برترین‌هابرنامه های کاربردی اندروید

بهترین اپلیکیشن پرداخت موبایل در سال ۱۴۰۱

اپلیکیشن‌های پرداخت به خوبی توانسته‌اند جایگاه خود را به عنوان تعدادی از کاربردی‌ترین برنامه‌های دنیای اندروید، تثبیت کنند. به لطف این دسته از اپلیکیشن‌ها، نیاز ما به مراجعه به شعب بانک یا خودپردازها به حداقل رسیده و تنها با چند بار لمس صفحه گوشی، می‌توانیم بسیاری از عملیات‌های پرداختی مثل کارت به کارت خود را با این برنامه‌ها انجام دهیم. در این مقاله، نگاهی به بهترین اپلیکیشن‌های پرداخت با موبایل در سال ۱۴۰۱ خواهیم داشت تا بهترین‌های این حوزه را بهتر بشناسید. با مجله مایکت همراه باشید.

دنیایی از قابلیت‌های مختلف در آپ

آپ، نامی آشنا در میان اپلیکیشن‌های اندرویدی حوزه پرداخت است. آپ که مخفف عبارت آسان پرداخت است، تنها یک اپلیکیشن حوزه پرداخت نیست و قابلیت‌های بسیار پرشماری را در خود جای داده که باعث شده جزو برنامه‌هایی باشد که می‌توان برای رفع نیازهای مختلفی به آن مراجعه کرد.

آپ قابلیت‌های اساسی یک اپلیکیشن پرداخت را به بهترین نحو ممکن به کاربر ارائه می‌کند. احتمالا در طول هفته چندین بار نیاز به انتقال وجه از طریق کارت به کارت برای شما پیش آمده باشد. شما با آپ از مبدا بیش از ۳۰ بانک امکان کارت به کارت را دارید و در هر لحظه از شبانه‌روز، می‌توانید انتقال وجه از این طریق را انجام دهید. البته برای استفاده از سرویس کارت به کارت، احراز هویت آپ که مبتنی بر یکسان بودن فرد صاحب شماره تلفن همراه گوشی و کارت بانکی است، انجام می‌گردد. پرداخت قبوض نیز از طریق آپ میسر است و خیلی راحت می‌توانید قبوض خدماتی یا تلفن همراه خود را پرداخت نمایید.

آیکون برنامه آپ - پرداخت قبض - خلافی خودرو
آپ – پرداخت قبض – خلافی خودرو 

حجم: ۴۰.۶ مگابایت

البته، تمام قابلیت‌ها و بخش‌های آپ به این موارد خلاصه نمی‌شود. شما امکان گرفتن موجودی حساب خود را با آپ دارید. از سوی دیگر، امکان خرید بسته‌های اینترنت و همچنین خرید شارژ برای تمامی اپراتورها نیز از طریق آپ به سادگی قابل انجام است. بخشی نیز به لیست تراکنش‌های شما اختصاص داده شده تا به سهولت هر چه تمام‌تر بتوانید تراکنش‌هایی که با آپ انجام داده‌اید را بر اساس زمان انجام، نوع تراکنش یا حتی وضعیت آن، مشاهده کنید.

سوپراپ آپ

آسان پرداخت یا همان آپ خود را بزرگ‌ترین سوپراپلیکیشن پرداخت کشور می‌داند و چنین عنوانی را بی‌دلیل هم برای خود انتخاب نکرده است. گستره سرویس‌های ارائه شده از سوی آپ آن‌قدر بالاست که اگر بخواهیم تمام آن‌ها را لیست کنیم، یک مقاله باید به آن اختصاص داد. به صورت کلی اگر بخواهیم به ویژگی‌های اصلی آپ در کنار موارد بالا اشاره کنیم، باید به مواردی چون رزرو بلیت و هتل برای سفر، خدمات مربوط به پرداخت خلافی و عوارض خودرو، پرداخت اقساط بیمه ایران و بخش نیکوکاری اشاره کرد که به کمک مورد آخر، می‌توانید در پویش‌های خیریه مختلف در حال برگزاری شرکت کنید و مبالغ دلخواه خود را پرداخت نمایید.

حتی خدمات مربوط به سفارش غذا و تاکسی اینترنتی از اسنپ نیز از طریق آپ در دسترس قرار دارد و بخشی نیز به بحث سلامت و پزشکی اختصاص پیدا کرده که خود دارای قابلیت‌های متنوعی است. امکان احراز هویت سجام نیز از طریق آپ مهیا شده و سرویس خبررسانی و قیمت کالا و خدمات نیز از دیگر بخش‌های آپ به شمار می‌روند. آپ خود را تبدیل به یک اپلیکیشن بسیار پرکاربرد و بزرگ کرده که احتمالا در طول روز، با یکی دو سرویس مختلف آن سر و کار خواهید داشت؛ پس توصیه می‌کنیم که آپ را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

انجام امور مالی شخصی با ۷۲۴

نام اپلیکیشن ۷۲۴ برگرفته از «هر روز هفته در هر ساعت از شبانه‌روز» است. در واقع، در هر روزی از هفت روز هفته و در هر ساعتی از بیست و چهار ساعت شبانه‌روز، شما می‌توانید از خدمات ارائه شده از سمت برنامه ۷۲۴ استفاده کنید و بسیاری از امور مربوط به پرداخت خود را با گوشی خود انجام دهید.

شما می‌توانید بدون هر گونه محدودیت و با هر اپراتوری که سیم کارت شما متعلق به آن است، با ۷۲۴ شارژ بخرید. خرید بسته‌های اینترنت سیم‌کارت برای اپراتورهای مختلف نیز از طریق ۷۲۴ میسر است. ۷۲۴ امکان انتقال وجه از طریق کارت به کارت را نیز فراهم کرده که شما را از مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز برای انتقال وجه بی‌نیاز می‌کند و خیلی زود می‌توانید با ۷۲۴ کار خود را انجام دهید. نکته جالب در مورد این برنامه، رابط کاربری خوب و ساده آن است که باعث می‌شود تا به سرعت و سهولت به هر بخشی که به آن نیاز دارید، دسترسی داشته باشید.

آیکون برنامه 724
724 

حجم: ۲۶ مگابایت

پرداخت قبوض از جمله دیگر قابلیت‌هایی است که انجام آن با ۷۲۴ امکان‌پذیر شده است. شما امکان پرداخت اقساط بیمه یا شرکت در پویش‌های نیکوکاری را نیز دارید که جزو بخش‌های جانبی اما جالب این اپلیکیشن حوزه پرداخت به شمار می‌رود. نکته جالب در مورد ۷۲۴ برگزاری قرعه‌کشی‌های مختلف میان کاربرانی است که تراکنش‌های خود را با این برنامه انجام می‌دهند. برگزاری منظم این قرعه‌کشی‌ها توانسته نگاه‌های مختلفی را به خود جلب کند و این شانس را به کاربران بدهد تا برنده جوایز بزرگی شوند. ۷۲۴ جزو بهترین اپلیکیشن‌های پرداخت با موبایل در سال ۱۴۰۱ است.

پرداخت عوارضی و خلافی با تاپ

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های بزرگ حوزه پرداخت با موبایل، تاپ است. تاپ تمامی ویژگی‌های مورد انتظار از یک اپلیکیشن فعال در این حوزه را به شما ارائه می‌دهد و درست به مانند آپ، پر از قابلیت‌های مختلف است تا کاربرد آن تک‌بعدی نباشد.

قابلیت‌های استاندارد اپلیکیشن‌های حوزه پرداخت موبایل مثل خرید شارژ و اینترنت برای سیم‌کارت در تاپ هم موجود است. شما می‌توانید به سادگی برای سیم‌کارت خود یا دیگران، شارژ یا بسته‌های اینترنت خریداری کنید و محدودیتی هم در اپراتور آن‌ وجود ندارد. پرداخت قبض و استعلام موجودی دو قابلیت پرکاربرد دیگر تاپ هستند که به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر عملیات‌های مالی پراستفاده را پیگیری کنید.

خدمات خودرو از دیگر بخش‌های جالب توجه تاپ است که به شما امکان پرداخت عوارض، جریمه و خلافی خودرو و حتی بیمه بدنه و طرح ترافیک را می‌دهد. البته بخش خدمات خودروی تاپ فقط محدود به مباحث پرداخت نیست و حتی امکان استعلام نمره منفی گواهینامه یا وضعیت آن و همچنین پلاک‌های فعال اشخاص نیز از طریق آن میسر است.

آیکون برنامه تاپ
تاپ 

حجم: ۲۳.۶ مگابایت

تاپ از لحاظ ارائه خدمات مربوط به سفر از جمله رزرو بلیت اتوبوس، هواپیما و قطار و همچنین رزرو هتل نیز یک بسته کامل را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما با تاپ می‌توانید حتی بلیت اماکن گردشگری را نیز تهیه کنید که یک ویژگی بسیار جالب به شمار می‌رود. خدمات جانبی دیگر مانند مسائل مربوط به بازار سرمایه، سامانه چک صیاد، سامانه سجام و نیکوکاری نیز در تاپ جای گرفته‌اند تا آن را بیش از پیش به یکی از پیشگامان حوزه اپلیکیشن‌های مالی تبدیل کنند.

شما با تاپ امکان خرید سیم‌کارت یا سفارش کارت هدیه را نیز دارید که امکانات جالبی تلقی می‌شوند. در نهایت هم به باشگاه مشتریان تاپ می‌رسیم که بخش‌های مختلفی دارد و از طریق آن می‌توان در قرعه‌کشی‌های دوره‌ای این اپلیکیشن شرکت کرد.

هف‌هشتاد، همراهی خوب برای پرداخت

اگر بگوییم قابلیت‌های اساسی اپلیکیشن‌های پرداخت موبایل مثل خرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت قبوض و البته انتقال وجه از طریق کارت به کارت در هف‌هشتاد هم وجود دارد، تعجبی نخواهید کرد. با این حال، مسئله اساسی در مورد هف‌هشتاد، رابط کاربری جذاب و ساده آن است که به شما در انجام هر چه سریع‌تر تراکنش‌هایتان کمک به‌ سزایی می‌کند.

آیکون برنامه هفـ هشتاد (#780*)
هفـ هشتاد (#780*) 

حجم: ۲۳.۱ مگابایت

درست به مانند دیگر اپلیکیشن‌های معرفی شده در لیست، هف‌هشتاد نیز با ارائه خدمات مربوط به نیکوکاری، پرداخت عوارض مختلف و مواردی از این دست سعی کرده تا تبدیل به اپلیکیشنی جامع شود و نیازی به رجوع شما به برنامه‌های دیگر نباشد. ارائه لیستی از تراکنش‌ها به شما از سوی هف‌هشتاد، دیگر قابلیت کاربردی این برنامه است که به شما در حساب و کتاب دقیق‌تر تراکنش‌های انجام شده کمک شایانی می‌کند. هف‌هشتاد با ارائه یک تجربه کاربری جذاب و دوست‌داشتنی، جزو اپلیکیشن‌های محبوب پرداخت با موبایل است.

اوانو، اپلیکیشنی برای زندگی دیجیتال

اوانو، اپلیکیشنی از طرف شرکت همراه اول است که تمام قابلیت‌های استاندارد یک اپلیکیشن مالی را در خود جای داده است. شما می‌توانید قبوض خود را با اوانو پرداخت کنید، برای سیم‌کارت خود شارژ یا بسته اینترنت خریداری کنید، کیف پول خود را داشته باشید و به لیست تراکنش‌هایتان دسترسی پیدا کنید.

در بخش سفر و گردشگری اوانو نیز می‌توانید برای خریداری بلیت هواپیما یا رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه اقدام کنید. این بخش پشتیبانی خاص خود را نیز دارد که به شما کمک می‌کند تا از استفاده از بخش سفر و گردشگری اوانو تجربه‌ای خوب در خاطرتان باقی بماند. حتی خرید گیفت کارت‌های دیجیتالی هم از طریق اوانو میسر شده که به نوبه خود یک قابلیت جالب و منحصر به فرد به نظر می‌رسد.

آیکون برنامه اوانو | کارت به کارت، شارژ، قبض
اوانو | کارت به کارت، شارژ، قبض 

حجم: ۱۴.۷ مگابایت

جالب است بدانید که اوانو بخش فروشگاه را نیز در خود جای داده که با استفاده از آن می‌توانید اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنید. از کالاهای بهداشتی، فرهنگی و صنایع دستی گرفته تا اقلامی که در سوپرمارکت‌ها موجود هستند، همگی از طریق فروشگاه اوانو قابل تهیه‌اند. در نهایت نیز به باشگاه مشتریان اوانو می‌رسیم که با ارائه جوایز جذاب و متنوع در بازه‌های زمانی مختلف به کاربران، آن‌ها را تشویق به انجام تراکنش‌های خود از طریق این اپلیکیشن می‌کند. اوانو نیز یکی از بازیگران اصلی این روزهای دنیای اپلیکیشن‌های پرداخت اندرویدی در کشور است.

دکمه بازگشت به بالا