10 شخصیت اصلی انیمیشن دیو و دلبر از بدترین تا بهترین - مجله مایکت | دنیای تکنولوژی و فیلم و سریال

10 شخصیت اصلی انیمیشن دیو و دلبر از بدترین تا بهترین

دیو و دلبر (Beauty and the Beast) یک عنوان برجسته در تاریخ انیمیشن و همچنان یکی از محبوب‌ترین آثار دیزنی است. پس از گذراندن شرایط تولید دشوار و مرگ غم‌انگیز ترانه‌سرای این انیمیشن هاوارد اشمن، فیلم منتشر و با ستایش جهانی مواجه شد. «دیو و دلبر» اولین انیمیشنی بود که نامزد جایزه اسکار شد و به نوعی آغازگر دوران رنسانس دیزنی بود. شخصیت‌های انیمیشن «دیو و دلبر» یکی از دلایل موفقیت آن بودند. آن‌ها همیشه به عنوان گروهی از بهترین‌ شخصیت‌های توسعه‌یافته و دوست‌داشتنی دیزنی قرار می‌گیرند و کاملا قابلیت این را دارند که عنوان برترین‌ها را به خود اختصاص بدهند.

10. موسیو دارک

موسیو دارک

گستون (ریچارد وایت) برای اینکه بل (پیج اوهارا) را مجبور به ازدواج با خود کند، تصمیم می‌گیرد پدرش موریس (رکس اورهارت) را به تیمارستان محلی بفرستد. او به صاحب تیمارستان، مسیو دارک (تونی جی) رشوه می‌دهد تا در این نقشه به او کمک کند. با وجود اینکه دارک می‌داند موریس کاملا سالم و بی‌خطر است، با اشتیاق با نقشه‌ی گستون موافقت می‌کند. زمان حضور دارک در فیلم کوتاه است، اما کافی است تا او را به عنوان یکی از نفرت‌انگیزترین شخصیت‌های انیمیشن «دیو و دلبر» معرفی کنیم. لذت فراوانی که او هنگام گوش دادن به نقشه گستون نشان می‌دهد، او را به عنوان فردی که فقط انگیزه‌ی طمع و ظلم دارد ترسیم می‌کند. بازی جی به قدری خوب بود که بعدا نقش فرولو را هم در «گوژپشت نوتردام» (The Chungback of Notre Dame) به او محول کردند. 

9. لفو

لفو

گستون هر جا می‌رود، زیر سایه دستیار وفادارش لفو (جسی کورتی) قرار می‌گیرد. به طور معمول او به عنوان معرف گستون عمل می‌کند، او را می‌ستاید و با ترانه‌های جذاب او را سرحال می‌آورد. او همچنین وقتی گستون ناراضی است، سواستفاده‌های زیادی را تحمل می‌کند، اما ارزش آن را دارد که به عنوان یک شخصیت مجزا مورد توجه قرار بگیرد. بر خلاف گستون، لفو شخصیت اغراق‌شده‌ای برای جبران اعمال نفرت‌انگیز خود ندارد. او آنقدر مشتاق است که تایید گستون را به دست آورد که با لبخندی شیطانی بر لب به او در نقشه‌های خودخواهانه‌اش کمک می‌کند. گاهی اوقات یک یا دو جمله کنایه‌آمیز بیان می‌کند، اما به قدری ناچیز است که تقریبا به چشم نمی‌آید.

8. گستون

گستون

شکارچی محلی و عزیز شهر، گستون به خاطر شاهکارهای مردانگی و جسارت بی‌حدوحصرش محبوب است. از آنجایی که او بهترین مرد شهر است، می‌خواهد زیباترین زن شهر یعنی بل عروس او شود. وقتی بل درخواست گستون را رد می‌کند، غرور شکسته‌اش او را به مسیری تاریک می‌برد تا به آنچه می‌خواهد برسد. گستون یکی از بهترین شرورهای دیزنی است که به لطف شخصیت گسترده‌ و تبدیل شدنش از شایعه به آنتاگونیست، واقعا ترس‌آفرین است. در حالی که نگرش شجاعانه و افراطی او برای مخاطبان سرگرم‌کننده است، اما واقعا فردی رقت‌انگیز است. او با بل مانند یک جایزه برای برنده شدن رفتار می‌کند و هیچ ابایی در مورد صدمه زدن یا حتی کشتن بیگناهان، اگر به ازای برنده شدن باشد ندارد.

7. کاگسورث

کاگسورث

کاگسورث (دیوید اوگدن استیرز) به عنوان پیشکار دیو (رابی بنسون)، مسئولیت رسیدگی به عملیات روزانه قلعه را بر عهده دارد. وقتی موریس و بل به قلعه می‌آیند، کاگسورث در ابتدا از کارکنان می‌خواهد تا حد امکان با آن‌ها کم‌تر ارتباط برقرار کنند. با این حال، حتی او نیز نمی‌تواند تحت تاثیر مثبت بل قرار نگیرد. کاگسورث نسبت به سایر خدمتکاران سختگیرتر و نسبت به قوانین جدی‌تر است. به این خاطر است که او مسئولیت‌های خود را بسیار جدی می‌گیرد، اما وقتی نوبت به آموزش دیگران در مورد تاریخ قلعه می‌رسد، کمی نرم‌تر برخورد می‌کند. رفاقت او با لومیر (جری اورباخ) هم طنز زیادی به فیلم اضافه می‌کند.

6. موریس

مائوریس

پدر بل به عنوان مخترع محلی در شهر فقیرشان کار می‌کند. تقریبا همه او را به‌عنوان مردی دیوانه می‌بینند که همه را می‌خنداند زیرا اختراعاتش معمولا به جاهای خوبی ختم نمی‌شود، اگرچه بل ایمان دارد که تمام اختراعات او یک روزی کار می‌کنند. هنگامی که او توسط دیو به خاطر ورود بی‌اجازه به زندان می‌افتد، بل او را وادار می‌کند تا راهی برای نجاتش بیابد. در مقایسه با دیگر پدران دیزنی، موریس در رتبه بالاتری قرار دارد. او از سبک زندگی دخترش حمایت می‌کند و حاضر است به تنهایی به قلعه هیولا برود تا در صورت لزوم او را نجات دهد. حتی زمانی که بل می‌گوید دیو تغییر کرده است او را باور می‌کند.

5. چیپ

چیپ شخصیت‌های انیمیشن دیو و دلبر

جوان‌ترین عضو قلعه، چیپ (بردلی پیرس) اغلب در حال کمک به مادرش، خانم پاتس (آنجلا لنزبری) در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود. او عاشق مهمان است، به خصوص وقتی که از او چای می‌نوشند. او در طول اقامتش در قلعه، بل را مثل یک خواهر بزرگ‌تر می‌بیند. چیپ یکی از بهترین شخصیت‌های کودک دیزنی است. او پسری شیرین و معصوم و عاشق ماجراجویی و پیدا کردن دوستان جدید است. چیپ حتی می‌تواند با استفاده از یکی از اختراعات موریس برای نجات او و بل، زمانی که توسط گستون زندانی می‌شوند، با موفقیت کمک کند.

4. خانم پاتس

خانم پاتس شخصیت‌های انیمیشن دیو و دلبر

به عنوان سرپرست قلعه، وظیفه خانم پاتس این است که اطمینان حاصل کند که همه چیز برای مهمان‌ها فراهم است. او همیشه با رویی گشاده و شخصیتی گرم و صمیمی به مهمانان جدید یک فنجان چای می‌دهد. ماهیت همدلانه او باعث می‌شود هر زمان که درگیری بین خدمتگزاران، مهمانان یا حتی ارباب آن‌ها بروز کند، مثل یک میانجی ظاهر شود. خانم پاتس ممکن است از همه کارکنان قلعه، بیش از همه به شغل خود اهمیت بدهد. او هرگز از گفتن نظر خود نمی‌ترسد و می‌تواند در حصول اطمینان از اینکه از مهمانانش به خوبی مراقبت می‌شود، بسیار جدی باشد. او حتی یکی از معدود خدمتکارانی است که هیولا در مواقعی که عصبانی نیست حاضر است نصیحت‌هایش را بشنود و بپذیرد.

3. لومیر

لومیر شخصیت‌های انیمیشن دیو و دلبر

شاید در تمام فرانسه میزبانی بهتر از لومیر وجود نداشته باشد. او با شخصیت تئاتری و روحیه دوستانه همیشه مصمم است تا مهمانانی که به کاخ می‌آیند بهترین تجربه ممکن را داشته باشند. با وجود طغیان‌های گاه‌به‌گاه، هیولا برای حرف‌های لومیر ارزش قائل است و اغلب برای مشاوره به او مراجعه می‌کند. لومیر به لطف شخصیت جذابش در میان شخصیت‌های جانبی دیزنی رتبه بالایی دارد. او از خوشحالی دیگران لذت می‌برد و نمی‌ترسد از مافوقش حمایت کند. از بین تمام کارکنان، او بهترین شکل را به فرم جدید خود داده است و از شعله‌های آتش برای بهبود عملکرد خود یا سوزاندن کاگسورث در یک بحث و جدل دوستانه استفاده می‌کند.

2. دیو

دیو شخصیت‌های انیمیشن دیو و دلبر

یک جادوگر، شاهزاده‌ای زیبا و مغرور را به یک دیو ترسناک تبدیل می‌کند. تنها راه شکستن طلسم هم این است که دیو یاد بگیرد چگونه عشق بورزد و در ازای آن قبل از افتادن آخرین گلبرگ یک رز جادویی دوست داشته شود. در ابتدا، او معتقد است که این یک تلاش بی‌فایده است، اما بعد از ملاقات با بل، همه چیز تغییر می‌کند. دیو در ابتدا به معنای واقعی مثل همین شخصیت رفتار می‌کند؛ او بداخلاق و بدجنس است و می‌خواهد همه چیز طبق خواسته خودش پیش برود. بعد از آشنایی و معاشرت با بل، او تلاش می‌کند تا روش خود را تغییر دهد، دلسوزتر و فداکارتر شود و خویشتنداری را تمرین کند. در پایان، او در ردیف رمانتیک‌ترین شاهزاده‌های دیزنی و بهترین شخصیت‌های انیمیشن «دیو و دلبر» قرار می‌گیرد.

1. بل

بل شخصیت‌های انیمیشن دیو و دلبر

بل که با پدرش در یک شهر فقیرنشین زندگی می‌کند، ترجیح می‌دهد وقت خود را به خواندن کتاب بگذراند تا شایعه‌پراکنی و حرف‌های بی‌ارزش. او که قادر به برقراری ارتباط با کسی نیست، آرزوی ماجراجویی در جایی بزرگ را دارد. او بعد از رفتن به قلعه دیو به آرزویش می‌رسد. بل به دلایلی پیوسته در میان بهترین شاهزاده خانم‌های دیزنی و دیگر شخصیت‌های انیمیشن «دیو و دلبر» قرار می‌گیرد. او با نشان دادن مهربانی، شجاعت و هوش، بهترین ویژگی‌های یک پرنسس را تجسم می‌بخشد. اگرچه او یک مبارز نیست، اما هرگز در برابر خشونت کوتاه نمی‌آید، این همان چیزی است که هیولا را به تغییر برای بهتر شدن تشویق می‌کند.

منبع: collider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا
تماشای رایگان ×