انتخاب سردبیر (بهترین ها)

دانلود بازی کودکانه – [ بازی کودکانه پسرانه برای 6 سال و 7 رایگان ᐈ ]

گوشی های هوشمند آنقدر در زندگی امروزه ما نقش پررنگی دارند که شاید تصور زندگی بدون آنها سخت باشد. به این فکر کنید که روزانه چقدر از کارهایتان را با این وسیله انجام می‌دهید و چقدر استفاده از آن باعث سرعت بخشیدن به کارها و صرفه جویی در زمان می‌شود. در این بین حتما کودکان کم سن و سالی را دیده‌اید که شاید هنوز توان حرف زدن ندارند، اما گوشی موبایل برایشان جذاب‌ترین وسیله بازی‌ست و برای گرفتن و بازی کردن با آن بی‌تابی می‌کنند. این یک حقیقت است که بازی برای رشد فکری کودک شما مفید است؛ چه شما از آن پدر و مادرهایی باشید که این موضوع را می‌پذیرند یا نمی‌پذیزند، گوشی هوشمند یک وسیله بازی برای کودکان است که به سختی می‌شود از آن محروم‌شان کرد.

 ژان پیاژه روانشناس، کودکشناس و فیلسوف فرانسوی معتقد است بازی در رشد کودک تاثیر مهمی دارد ، حالا که این وسیله آنقدر برای کودکان جذاب است تصمیم گرفتیم که در این نوشته 20 بازی کودکانه رایگان برای اندروید را معرفی کنیم تا استفاده از آن را برای کودکان سودمند و سرگرم کننده کنیم. پس با ما همراه باشید.


بازی برای کودکان زیر ۵ سال

کودکان در سنین مختلف رفتار خاصی دارند و سنین زیر 5 سال یکی از مهم ترین مراحل رشد کودکان است، این سن باتوجه به اهمیتی که دارد باید با وسواس و دقت بیشتری، توسط والدین کودکان را آماده مراحل رشد کرد و خوراک فکری را برای آینده در اختیار آن ها قرار داد.

(Kids Preschool Puzzles (Lite

Kids Preschool Puzzles یک بازی پازلی جذاب برای کودکان زیر ۵ سال است. در این بازی پازل‌های ساده‌ای به شکل حیوانات و غذا‌ها وجود دارد که پس از کامل شدن آنها توسط کودک، شکل کامل تصویر به همراه نام انگلیسی تلفظ صوتی آن نمایش داده می‌شود.

گرافیک بازی Kids Preschool Puzzles رنگارنگ است و طراحی کاربری و گرافیکی آن جذابیت لازم برای سرگرم کردن کودک را دارد. این بازی را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی Kids Preschool Puzzles (Lite)
Kids Preschool Puzzles (Lite) 
سازنده: Intellijoy Educational Games for Kids
حجم: ۳۷.۴ مگابایت

 

Shapes and Colors

در بازی Shapes and Colors کودک شما با حیوانات بامزه‌ای که در یک خانه درختی زندگی می‌کنند، آشنا می‌شود و با آنها بازی‌های آموزشی متنوع انجام می‌دهد. بازی‌های داخل این برنامه به کودک شما موارد متنوعی مانند شمردن اعداد، شناخت رنگ‌ها، شناخت اشکال هندسی، تفاوت بزرگ و کوچک، نظم و ترتیب، چینش درست اشیا و … را می‌آموزد.

گرافیک برنامه شاد و متناسب با سن کودکان است و موزیک زیبایی هم با آن همراه شده است. این برنامه را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی Shapes and Colors – Kids games for toddlers
Shapes and Colors – Kids games for toddlers 
سازنده: Bimi Boo Kids – Games for boys and girls LLC
حجم: ۳۷.۵ مگابایت

 

نقاشی بی دردسر برای کودکان با coloring and learn

دنیای کودکان دنیای رنگ هاست و با نقاشی گره خورده است، تمام کودکان نقاشی کردن را دوست دارند اما نقاشی ابزاری میخواهد که همیشه و همه جا در دسترس نیست، نقاشی کودکانه به شما کمک می کند یک بازی کارتونی خوش ساخت را بر روی گوشی اندروید تان تجربه کنید.

بازی نقاشی کودکانه تصاویر مختلفی دارد و سعی میکند از روش هایی استفاده کند که در بازی های هوشی کودکان شاهد آن بوده ایم، این بازی برای آشنایی کودکان با رنگ ها و اصول نقاشی بسیار مفید است.

آیکون بازی Coloring & Learn
Coloring & Learn 
سازنده: Orange Studios Games
حجم: ۵۸.۲ مگابایت

 

مهدکودک قوقولی ها

آقای قوقولی یکی از بازی های کم حجم موبایل است که به کودکان صدای حیوانات را آموزش میدهد، این بازی امکانات متنوعی دارد و سعی می کند هوش و خلاقیت را با یکدیگر پیوند بزند و مهارت های مختلفی را به کودکان آموزش دهد.

برای اجرای بازی قوقولی نیازی به آنلاین بودن ندارید و میتوانید با خیال راحت تلفن همراهتان را در اختیار کودکتان قرار دهید.

آیکون بازی آقای قوقولی | صدای حیوانات
آقای قوقولی | صدای حیوانات 
سازنده: گروه نرم افزاری فراد
حجم: ۳۹.۹ مگابایت

جعبه بازی اسرار آمیز

قطار شادی یکی از بهترین بازی های ایرانی برای کودکان است، این عنوان مجموعه ای از بازی های خاطره انگیز است که سعی کرده مطالب مختلفی را به کودکان آموزش دهد.

قطار شادی بازی های الفبا، ریاضی، نقاشی و اشکال را در خود جای داده و با قسمت های کوتاه، سعی میکند خسته کننده نباشد و برای کودکان به خوبی طراحی شده باشد.

قطار شادی یکی از برنامه هایی است که بازی کودکانه ایرانی را در خود جای داده و تنوع زیادی در آموزش هایش دیده میشود، این برنامه برای سنین 3 تا 7 سال مناسب است و جذابیت های زیادی دارد.

آیکون بازی قطار شادی
قطار شادی 
سازنده: روياگران نرم افزار
حجم: ۳۴.۶ مگابایت

آموزش مشاغل، رنگها، وسایل، فصل ها

 آموزش مشاغل، رنگها، وسایل، فصل ها
بازی جذاب برای کودکان دوست داشتنی زیر 5 سال شما

آموزش مشاغل، رنگها، وسایل، فصل‌ها یک بازی جامع و کم حجم ایرانی است که برای آشنایی تصویری کودکان با حروف و کلمات فارسی و انگلیسی مناسب است. در این بازی کلمات در دسته‌های مشاغل، حیوانات، رنگ‌ها، روزهای هفته، فصل‌ها، میوه‌ها و… به صورت تصویری همراه با نوشتار فارسی و انگلیسی و گویش صوتی آنها دسته‌بندی شده‌اند.

بازی‌هایی مثل بازی حافظه و حدس بزن و همینطور بخش‌هایی مانند شعر و قصه، دفتر نقاشی، ترانه و لالایی، آهنگ کارتون‌ها و… هم در این برنامه وجود دارند که در کنار گرافیک رنگارنگ و موسیقی شاد آن، استفاده از برنامه را برای کودکان زیر ۵ سال جذاب‌تر کنند.

این برنامه را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی آموزش مشاغل، رنگها، وسایل، فصل ها
آموزش مشاغل، رنگها، وسایل، فصل ها 
سازنده: گروه نرم افزاری فراد
حجم: ۲۲.۸ مگابایت

بازی برای کودکان ۶ تا ۸ سال

ودکان 6 تا 8 سال کم کم به مدرسه میروند و دوران یادگیری در اجتماع را جشن میگیرد، این کودکان در گذشته بیشتر در خانواده حضور داشته اند و گاهی از روابط اجتماعی و رویارویی با هم سن و سالانشان ترس دارند به همین دلیل باید به این سن نگاه ویژه ای داشت.

آموزش شیرین قرآن

بازی های متنوعی هستند که مباحث مختلفی را به کودکان آموزش میدهند، اما سالهاست که جای خالی یک آموزش قرآن برای کودکان حس میشود، بازی آموزش قرآن به کودکان سعی کرده که مفاهیم اساسی آموزش قرآن را برای کودکان تشریح کند و به وسیله گرافیک زیبایی که دارد خسته کننده هم باشد، با این بازی میتوانید قران را از کودکی به فرزندتان آموزش دهید.

اگر دوست دارید که کودکتان از بچگی با قرآن خواندن آشنا شود، این برنامه برای شما مناسب است و کودکتان با استفاده از این برنامه با قرآن آشنا خواهد شد.

آیکون برنامه آموزش قرآن به کودکان
آموزش قرآن به کودکان 
سازنده: احمد حبیبی
حجم: ۷۲.۱ مگابایت

تاچستان، دروازه ورود به شهر قصه ها

کودکان با ترانه ها و داستان ها ارتباط عمیقی پیدا میکنند و همواره دوست دارند برایشان داستان های کوتاه و ترانه بخوانیم، تاچستان یک سوپر اپلیکیشن فوق العاده است که راه ورود شما به دنیای قصه ها و ترانه های کودکانه است.

آیکون برنامه تاچستان: دنیای ترانه و کتاب داستان
تاچستان: دنیای ترانه و کتاب داستان 
سازنده: نوآوران دنیای داستان ویدا
حجم: ۱۷.۱ مگابایت

Piano Kids برای کودکان موسیقیدان

بیشتر پدر و مادر ها فکر میکنند کودکان فقط بازی های ماشینی را دوست دارند، اما اینطور نیست و ذائقه کودکان تقریبا پذیرای هر چیزی جدید است که می بینند، کودکان آثار موزیکال را دوست دارند و سعی میکنند با ترانه ها همخوانی کنند، بازی فانتزی Piano Kids ابزار مختلفی را در اختیار کودکان قرار میدهد و آن ها را با سازهای مختلف موسیقی آشنا می کند، کودک شما میتواند با استفاده از سازهای مختلفی که در بازی وجود دارند، آهنگ های متنوعی بنوازد و از تجربه موسیقی لذت ببرد.

آیکون بازی Piano Kids - Music & Songs
Piano Kids – Music & Songs 
سازنده: Orange Studios Games
حجم: ۵۱ مگابایت

کتاب رنگ آمیزی برای بچه‌ها

کتاب رنگ آمیزی برای بچه‌ها
برای کودکان 6 تا 8 سال (7) عالی و سرگرم کننده

کتاب رنگ آمیزی برای بچه‌ها دفتر نقاشی مجازی کودک شما و حتی خود شماست. در این برنامه ۱۲ دسته‌بندی موضوعی مانند حیوانات، اشکال، حروف، دایناسورها، تصاویر دخترانه، پسرانه و… برای رنگ آمیزی وجود دارد.

عملکرد این برنامه در گوشی و تبلت به خوبی بهینه شده است و قابلیت‌هایی مانند زوم صفحه و دکمه برگرداندن برای اصلاح رنگ یا اشتباهات، مزیت‌های دیگر آن هستند. کیفیت تصاویر و رنگ‌ها بالاست و بعد از پایان رنگ‌آمیزی امکان ذخیره تصویر در گالری برنامه یا تلفن همراه وجود دارد. این برنامه کاملا رایگان بدون تبلیغ است.

کتاب رنگ آمیزی برای بچه‌ها را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی کتاب رنگ آمیزی برای بچه ها
کتاب رنگ آمیزی برای بچه ها 
سازنده: IT-SYSTEM
حجم: ۲۷.۱ مگابایت

 

الفبازی (آموزش الفبا و اعداد)

الفبازی مناسب برای یادگیری الفبا و اعداد فارسی به کودکان است. این بازی یک بازی کاملا ایرانی است که با گیم پلی‌ای جذاب در هر مرحله یکی از حروف الفبا را به همراه یک عدد به کودک شما می‌آموزد. به علاوه برای جذابیت بیشتر و به چالش کشیدن هوش کودک، در هر مرحله معمایی هم طرح می‌شود که با حل آن، سه ستاره مرحله به کودک جایزه داده می‌شود.

در این بازی که زیر نظر کارشناسان و روانشناسان حوزه کودک طراحی شده است، داستانی از زبان دو شخصیت سارا و سینا تعریف می‌شود تا بیشتر کودک شما را جذب و درگیر بازی کند؛ همچنین دایره لغات و قدرت تعامل او را افزایش دهد.

الفبازی را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی الفبازی (آموزش الفبا و اعداد)
الفبازی (آموزش الفبا و اعداد) 
سازنده: استودیوی جادوی هنر
حجم: ۴۱ مگابایت

 

‌My Moy

پو (Pou) را یادتان می آید؟ My Moy بازی‌ای شبیه به پو است که در آن باید مراقب یک موجود بامزه بود. My Moy به کودک شما حس مسئولیت‌پذیری و مراقبت را آموزش می‌دهد. Moy در این بازی نیاز به غذا خوردن، سرگرم شدن، حمام کردن، خوابیدن و کارهایی این چنینی دارد تا همیشه سالم و شاد بماند. بنابراین این وظیفه بازیکن که می‌تواند کودک شما باشد است که به او رسیدگی کند، در غیر این صورت Moy ضعیف و مریض می‌شود.

برای اینکه بیشتر در مورد این بازی و بازی‌های مشابه آن بدانید، این مطلب را بخوانید: ۵ بازی شبیه به بازی پو (Pou) | مسئولیتش با شماست!

My Moy را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی My Moy 🐙 Virtual Pet Game
My Moy 🐙 Virtual Pet Game 
سازنده: Frojo Apps
حجم: ۹ مگابایت

زبان کوچولو

«زبان کوچولو» با کمک بازی‌های مختلفی که در خود دارد، به کودک شما انگلیسی می‌آموزد. آموزش حروف، اعداد، رنگ‌ها، حیوانات، اعضای بدن و…. به زبان انگلیسی در این بازی به کودک شما آموزش داده می‌شود. بازی دارای یک گوینده فارسی زبان است که در تمام مراحل بازی، کودک شما را راهنمایی می‌کند و تلفظ درست کلمات به زبان انگلیسی و معنای آنها را برای کودک می‌گوید.

گیم پلی‌های متنوع بازی شامل بازی‌های انطباق، پازل، جورچین کلمات، اعداد و… است. این بازی برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از پایه، بسیار مناسب است.

زبان کوچولو را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی زبان کوچولو
زبان کوچولو 
سازنده: نرم افزارسازان سپاهان
حجم: ۵۲.۶ مگابایت

بازی برای کودکان ۹ سال و بیشتر

رده بندی 9 سال به بالا سن ویژه ای محسوب میشود، این سن را نه میتوانیم جز کودکان حساب کنیم و نه جز نوجوانان قرار میگیرند، به دلیل تغییراتی که در آینده نزدیک این سن به واسطه بلوغ گریبان گیرشان میشود، نسبت به سنین دیگر کمی حساس تر هستند و والدین باید نقش هدایتگری برای این سن ایفا کنند.

آرش و آنا، سرگرمی آموزشی

یکی از بهترین برنامه هایی که میتوانیم برای آموزش کودکان ابتدایی از آن یاد کنیم آرش و آنا است، این برنامه امکانات مختلفی دارد و با متدهای آموزشی خاص اش سعی میکند یک سرگرمی جذاب آموزشی را برای کودکان ابتدایی تدارک ببینید.
آرش و آنا پیش از آنکه یک برنامه آموزشی باشد، یک این عنوان یک بازی فوق العاده است که به وسیله رابط گرافیکی جذابش سنین مختلف را جذب میکند.

اگر دنبال دانلود بازی کودکانه دخترانه برای فرزندتان هستید، این بازی به وسیله کاراکتر آنا برای دختران بسیار سرگرم کننده است و در کنار آن به کودکان آموزش های مهم دروس ابتدایی را میدهد.

آیکون برنامه آرش و آنا ( آموزش اول تا ششم دبستان )
آرش و آنا ( آموزش اول تا ششم دبستان ) 
سازنده: همراهان آتیه پاسارگاد
حجم: ۲۱.۶ مگابایت

ماشا و خرس دوست داشتنی (Masha and the Bear)

شخصیت ماشا و آقا خرس جز آن دسته از شخصیت هایی قرار میگیرند که کودکان عاشقشان هستند و ارتباط زیادی با دنیای آن ها پیدا می کنند، این بازی به صورت رایگان از طریق مایکت قابل دانلود است و شما میتوانید به همراه فرزندتان به ماشا و آقا خرس کمک کنید.

ماشا به واسطه کاراکتری که دارد جز بازی های دخترانه قرار میگیرد، شخصیت اصلی این بازی یک دختر است که به همراه خرس قصه سعی دارند نکات مختلف آموزشی را به کودکان بیاموزند و پازل هایی (puzzle) که در مسیرشان قرار میگیرد را حل کنند.

آیکون بازی Masha and the Bear. Educational Games
Masha and the Bear. Educational Games 
سازنده: AppQuiz
حجم: ۲۵.۲ مگابایت

دورهمی دوستان ساگو در بازی (Sago Mini Friends)

بازی ساگو (Sago Mini Friends) به واسطه گرافیک زیبایی که دارد برای کودکان بسیار جذاب است، در این بازی باید به ساگو لباس بپوشانید، با دوستانش بازی کنید و از همه مهم تر زندگی کردن را بیاموزید.

ساگو یکی از عناوین بازی کودکانه جدید است که پیش از این کمترش نامش را شنیده ایم اما به وسیله گرافیک خاص و محتوای غنی که دارد برای آموزش کودکان بسیار ارزشمند و مفید است.

آیکون برنامه Sago Mini Friends
Sago Mini Friends 
سازنده: sago sago
حجم: ۸۲.۹ مگابایت

خاله قزی دوست داشتنی

خاله قزی یکی از همان شخصیت هایی است که سنین مختلف با آن خاطره دارند، این بار پای خاله قزی به بازی های موبایل کشیده شده و شاهد یک کتاب تعاملی هستیم که خاله قزی در آن ایفای نقش میکند، این کتاب تعاملی نکات آموزنده ای را در خود دارد و به فرزندانتان کمک میکند که درس زندگی را به خوبی بیاموزند.

آیکون بازی خاله قزی کتاب تعاملی ،بازی ،انیمیشن،موسیقی،کتاب صوتی
خاله قزی کتاب تعاملی ،بازی ،انیمیشن،موسیقی،کتاب صوتی 
سازنده: استودیو آنو
حجم: ۳۰.۱ مگابایت

پرسیتی

پرسیتی یک بازی ایرانی در سبک شبیه سازی است. در این بازی مسئولیت ساخت یک شهر از ابتدا بر عهده بازیکن است. فرزند شما باید به عنوان بازیکن، نیازهای ابتدایی مردم شهر مانند ساختمان‌سازی و کشاورزی و دامداری را برآورده کند و رفته رفته شهرش را گسترش دهد. با گسترش محصولات کشاورزی و دامی و فروش آنها، سکه به دست می‌آید و این سکه‌ها صرف خرید تجهیزات و فضاهای بیشتر برای شهر و مردم می‌شود. حالا با بزرگتر شدن قلمرو باید از آن در برابر دشمنان محافظت کرد.

در پرسیتی فرزند شما با خلاقیتی نامحدود، ساخت و ساز و مدیریت یک شهر را از ابتدا آغاز می‌کند و تلاش می‌کند که آن را گسترش دهد.

پرسیتی را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی پرسیتی
پرسیتی 
سازنده: تاد
حجم: ۵۸.۸ مگابایت

بهلول (بازی کلمات)

بهلول
کودکان 9 ساله خود را بازی کلمات تیزهوش تر کنید

بهلول بازی با کلمات ایرانی با صدها مرحله جذاب است. بازی با کلمات به طور کلی برای تقویت حافظه و گسترش دایره لغات بازیکنان طراحی شده‌اند و می‌شود گفت هیچ محدودیت سنی ندارند. از کودکان تازه به مدرسه رفته گرفته تا والدین آنها می‌توانند با این سبک بازی سرگرم شوند.

در بهلول همراه با گرافیک و موسیقی سنتی ایرانی و تصاویری از ساختمان‌ها و اماکن تاریخی ایران، به حدس کلمات از بین حروف مشخص شده در هر مرحله می‌پردازید و با حریفان آنلاین از سراسر ایران در جدول رده‌بندی رقابت می‌کنید.

بهلول را از مایکت دانلود کنید:

آیکون بازی بهلول(بازی کلمات)
بهلول(بازی کلمات) 
سازنده: وردگیمز
حجم: ۳۸.۱ مگابایت

 

در مایکت هزاران بازی دیگر برای کودکان در گروه‌های سنی مختلف وجود دارد. برای دیدن آنها بر دکمه زیر کلیک کنید:

بازیِ

چرا رده بندی سنی برای بازی های کودکان لازم است؟

در کشور ما رده بندی سنی خیلی جدی گرفته نمیشود، بازی ها به وسیله محتوایی که دارند پیام های مختلفی را به کودکان مخابره میکنند و بر روی روح و روان کودکان اثرمیگذارند، سعی کنید از بازی های مناسب برای کودکانتان استفاده کنید.

چه نوع بازی هایی برای کودکان مناسب هستند؟

رده بندی سنی کودکان دسته بندی های متنوعی دارد و شما به عنوان والدین باید به این رده بندی سنی دقت کنید، بازی هایی که دارای خشونت هستند برای گروه سنی کودکان مناسب نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا