انتخاب سردبیر (بهترین ها)

دانلود بهترین اپلیکیشن های مذهبی اندروید

 بدون شک اعتقاد به کتاب جامع و پر تفسیر قرآن، اعتقاد به زیارت نامه های معروف اسلامی، اعتقاد به واجباتی چون نماز و روزه و به طور کلی اعتقاد به دین اسلام ، مسئولیت ها و نیاز هایی را به دنبال خواهد داشت.

برای همه ی ما پیش آمده که گاهی در رکعت های نماز هایمان شک کنیم، گاهی آیه ای از قرآن را درک نکنیم، قبله را ندانیم، بخواهیم قرآن را حفظ کنیم ولی راه آن را ندانیم، در یکی از مسائل دینی سوالی ذهنمان را به خود مشغول کند ، زیارت نامه ای را بخواهیم ولی به همراه نداشته باشیم، زمان دقیق اذان را ندانیم، به دنبال تقویم و مناسبت هایش بگردیم، نیازمند صلوات شمار شویم و…. اما دیگر وقت آن رسیده است که یکبار برای همیشه با این مشکلات خداحافظی کنیم.

 خواندن دعا و راز نیاز با خدا ثواب خاص خود را دارد، امروز با مایکت همراه باشید تا شما را با هشت اپلیکیشن مذهبی آشنا کنیم که تمامی مشکلات و نیاز های شما را در زمینه های دینی و مذهبی پوشش می دهند.

برنامه هایی که باید همین امروز نصب کنید!

 خواندن دعا و راز نیاز با خدا ثواب خاص خود را دارد، امروز با مایکت همراه باشید تا شما را با هشت اپلیکیشن مذهبی آشنا کنیم که تمامی مشکلات و نیاز های شما را در زمینه های دینی و مذهبی پوشش می دهند.

۱) مفاتیح صوتی باب النعیم

فکرش را هم نکنید!حمل کتاب سنگین و حجیمی چون مفاتیح الجنان اصلا کار راحتی نیست! من برایتان پیشنهاد بهتری دارم، پیشنهادی که چهار صد هزار کاربر مایکت را جذب خود ساخته است.

مفاتیح صوتی باب النعیم اندروید در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار عرضه شد و در همان سال موفق به کسب عنوان “بهترین اثر مبلغ و مروج اسلام” در چهارمین جشنواره بین المللی گشت.

بی شک کسب چنین عنوانی و جذب این همه کاربر بی دلیل نبوده است.

امکانات و قابلیت های بی نظیری چون:

 • ارائه ی کلیات مفاتیح الجنان به همراه ترجمه و صوت
 • شرکت در ختم ذکر های مختلف و دعوت از دوستان
 • دارابودن صوت چندین مداح
 • نمایش متن و ترجمه ی آن به صورت همزمان
 • دسته بندی زیبا و منظم و امکان جستجو
 • یادآوری اعمال روزانه
 • ارائه اخبار جدید
 • دارابودن امکان افزودن دعا و زیارت منتخب به میانبر گوشی
 • به همراه طراحی محیطی عرفانی و زیبا با ترکیب رنگ سبزو سفید

این جایگاه را برای نرم افزار بی رغیب مفاتیح صوتی باب النعیم رقم زده است.

کافی است این نرم افزار بی بدیل را از لینک زیر دانلود نموده و با خدا بودن را در هر مکان و زمان تجربه کنید:

۲) قرآن صوتی حبل المتین

بی شک، تاکنون قرآنی که همزمان به ۸ زبان ترجمه شده باشد را ندیده اید، اما اینک قصد دارم شما را با قرآنی که نه تنها به ۸ زبان زنده دنیا ترجمه شده است، بلکه با برخی زبان ها به چند روش ترجمه شده است آشنا کنم!

تعجب نکنید! این فقط یکی از قابلیت های فوق العاده ی قرآن صوتی حبل المتین است. نرم افزاری که در سال ۱۳۸۹موفق به کسب رتبه ی اول در بخش تلفن همراه جشنواره بین المللی نرم افزار های قرآنی، در سال ۱۳۹۲، موفق به کسب رتبه ی دوم در بخش فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف و درسال ۱۳۸۸ موفق به کسب رتبه ی دوم در بخش بهترین اثر مبلغ و مروج اسلام و معارف اسلامی شد.

از دیگر قابلیت های این نرم افزار بی نظیر قرآنی می توان به:

 • تفسیر گویای استاد قرائتی و هفت تفسیر دیگر
 • مشاهده ی متن و ترجمه به صورت همزمان
 • شنیدن تفسیر به صورت انتخابی و آیه به آیه
 • نمایش کلیپ های قرآنی
 • نمایش پخش صوت قرآن در نوار اعلان ها
 • دارا بودن صوت های قاریان برجسته در زمینه های ترتیل و تحقیق و تحریر
 • شرکت در ختم قرآن و دعوت از دوستان
 • مشاهده ی ترجمه ی لغتی در هر آیه
 • آموزش قواعد ترجمه و صحیح خوانی قرآن کریم
  و….

کافی است این نرم افزار فوق العاده جامع حبل المتین را همین الان از لینک زیر دانلود کرده و حضور قرآن و نور روشنگر آن را در زندگی خود از همیشه بیشتر حس کنید:

3) وصال (مداحی + مناجات + ادعیه + تواشیح)

کمی صبر کنید! نیازی به خرید کتاب های مداحی نیست!با نصب وصال روی تلفن همراهتان، کتاب های مناجات و ادعیه و تواشیح و مداحی را به صورت یکجا داشته باشید،آن هم به صورت رایگان!

میتوانید مداح مورد نظر خود را انتخاب کرده، بشنوید و لذت ببرید، میتوانید آن هارا دنبال کرده، از آخرین کارهای آن ها مطلع شده و گوش جان بسپارید به جدیدترین نواهایشان. نظم و صفحه بندی دقیق و امکان شنیدن آفلاین اثر شما را از سردرگمی نجات میدهد.

برخی از امکانات برنامه وصال عبارتند از:

 • میتوانید مداح مورد نظر خود را انتخاب کرده، بشنوید و لذت ببرید
 •  میتوانید آن هارا دنبال کرده، از آخرین کارهای آن ها مطلع شده و گوش جان بسپارید به جدیدترین نواهایشان
 • نظم و صفحه بندی دقیق و امکان شنیدن آفلاین اثر شما را از سردرگمی نجات میدهد

برای دانلود برنامه وصال نیازی به فکر کردن نیست! این برنامه حجم بسیار کمی دارد بنابراین درنگ نکنید و با استفاده از لینک زیر با وصال همراه شوید:

4) هدیه صلوات (به همراه ابزار مذهبی)

نقل است، بانو امین(مجتهده ی بزرگ و معروف ایرانی)،پس از مرگ به خواب یکی از آشنایان می آیند و با پشیمانی می گویند “اگر میدانستم ثواب ذکر صلوات اینقدر زیاد است، تمام لحظه های عمر را صرف فرستادن آن می کردم.”

همه ی ما با وجود اینکه از ثواب صلوات آگاهیم، بیشتر اوقات از فرستادن آن و استفاده از وقت های مرده غافل میشویم ،هدیه ی صلوات این مشکل را برطرف کرده است، زیرا با دیدنش، به شما یادآوری می شود که به ثواب روزتان اضافه کنید حتی با فرستادن یک صلوات!

حساب کنید حتی اگر یک ربع در انتظار کاری باشید و این زمان را با فرستادن صلوات پرکنید، در هفته، ماه یا سال چقدر توانسته اید از زمان های مرده استفاده کرده و برای خود توشه ی آخرت جمع کنید!

شما می توانید با استفاده از برنامه هدیه صلوات، بدون نیاز به صلوات شمار حتی به صورت آفلاین تعداد صلوات های خود را بدانید! شگفتی این نرم افزار همینجا پایان نمییابد.

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که:

 •  در ختم های گروهی نه فقط در زمینه ی صلوات بلکه در زیارت عاشورا محرم، قرآن کریم، سوره یس، ذکر لااله الله و ذکر های دیگر شرکت کنید
 • می توانید متن قرآن کریم و دعاها و زیارت های معروف را همه جا به همراه داشته باشید.

برای اینکه شما هم در هدیه صلوات به حضرت مهدی(عج) ،امام عصر، شریک باشید، این نرم افزار را سریعا از لینک زیر دانلود کنید:

۵) دستیار امین (تقویم + اذان گو + قرآن + مفاتیح)

مسلما هیچ کس نیست که از تبلیغات مکرر نرم افزار ها راضی باشد، باید به شما این مژده را بدهم که نرم افزار دستیار امین کاملا بدون تبلیغ است! البته این فقط یکی از حسن های این نرم افزار جامع است.

برای همه ی ما پیش آمده که گاها به دنبال یک مسجد یا امامزاده گشته ایم ولی موفق به یافتن آن نشده ایم، بارها پیش آمده که نمازهایمان قضا شود یا در رکعت ها و تشهد ها شک بیاوریم، یا درگیر سوالی شرعی شویم ویا نیازمند تقویم شویم و ….

ویژگی های نرم افزار دستیار امین عبارتند از

 • مسیریابی و نمایش امامزاده ها و مساجد اطراف و مورد نظر شما
 • ثبت تعداد نماز های قضا شده، ادا شده و ثبت یادآور برای آن ها
 • پخش صوت بعد از سجده ها و اعلام تشهد ها برای جلوگیری از شک
 • امکان جستجوی پرسش های دینی و یافتن پاسخ آن ها
 • دارا بودن تقویم جامع با همه ی مناسبت ها، حل کرده است.

علاوه بر این ،دستیار امین امکانات دیگر همچون: اعلام اوقات شرعی و پخش اذان با موذن منتخب شما، دارا بودن قرآن کریم، معرفی تک تک سوره ها، دارا بودن مفاتیح الجنان به صورت کامل، قبله نما و رکعت شمار است.

علاوه بر این ،دستیار امین امکانات دیگر همچون: اعلام اوقات شرعی و پخش اذان با موذن منتخب شما، دارا بودن قرآن کریم و معرفی تک تک سوره ها و مفاتیح الجنان به صورت کامل، قبله نما، رکعت شمارو…نیز می باشد.

کافی است این نرم افزار را از لینک زیر دانلود نموده و شاهد جامع و بی نقص بودن آن باشید:

۶) العادیات (جعبه لایتنر حفظ قرآن) 

سخت در اشتباهید! حفظ قرآن کار سختی نیست! تنها به یک برنامه ریزی منظم و دقیق احتیاج دارد. و البته کسی که مدام حفظیاتتان را با پرسش برایتان مرور کرده و اشکالاتتان را به دام بیندازد.

العادیات نرم افزاری است که طبق علم روز ساخته شده و از جعبه ی لایتنر برای تثبیت حفظیات شما استفاده می کند. به کمک این نرم افزار شما میتوانید سریعتر و با بازدهی بالاتر، قرآن را حفظ کنید. میتوانید هر روز به صورت نمودار عملکرد خویش را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را متوجه شوید. اگر زیر نظر استاد مشغول حفظ هستید، میتوانید عملکرد خود را با او به اشتراک بگذارید!

العادیات تا زمانی که حافظ کل قرآن شوید شما را تنها نخواهد گذاشت، پیشنهاد می دهم از این یار همراه غافل نشوید و هرروز بهتر از دیروزتان باشید.

برنامه را از مایکت به صورت رایگان دانلود کنید:

۷) رضوان

گاهی نفس به تیزی شمشیر میشود
از هرچه زندگیست دلت سیر میشود

مگر میشود از حرم آقا دور بود و دلتنگ صدای نقاره ها نشد؟ مگر میشود نخواهی در سقاخانه اش، آبی بنوشی و در ایوان طلایش نفسی تازه کنی؟ مگر میشود نخواهی همراه پرندگان حرمش پر بزنی و خود را به آقا برسانی؟ مگر میشود نخواهی چون آهویی به اون پناه بری و مشکلات خود را به ضامن آهو بسپاری؟

اما متاسفانه همیشه امکان سفر به مشهد مقدس و رفتن به پابوس آقا ممکن نیست، نرم افزار رضوان برای رفع دلتنگی چاره ای یافته است.

ویژگی های رضوان عبارتند از:

 • پخش حرم مطهر و مراسم های آن
 • امکان پرداخت نذورات و خیرات
 • پاسخگویی به سوالات شرعی
 • آشنایی با خود حضرت و حرم ایشان
 • دلتنگی شما را برطرف می سازد.

همچنین برای زائران حضوری نیز امکاناتی همچون مسیریاب، ثبت نام غذای متبرک حضرت، نقشه شهر مشهد و پارکینگ های آن را فراهم کرده است. 

کافی است این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کرده و همین الان به پابوس حضرت بروید:

۸) بادصبا

نرم افزار همه فن حریف! باد صبا نیازی به معرفی ندارد! امکان ندارد کسی دارای گوشی اندروید باشد و نام باد صبا برایش غریبه باشد. به راستی نام باد صبا برازنده ی این نرم افزار است ، زیرا از نامش آشنا تر است!

بعضی قابلیت های این نرم افزار عبارتند از:

 • ارائه ی تقویم سه گانه (شمسی،قمری،میلادی) با بیان تمام مناسبتها
 • نوشتن یادداشت و تنظیم یادآور برای آن
 • نمایش آب و هوای هر روز
 • ارائه ی اوقات شرعی برای شهر های مهم کشور های جهان و تمامی شهر های کوچک و بزرگ ایران

امکان تنظیم پخش اذان و ادعیه در اوقات نماز های سه گانه برای همه آشناست اما شاید به دلیل کثرت قابلیت های باد صبا چشمتان از قابلیت هایی چون: رکعت شمار، قبله نما، خرید شارژ و بسته های اینترنتی، پرداخت قبوض، کمک به خیریه ها، تهیه بلیط هواپیماها، امکان مشاهده ی ویدئو های متنوع و مشاهده ی زنده ی اماکن زیارتی و… دور مانده باشد.

پیشنهاد میکنم باد صبا را از لینک زیر دانلود نموده و یک نرم افزار را جایگزین چندین نرم افزار کنید:

برنامه های مذهبی برای اهل سنت کدامند؟

اگر شما یکی از عزیزان اهل سنت هستید توصیه میکنیم از نرم افزار های مذهبی زیر استفاده کنید:

بهترین برنامه اذان گو در حال حاضر چیست؟

بدون شک باد صبا، چون این برنامه امکانات زیادی علاوه بر قابلیت اذان گفتن دارد و یک همراه خوب برای گوشی شماست.

به دنبال نرم افزار های مذهبی کودکانه هستم چه چیزی پیشنهاد میدهید؟

مسلما پرورش و تربیت کودک مهمترین وظیفه هر پدر و مادری است، اگر برای کودک خود به دنبال اشعار و ترانه های مذهبی کودکانه، کارتون های مذهبی و اموزش قران هستید شدیدا توصیه میکنیم برنامه های زیر را امتحان کنید.

والپیپر های مذهبی از کجا دانلود کنم؟

اگر به بک گراند مذهبی (تصویر پس زمینه) و تم فول اچ دی (FULL HD) با کیفیت و با موضوعات محرم، امام حسین ع، حضرت عباس، کربلا نیاز دارید توصیه میکنیم یکی از برنامه های زیر را نصب کنید:

نکته: از اینجا میتوانید تصاویر پس زمینه مهدوی دانلود کنید.

برنامه هایی که شمارا به خدا نزدیک میکنند
در این مقاله از مجله مایکت با 8 برنامه ای مذهبی اندروید اشنا شدید، امید است عناوین معرفی شده بتوانند شما را به خدا نزدیک سازند.

[ همیشه برنامه مایکت را روی گوشی خود داشته باشید چون با داشتن مایکت علاوه بر برنامه های بالا میتوانید به صدها برنامه مذهبی دیگر نیز دسترسی داشته باشید ]

نظر شما چیست؟ شما از کدام نرم افزار مذهبی استفاده میکنید؟ برنامه ای مد نظر شماست که در لیست ما نیست؟ در قسمت نظرات اعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا