آموزش بازی کلش اف کلنز - راهنمای کامل قدم به قدم

معرفی سرباز های کلش اف کلنز

همه بزرگان اینجا هستند

برای اولین بار که کلش اف کلنز را نصب میکنید، یک آموزش چند دقیقه ای به شما نمایش داده میشود و چند آرچر و یک ویزارد در اختیارتان قرار میگیرد که با تعدادی از گوبلین ها درگیر شده اند و مشغول دفاع از یک دهکده هستند، همین اتفاق باعث میشود که نیروها در این بازی اهمیت ویژه ای داشته باشند و هسته این عنوان را تشکیل دهند، در جدید ترین آموزش بازی مایکت به سراغ این موضوع مهم رفته ایم و به طور کامل جزئیات قهرمانان بازی را بررسی خواهیم کرد.

معرفی سرباز های کلش اف کلنز

بازی کلش جذابیت زیادی دارد اما برای اینکه به یک استاد و گیمر حرفه ای تبدیل شوید باید از استراتژی های کلش اف کلنز سر در بیاورید، شما باید بدانید که هر کدام از نیروها چه قابلیتی دارند و در چه جایی باید از آنها استفاده کنید، آشنایی با قسمت های مختلف بازی باعث میشود که تعامل بیشتری داشته باشید و درصد برنده شدن خود در نبردها را بهبود ببخشید.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]سربازان کلش اف کلنز به دو دسته تقسیم میشود که گروهی از آن ها شامل نیروهای معمولی میشوند و گروه دیگر را هیروهای بازی تشکیل میدهند، در گذشته به معرفی هیروهای کلش پرداختیم و نحوه استفاده از قهرمانان دارک اکسیر چهارگانه بازی را به شکل کامل توضیح دادیم، اما اکنون به سراغ روی دیگر سکه رفته ایم، سربازانی که بیشترین کاربرد را در بازی دارند و ارتش کوچک شما را تشکیل میدهند، اگر آماده سفر به دنیای بربر ها و اژدها سواری هستید در ادامه با ما همراه باشید.[/box]

بربر (Barbarian)

Barbarian ها در طول تاریخ شهرت زیادی دارند و این نام و نشان متعلق به گروهی از سربازان اسکاتلندی است که در مبارزات اصلا رحم نداشته اند، اما این کله خراب های زرد رنگ دوست داشتنی، اولین نیرویی هستند که به پایگاه شما بعد از دانلود بازی کلش اضافه میشوند، این سربازان که در سربازخانه معمولی (Barracks) با تعداد کم اکسیر و سرعت بالا ساخته میشوند، به نوعی یک سپر دفاعی برای سایرین هستند و اگر بتوانید حواس دشمن را به وسیله آن ها پرت کنید، مسیر موفقیت را پیموده اید.

Barbarian
Barbarian

آرچر (Archer)

کمانداری با جثه ای کوچک و شنلی صورتی رنگ که قدرت تخریب بالایی ندارد اما هر جا که نیاز به یک نیروی چابک و سریع داشته باشید میتوانید از آن ها استفاده کنید، نقطه ضعف این دسته از نیروهای شما تعداد کم جان آن هاست و همین مساله باعث میشود که آسیب پذیری زیادی داشته باشند.

جاینت (Giant)

ماشین های صنعتی بزرگ را در ذهن خود تصور کنید که هر مانعی را از سر راهشان برمیدارند، اگر داستان لوبیای سحر آمیز و آن غول های بی شاخ و دمش را به یاد داشته باشد، قطعا با این قهرمان بازی کلش هم ارتباط برقرار میکنید، نیرویی که مختص ویران کردن ساختمان های دفاعی طراحی شده و در سطوح ابتدایی بازی به همراه هیلر یک ترکیب به شدت قدرتمند را تشکیل میدهد.

گابلین (goblin)

گابلین ها سرعت بسیار زیادی دارند و در کلش رویال هم مورد استفاده قرار گرفته اند، هدف مورد علاقه آن ها مخازن اکسیر و طلاست و نسبت به سایر بازیکنان با سرعت دوبرابری و آسیب بیشتر این ساختمان ها را از بین میبرند، آنها نسبتا ضعیف هستند اما اگر قرار است که دست به تخریب و غارت نقشه حرف حریف بزنید، گزینه مناسبی هستند.

وال بریکر (Wall Breaker)

دیوار خراب کن ها عاشق حمله و ایجاد یک حفره در دیوارهای بیس حریف هستند، او یک اسکلت کوچک است که بمبی در دست دارد و به شکل انتحاری به سمت دیوار می رود، بعد از منفجر شدن تقریبا یک تخریب 40 برابری از خود به جای میگذارد، اگر ساختمانی هم در نزدیکی او باشد کمی آسیب میبند اما هدف مورد علاقه او ایجاد سوراخ در دیوار و ساختن یک راه برای نفوذ سایر بازیکنان است.

بالون (Ballon)

یک حلزون بالدار را تصور کنید که بسیار کند حرکت میکند، بالون دقیقا همین قدر کند است و نسخه پیشرفته تر دیوار خراب کن محسوب می شود، او در مقابل کماندارها و نیروهای ضد هوایی مقاومت کمی دارد اما اگر آن را روی سر توپ های مورتار یا قسمت هایی که از امنیت هوایی خوبی برخوردار نیست بیندازیم، آسیب قابل توجهی به حریف وارد میکند.

ویزارد (Wizard)

با ویزارد از همان دقایق اولیه ورود به بازی آشنا میشوید و وقتی او را میبینید که با چند حرکت تعدادی از گابلین ها را نابود میکند، لحظه شماری شما برای بدست آوردن این جادوگر فوق العاده شروع میشود، قدرت تخریب بالا و چابکی او باعث میشود که در کنار تانک ها از جمله غول نمایش خوبی از خودش به جا بگذارد، ویزارد در بهترین مپ های تاون هال سیزده هم همچنان قدرتمند است و با اینکه جز نیروهای قدیمی بازی محسوب میشود اما محبوبیت فراوانی دارد که به لطف قابلیت های شگفت انگیزی که دارد کسب کرده است.

ویزارد (Wizard)
ویزارد (Wizard)

هیلر (Healer)

هیلر (healer) جز نیروهای ساپورت بازی محسوب میشود و اگر بتوانید به درستی از او استفاده کنید، میتوانید نتیجه مسابقات را به دلخواه خود تغییر دهید، برای استفاده از این سرباز باید دقت کنید که او را در مقابل ضد هوایی و کماندارها قرار ندهید و اگر نیروها در حال از بین رفتن بودند، او را روانه میدان نبرد کنید، چرا که به تنهایی هیچکاری نمیتواند انجام دهد و قدرت تخریب بسیار کمی دارد.

هیلر (Healer)
هیلر (Healer)

دراگون (اژدها)

اژدها یکی از نیروهای چندگانه بازی است، به طوری که اهداف هوایی و زمینی را مورد حمله قرار میدهد و اگر نیروهایی در کلن دشمن باشد، اولویت اول حمله آن ها هستند، سپس به سایر ساختمان های بازی حمله میکنند، بسیاری از بازیکنان بزرگ COC از اسپل و اژدها در کنار یکدیگر استفاده میکنند و به نتیجه مطلوبی هم رسیده اند.

پکا (P.E.K.K.A)

هنوز همه چیز درباره پکا مشخص نشده است و رازهای زیادی پیرامون این قهرمان شگفت انگیز و دوست داشتنی وجود دارد، اما او یکی از نیروهایی است که آسیب فوق العاده ای وارد میکند و در حملات به طرز چشمگیری می تواند موثر ظاهر شود، میزان سلامتی و آسیب رسانی بالا این شوالیه به او کمک میکند که بی رحمانه به حریف حمله کند و هیچ چیزی جلودار او نباشد.

بیبی دراگون (Baby Dragon)

بچه اژدها با اینکه کمی کوچکتر از دراگون محسوب میشود اما قابلیت هایی که دارد او را به یکی از سربازان کاربردی در تاون هال های بالا کرده است، او میتواند ضدهوایی ها را از کار بیندازد و به وسیله قابلیت خشم خود بخش قابل توجهی را هم نابود میکند، در کنار این ها شما میتوانید از اسپل های دیگری مانند یخبندان یا زلزله استفاده کنید و قدرت تیم خود را بالاتر ببرید.

ماینر (Miner)

معدنچی جز نیروهای تازه بازی محسوب میشود و مدت زمان زیادی از حضور او در بازی نمیگذرد، به تازگی هم سوپرسل سه بازی مختلف از دنیای کلش اف کلنز را معرفی کرد که در دست توسعه قرار دارند اما مشخص نیست که در چه زمانی عرضه خواهند شد، معدنچی عملکردی مشابه با هوگ رایدر دارد و به همراه بیبی دراگون به شکل همزمان به بازی اضافه شدند، قابلیت تدافعی و تهاجمی به او کمک کرده که جز نیروهای کاربردی باشد اما با توجه به نحوه استفاده این سرباز، کمی طول میکشد که به مهارت کافی هنگام استفاده از او برسید.

ماینر (Miner)
ماینر (Miner)

الکترو دراگون (ٍElectro Dragon)

این قهرمان یک تسلا تاور متحرک است که به شکل همزمان به 5 هدف مختلف آسیب وارد میکند و به واسطه سرعت و چابکی که دارد میتواند در مدت زمان کمی، ستاره های مورد نیاز شما را بدست بیاورد، البته قیمت بالای این سرباز باعث شده که همیشه مورد استفاده قرار نگیرد، با اینکه این قهرمان در کلن وارد ها کاربردی است و بازیکنان برای رسیدن به لول آخر کلش اف کلنز از آن استفاده میکنند اما نکات منفی کوچکی هم دارد و باعث شده که در برخی از قسمت ها نمایش خوبی نداشته باشد.

الکترو دراگون (ٍElectro Dragon)
الکترو دراگون (ٍElectro Dragon)

هد هانتر (Headhunter)

این قهرمان حواس هیروهای دشمن را پرت میکند و آن ها را به گوشه ای خارج از نقشه هدایت میکند، سرعت این شکارچی به حدی زیادی است که میتواند به راحتی از روی دیوارها بپرد بدون اینکه آسیبی به او وارد شود.

سوپر ویچ (Super Witch)

این جادوگر بر روی یک هدف بزرگ تمرکز دارد و به جای اینکه گله ای کوچک از اسکلت ها را فرا بخواند، یک اسکلت غول پیکر را به بازی وارد، که آسیب شدیدی به دشمن وارد میکند.

نایت ویچ (Night Witch)

جادوگر شب قهرمانی است که با یک شنل مشکی وارد نبرد میشود، او میتواند تعدادی موجود خفاش مانند را به بازی وارد کند و آن ها هم به شکل دسته جمعی به قهرمانان حریف آسیب وارد میکنند، این قهرمان بر خلاف خواهر کوچکترش به تاریکی علاقه زیادی دارد و اگر مراقب او نباشید ممکن است نتیجه بازی تغییر کند.

پارتی ویزارد (Party Wizard)

نسخه پیشرفته تر ویزارد محسوب میشود و گلوله های آتیشن او قدرت زیادی دارد، هنگام فرا خواندن این قهرمان صدایی در بازی به گوش میرسد و طبق گفته سازندگان این نوای مرگ است پس مراقب جادو باشید.

گولم (Golem)

دیوار سنگی متحرک، بهترین عنوانی است که میتوانیم برای این سرباز کارکشته در نظربگیریم، از همان فصل اول رینبو تا کنون او حضور پر رنگی در بازی داشته و توانسته جز پرکاربردترین ها باشد، میزان سلامتی بالا و قدرت تخریب او باعث شده که گیمرها استفاده های متنوعی از او داشته باشند، البته فراموش نکنید که او چند کپی از خودش میسازد و تا وقتی تمام آن ها را از بین نبرید، همچنان باید احساس خطر کنید.

کدام نیروها بیشترین آسیب را به دیوارها وارد میکنند؟

وال بریکر علاقه زیادی به دیوار دارد و اگر بتوانید آن را به شکل صحیح و سالم به دیوار مد نظرتان برسانید، آسیب فوق العاده ای به دشمن وارد میشود.

بهترین نیروها کدام هستند؟

با توجه به تکنیک و استراتژی که دارید هر چیزی متفاوت است، اما نکته اساسی اینجاست که در هر تاون هال باید از نیروهای مختص به آن استفاده کنید به عنوان مثال اگر در تالار شهر 12 باشید قطعا بربرها آن کارایی که در مراحل ابتدایی داشته اند را دیگر ندارند.

معدنچی در چه قسمت هایی کاربرد بیشتری دارد؟

با توجه به اینکه او به زیر زمین میرود و میتواند در قسمت های مختلف نقشه مانور دهد، برای از بین بردن اینفرنو تاور (Inferno Tower) ها استفاده کنید، بعد از پایین رفتن ماینر، برج های آتشفشانی برای مدتی گمراه میشوند و آسیب آن ها به حداقل کاهش می یابد.

به طور کامل سربازان بخش اکسیر بنفش را معرفی کردیم و به شما گفتیم که هر نیرو چه قابلیت های ویژه ای دارد، امیدوار هستیم که در آپدیت جدید کلش اف کلنز، سربازان متنوع تری به بازی اضافه شود و قهرمانان قدیمی هم آپدیت هایی دریافت کنند، به نظر شما کدام یک از این نیروها همچنان از محبوبیت زیادی برخوردار هستند؟ نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید.

دکمه بازگشت به بالا