10 بازی موبایلی جذاب و بانمک با محوریت گربه‌ها

گربه‌ها موجودات بانمکی هستند، مگر نه؟ از میزان علاقه مردم به گربه‌ها، همین بس که این روزها اگر شبکه‌های اجتماعی را باز کرده و در بین ویدیوها و ریلزهای مختلف گشت و گذار کنید، کلی ویدیو و عکس‌های مختلف از این حیوان جالب و بامزه می‌بینید که همگی وایرال شده‌اند و ویدیوهای مربوط به گربه همیشه در ترند روز هستند. همانطور که می‌دانید، دنیای سرگرمی هم به ترندسواری زنده است و شما در هر بعد و بخشی از دنیای سرگرمی فعالیت کنید، باید بتوانید که به خوبی از ترندهای روز دنیا به نفع خود استافده کنید و بازی‌سازهای موبایلی هم به خوبی متوجه این موضوع شده‌اند؛ به همین خاطر، گربه‌های بانمک هم راهشان را به صنعت بازی پیدا کرده‌اند.

شاید به همین خاطر بود که بازی مثل Stray توانست تا این اندازه محبوبیت و شهرت را طی مدت زمان کوتاهی به دست آورد. اما این ترند و محبوبیت از صنعت بازی‌های موبایلی غافل نماند و از آنجا که آزادی عمل بازی‌سازهای موبایلی از بعضی جهات بیشتر از سازندگان بازی‌های ویدیویی است،‌ آثار بسیار جذابی از بازی‌های گربه‌محور ساخته شد.

این بازی‌ها در سبک و سیاق‌های متفاوت و البته جذابی ساخته شده‌اند؛ البته بازی‌های زیادی با محوریت گربه ساخته شده‌اند که همه آن‌ها ارزش تجربه را ندارند. در این مقاله، قرار است سراغ ده بازی با محوریت این حیوان زیبا و بانمک برویم که قطعا ارزش وقت و تجربه را دارند؛ با بلاگ مایکت و این مقاله همراه باشید.

1. بازی Cat Room – Cute Cat Games

بازی Cat Room - Cute Cat Games

اگر علاقه‌مند به این حیوان بانمک هستید، احتمالا بهشت شما یک اتاقی است که کلی گربه مختلف با رنگ‌ها و طرح‌های زیبا زندگی می‌کنند و هر کدامشان، مشغول انجام دادن کاری هستند. این بازی دقیقا برای شما چنین وضعیتی را پیاده‌سازی می‌کند که شاید در زندگی واقعی، کمی برایتان پر از دردسر باشد!

شما در این بازی همه چیز را از صفر آغاز می‌کنید؛ حتی اتاقی که در اختیار شما قرار می‌گیرد از همان ابتدا یک اتاق کاملا خالی است؛ شما با توجه به سلیقه خودتان باید این اتاق را بچینید و بازی به شما این اجازه را می‌دهد که با استفاده از سلیقه خودتان، این اتاق را تزیین کرده و دکوراسیون آن را تعیین کنید.

البته در نظر داشته باشید که این اتاق را شما برای تعدادی گربه دکوراسیون می‌کنید؛ پس باید طوری طراحی کنید که بتوانید گربه‌های متعددی را در آن قرار دهید و بتوانید همه آن‌ها را در این اتاق سرگرم کنید. به همین شکل، می‌توانید از اسباب بازی‌های گربه استفاده کنید که بتوانید سرگرمی این گربه‌ها را فراهم کنید.

این که در بازی می‌توانید از نژاد مختلف گربه‌ها هم داشته باشید قطعا یکی از بهترین نکات مثبت این بازی است؛ هم‌چنین گربه‌ها مودهای مختلف دارند. مثلا ممکن است یک گربه مهربان باشد یا یک گربه عصبانی باشد. البته اگر به گربه‌های خود رسیدگی نکنید، قطعا همه گربه‌ها از دست شما عصبانی خواهند بود.

آیکون بازی Cat Room - Cute Cat Games

Cat Room – Cute Cat Games

حجم:۸۴.۲ مگابایت

دانلود بازی Cat Room

2. بازی Cat Spa

بازی Cat Spa

اداره کردن یک سالن ماساژ و رسیدگی به پوست، موضوع بسیار سختی است. اما اگر این سالن زیبایی را به دسته ای از گربه‌ها بسپارید، می‌توانید خیال خود را راحت کنید که سالن شما دست دست‌های بانمک و توانایی افتاده است؛ بازی Cat Spa دقیقا به همین موضوع تمرکز خاصی کرده است.

همانطور که می‌توانید حدس بزنید، این بازی یک عنوان در سبک مدیریت است که باید به گربه‌های داخل این سالن کمک کنید که بتوانند بدون هیچ مشکلی، ارباب رجوع‌های خود را در این سالن راه بیندازند. شاید در ابتدا فکر کنید که این بازی می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد اما اینطور نیست.

به مرور زمان و با بزرگ‌تر شدن سالن زیبایی شما، قطعا به این موضوع پی می‌برید که چقدر مدیریت کردن تعداد زیادی از مشتری می‌تواند کار سختی باشد و هر چقدر که بیشتر روبه‌جلو می‌روید، دستگاه‌های بیشتری برای شما آزاد می‌شود و باید تا جایی که می‌توانید، به خوبی آن‌ها را اداره کنید.

جلوه‌های بصری و گرافیک این بازی قطعا یکی از بهترین نکات مثب این عنوان است و سازندگان سعی کرده‌اند که انیمیشن‌های نرم و روان این بازی را در بانمک‌ترین حالت ممکن پیاده‌سازی کنند. هم‌چنین در نظر داشته باشید که این بازی می‌تواند تا صدها ساعت برای شما سرگرمی داشته باشد.

آیکون بازی Cat Spa

Cat Spa

حجم:۱۷۰ مگابایت

دانلود بازی Cat Spa

3. بازی Nom Cat

بازی Nom Cat

بازی Nom Cat یک عنوان تمام آرکید است که به شما یک گیمپلی بی‌نهایت ارائه می‌دهد اما شاید پیچیدگی به اندازه دیگر بازی‌های این لیست به همراه نداشته باشد. اما باز هم می‌توانید به این بازی به عنوان یکی از جذاب‌‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های گربه‌محور این لیست نگاه کنید.

شما در این بازی دو گربه را روی صفحه اصلی خود دارید که باید به آن‌ها غذا بدهید. کل گیمپلی بازی در این خلاصه شده است که این دو گربه باید غذای روز خود را از شما دریافت کنند. ماهی‌هایی در صفحه وجود دارند که شما می‌توانید به محض دیدن این ماهی‌ها، آن‌ها را به دهان این گربه‌ها بیندازید.

اما شما با یک بازی آرکید روبه‌رو هستید؛ یعنی سرعت این ماهی‌ها به مرور زمان بیشتر شده و گرفتن آن‌ها بسیار سخت‌تر. هم‌چنین در بین این ماهی‌ها، یک سری ماهی‌های انفجاری وجود دارند که اگر اشتباه به خورد این گربه‌ها بدهید، بازی را می‌بازید و باید در طول بازی سعی کنید که بیشترین امتیاز ممکن را به دست آورید.

گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی در حالت ۸ بیتی و رترو ساخته شده است اما همین موضوع کمک بسزایی می‌کند که میزان بانمک بودن بازی بسیار بیشتر از حد ممکن شده و این دو گربه، انیمیشن‌های مخصوص به خودشان را دارند؛ پس اگر علاقه‌مند به بازی‌های گربه محور روی موبایل هستید، این بازی را تجربه کنید.

4. بازی Furistas Cat Cafe

بازی Furistas Cat Cafe

این بازی تماما برای دریافت آرامش ساخته شده است؛ خصوصا اگر حیوان خانگی مورد علاقه شما گربه باشد و دوست داشته باشید که برای مدت زمان زیادی، با گربه‌ها وقت بگذرانید. احتمالا هم تا به حال از اسم این بازی متوجه شده‌‌اید که دقیقا این بازی به چه دلیلی می‌تواند بسیار جذاب باشد.

شما در این بازی باید با گربه‌های متفاوتی وقت بگذارنید؛ این بازی شما را در یک کافه قرار می‌دهد که این کافه به صورت انحصاری برای گربه‌های متفاوت ساخته شده است که هر کدام از این گربه‌ها از نژادهای مختلف هستند و هر کدامشان وضعیت رفتاری متفاوتی را به نمایش می‌کشند.

البته به جز این، بازی به شما اجازه می‌دهد که کمی از المان‌های مدیریت را تجربه کنید که قطعا می‌تواند تا حدودی برای شما چالش‌برانگیز کند؛ شما باید بتوانید که این گربه‌ها را خوشحال نگه‌دارید و با بیشتر کردن تعداد آن‌ها، بتوانید افراد بیشتری را به کافه خود بیاورید و از طریق آن درآمدزایی کنید.

جلوه‌های بصری این بازی بسیار گرم و روان است اما شاید در مقایسه با دیگر بازی‌های این لیست، چندان حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد. بدین خاطر که انیمیشن‌های بازی بسیار ساده هستند و سازندگان حتی از استایل رترو و ۸ بیتی هم برای منطقی نشان دادن آن استفاده نکرده‌اند.

آیکون بازی Furistas Cat Cafe

Furistas Cat Cafe

حجم:۱۴۵.۸ مگابایت

دانلود بازی Furistas Cat Café

5. بازی KleptoCats 2

بازی KleptoCats 2

این بازی هیچ هدف خاصی ندارد؛ یعنی قطعا تا مدت زمان زیادی بعد از تجربه این بازی متوجه نخواهید شد که چرا در حال تجربه این بازی هستید. اما دلیل قرار گرفتن این بازی در لیست این است که محوریت اصلی این بازی گربه‌ها هستند و گربه‌های این بازی را می‌توان یکی از بهترین‌ها دانست.

شما در این بازی داخل یک اتاق خالی قرار گرفته‌اید که هیچ آیتم و وسیله‌ای در آن قرار ندارد. اما به مرور زمان، گربه‌هایی در بازی هستند که از سیاره‌ها و خانه‌های مختلف، آیتم‌هایی را دزدیده و برای شما می‌آورند. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که این آیتم‌ها به‌دردبخور هستند یا این که به هیچ دردی نمی‌خورند.

جلوه‌‌های بصری این بازی درست مثل بازی قبلی بسیار ساده است و موضوعی در بخش انیمیشن‌ها نظر شما را به خود جلب نمی‌کند. اما موضوعی که قطعا نظر شما را به شدت به خود جلب می‌کند، طراحی جالب این گربه‌ها است که هر کدامشان به بانمک‌ترین شکل ممکن پیاده‌سازی شده‌اند.

هدف نهایی شما در این بازی، به دست آوردن بیشتر امتیاز ممکن است و هر چقدر در بازی بیشتر پیشروی می‌کنید، با این که امتیازتان افزایش پیدا می‌کند، اما بیشتر کردن امتیاز برایتان بسیار سخت‌تر از حد ممکن می‌شود. اما اگر بازی‌های گربه‌محور دوست دارید، حتما این عنوان را تجربه کنید.

آیکون بازی KleptoCats 2

KleptoCats 2

حجم:۸۶ مگابایت

دانلود بازی KleptoCats 2

6. بازی Cat Snack Bar: Cat Food Games

بازی Cat Snack Bar: Cat Food Games

برمی‌گردیم سراغ بازی‌های چالشی‌تر که هدف خاصی برای تجربه آن‌ها وجود دارد؛ در این بازی هم شما می‌توانید یک گیمپلی آسان را شروع کنید اما به مرور زمان این آسانی جای خودش را به یک چالش واقعی می‌دهد که البته لذت‌بخش‌ بودن آن هیچ‌وقت از بین نمی‌رود و شما را تا ساعت‌ها مشغول نگه می‌دارد.

شما در این بازی، باید یک رستوران ماشینی را اداره کنید و همانطور که حدس می‌زنید، این رستوران ماشینی توسط گربه‌ها اداره می‌شود. نکته جالب‌تر این است که حتی مشتری‌هایی که در طول بازی با آن‌ها سروکار داریدد هم گربه‌های بانمکی هستند که به دنبال غذای خوشمزه برای خوردن هستند.

چالش اصلی بازی زمانی است که رستوران شما پیشرفت می‌کند و گربه‌های بیشتری به شما سر می‌زنند؛ شما مدت زمان کمی وقت دارید که هم سفارش مشتری‌ها را قبول کنید و هم در آشپزخانه به پخت و پز این سفارش‌ها مشغول شوید؛ شما باید تلاش کنید که هیچ مشتری از این رستوران ناراضی بیرون نرود.

جلوه‌های بصری این بازی موضوعی است که از همان ابتدا تا لحظه آخر تجربه بازی شما را درگیر خود می‌کند. دنیاسازی جالب این بازی و دیدن صحنه‌ای مثل پیک‌نیک چند گربه در پارک و خوردن غذاهای معمولی که انسان‌ها می‌خورند، موضوعی است که به راحتی می‌توان آن را به عنوان نکات مثبت این بازی در نظر گرفت.

آیکون بازی Cat Snack Bar: Cute Food Games

Cat Snack Bar: Cute Food Games

حجم:۱۲۳.۳ مگابایت

دانلود بازی Cat Snack Bar

7. بازی Secret Cat Forest

بازی Secret Cat Forest

شما را نمی‌دانم؛ اما یکی از رویاهای من در زندگی این است که یک هتل مخفیانه در جنگل راه‌اندازی کنم، دکوراسیون آن را چیده و از گربه‌ها پذیرایی کنم. بازی Secret Cat Forest هم دقیقا شما را در چنین وضعیتی قرار می‌دهد که باید از یک هتل مخفیانه گربه در جنگل نگه‌داری کنید.

البته نگه‌داری از این هتل تنها هدف شما نیست؛ شما باید تمام تلاش خود را بکنید که این هتل را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید که گربه‌ها از اقامت کردن در این هتل مخفیانه جنگلی لذت ببرند و تمایل داشته باشند که مجددا به این هتل بازگردند. اما نکته اصلی این بازی، آرامش‌بخش بودن آن است.

به خاطر فضایی که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد و هم‌چنین استرس کمتری که در گیمپلی بازی وجود دارد، شما می‌توانید ساعت‌های زیادی را به تجربه Secret Cat Forest بپردازید و هیچوقت از تجربه آن خسته نشوید. البته شما می‌توانید خودتان در طول بازی برای خودتان چالش درست کنید.

مثلا یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، این است که هتل خود را بزرگ‌تر کنید که بدین شکل، می‌توانید گربه‌های بیشتری را در هتل خود اقامت دهید و رسیدگی کردن به تعداد بیشتری از گربه، نیازمند زمان‌بندی و مدیریت دقیق‌تر است. پس توصیه می‌کنم که حتما این بازی را تجربه کنید.

8. بازی Cat Game – The Cats Collector

بازی Cat Game - The Cats Collector

بازی‌های کلکسیون گربه‌ زیادی در دنیای بازی‌های موبایلی وجود دارد اما شاید هیچکدام از این عناوین، به اندازه این بازی نتوانسته‌اند که نظر گیمرها و مخاطب‌ها را به خود جلب کنند و باید اعتراف کرد که حتی با خواندن ویژگی‌های این بازی روی کاغذ هم، می‌توانید پی ببرید که با یکی از بهترین بازی‌های گربه‌محور روبه‌رو هستید.

شما در این بازی می‌توانید نزدیک به ۹۰۰ گربه مختلف بر اساس نژاد‌های متفاوت کلکسیون کنید که هر کدام از این گربه‌ها، بسیار متفاوت و خاص طراحی شده‌اند. اما باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که به دست آوردن هر کدام از این ۹۰۰ گربه متفاوت در طول بازی می‌تواند کار چالش‌برانگیزی باشد.

شما داخل یک برج قرار دارید که انتهای آن مشخص نیست و در هر طبقه از برج، تعدادی گربه وجود دارد. با پیشروی کردن در هر طبقه از برج، شما می‌توانید گربه‌های بیشتری را به دست آورید و بعد از سپری کردن چندین طبقه،‌ متوجه می‌شوید که بعضی از گربه‌های داخل بازی کاملا نایاب هستند.

در هر طبقه، شما باید یک سری آیتم‌های متفاوتی که در آن طبقه وجود دارد و بازی از شما می‌خواهد را، پیدا کرده تا بتوانید ماموریت خود را انجام دهید. در طبقه‌های اولیه، پیدا کردن این آیتم‌ها کار چندان سختی نیست، اما به مرور زمان و با رفتن به هر طبقه دیگر، این آیتم‌ها بسیار سخت‌تر از قبل پیدا می‌شوند.

آیکون بازی Cat Game - The Cats Collector!

Cat Game – The Cats Collector!

حجم:۱۷۱.۲ مگابایت

دانلود بازی The Cats Collector

9. بازی Animal Resturant

بازی Animal Resturant

حتی از اسم بازی هم می‌توانید به راحتی تشخیص بدهید که با چه بازی روبه‌رو هستید؛ در این عنوان، شما باید سعی داشته باشید که یک رستوران گربه‌ای را راه بیندازید و با مدیریت کردن آن، بتوانید درآمدزایی کنید. اما نکته جالب این است که این بازی فقط مربوط به گربه‌های بانمک نیست.

شما در این بازی گربه‌ای هستید که یک رستوران جنگلی راه انداخته‌اید، اما مشتری‌های شما می‌توانند حیوانات کاملا متفاوتی باشند. مثلا شما ممکن است به یک بره غذا سرو کنید یا این که یکی دیگر از مشتری‌های شما، یک سگ پاکوتاه بسیار بانمک باشد که از شما یک همبرگر خوشمزه می‌خواهد.

جلوه‌های بصری این بازی، قطعا از جمله موارد مثبت این عنوان است که به شدت شما را درگیر خود خواهد کرد. این که هر کدام از حیوانات بازی با حوصله و جذابیت زیادی طراحی شده‌اند، از جمله مواردی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت. حتی انیمیشن‌های نرم و روان بازی هم از جمله مورادی است که در کمتر بازی‌های موبایلی دیده‌ایم.

به مرور زمان و پیشروی در بازی، مشتری‌های شما بسیار بیشتر می‌شود و شما باید با ترکیب کردن مواد غذایی و پختن آن‌ها، غذایی که مدنظر آن‌هاست را به آن‌ها ارائه بدهید. اما در نظر داشته باشید که با اضافه شدن غذاهای جدید و البته مشتری‌های بیشتر، بازی می‌تواند چالش بسیار زیادی را برای شما داشته باشد؛ به خصوص حیوانات بزرگ‌تر که احتیاج به غذا و خوراک بیشتری دارند.

10. بازی Neko Atsume: Kitty Collector

بازی Neko Atsume: Kitty Collector

در بین تمام بازی‌های گربه محور، می‌توان با اطمینان گفت که Neko Atsume: Kitty Collector از جمله بازی‌های گربه‌محور است که در طی زمان، بیشترین محبوبیت و شهرت را به دست آورد و تا به امروز، کلی پلیر روزانه در حال تجربه این بازی بسیار بانمک و جذاب در پلتفرم‌های موبایلی هستند.

شما در این بازی باید سعی کنید تا جایی که می‌توانید، گربه‌های متفاوت را برای خود کلکسیون کنید؛ پس با یک بازی کلکسیون گربه دیگر روبه‌رو هستید. اما گیمپلی بازی بسیار ساده است و چالش خاصی را در طول بازی مشاهده نخواهید کرد. بیشتر المان‌های گیمپلی ترکیب‌هایی از مدیریت و آرکید هستند.

شما یک حیاط بزرگ در اختیار دارید که بسیار ماهرانه و زیبا طراحی شده است؛ شما در این حیاط باید آیتم‌ها و غذاهای متفاوت را بکارید تا بتوانید گربه‌های بیشتری را به داخل حیاط خود جذب کنید. هر چقدر غذاها و آیتم‌هایی که در این حیاط بزرگ قرار می‌دهید بیشتر باشد، می‌توانید گربه‌های بیشتری را هم به سمت خود جذب کنید.

زمانی که این کار را انجام دهید، باید کمی صبر کنید و بعد از مدتی می‌بینید که گربه‌ها کم کم به حیاط شما می‌آیند؛ این گربه‌ها غذاهایی که برای آن‌ها گذاشته‌اید را می‌خورند، با آیتم‌هایی که چیده‌اید بازی می‌کنند و کم کم می‌خوابند. شما می‌توانید در این مدت، آیتم‌ها و غذاهای بیشتری گذاشته تا بتوانید گربه‌های بیشتری را به سمت حیاط خود جذب کنید.

هم‌چنین بازی به شما اجازه می‌دهد که در موقعیت‌های مختلف، از گربه‌های حیاط خود عکس گرفته که سکانس‌های جالبی برایتان اتفاق می‌افتد.

آیکون بازی Neko Atsume: Kitty Collector

Neko Atsume: Kitty Collector

حجم:۲۱.۷ مگابایت

دانلود بازی Neko Atsume: Kitty Collector

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×