آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از اینستاگرام

چگونه پست های تبلیغاتی اینستاگرام را ببندیم؟

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که از دست پست های تبلیغاتی اینستاگرام خسته شده است، حتما این مقاله را تا آخر بخوانید و با مایکت همراه باشید.

بدون شک تاکنون نام اینستاگرام را شنیده اید. برنامه پر مخاطبی که می توان آن را بشدت دزد وقت دانست! این نام را از آنجایی انتخاب کردیم که قابلیت های گسترده ی اینستاگرام و پست های داغ و جدید و حضور سلبریتی ها، آموزش ها و سرگرمی های گوناگون در این اپ و غیره باعث می شود که شما وقتی وارد این اپ می شوید، نتوانید از آن خارج شوید.

یکی‌دیگر از قابلیت های جذاب اینستا، امکان کسب درآمد از آن است. این برنامه به شما این امکان را می دهد که با جذب فالوور و به اشتراک گذاشتن استوری و پست یک پیج شخصی داشته باشید و با آن کسب و کار خود را رونق دهید. یا حتی یک پیج آموزشی، انگیزشی یا طنز و غیره زده و با افزایش فالوور و تبلیغ پیج های دیگر، درآمد زایی کنید. بنابراین عده ی زیادی از افراد از طریق این برنامه به درآمد های بالا رسیده اند. 

از آنجایی که اینستاگرام یک منبع درآمد بسیار بزرگ برای عده ی زیادی از کاربران و سازندگان به حساب می آید، دارای تبلیغات زیادی در قالب پست و استوری است. اما این پست های تبلیغی کاملا تحت حمایت اینستاگرام هستند و غیرقانونی به حساب نمی آیند.

چرا تبلیغات در اینستاگرام نمایش داده می شوند؟

تبلیغات در تمام برنامه ها، رسانه، شبکه های اجتماعی و غیره حکم درآمد زایی بسیار بالا را دارد و Instagram نیز از این قاعده مستثنی نیست. اصلی ترین دلیل این موضوع این است که عمده ترین درآمد اینستاگرام از همین تبلیغات است و به همین دلیل از آنها پشتیبانی می کند و اجازه ی پخش و اشتراک گذاری داده می شود. اما شما با کارهایی باعث می شوید که این تبلیغات به صورت وسیع تری به شما نمایش داده شوند و در واقع از دیدن آنها استقبال می کنید. 

اگر کمی به این پست ها و موضوعاتشان دقت نمایید، متوجه خواهید شد که درباره موضوعاتی هستند که شما بیشتر به دیدنشان تمایل نشان داده اید. همانطور که میدانید این اپلیکیشن از هوش مصنوعی بسیار قوی برخوردار است که این هوش مصنوعی نوع فعالیت شما در اینستا را تحت نظر می گیرد و پست هایی را در اکسپلور برای شما نمایش می دهد که مطابق میل شماست.

در واقع با این کار هم تبلیغات این پیام رسان نشان داده شده اند و هم شما پستی را مشاهده کرده اید که مطابق میلتان است! پس اگر از مطلب یا نوع پستی خوشتان نیامد، باید اینستاگرام را متوجه کنید که دیگر از این مدل مطالب به شما نمایش ندهد.

مطلب دیگر اتصال شما به فیسبوک است. اگر به اکانت فیسبوک خود متصل باشید، خیلی بیشتر از دیگران آگهی های تبلیغاتی مشاهده می کنید و این واقعا آزاردهنده است. پس حتما حساب های فیسبوک و اینستاگرام خود را جداسازی کنید. 

دقت داشته باشید که تمام فعالیت های شما تجزیه و تحلیل می شود، پس اگر شما برای یک پست تبلیغاتی نظر گذاشته یا آن را ذخیره و لایک کنید، یعنی من از دیدن این مطلب بسیار خرسندم و این instagram را تشویق می کند که باز هم از این قبیل مطالب به شما نشان دهد. 

بهتر است فالووینگ های شما خارجی نباشند، پیج های ایرانی نسبت به پیج های خارجی از تبلیغات کمتری استفاده می کنند و در واقع دنبال کردن این دسته صفحات نیز اشتیاق شما را به این برنامه نشان می دهد و آن را ترغیب می کند که آگهی های بیشتری را با شما به اشتراک بگذارد.

چگونه می توان تبلیغات را در اینستاگرام بست؟

در کنار تمام توضیحات بالا و اینکه اینستا تمایل بالایی برای نمایش دادن اینگونه پست ها دارد، احترام زیادی هم برای کاربران خود قائل است و نمی خواهد آنها را به خاطر این قبیل پست ها از دست بدهد. پس با اینکه نمی توانید آنها را به صورت کامل حذف کنید، می توانید تا حد زیادی این post ها را کاهش دهید. 

پست های تبلیغاتی کاملا مشخص شده اند. نماد اینگونه مطالب یکی از دو کلمه ی Ads یا sponcerd می باشد. پس هر مطلبی که پایین آن یکی از این دو کلمه بود، جنبه ی تبلیغاتی دارد و اگر با روش هایی که در ادامه گفته می شود، آن را رد کرده یا حذف نمایید، تعداد این آگهی ها بشدت کاسته می شود. در ادامه چهار روش برای این کار به شما عزیزان آموزش می دهیم. 

روش اول

در روش اول کافی است از تنظیمات این برنامه استفاده کنید و تغییرات مربوط به تبلیغات را ایجاد کنید. برای این کار کافی است روی آیکن مربوط به Instagram که در بین مابقی اپلیکیشن هاست، ضربه بزنید تا برنامه اجرا شود و سپس مراحل زیر را طی کنید.

  • وارد پروفایل شخصی خود شده و روی سه خط یا سه نقطه ی بالای صفحه ضربه بزنید.
  • تنظیمات (Settings) که با نماد چرخ دنده مشخص شده است را انتخاب کنید. از بین موارد نشان داده شده روی آگهی ها (Ads) ضربه بزنید. 
  • در صفحه ای که باز می شود باید گزینه ی موضوعات آگهی (Ad topic preferences) را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله تمام مواردی که به عنوان تبلیغ برای شما نشان داده می‌شود، نشان داده شده است. تیک همه ی موارد یا مواردی که دوستشان ندارید را زده و سپس روی ذخیره (Save) ضربه بزنید. 

ads instagram block

روش دوم

این روش زمانی به کار شما می آید که یکی‌از این آگهی های تبلیغاتی را در دسترس داشته باشید. همانطور که مسلما تاکنون دیده اید، بالای هر پستی یک سه نقطه وجود دارد. روی این سه نقطه ضربه بزنید و سپس از بین گزینه ها، علاقه ندارم (hide ad) را انتخاب کنید. 

پس از آن باید دلیل رد کردن این پست را انتخاب کنید که فرقی ندارد کدام مورد باشد. دلالی سه مورد it’s not relevant (این پست مرتبط نیست) ، I see it too often (چندین بار دیده ام) ، It’s inappropriate (مناسب نیست و دارای محتوای نادرست است) ، پس از انتخاب یکی از این موارد، تایید را بزنید.

روش سوم

در این روش که بسیار شبیه به روش قبلی است، ابتدا باید مانند روش قبلی، روی سه نقطه ی بالای پست مربوطه ضربه بزنید. اما اینبار به جای انتخاب hide ad،  گزارش یا report ad  را انتخاب نمایید. سپس یک دلیل برای گزارش خود از بین دلایل ذکر شده مثل هرزنامه، خوشم نمی آید، محتوای برهنگی، سازمان های خشونت بار و غیره انتخاب کنید. در این مرحله اینستاگرام از شما به خاطر همکاری تشکر می کند. 

روش چهارم

همانطور که گفته شد، اتصال اکانت شما به حساب فیسبوک می تواند تبلیغات را چندین برابر کند. پس اگر از اکانت مشترک استفاده می کنید باید آنها را جدا کنید. برای این کار کافی است یکی از این دو اکانت را تغییر دهید یا اکانت جدیدی ایجاد نمایید یا حتی می توانید از اینستاکرام دوم روی گوشی خود استفاده کنید. و به عنوان یک راه حل تکمیلی، پیج های خارجی که دنبال کرده اید را لغو دنبال کردن بزنید. برای این کار باید وارد پیج آن شخص شده و روی فالو ضربه زده و آنفالو یا لغو دنبال کردن را انتخاب نمایید.

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله ضمن آشنا کردن شما با دلایل اینستاگرام برای داشتن تبلیغات، چندین راه برای بستن آنها معرفی کردیم، امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و پاسخ سوالات خود را از ما جویا شوید. با تشکر از همراهی شما.

دکمه بازگشت به بالا