اپ موبایل در کنار تحصیل حضوری | معرفی چند اپلیکیشن برای کمک به تحصیل

بعد از مدت‌ قابل توجهی دوری از تحصیل حضوری، بالاخره شرایط لازم برای شرکت دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس حضوری مهیا شده است. با این حال، طی مدتی که از تحصیل حضوری دور بودیم، نقش پررنگ تکنولوژی در آموزش بیش از پیش خودش را نشان داده بود و دیگر به همه ثابت شد که می‌توان روی ابزارهای مختلفی که به واسطه تکنولوژی‌های جدید به دست ما رسیده، برای بحث آموزش نیز حساب کرد. بنابراین، حتی در کنار تحصیل حضوری می‌توان از وجوه مختلف تکنولوژی مثل اپلیکیشن‌های کاربردی تحصیلی نیز استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به اپلیکیشن‌هایی بیندازیم که حتی پس از شروع مجدد تحصیل حضوری نیز، دوست و همراه خوبی برای شما خواهند بود. با مجله مایکت همراه باشید.

در این لیست اپلیکیشن‌های متفاوتی را به شما معرفی می‌کنیم که هر یک، کاربرد خاص خود را دارند و به شکل منحصر به فردی می‌توانند در دوران تحصیل به شما کمک کنند. از برنامه‌های هشدار گرفته که به شما در بیدار شدن از خواب کمک می‌کنند گرفته تا اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی با ویژگی‌های کوچک و بزرگ خود، همگی بخشی از لیست متنوع ما هستند.

زندگی تحصیلی با My Study Life

اگر صادقانه به دوران تحصیل نگاه کنیم، خواهیم دید که اکثر ساعات زندگی ما تا وقتی که فارغ‌التحصیل می‌شویم، با درس و مدرسه و مسائل مربوط به آن گره خورده است. اپلیکیشن زندگی تحصیلی من با نام انگلیسی My Study Life، در کنار اسم جالب خود ویژگی‌های فراوانی را نیز در خود جای داده که باعث می‌شود به آن به چشم یک اپلیکیشن کاربردی برای تحصیل نگاه کنیم.

آیکون برنامه My Study Life - School Planner

My Study Life – School Planner

حجم:۲۲.۴ مگابایت

دانلود اپ زندگی تحصیلی من

استفاده از این اپلیکیشن نیازمند به ثبت نام است. با این حال و پس از طی کردن پروسه ثبت نام که بسیار نیز ساده است، شما می‌توانید وارد داشبورد خود شوید. در این اپلیکیشن، شما با وارد کردن دروس خود، می‌توانید برنامه‌ریزی دقیقی برای زمان کلاس‌ها، زمان‌های مطالعه خود و حتی امتحان‌ها داشته باشید.

دست شما برای تعیین مدت زمان هر کلاس، تعداد کلاس‌های هر روز، مدت زمان امتحان و حتی تعداد جلسات کاملا باز است و در واقع، برنامه تحصیلی خود را به صورت تمام و کمال می‌توانید در تقویم تحصیلی اپلیکیشن زندگی تحصیلی من، پیاده‌سازی کنید. به این ترتیب، همیشه و در هر کجا و صرفا با دسترسی به گوشی هوشمند خود می‌توانید در جریان روند تحصیل خود قرار بگیرید.

بخش مربوط به تکالیف نیز از دیگر بخش‌های جذاب و کاربردی برنامه زندگی تحصیلی من است. شما در این بخش می‌توانید نوع تکلیف، درس مربوطه و مدت زمانی که برای انجام آن در اختیار دارید را وارد کنید تا دیگر از معضل از یاد بردن تکالیف در امان بمانید.

متاسفانه خبری از پشتیبانی از زبان فارسی در این برنامه نیست و زبان برنامه، انگلیسی است. اما کماکان به لطف طراحی ساده و دل‌نشین و همچنین استفاده از کلمات آشنا و پراستفاده در این برنامه، به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد و خبری از پیچیدگی فراوان به هنگام استفاده از زندگی تحصیلی من نیست. با دانلود این اپلیکیشن از مایکت، یک همراه فوق‌العاده برای دوران تحصیل خود خواهید داشت.

درس‌یار، همیار شما در تحصیل

اپلیکیشن ایرانی درس‌یار یکی از انتخاب‌های خوب برای دوران تحصیل به شمار می‌رود. یکی از مشکلات آزاردهنده دوران تحصیل، عدم برنامه‌ریزی مناسب است. خیلی اوقات دانشجویان و دانش‌آموزان نمی‌توانند به درستی برای مطالعه دروس خود برنامه‌ریزی کنند و اینجاست که درس‌یار، به کمک هوش مصنوعی پیشرفته خود، به کمک می‌آید. درس‌یار به یک هوش مصنوعی پیشرفته مجهز شده که با دریافت زمان‌های خالی شما برای مطالعه در هر روز از هفته و همچنین لیست درس‌های شما، برای‌تان به صورت خودکار برنامه‌ریزی می‌کند تا شما بتوانید بر طبق آن، مطالعه خود را پیش ببرید. در کنار این برنامه‌ریزی، امکان هدف‌گذاری یا همان برنامه‌ریزی زمانی نیز وجود دارد که به کمک آن می‌توانید بازه‌های زمانی خاص را برای مطالعه مقدار مشخصی از دروس، در اپلیکیشن مشخص کنید و یک برنامه‌ریزی هدف‌مند و دقیق را تحویل بگیرید.

آیکون برنامه درس یار(مدیریت زمان مطالعه)

درس یار(مدیریت زمان مطالعه)

حجم:۱۱.۴ مگابایت

دانلود برنامه درس‌یار

مبحث دیگری که درس‌یار در آن قدرت خود را به خوبی نشان می‌دهد، بحث گزارش‌دهی و آمار است. این اپلیکیشن به شما آمارهای دقیق و خوبی از میزان مطالعه بر حسب درس، روز هفته یا ماه می‌دهد که در دراز مدت می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید تحلیل مناسبی از نحوه درس خواندن و عملکرد خود داشته باشید.

در نهایت نیز باید به این نکته اشاره کرد که سیستم ترم بندی در درس‌یار قرار گرفته و به این ترتیب، داده‌های هر ترم شما به صورت جداگانه ذخیره خواهد شد و می‌توانید برای ترم بعدی تحصیلی خود، یک برنامه جدید ایجاد کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده کامل از امکانات درس‌یار، نیاز به تهیه اشتراک این برنامه دارید.

آمادگی برای کنکور با دفتر برنامه‌ریزی کنکور تراز

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مناسب برای برنامه‌ریزی تحصیلی، برنامه دفتر برنامه‌ریزی کنکور تراز است که به صورت تخصصی روی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های محصلان یعنی کنکور تمرکز کرده است. شما به کمک اپ برنامه‌ریزی کنکور تراز می‌توانید با مشاوران کنکور در ارتباط باشید و همچنین برنامه روزانه خود را ثبت و بر اساس آن مطالعات خود را پیگیری کنید.

آیکون برنامه دفتر برنامه ریزی کنکور تراز

دفتر برنامه ریزی کنکور تراز

حجم:۳۵.۷ مگابایت

دانلود اپلیکیشن تراز از مایکت

تراز در زمینه گزارش‌دهی نیز بسیار خوب عمل می‌کند و به کمک آن می‌توانید به آمارهای دقیقی دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن‌ها، برای ماه‌های بعد حتی بهتر برنامه‌ریزی کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده کامل از ویژگی‌های دفتر برنامه‌ریزی کنکور تراز، لازم است که اشتراک ویژه این اپلیکیشن را تهیه نمایید.

آماده کردن لیست کارها با Microsoft To Do

در طول زندگی روزمره ممکن است با کارهای کوچک و بزرگی مواجه شویم و به خاطر سپردن تمام آن‌ها به راستی کار مشقت‌باری است. با این حال، مایکروسافت به عنوان یکی از غول‌های دنیای تکنولوژی، راه حلی ساده برای این معضل در نظر گرفته آن برنامه مایکروسافت تو دو (Microsoft To Do) است که شما را قادر می‌سازد تا لیست کارهای روزانه خود را از پیش آماده کنید.

آیکون برنامه Microsoft To Do: Lists & Tasks

Microsoft To Do: Lists & Tasks

حجم:۱۸.۳ مگابایت

دانلود مایکروسافت تو دو از مایکت

کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده است و کاربرد اصلی آن نیز به همین لیست کردن کارها خلاصه می‌شود. اتفاقا این نکته بسیار مثبتی است چرا که به لطف تک بعدی بودن کاربرد برنامه، می‌دانید که چرا آن را نصب می‌کنید و روزانه باید به آن سر بزنید و دیگر درگیر جنبه‌های مختلف آن نمی‌شوید تا مبادا کار اصلی یادتان برود.

کارها به صورت یک لیست در برنامه هر روز قرار می‌گیرند و شما پس از انجام هر کار، می‌توانید جلوی آن تیک بزنید که به معنی اتمام آن است. مایکروسافت تو دو یک برنامه یکپارچه است که می‌توانید آن را روی دستگاه‌های مختلف مانند رایانه شخصی و گوشی هوشمند اندرویدی نصب کنید و به این ترتیب با دستگاه‌های مختلف، در هر لحظه به لیست کارهای خود دسترسی پیدا کنید. وقت خداحافظی با فراموشی در انجام کارهاست!

تمرکز در مطالعه با Forest

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام مطالعه، چیزهای مختلفی همچون نوتیفیکیشن‌های گوشی حواس شما را پرت کرده‌اند و شما وسوسه شده‌اید تا به برنامه‌های پرکاربردتان که نوتیفیکیشنی از طرف‌شان به دست‌تان رسیده مثل واتساپ یا اینستاگرام سری بزنید. به منظور داشتن یک مطالعه عمیق، دقیق و پربازده، جلوگیری از حواس‌پرتی بسیار ضروری است و اپلیکیشن فارست (Forest) نیز با همین هدف روانه بازار شده است.

آیکون برنامه Forest: Focus for Productivity

Forest: Focus for Productivity

حجم:۷۶.۲ مگابایت

دانلود اپ فارست

شما در این اپلیکیشن، هر موقع که می‌خواهید روی کار خاصی تمرکز کنید، یک درخت خواهید کاشت. این درخت در طول مدت زمانی که شما مشخص می‌کنید که قرار است روی کار مدنظر خود تمرکز کنید (تا سقف ۱۲۰ دقیقه) رشد می‌کند و هر گاه که شما برنامه فارست را ترک کنید، درخت شما می‌خشکد. بنابراین، برای جلوگیری از خشکیدن این درخت هم که شده شما نباید به هیچ برنامه دیگری مراجعه کنید.

برنامه فارست حالت تمرکز عمیق نیز دارد که به کمک آن، این برنامه از ورود شما به اپلیکیشن‌های دیگر جلوگیری می‌کند و شما مجددا به فارست می‌گردید. امکان تغییر مدت زمان تمرکز و همچنین دلیل تمرکز از دیگر قابلیت‌های فارست است. به کمک فارست، در کنار ایجاد یک جنگل زیبا، می‌توانید به خوبی روی انجام کارهای خود تمرکز کنید.

بیدار شدن از خواب با Shake-It Alarm

بیدار شدن از خواب می‌تواند سخت‌ترین کار دنیا باشد! خصوصا اگر تا پاسی از شب بیدار بمانید و درس بخوانید و صبح روز بعد بخواهید مطالعه را ادامه دهید یا اصلا به مدرسه یا دانشگاه خود بروید. به کمک اپلیکیشن شیک ایت آلارم، شما قطعا از خواب بیدار خواهید شد حتی اگر خواب‌تان بسیار سنگین باشد!

آیکون برنامه Shake it Alarm Clock & Sleep

Shake it Alarm Clock & Sleep

حجم:۴۹.۳ مگابایت

دانلود برنامه شیک ایت الارم

شما می‌توانید مقدار صدای زنگ هشدار این اپلیکیشن را تغییر دهید. همچنین، برای غیرفعال کردن آن هم باید به کارهای نامتعارفی نظیر فریاد زدن یا محکم تکان دادن گوشی رو بیاورید قطعا خواب را از سر شما خواهد پراند! اگر فکر می‌کنید می‌توانید در مقابل این اپلیکیشن دوام بیاورید، توصیه می‌کنیم که حتما آن را نصب و اثرش را مشاهده کنید.

حفظ سلامتی با دکتر ساینا

حفظ سلامتی برای تحصیل مناسب، بسیار ضروری است. متاسفانه کماکان خطر کرونا ما را تهدید می‌کند و مشکلات جسمی دیگر نیز همواره در کمین ما هستند. یکی از اپلیکیشن‌هایی که به کمک آن می‌توانید از حفظ سلامت خود اطمینان حاصل کنید تا بهتر بتوانید روی تحصیل تمرکز کنید، دکتر ساینا است.

آیکون برنامه دکترساینا | مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی

دکترساینا | مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی

حجم:۵۸.۳ مگابایت

دانلود اپلیکیشن دکتر ساینا از مایکت

بزرگ‌ترین کاربرد دکتر ساینا، بحث مشاوره پزشکی و دریافت نوبت برای ویزیت پزشک است. شما به کمک این اپلیکیشن می‌توانید به لیست بزرگی از پزشکان دسترسی داشته باشید و برای ویزیت آن‌ها نوبت دریافت کنید. اگر هم به دنبال مشاوره پزشکی آنلاین هستید، دکتر ساینا دست شما را باز گذاشته و می‌توانید با استفاده از قابلیت مشاوره پزشکی آنلاین، دغدغه‌های خود را پیش پزشک مربوطه مطرح کنید. از سوی دیگر، بانک سلامت دکتر ساینا نیز امکان جستجو میان بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، داروخانه‌ها و داروهای ثبت شده را می‌دهد و می‌توانید به اطلاعات مناسبی از این موارد از طریق برنامه دکتر ساینا دسترسی پیدا کنید.

دیگر امکان جالب این برنامه تشخیص‌گر بیماری آن است که به شما کمک می‌کند تا اگر مشکل خاصی دارید، بتوانید بیماری احتمالی آن را نیز شناسایی کنید. با این حال، بزرگ‌ترین ویژگی این برنامه برای محصل‌ها مجله سلامتی آن است. در مجله سلامتی دکتر ساینا مقالات متنوع و مختلفی در حوزه سلامت منتشر شده‌ است که با مطالعه آن‌ها، می‌توانید خود را از گزند بیماری‌ها در امان نگه دارید و به این ترتیب، با روحیه و انرژی مضاعف تحصیل خود را ادامه دهید.

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×