برترین‌هابرنامه های کاربردی اندروید

بهترین برنامه‌های یادآوری قرص و دارو | ارسال نوتیفیکیشن یا آلارم و زنگ

زندگی آن‌قدر شلوغ و پر از دغدغه‌های مختلف است که به خاطر سپردن مهم‌ترین کارها نیز بسیار سخت و دشوار تلقی می‌شود. حال، حساب کنید که انجام کاری مهم و حیاتی ولی ظاهرا ساده مثل مصرف قرص یا دارو، تا چه حد می‌تواند تبدیل به چیزی شود که همیشه پتانسیل فراموش کردن‌اش را داریم! راه‌های مختلفی برای به خاطر سپردن زمان مصرف قرص و دارو وجود دارد، اما شاید حساب کردن روی گوشی هوشمند همان راه حل گمشده‌ای باشد که همیشه از آن غافل می‌شویم. در این مقاله، نگاهی به اپلیکیشن‌های مناسب برای یادآوری زمان مصرف قرص و دارو خواهیم داشت، پس با مجله مایکت همراه باشید.

اپلیکیشن‌های متفاوتی هستند که می‌توانند به شما زمان مصرف داروها را یادآوری کنند. از برنامه‌های آلارم یا هشدار دهنده گرفته تا آن‌هایی که به شما برای برنامه‌ریزی روزانه کمک می‌کنند. در واقع دست شما برای انتخاب روش مورد نظر خود برای مصرف به موقع داروها به کمک اپلیکیشن‌های گوشی کاملا باز است. امیدواریم که این برنامه‌های کاربردی به شما کمک کنند و بدون نیاز به مصرف هرگونه دارو، در کمال سلامتی به سر ببرید.

اپلیکیشنی تخصصی در حوزه سلامت

وقتی در مورد مصرف دارو صحبت می‌کنیم، احتمالا بهترین همراه ما برای به خاطر سپردن چنین مسئله مهمی یک اپلیکیشن تخصصی در حوزه سلامت است. یکی از بهترین‌ها (یا شاید هم بهترین) در این حوزه، مدی‌سیف (Medisafe) است که کاربردهای آن فقط به آگاه کردن شما از زمان مصرف دارو خلاصه نمی‌شود. با این حال، یکی از کامل‌ترین برنامه‌های یادآور مصرف دارو همین مدی‌سیف است.

نکته اساسی در مورد برنامه یادآوری دارو مدی‌سیف آن است که زبان برنامه کاملا انگلیسی است و متاسفانه خبری از پشتیبانی از زبان فارسی در این برنامه نیست. با این حال، به راحتی می‌توانید از این برنامه استفاده کنید چرا که همه‌چیز به شکلی ساده و روان نوشته شده است. شما می‌توانید به کمک این اپلیکیشن داروهایی که باید مصرف کنید را با ذکر نوع دارو، نام آن، زمان‌(های) مصرف و مدت درمان قید کنید. Medisafe به کمک نوتیفیکیشن‌های خود، شما را در جریان زمان مصرف داروهایتان خواهد گذاشت تا دیگر با فراموش کردن مصرف آن‌ها خداحافظی کنید.

نکته جالب دیگری که در مورد این اپلیکیشن وجود دارد، امکان وارد کردن پزشکان و قرارهای ملاقات‌تان با آن‌هاست. حتی این امکان وجود دارد که زمان تهیه مجدد داروها را برای خود تنظیم کنید تا وقتی که نزدیک به زمان مراجعه به داروخانه رسید، به سادگی بتوانید این کار را انجام دهید. امکان نوشتن یادداشت نیز در این برنامه تعبیه شده تا نکات مرتبط با سلامت خود را بتوانید در فضای همین اپلیکیشن تخصصی حوزه سلامت، به ثبت برسانید.

یکی از بخش‌های جدیدتر مدی‌سیف، قسمت مربوط به بررسی سلامتی است. شما می‌توانید مشکلات احتمالی جسمی خود را در این قسمت وارد کنید و با بررسی وضعیت آن در روزهای مختلف، یک شمای کلی از وضعیت آن مشکل داشته باشید تا در هنگام مراجعه به پزشک، بتوانید به شکلی واضح و دقیق در مورد مشکل خود صحبت کنید. یکی از بهترین اپلیکیشن‌های حوزه سلامت، مدی‌سیف، با کمک‌هایی که در زمینه‌های مختلف مرتبط با سلامتی به شما می‌کند، می‌تواند یک همراه خوب باشد که نصب کردن آن را به شما توصیه می‌کنیم.

آیکون برنامه Medisafe Pill & Med Reminder
Medisafe Pill & Med Reminder 

حجم: ۶۴.۴ مگابایت

به خاطر سپردن زمان مصرف قرص با MyTheraphy

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوبی که در حوزه سلامت فعالیت دارد مای تراپی است. مای تراپی نیز به مانند مدی‌سیف، به شما این امکان را می‌دهد که برای مصرف داروهای خود یادآور تنظیم کنید و در این راه، امکانات خوبی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. متاسفانه، باز هم به مانند مدی‌سیف خبری از وجود زبان فارسی در این اپلیکیشن نیست و باید با تماما انگلیسی بودن آن کنار بیایید، اما رابط کاربری خوب و سرراست این اپلیکیشن راه را برای استفاده درست و بهینه از آن هموار می‌کند و زیاد درگیر سر و کله زدن با منوهای پیچیده یا مواردی از این دست نخواهید شد.

با مای تراپی، می‌توانید به راحتی زمان مصرف داروهای خود را تنظیم کنید تا با دریافت نوتیفیکیشن‌، هیچ‌گاه مصرف آن‌ها را از یاد نبرید. امکانات مختلفی مثل تعیین روزها و ساعات دقیق مصرف و نوع دارو و مقدار آن، به شما کمک می‌کنند تا به شکلی مو به مو بتوانید داروهای لازم را مصرف کنید و دقت خود را بالا ببرید. امکان تعیین قرار‌های ملاقات با پزشک نیز مهیاست تا بتوانید به شکلی کامل‌تر، مسائل مربوط به سلامت خود را از طریق مای تراپی پیگیری کنید.

آیکون برنامه MyTherapy Pill Reminder
MyTherapy Pill Reminder 

حجم: ۲۴.۳ مگابایت

ساعت زنگ‌دارِ سمج

برنامه‌های هشدار زیادی وجود دارند که با ساعت زنگ‌دار خود، می‌توانند به شما در یادآوری مسائل مختلف کمک کنند. الارم کلاک اکستریم (Alarm Clock Xtreme) یکی از بهترین برنامه‌های ساعت زنگ‌دار است که شما را قادر می‌سازد تا هشدارهای مختلفی را تنظیم کنید و به این ترتیب، از کارهای مهمی که دارید غافل نشوید. شما می‌توانید نوع هشدار مدنظر خود را نیز از بین چند نوع مختلف تعیین کنید. به طور مثال، هشدار استاندارد، هشدار آرام یا هشدار چالش‌برانگیز از جمله مواردی‌اند که می‌توانید با انتخاب آن‌ها، از این که هشدار به درستی می‌تواند به شما کمک کند مطمئن شوید.

اگر نیاز دارید برای مصرف دارو صبح زود از خواب بیدار شوید، الارم کلاک استریم می‌تواند خیال‌تان را راحت کند. این اپلیکیشن شما را مطمئن می‌کند که قطعا از خواب بیدار خواهید شد، حتی اگر خوابتان سنگین باشد. با شخصی‌سازی این ساعت زنگ‌دار، می‌توانید مطمئن شوید که به موقع برای مصرف دارو از خواب بیدار خواهید شد یا اگر موعد مصرف در میانه روز باشد، کماکان می‌توانید روی این اپلیکیشن حساب باز کنید. البته، از آن جایی که امکان وارد کردن دقیق نام دارو و میزان مصرف و … در این اپلیکیشن وجود ندارد، شاید برای افرادی که داروهای متعددی مصرف می‌کنند اپلیکیشن‌های دیگر می‌توانند بهتر به شما کمک کنند. با این حال، اگر به سختی از خواب بلند می‌شوید، الارم کلاک اکستریم می‌تواند به خوبی از پس بیدار کردن شما بربیاید و این ویژگی را در میان برنامه‌هایی که به صورت تخصصی در حوزه هشدار طبقه‌بندی نمی‌شوند، به راحتی نمی‌توان پیدا کرد.

آیکون برنامه Alarm Clock Xtreme: Timer 2023
Alarm Clock Xtreme: Timer 2023 

حجم: ۱۹.۵ مگابایت

به خاطر سپردن زمان مصرف دارو با یادآور

اپلیکیشن‌های مختلفی برای وارد کردن لیست کارهای روزانه وجود دارد که هر کدام، به شکلی منحصر به فرد کاربران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. یکی از نمونه‌های خوب و استاندارد در این حوزه، برنامه ایرانی «یادآور» است که به کمک آن می‌توانید لیستی از کارهای روزانه خود را همیشه روی گوشی هوشمند خود به همراه داشته باشید. یادآور شما را قادر می‌سازد تا هر فعالیتی که در طول روز قصد انجام آن را دارید و ممکن است یادتان برود را به لیست کارهای روزانه خود وارد کنید تا بتوانید با مرور آن‌ها، چیزی را از قلم نیندازید. نکته مهم در مورد یادآور این است که برای استفاده از قابلیت‌های آن، نیازی به پرداخت هزینه نیست و صرفا با تماشای تبلیغ نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

ماهیت اپلیکیشن‌های این دسته معمولا برای استفاده توسط افرادی است که در محل کار با خیل عظیمی از کار‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند؛ اما، اگر خود را به استفاده از چنین اپلیکیشن‌هایی عادت دهید، می‌توانید برای کارهایی چون مصرف روزانه داروها نیز روی آن‌ها حساب باز کنید. شما می‌توانید مصرف هر دارو را به صورت یک کار جداگانه تعریف کنید یا این که یک کار را برای آن در نظر بگیرید و در قسمت توضیحات، نحوه دقیق استفاده از دارو را شرح دهید. به هر صورت اما می‌توانید روی برنامه یادآور برای به خاطر سپردن کارهای روزمره خود حساب کنید و حتی برای زمانی که به خرید می‌روید نیز یک لیست خرید تهیه کنید تا مبادا با از قلم انداختن چیزی، اهل خانه را ناامید کنید!

آیکون برنامه یادآور
یادآور 

حجم: ۱۰ مگابایت

دستیاری برای یادآوری زمان مصرف داروها

گوگل اسیستنت یا همان دستیار صوتی گوگل دیگر معرف تمام کاربران گوشی‌های اندرویدی است. این دستیار صوتی در زمینه‌های مختلفی می‌تواند به شما کمک کند؛ از درخواست از این دستیار صوتی برای جستجو در مورد یک کلیدواژه در گوگل گرفته تا کنترل موسیقی‌هایی که مشغول گوش دادن به آن‌ها هستید. در حالی که از این دستیار صوتی به شیوه‌های متعددی می‌توانید استفاده کنید، یکی از کاربردهای آن بدون شک امکان تنظیم الارم یا همان هشدار است. بنا به دلایل مختلفی می‌توانید از دستیار صوتی گوگل برای تنظیم هشدار استفاده کنید که یکی از مرسوم‌ترین آن‌ها برای یادآوری زمان مصرف داروهاست.

به کمک دستیار صوتی گوگل، به سادگی می‌توانید با تنظیم یک هشدار به خصوص برای یادآوری زمان مصرف داروی خود، احتمال فراموش کردن مصرف آن را به صفر برسانید. دستیار صوتی گوگل جزو کاربردی‌ترین ابزارهای گنجانده شده در سیستم عامل اندروید به شمار می‌رود که در زمینه‌های مختلفی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد، بنابراین عادت کردن به استفاده از آن می‌تواند در زمینه‌های دیگری نیز کمک حال شما باشد. 

آیکون برنامه Google Assistant
Google Assistant 

حجم: ۱.۱ مگابایت
دکمه بازگشت به بالا