بازی Lord of the Rings برای موبایل در نگاه نخست

ارباب حلقه‌ها یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین آثار دنیای سرگرمی است. اگر از رمان ارباب حلقه‌ها یا همان Lord of the Rings که جزو برترین آثار ادبی جهان و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ است گذر کنیم، ردپای پررنگ این مجموعه در دنیای سینما و بازی‌های ویدیویی هم به وضوح دیده می‌شود. به تازگی پای ارباب حلقه‌ها با بازی Lord of the Rings: Rise to War یا اختصارا رایز آو وار به گوشی‌های هوشمند نیز باز شده و روی موبایل خود نیز می‌توانید در سرزمین‌های میانه ماجراجویی کنید. 

سرزمین میانه را تسخیر کن

بازی Lord of the Rings: Rise to War اساسا یک بازی استراتژی به حساب می‌آید. در حالی که قبلا بازی‌های اکشن زیادی از مجموعه ارباب حلقه‌ها مثل Middle-earth: Shadow of Mordor دیده بودیم که عناوین موفقی نیز به حساب می‌آمدند، در رایز آو وار همه‌چیز متفاوت است. هدف شما در این بازی، ایجاد یک ارتش قدرتمند برای تسخیر نقاط مختلف سرزمین میانه و در نتیجه، پیدا کردن حلقه مشهور دنیای ارباب حلقه‌هاست. البته که باید بتوانید از این حلقه در برابر حملات دشمنان نیز به خوبی محافظت کنید.

شما از بین چندین ارتش مختلف، امکان انتخاب یکی را دارید. این ارتش‌ها بر اساس دنیای ارباب حلقه‌ها و مناطق مختلف آن خلق شده‌اند و  نخستین نکته مثبت بازی، همین وفاداری آن به حال و هوا و جزئیات داستانی دنیای عظیمی است که جی. آر. آر. تالکین در رمان آفریده. هر کدام از این ارتش‌ها، خصوصیات خاص خود را دارند و رایز تو وار هم ارتش‌های اصطلاحا مثبت را در خود جای داده و هم ارتش‌های شر و منفی را. 

آیکون بازی The Lord of the Rings: War

The Lord of the Rings: War

حجم:۱.۷ گیگابایت

دانلود ارباب حلقه‌ها برای اندروید

پس از انتخاب ارتش مد نظر خود، بازی تازه آغاز می‌شود. شما باید کم کم مقر فرماندهی خود را گسترش دهید و برای سرزمین خود، امکانات جدیدی تاسیس کنید. تاسیس موارد جدید به شما کمک می‌کند تا منابع بیشتری کسب کنید و فضایی هم برای ذخیره‌سازی صحیح این منابع داشته باشید. از سوی دیگر، تاسیس ساختمان‌ها و بناها و مواردی از این دست به شما برای شکل‌دهی هر چه بهتر به ارتش‌تان و البته تربیت سربازانی قدرتمند، ضروری است. طبیعتا برای پیشروی بهتر در بازی و توانایی در زمینه تسخیر مناطق جدید، باید بتوانید خیلی زود در زمینه دسترسی پیدا کردن به منابع و استفاده از آن‌ها تبحر پیدا کنید.

جذب فرمانده

پروسه جذب فرمانده یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که در Lord of the Rings: Rise to War می‌توان انجام داد. فرمانده‌ها در اصل همان شخصیت‌های مشهور و محبوب ارباب حلقه‌ها هستند که هر کدام قدرت‌های ویژه‌ای دارند و نقش رهبر ارتش شما را برعهده می‌گیرند. البته جذب فرمانده برای ارتش هم خیلی کار راحتی نیست و باید بتوانید نظر آن‌ها را برای پیوستن به ارتش‌تان جلب کنید. 

بعد از جذب یک فرمانده و آماده‌سازی یک ارتش، نوبت به حمله به مناطق دیگر برای تسخیر آن‌ها می‌رسد. در این زمینه بازی تا حدی مثل بازی محبوب تمدن یا همان Civilization عمل کرده و سیستم کاشی‌شکل را برای مناطق مختلف در نظر گرفته که شما می‌توانید با انتقال ارتش‌تان به یک کاشی که مربوط به ارتش دیگری است، جنگ را آغاز و تلاش کنید که آن منطقه را تصاحب کنید. هر کدام از این کاشی‌ها قدرت مربوط به خود را دارد که در ابتدای کار، باید سعی کنید به سراغ ارتش‌های ضعیف‌تر بروید.

پیوستن به یک کلن

در این بازی امکان پیوستن به کلن (Clan) نیز وجود دارد. وظیفه مشترک شما و دیگر دوستان‌تان در یک کلن، حفاظت از حلقه در برابر دشمنان است. وجود این قابلیت در چنین عنوانی باعث می‌شود تا بازی به شکل گروهی نیز جذابیت دوچندانی پیدا کند و صرفا با یک بازی انفرادی طرف نباشیم.

سرزمین میانه یکی از جذاب‌ترین و زیباترین دنیاهای فانتزی خلق شده در دنیای سرگرمی است. خوشبختانه سازندگان بازی رایز تو وار با در نظر داشتن این نکته، جهانی حیرت‌آور برای این بازی موبایلی خلق کرده‌اند که بسیار وفادار به چیزی است که ما از سرزمین میانه در ذهن داریم. خیلی از مناطقی که در فیلم‌ها یا بازی‌های مربوط به ارباب حلقه‌ها شاهد آن‌ها بوده‌ایم در این بازی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند که برای هواداران می‌تواند خبر بسیار خوبی باشد.

در رایز تو وار نیز شاهد پرداخت‌های درون برنامه‌ای هستیم ولی جای شکر آن باقی‌ست که این پرداخت‌ها به قوی‌تر شدن یک جبهه در نبردها کمک زیادی نمی‌کند. در واقع، آن ارتشی قوی‌تر خواهد بود که بازیکن‌اش تصمیمات استراتژیک بهتری گرفته باشد و به صورت کلی، بهتر با ساز و کارهای بازی کنار آمده باشد. تلاش شما برای ارتقای ارتش‌تان خیلی خوب تاثیرش را در بازی نشان می‌دهد و همین مسئله مشوق خوبی برای شماست تا بازی را با جدیت بیشتری پیش ببرید.

استفاده جالب از سیستم فصلی

در بازی Lord of the Rings: Rise to War از سیستم فصلی استفاده شده تا همواره محتوای جدیدی برای تجربه به بازی اضافه شود. با این حال، کار به اضافه شدن محتوای جدید ختم نمی‌شود و به شکلی جالب سازندگان اعلام کرده‌اند که در پایان هر فصل بازی اصطلاحا ریست می‌شود تا مناطق همیشه در اشغال بازیکنان حرفه‌ای و قدیمی باقی نماند و همواره تازه واردها بتوانند با این بازی جذاب همراه شوند.

اگر طرفدار دنیای ارباب حلقه‌ها هستید یا حتی به دنبال یک بازی استراتژی درست و حسابی و جذاب برای گوشی اندرویدی خود می‌گردید، رایز تو وار را از مایکت دانلود کنید.

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×