برترین‌هابرنامه های کاربردی اندروید

بهترین اپلیکیشن‌های نوت‌برداری اندروید را بشناسید

قبلاً در سمینارها، همایش‌ها، سخنرانی‌ها، کلاس‌ها و جلسات، اغلب مردم دفترچه و خودکاری به همراه داشتند تا نکات مهم را یادداشت کنند. اما حالا با وجود گوشی‌های هوشمند، بین وسایل افراد دفترچه پیدا نمی‌شود. خودتان را در یک همایش بزرگ تصور کنید که می‌خواهید نکات مهم و تاثیرگذار سخنران را یادداشت کنید اما قلم و کاغذی در جیب ندارید. در چنین شرایطی داشتن چند اپلیکیشن نوت‌برداری کاربردی، به راحتی مشکل شما را حل می‌کند. در ادامه با مایکت همراه باشید تا به بررسی چندتا از این اپلیکیشن‌های کاربردی بپردازیم.

آیا اپلیکیشن‌های نوت‌برداری می‌توانند جای کاغذ و قلم را بگیرند؟

بیایید قبول کنیم که لذت قلم به دست گرفتن و نوشتن، قابل مقایسه با استفاده از اپلیکیشن نیست. مثل خواندن کتاب که با ورق زدن برگه‌های آن لذت بیشتری می‌برید تا اینکه بخواهید کتاب الکترونیکی یا صوتی استفاده کنید. نوشتن روی کاغذ، می‌تواند ذهن ما را از آشفتگی‌ها و مشغله‌ها خالی کند.

با این حال باید بپذیریم که روش‌های نوین نسبت به روش‌های قدیمی، کارآمدتر شدند و سرعت بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهند. موبایل به عنوان وسیله‌ای که همواره همراه شماست، می‌تواند ابزارهای زیادی را برای انجام امور در اختیارتان قرار دهد. اپلیکیشن‌های نوت‌برداری نه کاغذ می‌خواهند و نه قلم. همچنین هیچوقت فراموش نمی‌کنید که باید آن‌ها را به همراه خود ببرید چون همیشه در موبایل شما قرار دارند. به غیر از این موارد، نوشته‌های شما ثبت می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را بایگانی کنید.

اپلیکیشن‌های نوت‌برداری به شما امکان اضافه کردن صدا و تصویر را هم می‌دهند. در صورتیکه شما نمی‌توانید این امکانات را با قلم و کاغذ تجربه کنید. همچنین این نوشته‌ها جایی را اشغال نمی‌کنند و گم نمی‌شوند پس می‌توانید همیشه آن‌ها را برای خود نگهداری کنید و در صورت لزوم، به آن‌ها سر بزنید. به طور کلی، اپلیکیشن‌های نوت‌برداری ویژگی‌های مثبت زیر را دارند:

 • سرعت بالا
 • همیشه در دسترس
 • امکان بایگانی و پشتیبانگیری
 • استفاده از تصویر و صوت
 • امکان لیست‌بندی و اضافه کردن نمودار یا جدول

معرفی چندتا از بهترین اپلیکیشن‌های نوت‌برداری

حالا که با ویژگی‌های مثبت این اپلیکیشن‌های کاربردی آشنا شدید، خوب است با برخی از آن‌ها آشنا شوید و با یکدیگر مقایسه کنید. بعد از مقایسه، بسنجید که می‌خواهید کدامیک از آن‌ها را دانلود و نصب کنید. حتی ممکن است بخواهید تعدادی از آن‌ها را نصب کنید و هرکدام را به خاطر ویژگی‌های منحصر بفردی که دارند استفاده کنید. در ادامه به بررسی تعدادی از این اپ‌ها می‌پردازیم.

اپلیکیشن نوت‌برداری Evernote

استفاده از اپلیکیشن نوت‌برداری فقط به منظور یادداشت نکات نیست، بلکه می‌توان از آن‌ها برای یادداشت کارهای روزانه خود استفاده کرد. با وجود مشغله‌های زیاد و حواسپرتی‌های که به دنبال آن‌ها برای ما به وجود می‌آیند، استفاده از اپلیکیشنی که به ما کمک کند تا برنامه‌ها ی روزانه خود را یادداشت و بررسی کنیم، بسیار کاربردی است.

آیکون برنامه Evernote - Note Organizer
Evernote – Note Organizer 

حجم: ۳۲.۳ مگابایت

نرم افزار Evernote را می‌توانید برای ثبت خاطرات، یادداشت‌ها و نکات مهم، لیست کارها و برنامه‌ها ی روزانه استفاده کنید. با تنظیم یادآور یا reminder این برنامه، می‌توانید کارهای مهم و ضروری خود را انتخاب کنید که در روز و یا ساعت خاص، به شما یادآوری شوند. در این برنامه می‌توانید متن‌های خود را به خوبی مدیریت و دسته‌بندی کنید و همچنین آن‌ها را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. امکان سرچ هوشمند نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این برنامه است.

ویژگی‌های برنامه Evernote به طور کامل شامل موارد زیر هستند:

 • نوشتن برنامه‌ها و یادداشت‌های روزانه
 • تنظیم یادآور برای یادآوری کارهای مهم با متن یا صوت
 • اضافه کردن تصویر به متن‌ها
 • نوشتن متن‌های دست نویس
 • جست‌وجوی هوشمند
 • اشتراک‌گذاری با دوستان
 • ایجاد دسته‌بندی‌های مجزا برای نظم دادن به نوشته‌ها

برنامه Microsoft OneNote

برنامه Microsoft OneNote که توسط شرکت معروف مایکروسافت تولید شده است، شباهتی زیادی به برنامه Evernote دارد. این برنامه محیط جذابی را در اختیار شما قرار می‌دهد که با آن می‌توانید لیست برنامه‌ها و کارهای مهم روزانه، خریدها، جلسات، یادداشت‌های روزانه و هر یادداشت مهم دیگری را ثبت کنید. فونت‌های مختلف در برنامه وان نوت باعث می‌شوند که محیطی جالب و جذاب برای شما فراهم شود.

امکان استفاده آفلاین از وان نوت یکی از بهترین ویژگی‌های آن است تا وقتی که دسترسی به اینترنت ندارید، نگران متن‌ها و یادداشت‌های خود نباشید. همچنین این متن‌ها ثبت می‌شوند و لازم نیست نگران حدف شدن و از بین رفتن آن‌ها باشید. یکی دیگر از امکانات این برنامه این است که می‌توانید متن‌های خود را با بقیه به اشتراک بگذارید. اضافه کردن تصویر و صوت یکی دیگر از امکانات این برنامه است.

آیکون برنامه Microsoft OneNote: Save Notes
Microsoft OneNote: Save Notes 

حجم: ۸۱.۱ مگابایت

برنامه نوت‌برداری Samsung Notes

برنامه نوت‌برداری جالب دیگری که می‌تواند امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار دهد، Samsung Notes است. سامسونگ نوت این امکان را به شما می‌دهد که تصاویر و عکس‌های دلخواه خود را به متن‌ها اضافه کنید. به غیر از این نقاشی کشیدن هم در این برنامه برای شما امکان‌پذیر است. با وجود اینکه اسم این برنامه سامسونگ نوت است، نباید تصور کنید که فقط در موبایل‌های سامسونگ قابل استفاده است. همه کاربران اندروید می‌توانند از آن به راحتی استفاده کنند. سایر قابلیت‌های این برنامه شامل موارد زیر هستند:

 •   ثبت یادداشت به تعداد دلخواه
 •   نقاشی کشیدن با استفاده از قلم‌ها و فونت‌های مختلف
 •   قفل کردن برخی یادداشت‌های خصوصی
 •   قابل اجرا در انواع موبایل‌ها
 •   محیطی ساده و روان با تجربه کاربری خوب
آیکون برنامه Samsung Notes
Samsung Notes 

حجم: ۸۵.۴ مگابایت

نرم افزار نوت‌برداری Google Keep

 محصولی کاربردی و جالب از کمپانی بزرگ گوگل به نام گوگل کیپ که نوشتن متن‌های شما را سهل و راحت می‌کند. بعد از باز کردن این برنامه، یادداشت‌های مختلف خود را به صورت یکجا می‌بینید که با لمس کردن هر کدام، می‌توانید آن‌ها را به محیط جدیدی منتقل کنید. اضافه کردن یادآور به یادداشت‌ها هم در این برنامه امکان‌پذیر است. می‌توانید یادداشت‌های صوتی خود را هم در این نرم افزار ذخیره کنید.

آیکون برنامه Google Keep - Notes and Lists
Google Keep – Notes and Lists 

حجم: ۱۹.۳ مگابایت

برنامه کاربردی Notepad notes memo, checklist

برنامه کاربردی دیگری به نام نوت‌پد نوت که با داشتن امکانات متنوع، می‌تواند در بین سایر اپلیکیشن‌های کاربردی شما قرار بگیرد. برنامه‌ای که استفاده آفلاین آن هم برای شما وجود دارد. همچنین می‌توانید برای حفظ حریم شخصی خود آن را قفل کنید و از مصون بودن اطلاعات خود اطمینان داشته باشید. اضافه کردن یادآور به یادداشت‌های مهم و ضروری هم یکی دیگر از امکانات جالب این برنامه است.

آیکون برنامه Notepad notes, memo, checklist
Notepad notes, memo, checklist 

حجم: ۱۵.۱ مگابایت

ممکن است گاهی هنگام نوشتن یادداشت، املای برخی کلمات را ندانید یا به خاطر نیاورید که این مشکل را هم می‌توانید به کمک نوت‌پد نوت حل کنید. همچنین در صورت نیاز، یادداشت‌های خود را با دوستان و همکاران به اشتراک بگذارید. با استفاده از تشخیص صدای اندروید، این امکان وجود دارد که صدای خود را به متن تبدیل کنید.

نرم افزار ColorNote Notepad notes

به عنوان یک برنامه نوت‌برداری کاربردی اندروید، می‌توان به Colornote Notepad Notes جذاب و دوست‌داشتنی اشاره کرد. برنامه‌ای که با آن می‌توانید یادداشت‌های خود را به کمک رنگ‌های متنوع، دسته‌بندی کنید تا منظم و مرتب باشند. برای اضافه کردن برنامه‌های روزانه، امکان اضافه کردن چک لیست در این اپلیکیشن وجود دارد. برای اینکه حریم خصوصی خود را حفظ کنید، می‌توانید هر کدام از متن‌ها و یادداشت‌ها را که خواستید قفل کنید. از سایر امکانات این برنامه می‌توان به یادآور قوی و امکان به اشتراک‌گذاری یادداشت‌ها اشاره کرد.

آیکون برنامه ColorNote Notepad Notes
ColorNote Notepad Notes 

حجم: ۴ مگابایت

استفاده از اپلیکیشن‌های نوت‌برداری، ساده، در دسترس، با امکانات متنوع

با معرفی چند برنامه نوت‌برداری متوجه شدید که استفاده از آن‌ها، امکانات جالب و جذابی را می‌تواند در اختیار ما قرار دهد. اپلیکیشن‌های اندروید زیادی وجود دارند که می‌توانید لیست کارهای روزانه و برنامه‌ها ی مختلف خود را در آن‌ها به همراه تصویر، صدا، نمودار و جدول یادداشت کنید. مایکت به شما کمک می‌کند که این برنامه‌ها را به راحتی دانلود، نصب و استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا