Uncategorizedاخبار

طراحی گرافیک با چاشنی هوش‌ مصنوعی؛ معرفی Microsoft Designer

یکی از عامل‌های اصلی جلب توجه در فضای مجازی، تصاویر پر زرق و برقی هستند که محتاطانه توسط صاحبان مطالب مختلف طراحی شده‌اند، این تصاویر باعث می‌شوند تا کاربران به سمت پست مورد نظر جذب شده و در نهایت روی آن کلیک کنند و از محتوای ساخته شده استفاده کنند؛ بنابراین تصویر مورد نظر بایستی بیشترین محتوا را در خلاقانه ترین راه ارائه دهد، با ما همراه باشید.

سرویس Microsoft Designer سرویسی تازه و بر اساس هوش مصنوعی از سوی شرکت مطرح مایکروسافت «Microsoft» است که بر اساس موتور خلق تصویر قدرتمند DALL-E ساخته شده و به کاربران در طراحی تصاویر یا طراحی گرافیکی نیز کمک می‌کند؛ برای مثال شما می‌توانید از آن بخواهید تا تصویری زیبا برای پست شما با مظمون دلخواه خلق کند تا توجه افراد را به پست خود جلب کنید، و تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که چیزی که می‌خواهید را با تمام جزئیات بنویسید و سپس روی دکمه‌ی جادویی «Generate» کلیک کنید!

معرفی و نحوه کار با Microsoft Designer

فرض کنید قصد دارید پستی را در شبکه اجتماعی خود بگذارید که خبر از رویدادی در آینده را دهد؛ یا اینکه قصد دارید پستی تبلیغاتی درست کنید، شاید پیش خود فکر کنید که « برای ساخت چنین چیزی باید در نرم‌افزارهای طراحی گرافیک مهارت داشته باشم »، اما اینطور نیست! تا جایی که بتوانید ایده‌ی خود را « بگویید »، این سرویس می‌تواند به شما کمک کند؛ بنابراین تنها مانع موجود نیز خلاقیت شماست.

شما می‌توانید ایده‌های خود را بنویسید و این سرویس با استفاده از هوش مصنوعی چندین پیشنهاد را براساس گفته‌های شما، تحویل می‌دهد که می‌توانید از میان آن‌ها مورد مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کرده، بخش‌هایی از آن را نیز تغییر دهید و در نهایت آن‌ را دریافت کنید. این سرویس شامل قابلیت‌هایی همچون انتخاب اندازه و ابعاد تصویر است؛ بنابراین قادر خواهید بود تا اندازه‌ی دلخواه خود را برای تصویر خود انتخاب کنید.

علاوه بر این می‌توانید از هوش‌مصنوعی بخواهید تا تصویر شما را متحرک کند! یا اینکه تصویر مورد نظر خود را در سایت آپلود کرده و از این سرویس بخواهید تا مطابق با تصویر، عکس یا فیلمی کوتاه را برای شما آماده کند و اگر مورد قبول واقع شد، آن را دانلود کرده و استفاده کنید؛ و در غیر این صورت می‌توانید به‌صورت دستی روی آن تغییراتی را نیز اعمال کنید؛ در ادامه آموزش ورود و استفاده از این سرویس را به شما توضیح خواهیم داد.

آموزش استفاده از سرویس Microsoft Designer

  • برای استفاده از Microsoft Designer شما بایستی از طریق لینکی که در ادامه مشاهده می‌کنید وارد وبسایت آن شوید: «Microsoft Designer»

  • سپس روی گزینه‌ی «Try Designer For Free» کلیک کنید.
  • در ادامه سایت از شما می‌خواهد تا یک اکانت مایکروسافت بسازید؛ پس از انجام این‌کار و ورود به اکانت مایکروسافت خود، وارد محیط سایت خواهید شد که به شکل زیر است:

در باکس سمت چپ می‌توانید دستورات خود را برای هوش مصنوعی بنویسید و سپس روی گزینه‌ی «Generate» کلیک کنید؛ پس از اتمام بارگذاری، تصاویر ساخته شده در سمت راست صفحه نمایان خواهند شد که می‌توانید به سلیقه خود یکی را انتخاب کرده، به ویرایش آن بپردازید و در نهایت آن‌را دانلود کنید؛ همانطور که پیش‌تر گفته شد، می‌توانید تصویر منتخب خود را نیز با کلیک روی گزینه‌ «Add Image» نیز وارد کنید و از سایت بخواهید تا تغییرات دلخواه را روی آن اعمال کند.

جمع‌بندی

سرویس Microsoft Designer یکی دیگر از ابزارهای مفیدی است که از هوش‌مصنوعی برای کمک به ما استفاده می‌کند؛ بنابراین تا وقتی که پای یک هوش‌مصنوعی با قدرت DALL E 2.5 وسط باشد، تنها محدودیت نیز خلاقیت شماست. بنابراین دفعه بعدی که برای ساخت تصاویر و طراحی‌های گرافیکی خود سردرگم شدید، به Microsoft Designer اجازه دهید تا تصاویر شما را خلق کند؛ همچنین برای جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی و هوش مصنوعی با مجله مایکت همراه باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا