5 راه مناسب برای مقابله با کمپرهای پابجی

زمانی که یک بازی آنلاین انجام می‌دهید، باید انتظار داشته باشید که با هر گونه پلیری رو به رو شوید که ممکن است روش بازی کردن آن‌ها، چندان مورد علاقه شما نباشد. پلیرهایی که با وجود سبک بازی نه چندان محبوبشان، می‌توانند بسیار موفق عمل کنند. شاید شناخته‌شده‌ترین سبک نامحبوب از بازی کردن را بتوان سبک کمپرها دانست که در این سبک، پلیر مدنظر در یک مکان قایم شده و از جایش تکان نمی‌خورد و هر کس که وارد منطقه می‌شود را می‌کشد و مجددا به مخفیگاه خودش باز می‌گردد.

البته مخالف کمپر هم وجود دارد؛ پلیرهایی که خیلی جلوتر از تیم خودشان حرکت می‌کنند و به نوعی، خودشان را در دل خطر جا می‌دهند؛ این پلیرها اگر خیلی حرفه‌ای نباشند، به راحتی هم خودشان و هم تیمشان را در یک خطر جدی می‌اندازند.

اما یک مدل از پلیرها به اسم «مارها» هستند که سر و کله زدن با مارها هم موضوع بسیار عجیبی است که قطعا تا به حال چندین بار با آن‌ها به خصوص در بازی پابجی برخورد داشته‌اید؛ اما اگر نمی‌دانید مارها چه کسانی هستند و چگونه باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید، توصیه می‌کنم که حتما با بلاگ مایکت و این مقاله همراه باشید.

مارها چه کسانی هستند؟

مارها به طور کلی در همه بازی‌های آنلاین پیدا می‌شوند اما این اصطلاح در دنیای بازی پابجی به پلیرها داده شده است و می‌توان گفت به نوعی، انحصاری این بازی محسوب می‌شود. نکته جالب این است که مارها در نگاه اول شباهت‌های زیادی به کمپرها دارند؛ اما اگر دقت کنیم، تفاوت‌های فاحشی با آن‌ها دارند.

کمپرها، معمولا با یک ترس و البته نابلدی خاصی بازی را تجربه می‌کنند؛ اما مارها کاملا به بازی واقف هستند و می‌دانند که چطور باید بازی را به نفع خود پیش ببرند تا جایی که به راحتی در دام آن‌ها قرار بگیرید.

مارها در حقیقت پلیرهایی هستند که تک تک قدم‌هایی که برمی‌دارند، حساب شده است و تمام سعی خود را می‌کنند که جوری در نقشه بازی حرکت کنند که به هیچ‌وجه نتوانید وجود آن‌ها را شناسایی کنید.

اگر در این بازی تازه‌کار باشید یا با مارها در طول بازی زیاد برخورد نداشته باشید، احتمال زیادی وجود دارد که به هیچ‌وجه نتوانید در بارهای اول، این مارها را شناسایی کنید و بدون این که حتی متوجه شوید چگونه، از بازی حذف خواهید شد.

چگونه مارها را منهدم کنیم؟

همانطور که مارها در طول بازی تمام حواسشان را جمع می‌کنند که قدم‌های فکرشده و با استراتژی درست بردارند، شما هم برای قرار گرفتن در مقابل این مارها، باید سعی کنید که از استراتژی درست استفاده کنید.

نزدیک به پنج راه مناسب وجود دارد که با پیروی از آن‌ها، می‌توانید در مقابل مارها به خوبی ایستادگی کنید و نقشه‌های آن‌ها را به راحتی از بین ببرید. البته برای این که بتوانید هر پنج روش را به خوبی یاد بگیرید، باید در طول بازی هم تجربه‌های زیادی به دست آورید.

مهم نیست که سبک بازی کردن شما چگونه است؛ چه خودتان یک مار باشید و چه فردی که بزن بهادر به سمت جلو حرکت می‌کند، همیشه باید یک چشمتان به مارهای اطراف باشد. اما چگونه؟

1. در شناسایی مارها هوشیار باشید

مارهای پابجی ممکن است که در هر سمت از نقشه باشند و با توجه به این که سازندگان بازی هم دنیای بزرگی را در این بازی ساخته‌اند که پر از اکوسیستم مختلف است، آیتم‌های زیادی در نقشه بازی وجود دارد که پنهان شدن پشت آن‌ها، به ساده‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد.

اما مارها همیشه پشت یک آیتم پنهان نمی‌شوند و کسانی که به صورت حرفه‌ای نقش یک مار را بازی می‌کنند، به راحتی می‌توانند در کنار شما پنهان شوند و شما حتی از وجود آن‌ها یک بار هم با خبر نشوید.

یکی از حرفه‌ای‌ترین حالت‌های تجربه بازی به عنوان مار، زمانی است که از چمن‌های روی زمین به عنوان یک استتار استفاده می‌کنید و با دراز کشیدن روی زمین، می‌توانید خودتان را از دید دشمن‌ها مخفی نگه‌دارید.

اما با این وجود هم، هنوز راه‌هایی وجود دارد که پیدا کردن مارها را ممکن می‌سازد و این موضوع بعد از یک مدت تبدیل به تجربه می‌شود؛ اما در اوایل، تنها درست نگاه کردن به محیط است که می‌تواند جان شما را نجات دهد.

یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی مار، پیدا کردن سلاح‌ آن‌ها است؛ حتی اگر مارها از پوسته‌های مختلف برای سلاح‌هایشان استفاده کنند، باز هم می‌توانید با دقت مناسب این سلاح‌ها را تشخیص دهید.

پس به جای این که بیشتر دنبال یک بدن بگردید که احتمالا لای چمن‌های و بوته‌ها آن را پیدا نمی‌کنید، سعی کنید که ابتدا به دنبال یک تفنگ بگردید. البته پیدا کردن یک تفنگ، تنها به پوسته آن منتهی نمی‌شود.

یکی از بهترین سلاح‌های ممکن برای مارها، استفاده از سلاح تک‌تیر یا همان اسنایپ است که به طرز جالبی، اگر دقت کنید، از دوربین این سلاح‌ها همیشه یک بازتاب نوری ساطع می‌شود که تشخیص دادن سلاح را بسیار برای شما راحت‌تر می‌کند. پس اگر یک شی براق روی زمین دیدید، بدانید که باید با بیشترین سرعت ممکن واکنش نشان دهید!

2. استفاده از نارنجک و کوکتل مولوتوف

زمانی که در پیدا کردن مارها استاد شدید، باید متوجه یک موضوع بسیار مهم باشید. مارها برعکس کمپرها، در یک مکان نمی‌ایستند و همواره در حال حرکت هستند. به همین خاطر است که پیدا کردن مارها بسیار سخت‌تر از پیدا کردن کمپرها محسوب می‌شود.

مارها به محض این که متوجه لو رفتن مکان اختفایشان بشوند، به سراغ مکان بعدی می‌روند و جالب است بدانید که مارها از قبل می‌دانند که در صورت لو رفتن لوکیشن خود، قرار است که به چه سمت و سویی بروند. 

پس باید در نظر داشته باشید که حتی اگر بتوانید یک مار را پیدا کنید، احتمال زیادی وجود دارد که او مکان دیگری را پیدا کرده و در آنجا مخفی شود. اما از انجا که به خاطر حرکت کند مارها، نمی‌توانند زیاد از مکان قبلی‌شان دور شوند، شما تقریبا آن‌ها را به تله انداخته‌اید.

اینجاست که باید از تصمیمات استراتژیک پیروی کنید و تمام مکان‌های احتمالی پنهان شدن مارها را در نقشه در نظر داشته باشید. این مکان‌ها به راحتی قابل یافت هستند و تنها کافی است به مانع‌های مختلف در اطراف یا مکان‌هایی که بیشترین مقدار چمن و بوته دارند را به خوبی ررسی کنید.

اما نزدیک شدن به این مکان‌ها، می‌تواند برای شما خطرآفرین باشند؛ از این لحاظ که مارها به خوبی می‌دانند که چطور در نبردهای نزدیک باید شما را منهدم کنند و اینجاست که استفاده از یک نارنجک یا کوکتل مولوتوف می‌تواند به نجات شما بیاید.

نارنجک یا کوکتل مولوتوف نه تنها می‌تواند مارها را از لانه و مخفیگاه خود بیرون بکشد، بلکه اگر بتوانید این نارنجک و مولوتوف را در مکان درست پرتاب کنید، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید آن‌ها را به راحتی بکشید. اما مجددا تاکید می‌کنیم که حتما حواستان باشد که به کدام سمت این آیتم‌های انفجاری را پرتاب خواهید کرد.

آیکون برنامه اسلحه های پابجی

اسلحه های پابجی

حجم:۷.۳ مگابایت

دانلود برنامه اسلحه های پابجی

3. در مکان‌های مرتفع قرار بگیرید

این بخش در حقیقت یاد گرفتن دو قابلیت در طول بازی است که قطعا برای مقابله با دیگر دشمن‌ّا به جز مارها هم مطمئنا به کمک شما می‌آید و می‌تواند بعد جدیدی را به بازی شما اضافه کند. 

همانطور که گفتیم، مارها در بازی عادت دارند که در زمین و مکان‌های مختلف مخفی شوند اما به ندرت پیش می‌آید که مارها از مکان‌‌های مترعف برای پیشروی و کشتن شما استفاده کنند و به همین خاطر، مکان‌های مرتفع تبدیل به یکی از بهترین مکان‌های بازی برای شما می‌شود.

البته باید در نظر داشته باشید که قرار گرفتن در مکان‌های مرتفع به این معنی نیست که حالا شما کاملا ضدگلوله هستید؛ به جز این که دشمن‌های عادی می‌توانند بهتر شما را ببینند، این امکان وجود دارد که مارها هم بتوانند با سلاح اسنایپ شما را بکشند.

پس همیشه در یک موقعیت امن قرار بگیرید که بتوانید اکثر نقاط نقشه جلوی خود را در دید داشته باشید. قرار گرفتن در مکان‌های مترعف به صورت خودکار این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید وسعت دید بیشتری در مقایسه با دشمن‌های روی زمین داشته باشید.

مورد بعدی این است که قطعا با سلاح‌های معمولی نمی‌توانید در مکان‌های مرتفع بدرخشید. پس حتما سعی کنید که کار با یک سلاح دوربرد یا بهتر است بگوییم که اسنایپ را در بازی یاد بگیرید که اگر از راه دور یک دشمن را تشخیص دادید، آن‌ها را منهدم کنید.

به خاطر این که مارها اکثر اوقات روی زمین و در حالت درازکش هستند، به سختی می‌توانند شما را تشخیص بدهند و اگر بتوانید از سلاح خود به خوبی استفاده کنید، شکی وجود ندارد که می‌توانید مارهای اطراف را به راحتی بکشید و خود را از شر آن‌ها نجات دهید. اما حتما سعی کنید در مکان‌های مرتفع، در کنار یک مانع قرار بگیرید که در صورت نیاز، از آن به عنوان سنگر استفاده کنید.

4. همکاری با هم‌تیمی‌ها

تمام مواردی که تا به حال گفتیم، هم در بازی تیمی و هم در بازی انفرادی می‌تواند به کمک شما بیاید؛ اما در این مورد، می‌توانید روی بازی تیمی حساب کنید که فقط برای شناسایی مارها به کار نمی‌آید و با رعایت کردن این موضوع، می‌توانید تجربه موفق‌تری به طور کلی داشته باشید.

همیشه لازم نیست که شما در حال تشخیص دادن مارها باشید و بعضی اوقات، هم‌تیمی‌های شما هستند که این مارها را تشخیص می‌دهند. اما اگر نتوانید به خوبی با تیم خود ارتباط بگیرید، سریعا ممکن است که مار مدنظر را گم کنید.

حتما با تیم خود هماهنگ باشید که در صورت شناسایی شدن یک مار، به سرعت روی نقشه پین شود یا به صورت صوتی، به شما سرنخ بدهند که مار به کدام سمت می‌رود و اگر احساس کردند که با یک مار خطرناک رو به رو هستند، آن‌ها را با احتیاط دنبال کنند.

اگر نتوانید مار را دنبال کنید، احتمال زیادی وجود دارد که به خاطر تعداد بالای تیم شما، مار مدنظر استراتژی خود را تغییر داده و به بازی عادی بازگردد و در این صورت شما شانس کشتن یک رقیب خطرناک را از دست داده‌اید.

بعضی اوقات، مارها ممکن است که هم‌تیمی شما را زمین‌گیر کنند اما آن‌ها هیچوقت مکان اختفای خود را به خطر نمی‌اندازند تا آیتم‌های هم‌تیمی شما را بدزدند. پس زمانی که یار شما زمین گیر شد، از او بخواهید که خودش را به سمت مار بکشاند تا تشخیص مکان اختفای مار برای شما راحت‌تر شود.

یکی دیگر از بهترین راه‌هایی که هم‌تیمی‌ها می‌توانند به یکدیگر مکان اختفای یک مار را نشان بدهند، استفاده از نارنجک دودزا است که مکان ساطع شدن دود، در حقیقت نشان می‌دهد که شعاع اختفای مار در حقیقت کجای نقشه قرار دارد.

5. انعطاف‌پذیر باشید

انعطاف‌پذیر بودن فقط برای مقابله با مارها نیست که می‌تواند به کمک شما بیاید و به طور کلی برای این که بتوانید تجربه موفقی در بازی پابجی موبایل داشته باشید، باید سعی کنید که همیشه انعطاف‌پذیر باشید.

اما انعطاف‌پذیر بودن به چه معنا است؟ یعنی این که در صورت نیاز، از تعویض سبک بازی خود نترسید و همیشه در نظر داشته باشید که سلاح‌ها و آیتم‌های متنوعی با خود به همراه داشته باشید که در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

بعضی اوقات، شکست دادن مارها از راه دور و با سلاح اسنایپ چندان موفقیت‌آمیز نیست و ممکن است که مارها تغییر سبک داده و پشت یک مکان مخفی شده و از سلاح دیگری برای شکست دادن شما استفاده کنند.

اینجاست که شما باید انعطاف‌پذیر باشید؛ شما می‌توانید سلاح تک‌تیر خود را کنار گذاشته، فاصله خود را از مار مدنظر کمتر کرده و آن‌ها را از راه نزدیک بکشید. مجددا، استفاده از نارنجک‌ها و کوکتل هم یکی از راه‌های مناسب برای مقابله با این مارها محسوب می‌شود.

اما یکی از بهترین راه‌های انعطاف‌پذیری، این است که اگر مار مدنظرتان سبک بازی‌اش را تغییر داد، حالا شما تبدیل به یک مار شوید و سعی کنید که با مخفی‌کاری و گرفتن تصمیم‌های درست، رقیب خود را شکست بدهید.

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در این بازی انعطاف‌پذیر باشید که در نهایت، این تجربه شما است که نشان می‌دهد چطور می‌توانید به خوبی در این جور مواقع از خود انعطاف نشان بدهید. 

اما مهم‌ترین نکته برای انعطاف‌پذیر بودن، این است که همیشه در اسلحه‌خانه خود سلاح‌ها و آیتم‌ها با کاربردهای مختلف داشته باشید. در این صورت، قطعا می‌توانید تجربه بسیار بهتری در طول بازی داشته باشید و هیچ چیزی نمی‌تواند شما را در طول تجربه پابجی موبایل، سورپرایز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×