اخبار

به‌روزرسانی فصل چهارم کالاف دیوتی موبایل منتشر شد + جزئیات تکمیلی

پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره فصل چهارم بازی کالاف دیوتی موبایل «Call of Duty: Mobile» نیز از راه رسید و توسعه‌دهندگان این‌بار قصد دارند تا بیش از پیش، به بازی محتواهای جذاب و جالبی اضافه کنند که بازی کالاف دیوتی موبایل را بیشتر از همیشه به تکامل می‌رساند. با مجله مایکت همراه باشید.

کمتر کسی است که با عناوین مجموعه‌ی کالاف دیوتی «Call of Duty» آشنایی نداشته باشد؛ این بازی ابتدا در اول اکتبر سال 2019 مصادف با مهر‌ماه سال 1398 منتشر شد و از زمان انتشار، به دلیل محبوبیت بالای این مجموعه به یکی از پرطرفدارترین عناوین شوتر موبایلی تبدیل شده است.

فصل چهارم بازی کالاف دیوتی موبایل | خیزش پنهان

به رغم سنت همیشگی بازی کالاف دیوتی موبایل، بالاخره فصل چهارم این بازی با نام Veiled Uprising نیز منتشر شد و در ادامه به بررسی و معرفی محتوا‌های جدید این فصل خواهیم پرداخت؛

حالت جدید Ground War: Skirmish

اولین و مهم‌ترین نکته‌ی قابل توجه در این فصل حالت جدید و ترکیبی «Ground War: Skirmish» است، در این حالت بازیکنان در قالب تیم‌های 12 نفره وارد یک نقشه‌ی بزرگ خواهند شد و بایستی بر سر کنترل روی پنج‌ نقطه‌ی مهم نقشه با یکدیگر به نبرد بپردازند؛ تیمی که در نهایت بیشترین کنترل و امتیاز را داشته باشد برنده خواهد بود. این حالت شباهتی نسبی به حالت Domination دارد، اما در نقشه‌ای بزرگ عملی می‌شود.

نقشه‌ی جدید اما آشنای «Arsenal»

نکته‌ی بعدی نیز نقشه‌ی جدید این فصل به‌نام «Arsenal» است، این نقشه ابتدا در بازی Call of Duty Black Ops 4 حضور داشت و حالا شاهد اضافه شدن آن به بازی کالاف دیوتی موبایل «Call of Duty Mobile» نیز هستیم.

بگذارید کمی از تاریخچه این نقشه برای شما بگوییم، این نقشه در واقع زادگاه تولید قوی‌ترین قابلیت‌ها «Killstreak» در سری بازی‌های کالاف دیوتی است، از نظر استراتژیک نیز این نقشه یکی از پر پیچ و خم‌ترین نقشه‌های کالاف دیوتی موبایل است.

از کانال‌‌های تهویه هوا که در زیر و روی کل نقشه می‌چرخند گرفته تا راهرو‌ها مکان‌های شلوغی که هر لحظه ممکن است دشمنی پشت سر شما ظاهر شود و کار شما را تمام کند. بنابراین با وجود چنین تنوعی، این نقشه به بازیکنان قابلیت بهره بردن از تمامی سلاح‌ها و اپراتور‌های خود را می‌دهد.

بتل‌پس و محتوای جدید آن!

بیایید به سراغ بخش بعدی برویم؛ همانطور که می‌دانید، مهم‌ترین بخش هر فصل مسلما بتل‌پس «BattlePass» آن است و طبق سنت همیشگی بازی کالاف دیوتی موبایل، این فصل نیز با یک بتل‌پس تازه و پر محتوا بازگشته است تا بازیکنان را با صد جایزه‌ی جدید دیگر ساعت‌ها مشغول بازی کردن کند.

از مهم‌ترین جوایز بتل‌پس فصل چهارم بازی کالاف دیوتی موبایل می‌شود به اسلحه‌‌ی OTS-9 اشاره کرد که در سطح 21 بتل‌پس آزاد می‌شود؛ این اسلحه در رده‌بندی مسلسل‌های سبک «Submachine Guns» قرار می‌گیرد و از نرخ‌ شلیک و قدرت بسیار خوبی برخوردار است. مطمئنا اگر عنوان Call of Duty Warzone را تجربه کرده باشید این اسلحه برای شما بسیار آشنا خواهد بود.

موضوع بعدی نیز کلاس «Class» جدید فصل چهارم به‌نام «Shockwave» است که در سطح 14 بتل‌پس آزاد شده و به بازیکنان این قابلیت را می‌دهد که دشمنان و وسایل آن‌ها را با شوکی الکتریکی متوقف کنند یا به عقب پرت کنند. برای مثال شما می‌توانید در‌ هنگامی که یک دشمن نارنجکی را به سمت شما پرت می‌کند از قابلیت خود استفاده کنید و جان خود را نجات دهید یا در هنگام نبرد در یک فضای بسته فرصت فرار داشته باشید.

علاوه‌بر این‌ها ده‌ها جایزه‌ی جذاب و ارزشمند دیگر نیز با خرید بتل‌پس در دسترس خواهند بود، این جوایز عبارتند از:

 • پوسته‌‌ یا اسکین‌های «Skin» جدید برای کاراکتر‌هایی مانند Dame، Reaper، American Bulldog و Knight.
 • پوسته برای اسلحه‌هایی مثل Man o War، DR-H، LAPA، PP19 Bizon و Kilo 141.
 • 10% افزایش امتیاز و تخفیف‌های مختلف برای خرید جعبه‌های درون بازی.

رویداد‌های جدید

جدا از بخش بتل‌پس این فصل شامل رویداد‌های جدیدی نیز می‌شود، چه چیزی بهتر از اینکه عزم خود را جزم کنید و به‌دنبال گنج بروید؟ شما در فصل چهارم بازی کالاف دیوتی موبایل می‌توانید با تمام کردن چالش‌های مختلف در بخش‌‌های مولتی‌پلیر و بتل‌رویال «کلید» دریافت کنید.

در نهایت با جمع کردن مقدار مشخصی کلید، می‌توانید یک صندوق گنج باز کنید و از جوایز آن بهره ببرید که شامل پوسته «Skin» برای اسلحه‌ها و شخصیت‌های شما، امتیاز بتل‌پس و حتی اسلحه‌های جدید خواهد شد.

مسابقات کالاف‌ دیوتی موبایل

مثل گذشته، در این فصل نیز شاهد مسابقات جهانی کالاف دیوتی موبایل هستیم که قدرتمند ترین بازیکنان را از سراسر دنیا در برابر هم قرار خواهد داد تا در نهایت فرد یا تیمی بتواند قدرت خود را به همه ثابت کرده و با برنده‌ی میدان شدن، جایزه‌ی بزرگی که انتظارش را می‌کشد را دریافت کند. تاریخ برگذاری مسابقات این فصل به شرح زیر است:

 • قابل ذکر است تمامی بازیکنانی که تعداد 100 امتیاز یا بیشتر را از حالت Ranked دریافت کنند قابل شرکت در مسابقات خواهند بود.
 • مرحله ابتدایی: از هفتم اردی‌بهشت 1402 تا بیست و چهارم اردی‌بهشت 1402.
 • مرحله نیمه‌نهایی: از بیست‌و‌نهم اردی‌بهشت 1402 تا اول خرداد 1402
 • مرحله نهایی: از دوم خرداد 1402 تا چهاردهم خرداد سال 1402.

 

آیتم‌های جدید در فروشگاه

 • تخفیفات هفته‌ی طلایی: این تخفیفات تقریبا از تاریخ یازدهم اردی‌بهشت شروع می‌شوند و جعبه‌های لوت مورد انتظار بازیکنان را با تخفیفات مختلف به بازی می‌آورند.
 • باندل‌های «Bundle» جدیدی از جمله Iron Mask برای کاراکتر The Templar’s Shadow، باندل Deathlance برای اسلحه SKS، باندل Demonic Warrior برای شخصیت Lazarus و در نهایت پکیج Malebranche برای تفنگ قدرتمند OTS-9 قرار است راه خود را به فروشگاه بازی باز کنند.
 • مجموعه‌ی Phoenix Weapon Draw: یکی از زیباترین باندل‌های اسلحه‌ در مجموعه‌ی کالاف دیوتی که اصالتا برای اولین بار در بازی Call of Duty: Cold War حضور پیدا کرده است.
 • پکیچ BattlePass Vault: مثل همیشه با باندل Vault می‌توانید پوسته‌ها و اپراتور‌هایی را که در فصل‌های قبل از دست دادید با خرید این پکیج بدست آورید.

جمع‌بندی

امروز با یک‌دیگر لیست محتوای فصل چهارم بازی معیج کالاف‌دیوتی موبایل را نیز مرور کردیم. اگر از طرفداران این بازی هستید، پیشنهاد می‌دهیم همین الان به سراغ آن بروید. و اگر تا به حال به تجربه این عنوان نپرداخته اید، می‌توانید همین الان آن‌را از طریق مایکت و با اینترنت نیم‌بها دانلود کنید.

 

آیکون بازی Call of Duty Mobile Season 4
Call of Duty Mobile Season 4 

حجم: ۶۰ مگابایت
دکمه بازگشت به بالا