آموزش کالاف دیوتی موبایلبازی های اندروید

راهنمای جامع کلاس‌ها در بخش بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل

استایل مورد علاقه‌تان را به راحتی انتخاب کنید

بخش بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل به بازیکنان حق انتخاب بین ده کلاس خاص و منحصر‌به‌فرد را می‌دهد. این کاملا به عهده بازیکن است تا تصمیم بگیرد کدام یک را انتخاب کند، اما ما این‌جا یک راهنمای جامع برای تمام کلاس‌هایی داریم که در بازی قرار گرفته‌اند و استفاده می‌شوند.

جدا از این که پیش از شروع یک مسابقه، کدام کلاس را انتخاب می‌کنید، هر کلاسی همیشه گزینه‌ای خوب برای بازی کردن است. اما کسانی که قصد پیشرفت دارند یا دنبال یک کلاس کاملا مناسب سلیقه خود برای این حالت هستند، این مطلب و جزئیات کلاس‌های مختلف در کالاف دیوتی موبایل را با دقت بخوانند.

چه کلاس‌هایی در بازی کالاف دیوتی موبایل در دسترس هستند؟

با توجه به تنوع و مجموعه توانایی‌های هر کلاس، بازیکن می‌تواند تعیین کند کدام یک برای آن‌ها در بازی بهترین است. علاوه بر آن، کلاس‌های موجود به پنج دسته‌بندی تقسیم شده‌اند که در ادامه هر کدام را معرفی خواهیم کرد.

دسته‌بندی «مختل‌کننده» (Disrupt)

1- کلاس Trap Master

به‌روزرسانی فصل چهارم بازی، کلاس Trap Master را به آن معرفی کرد که در دسته‌بندی Disrupt بازی بتل رویال کالاف دیوتی موبایل پیدا می‌شود. سیم تله الکتریکی که این کلاس به آن دسترسی دارد، روی زمین قرار می‌گیرد و وقتی دشمن به آن برخورد کند، علاوه بر آسیب باعث کند شدن او می‌شود. وقتی این وسیله ارتقا داده شود، آسیب آن از 98 به 145 دمیج در ثانیه افزایش خواهد یافت.

این سیم تله در فصل سوم یعنی Radical Raid به مین تغییر کرده بود. این مین یک محدوده الکتریکی ایجاد می‌کند که حین فعال شدن، دشمنان را کند خواهد کرد. اما تا زمانی که شارژ این محدود کامل خالی نشود، آسیبی به دشمنان وارد نخواهد شد. شلیک به این مین پیش از آسیب زدن، آن را غیر فعال می‌کند.

2- کلاس Trickster

کاربران در بخش Credits Shop و خرج کردن 2000 کردیت داخل بازی، قادر خواهند بود تا کلاس Trickster را برای بخش بتل رویال آزاد کنند. قابلیت این کلاس، ظاهر کردن دو کپی هولوگرافیک از بازیکن است که در جهت مخالف هم حرکت می‌کنند تا حواس دشمن پرت شود.

چنین قابلیتی هم کاربرد تهاجمی و هم تدافعی دارد. هنگامی که دشمنان زیادی اطراف‌تان قرار دارد، این توانایی را استفاده کنید تا آن‌ها وحشت‌زده شوند، تیم‌شان را نابود کنید یا سریع از مهلکه بگریزید. کلاس Trickster گزینه‌ای قدرتمندی است که قادر هستید هر لحظه‌ای در بازی از آن بهره ببرید، اما آن را برای مواقع ضروری مثل ایجاد یک راه فرار سریع، مخصوصا در فضاهای بسته نگه دارید. این کلاس همچنین به لطف برد شنوایی بیشتر، باعث می‌شود صدای پای دشمنان را راحت‌تر بشنوید.

3- کلاس Smoke Bomber

این کلاس به عنوان یکی از قابل‌توجه‌ترین قابلیت‌های بازی کالاف دیوتی موبایل یک ابر بزرگ دود را در منطقه مشخص آزاد می‌کند. این دود باعث کاهش سرعت دشمنان در حال عبور از آن می‌شود و مکان آن‌ها را هم با یک طیف قرمز رنگ نشان می‌دهد.

اگر چه این قابلیت شبیه نارنجک دودزاست، اما Smoke Bomber دید بهتری به بازیکن می‌دهد و علاوه بر آن، هنگامی که استفاده شود یک بمب پرتاب می‌کند و در ادامه‌اش بمب دوم هم پرت می‌شود. اگر حریف یک بمب دودزا سمت‌تان پرتاب کرد، کوتاه‌ترین مسیر به بیرون از ابر دود را پیش بگیرید. همچنین اگر تیم‌تان یک بازیکن با کلاس Mechanic داشت، یک پهباد داخل دود بفرستید.

4- کلاس Hacker

طی یک رقابت بتل رویال، هکر کلاسی قدرتمند برای استفاده توسط بازیکنان است. این کلاس قادر است تا شش گجت که توسط دشمنان رها شده را هک یا نابود کند. علاوه بر آن هم قادر است مکان شش بازیکن و کلاس‌شان را در نقشه نشان دهد.

برای شما مدتی طول می‌کشد تله‌ها را غیر فعال و بازیکنان دشمن را هک کنید. بنابراین از استفاده این مهارت در اوج درگیری پرهیز نمایید. کلاس‌هایی چون Trap Master و Mechanic و Airborne اهدافی عالی برای این کلاس و توانایی‌اش محسوب می‌شوند. همچنین شما قابلیتی به نام Hard Wired خواهید داشت که اجازه نمی‌دهد دیگران به رادار در نقشه شما دسترسی پیدا کنند.

5- کلاس Rewind

کلاس Rewind در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

حالت بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل کلاسی به نام Rewind دارد که به بازیکن اجازه می‌دهد به مکانی که 8 ثانیه پیش در آن بود تلپورت کند. چنین قابلیتی، امکان رهایی از هجوم ناگهانی و تیرباران دشمن را فراهم می‌کند. این کلاس هم‌اکنون می‌تواند پس از ارتقا، دو بار از چنین قابلیتی در مسابقه استفاده کند.

آیکون بازی Call of Duty Mobile Season ۸
Call of Duty Mobile Season ۸ 

حجم: ۲.۳ گیگابایت

دسته‌بندی مخفی‌کاری (Stealth)

1- کلاس Ninja

کلاس Ninja در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

نینجا که به جرئت یکی از بهترین کلاس‌های بخش بتل رویال در کالاف دیوتی موبایل است، انعطاف‌پذیری بیشتری در حرکت نسبت به کلاس‌های دیگر دارد. قلاب پرتاب شونده‌ای که نینجا در اختیار دارد، کمک می‌کند بازیکن از موقعیت‌های خطرناک بگریزد یا از ساختمان‌ها بالا برود. اگر چه این تنها قابلیت اصلی نینجا است، اما بازیکنان ماهر می‌توانند کارهای زیادی با آن انجام دهند.

بر خلاف دیگر کلاس‌ها، نینجا تنها کلاسی است که برای توانایی ثانویه نیاز به ارتقای چیپ ترمینال دارد. توانایی اضافه این کلاس قابلیت Dead Silence (قابلیتی که راه رفتن و دویدن شما را بی‌صدا می‌کند) را برای بازیکن آزاد خواهد کرد.

2- کلاس Poltergeist

این کلاس در به‌روزرسانی Wild West به بازی اضافه شد و از حیله‌گری و غافل‌گیری برای حمله به دشمنان استفاده می‌کند. شما به لطف قابلیت Active Camo قابلیت نامرئی شدن دارید تا به مختصات مورد نیاز برای یک حمله برسید یا خود را از خطری که نزدیک است حفظ کنید.

بازیکنان هنگامی که مخفی یا نامرئی باشند سریع‌تر حرکت می‌کنند. قابلیت Voidwalker کلاس Poltergeist هم عملکردی مشابه دارد. بنابراین به لطف آن سریع و مخفیانه به نقطه مورد نظرتان خواهید رسید. این قابلیت زمانی بسیار مفید خواهد بود که شما قصد عبور از یک مسیری را داشته باشید که تحت دید واضح دشمن باشد. شما در هر مسابقه می‌توانید چند بار از قابلیت Active Camo استفاده کنید، چرا که تقریبا هر یک دقیقه یک بار شارژ می‌شود.

فقط به یاد نگه دارید قابلیت Active Camo این کلاس، شما را جزئی نامرئی می‌کند. این یعنی هر چه به دشمن نزدیک‌تر باشید، احتمال تشخیص شما توسط او افزایش می‌یابد. بنابراین با فاصله معقولی از حریف حرکت کنید. همچنین مطمئن شوید پیش از اتمام زمان نامرئی بودن، خود را به یک ساختمان یا سنگر برسانید؛ مخصوصا اگر نزدیک مرز دایره خطر لوت می‌کنید یا مشغول مبارزه هستید. این قابلیت را تا زمانی که محوطه شروع به بزرگ‌تر شدن می‌کند نگه دارید و سپس در زمان مناسب برای حرکت فعال کنید. علاوه بر آن قابلیت Voidwalker سرعت شما را افزایش می‌دهد و امکان فرار سریع‌تر از دایره را به شما می‌دهد.

وقتی با یک گروه از دشمنان برای مبارزه مواجه می‌شوید، قابلیت Active Camo را برای مخفی شدن استفاده کنید. بگذارید آن‌ها تیم دیگری را آزار دهند تا شما به موقعیت مناسب خود برای نابودی تمام آن‌ها برسید. دشمن را گول بزنید و اجازه دهید آن‌ها شما را ببینند، پیش از آن که جایی مخفی شوید که نتوانند شما را پیدا کنند.

این قابلیت را هم برای فرار کردن استفاده کنید تا آن‌ها زمان خود را برای پیدا کردن شما تلف کنند، هم زمانی که گرفتار هستند به آن‌ها شبیخون بزنید. شلیک سلاح این پوشش مخفی را غیر فعال خواهد کرد. مقدمه‌چینی مهم‌ترین چیز برای کلاس Poltergeist است؛ ابتدا در مکان مناسب مستقر شوید و سپس منتظر بمانید تا موقعیت مناسب برای حمله فرا برسد.

3- کلاس Pumped

کلاس Pumped در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

کلاس Pumped در بخش بتل رویال به قابلیت‌های زیر مجهز است:

  • قابلیت Power Jump که سرعت پر شدن تزریق گار و نیتروژن (برای جت‌پک) را بیشتر می‌کند
  • قابلیت Pump Up که امکان پرش با جت‌پک را فراهم می‌کند. شلیک در هوا باعث پخش شدن تیرها و کاهش دقت تیراندازی می‌شود

اگر به قدر کافی مسلط هستید تا بهترین بهره را از قابلیت‌های خود ببرید، کسب کلاس Pumped در بخش بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل می‌تواند شما را به یک بازیکن مرگبار تبدیل کند. مهارت‌های جدید خود را استفاده کنید تا یاد بگیرید چگونه از آتش دشمن دور شوید، سخت‌ترین مسیرها و موانع را بپیمایید و بهترین نقطه برای داشتن دید وسیع را پیدا کنید. برای این که جای تهدید تبدیل به هدف نشوید، حواس‌تان باشد قابلیت‌های خود را بدون نقشه استفاده نکنید.

4- کلاس Quick Strike

کلاس Quick Strike در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

کلاس Quick Strike هم‌اکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از دسته مخفی‌کاری در کلاس‌های بخش بتل رویال حاضر است. فعال کردن این کلاس، شخصیت شما را مجهز به یک شمشیر خواهد کرد که می‌تواند گلوله‌های دشمنان را هنگام دفاع از جلو دفع کند.

دسته‌بندی پشتیبان (Support)

1- کلاس Medic

بازیکنان با وجود کلاس Medic می‌توانند بدون استفاده از صفحه‌های زره، سلامتی خود را بازیابی کنند. وقتی از قابلیت این کلاس استفاده شود، شخصیت شما پهبادهایی می‌فرستد که سلامتی بازیکن و یارانش را داخل محدوده‌ دایره‌ای سبز رنگ احیا می‌کند. این محدوده برای دشمنان به صورت یک دایره قرمز نمایش داده خواهد شد.

وقتی صفحات زرهی به حداکثر سطح خود می‌رسند، محدوده Medic سلامتی آن‌ها را پر نمی‌کند. اما اگر یک بازیکن در وضعیت سلامتی حاد و خارج از منطقه امن باشد، این محدوده فقط سلامتی را پر خواهد کرد و میزان زره را در نظر نخواهد گرفت. ولی اگر بازیکن با سلامتی حاد در محدوده امن باشد، ابتدا سلامتی و سپس میزان زره را پر خواهد کرد. بازیکنان صاحب این کلاس در هر دو حالت با زره و بدون زره، سریع‌تر احیا خواهند شد.

2- کلاس Refitter

بازی Call of Duty: Mobile دارای یک کلاس بدیع و کاربردی است که Refitter نام دارد. قابلیت Armor Pack این کلاس اجازه می‌دهد شما و یاران‌تان، یک لایه زره اضافه همراه داشته باشید تا میزان آسیب گلوله‌ها (به جز ناحیه سر) کاهش پیدا کند. شما همچنین می‌توانید این قابلیت را در یک ترمینال ارتقا دهید تا میزان زره شما به طور قابل توجهی بالا برود و آسیب زدن به شما توسط دشمنان بسیار سخت شود.

3- کلاس Kinetic Station

کلاس Kinetic Station در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

قدرت تدافعی گروه خود را با استفاده از کلاس جدید Kinetic Station افزایش دهید. مهارت خود را استفاده کنید تا گجتی روی زمین بکارید که یک سپر انرژی برای تمام اعضای تیم می‌سازد. گلوله‌های شلیک شده سمت شما، توسط این زره کاملا دفع خواهد شد. فقط تا زمانی که زمان فعال بودن مهارت پایان یابد یا بیش از حد مشخصی آسیب دریافت کنید.

حواس‌تان به تک‌تیراندازهای دشمن و نارنجک‌های پرتاب شده سمت شما باشد، چون سپر انرژی نمی‌تواند از شما مقابل ضربات نزدیک، هدشات، آتش یا انفجار محافظت کند. همچنین گجت تولید سپر را هم از گزند مداخله دشمن در امان نگه دارید، چون امکان آسیب دیدن و نابودی آن وجود دارد. ماموریت فصلی Damage Denied را تمام کنید تا این کلاس در بخش بتل رویال برای شما آزاد شود.

آیکون بازی Call of Duty®: Warzone™ Mobile
Call of Duty®: Warzone™ Mobile 

حجم: ۲۷.۵ مگابایت

دسته بندی تدافعی (Defense)

1- کلاس Defender

کلاس Defender می‌تواند سپری قابل تغییر روی زمین قرار دهد که مشابه فلش‌بنگ، برای مدتی دید دشمنان را کور می‌کند. حواس‌تان باشد این قابلیت وقتی پشت یا کنار دشمن سمت سپر باشد، روی او عمل نخواهد کرد. علاوه بر این، بازیکنان در کلاس Defender آسیب کمتری از انفجارها دریافت خواهند کرد و تاثیر وضعیت‌های حاد هم به طور قابل توجهی کم خواهد شد.

2- کلاس Desperado

کلاس دسپرادو قادر است یک مسلسل مجهز به زره با تیر بی‌نهایت تعبیه کند که برای مدتی مشخص به صورت خودکار، دشمنان را مورد حمله قرار می‌دهد. علاوه بر استفاده این قابلیت برای کشتن دشمنان، بازیکنان می‌توانند پشت زره آن سنگر بگیرند. قابلیت دوم کلاس دسپرادو The Final Stand نام دارد که وقتی توسط دشمن نقش زمین می‌شوید، یک کلت خواهید داشت و اگر بتوانید دشمن را نابود کنید، خودکار احیا خواهید شد.

3- کلاس Spotter

کلاس Spotter در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

این کلاس می‌تواند با استفاده از لیزر نقطه‌ای، یک حمله هوایی گسترده روی منطقه‌ای مشخص تدارک ببیند. وقتی این قابلیت فعال شود، گروهی از جت‌های جنگنده بارانی از نارنجک را روی منطقه هدف خواهند انداخت.

وقتی یک دشمن در منطقه حمله گیر بیفتد، آسیب قابل توجهی خواهد دید و سرعتش کند خواهد شد. منطقه حمله توسط Spotter دشمن با یک دایره قرمز نشان می‌دهد. محدوده مورد نظر که توسط اسپاتر شما تعیین شود با یک دایره سبز در نقشه نمایش داده خواهد شد.

4- کلاس Igniter

کلاس Igniter در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

اعضای کلاس Igniter با فعال کردن قابلیت خود، انبوهی از قیر را اطراف خود پرتاب خواهند کرد. مشابه کوکتل مولوتوف، این قیر و رد باقی مانده از آن به طور مداوم، دشمنان را تحت آسیب قرار می‌دهد و بازیکن این کلاس هم قادر خواهد بود سریع‌تر حرکت کند. شما با ارتقای این کلاس می‌توانید زمان فعال بودن قابلیت را افزایش دهید.

دسته‌بندی ردیاب (Tracker)

1- کلاس Mechanic

پهباد مدل MQ-27 Dragonfire که متعلق به این کلاس است، توانایی شناسایی مکان دشمنان و همچنین مختل کردن رابط کاربری آن‌ها را دارد. ارتقای کلاس مکانیک، باعث شارژ سریع‌تر قابلیت و طولانی‌تر بودن زمان اجرای آن می‌شود. این کلاس همچنین امکان مشاهده ماشین‌ها و دشمنان از پشت موانع را فراهم می‌کند.

2- کلاس Clown

کلاس Clown در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

زامبی محوریت اصلی کلاس Clown است. مهارت این کلاس با نام The Toy Bomb مثل یک نارنجک عمل می‌کند که با پرتابش، چندین زامبی در نقطه فرود ظاهر می‌شوند و هر دشمنی که ببینند را تعقیب می‌کنند. بازیکن دارای این کلاس از مزیت Anti-Zombie بهره می‌برد تا هیچ خطری تهدیدش نکند.

اگر هیچ دشمنی اطراف نباشد، زامبی‌ها تا زمان ترکیدن بمب نزدیک آن باقی می‌مانند. انفجار این بمب خود باعث آسیب می‌شود. وقتی این وسیله فعال باشد، یک ملودی جاز خاص پخش می‌شود. گاهی اوقات زامبی‌هایی که کشته می‌شوند، مقدار کمی مهمات یا صفحه زره از خود باقی می‌گذارند.

3- کلاس Scout

این کلاس از دو قابلیت Sensor Dart و Tracker بهره می‌برد که ابزارهایی حیاتی در میدان جنگ هستند. وقتی از قابلیت اول استفاده کنید، یک دارت شلیک می‌شود که پس از برخورد، محل دشمنان اطراف خود را مشخص می‌کند؛ مشابه قابلیت UAV که در بخش چندنفره وجود دارد.

البته چنین چیزی تنها محل دشمن را در نقشه نشان می‌دهد و مختصات ارتفاع آن را نمی‌گوید (مثلا مشخص نمی‌شود که روی سقف است یا داخل یکی از طبقات ساختمان قرار دارد). ولی خب چنین چیزی به تنهایی می‌تواند اطلاعات مناسبی برای مشخص کردن محل مشخصات احتمالی و بهترین حالت برای حمله، دفاع یا پیشروی باشد.

4- کلاس Airborne

شما در بخش فروشگاه بازی کالاف دیوتی موبایل می‌توانید به ازای پرداخت 2000 واحد پولی درون بازی، کلاس Airbrone را آزاد نمایید. شما با استفاده از قابلیت این کلاس می‌توانید مسافت‌های طولانی را با گلایدر در آسمان پرواز کنید. این قابلیت همچنین یک پرتاب‌کننده به مکان شما می‌فرستد که قادر است حداکثر چهار نفر را به هوا پرتاب کند.

این پرتاب‌کننده باید پیش از استفاده قابلیت کلاس تعبیه و فعال شود. چنین کاری روی کاغذ می‌تواند به آسانی شما را از مکان‌های تنگ و کوچک رها کند. البته در عین حال شما یا پرتاب‌کننده در معرض آتش دشمن قرار می‌گیرید. اگر داخل منطقه‌ای دور افتاده‌اید، پس به کمک Airborne از آن‌جا و منطقه خطر فرار کنید. این کلاس همچنین قابلیت Lightweight به شما می‌دهد که سرعت شما حین فرود را کاهش می‌دهد.

5- کلاس Ravager Launcher

کلاس Ravager Launcher در بخش بتل رویال بازی COD Mobile

بازیکنان دارای این کلاس، یک روبات هوشمند مجهز به موشک روی زمین قرار می‌دهد که قادر است روی اهداف قفل و سمت‌شان موشک شلیک کند. حال این هدف‌ها می‌تواند دشمن یا وسیله نقلیه باشد. این روبات را نمی‌توان روی سطوح عمودی یا زمین ناهموار قرار داد. همچنین امکان جابه‌جایی آن هم وجود ندارد. دشمنان قادر هستند این روبات را با شلیک مستقیم یا استفاده از راکت لانچر نابود کنند. وقتی این کلاس ارتقا یابد، مدت زمان استفاده از روبات بیشتر می‌شود.

منبع: gamingonphone

دکمه بازگشت به بالا