اخبار

پردانلود‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سه ماهه اول سال ۲۰۲۲

تیک‌ تاک توانسته به رشد فوق‌العاده خود ادامه دهد و پرطرفدارترین اپلیکیشن سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ در جهان لقب بگیرد.

به گزارش دیجیاتو، پایگاه آماری سنسور تاور (Sensor Tower) اخیرا با بررسی میزان دانلود اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ از دو مرجع گوگل پلی و اپ استور، توانسته به آمارهای جالبی دست پیدا کند. آمار و ارقامی که در ادامه راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد بین ۱ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ محاسبه شده است. در این آمار دانلودهای تکراری مثل دانلود از طریق یک حساب کاربری روی چند دستگاه نیز محاسبه نشده و به همین جهت، می‌توان روی اطلاعات ارائه شده حساب کرد.

در سه ماهه آغازین سال ۲۰۲۲ اپلیکیشن تیک تاک توانسته لقب پردانلودترین برنامه را به خود اختصاص دهد. در این راه، تیک تاک توانسته از اینستاگرام جلو بزند. تیک تاک توانسته از ۳.۵ میلیارد بار نصب عبور کند و تبدیل به یکی از ۵ اپلیکیشنی شود که حداقل ۳.۵ میلیارد بار دانلود شده. جالب اینجاست که تیک تاک، تنها اپلیکیشن از بین آن ۵ اپلیکیشن است که مالکیت آن متعلق به شرکت متا نیست. از آغاز سال ۲۰۱۸ تاکنون، هیچ اپلیکیشنی به اندازه تیک تاک دانلود نشده است.

بین ۵ اپلیکیشن پردانلود در سطح جهان، سه اپلیکیشن متعلق به شرکت متا است. از بین این سه اپلیکیشن، برای سومین بار متوالی اینستاگرام صدرنشین است و به‌ صورت کلی نیز اینستاگرام دومین اپلیکیشن پردانلود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ بوده است.

پردانلودترین اپلیکیشن‌های سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۲

بیشترین بازی دانلود شده در سه ماهه نخست ۲۰۲۲

در بین بازی‌ها نیز گارنا فری فایر (Garena Free Fire) توانسته رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. این بازی بیش از ۷۰ میلیون بار دانلود شده و برای دومین بار متوالی صدرنشین بخش بازی‌هاست. نکته جالب اینجاست که اکثر دانلودهای فری فایر مربوط به گوشی‌های اندرویدی بوده و می‌توان به خوبی متوجه شد که علاقه کاربران پلتفرم اندروید به این بازی بسیار بیشتر از کاربران آیفون است. از سوی دیگر، سنسور تاور گزارش داده که حدود ۴۹ درصد از دانلود فری فایر مربوط به نسخه ارتقایافته آن یعنی Free Fire Max بوده است.

چهار بازی از پنج بازی برتر سه ماهه انتهایی سال ۲۰۲۱ مجددا موفق به حضور در لیست مربوط به سه ماهه نخست ۲۰۲۲ شده‌اند. این چهار بازی فری فایر، ساب‌وی سرفرز (Subway Surfers)، روبلاکس (Roblox) و کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) هستند. تنها بازی جدید بین ۵ بازی برتر این سه ماهه، مرج مستر (Merge Master) نام دارد که یک بازی هایپر کژوال از استودیوی هما گیمز (Homa Games) است.

آیکون بازی Merge Master - Dinosaur Fusion
Merge Master – Dinosaur Fusion 

حجم: ۸۵ مگابایت

در سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۲ به صورت کلی و در سطح جهان، ۳۶.۹ میلیارد بار اپلیکیشن دانلود شده است. اپ استور شاهد رشدی ۲.۴ درصدی و گوگل پلی نیز شاهد رشدی ۱.۱ درصدی بوده و این به خوبی نشان می‌دهد که بازار اپلیکیشن‌های موبایلی حسابی گرم است. با وجود رشد بیشتر اپ استور در قیاس با گوگل پلی، کماکان باید به این نکته اشاره کرد که میزان دانلود از گوگل پلی چیزی حدود ۳.۵ برابر دانلود از اپ استور بوده که خود به خوبی بیان‌گر تعداد بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی در سطح جهان است.

شما می‌توانید از طریق مایکت و با اینترنت نیم‌بها، اپلیکیشن‌های محبوب ۲۰۲۲ را روی گوشی خود دانلود کنید. 

آیکون برنامه مایکت
مایکت 

حجم: ۱۰ مگابایت
دکمه بازگشت به بالا