

انیمیشن تازه ایلومینیشن یعنی «مهاجرت» (Migration) در نهمین هفته اکران 3.75 میلیون دلار فروش داخلی داشت و رتبه چهارم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. با احتساب فروش بین‌المللی 140 میلیون دلاری، تا این جای کار 256.07 میلیون دلار در سراسر دنیا فروخته است. مهاجرت توسط بنجامین رنر کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل کمیل نانجیانی، الیزابت بنکس، آکوافینا، کیگان-مایکل کی، دیوید میچل صداپیشگی شخصیت‌های مختلف را برعهده دارند. ماجرا درباره خانواده‌ای از مرغابی‌ها است که تصمیم می‌گیرند پدر محافظه کارشان را برای سفر به جامائیکا راضی کنند.

رتبه پنجم جدول باکس آفیس در اختیار اپیزود 4 تا 6 از فصل چهارم سریال مذهبی «منتخب» (The Chosen) قرار دارد که در اولین هفته اکران در آمریکای شمالی 3.44 میلیون دلار فروخت.

«وانکا» (Wonka) با فروش داخلی 3.40 میلیون دلاری در دهمین هفته اکران، رتبه ششم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. با احتساب فروش بین‌المللی 395.10 میلیون دلاری، 604.92 میلیون دلار فروخت. همان طور که از نام فیلم مشخص است از رمان «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» به حساب می‌آید و تیموتی شالامی بعد از جانی دپ و بیلی وایلدر سومین بازیگری است که نقش ویلی وانکای افسانه‌ای را ایفا می‌کند. داستان در دوران جوانی وانکا روایت می‌شود و سال‌ها پیش از این است که چارلی بلیت کارخانه شکلات‌سازی شگفت‌انگیز او را برنده شود. «وانکا» توسط  پل کینگ کارگردانی شده و علاوه بر شالامی ستاره‌هایی مثل کیگان-مایکل کی، پترسون جوزف و مت لوکاس هم در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

سرزمین بد

«زنبوردار» (The Beekeeper) اکشن تازه جیسون استاتهام در ششمین هفته اکران 3.25 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و جایگاه هفتم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. با احتساب فروش بین‌المللی 83.30 میلیون دلاری، در سراسر دنیا 143.84 میلیون دلار فروخت. این فیلم که توسط دیوید آیر کارگردانی شده و علاوه بر استاتهام ستاره‌هایی مثل جرمی آیرونز و امی ریور لمپمن هم در آن نقش‌آفرینی می‌کنند ماجرای مامور بازنشسته سازمانی مخفی را دنبال می‌کند که به دنبال انتقام مرگ دوستش در اثر کلاهبرداری است.

کمدی رمانتیک «هر کسی جز تو» (Anyone But You) به کارگردانی ویل گلاک و بازی ستارگانی مثل سیدنی سویینی و گلن پاول در نهمین هفته اکران 2.41 میلیون دلار فروخت و جایگاه هشتم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. ماجرا درباره بی و بن است که بعد از سال‌ها به شکل اتفاقی با هم ملاقات می‌کنند و این در حالی است که در گذشته مشکلاتی میانشان وجود داشته.

فیلم کمدی ترسناک «لیزا فرانکنشتاین» (Lisa Frankenstein) در دومین هفته اکران 2.03 میلیون دلار فروش داخلی داشت و جایگاه نهم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. این فیلم توسط زلدا ویلیامز کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل کاترین نیوتون، کول اسپروس، لیزا سوبرانو، هنری ایکنبری و جو کرست در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. ماجرا دباره دختر نوجوانی به نام لیزا است که به شکل اتفاقی جسدی را زنده می‌کند.

رتبه دهم جدول باکس آفیس در اختیار فیلم «سرزمین بد» (Land of Bad) به کارگردانی ویلیام یوبانک و نقش‌آفرینی ستاره‌هایی مثل لیام همسورث، راسل کرو، لوک همسورث، ریکی ویتل و میلو ونتیمیلیا قرار دارد که در نخستین هفته اکران سینمایی 1.8 میلیون دلار فروش داخلی داشت. ماجرا درباره گروهی از نیروهای ویژه ارتش آمریکا است که برای فراری دادن یک جاسوس سیا به فیلیپین می‌روند اما اوضاع طبق نقشه آن‌ها پیش نمی‌رود.تا لحظه نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز 56 از 100 و متاکریتیک 57 از 100 به ثبت رسیده است.

رتبه نام فیلم هفته فروش هفتگی (آمریکای شمالی) فروش کل (آمریکای شمالی)
1 باب مارلی: یک عشق 1 27.70 45.57
2 مادام وب 1 15.15 23.35
3 آرگایل 3 4.72 36.46
4 مهاجرت 9 3.75 114.82
5 اپیزود 4 تا 6 از فصل چهارم سریال «منتخب» 1 3.44 4.22
6 وانکا 10 3.40 209.82
7 زنبوردار 6 3.25 59.89
8 هرکسی جز تو 9 2.41 84.71
9 لیزا فرانکنشتاین 2 2.03 7.66
10 سرزمین بد 1 1.80 1.80

منبع: boxofficemojo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماشای رایگان ×