اخبار

بلواسکای شبکه اجتماعی رقیب توییتر منتشر شد.

توییتر امروزه به یکی از مشهور ترین شبکه‌های اجتماعی معروف است، شمار بسیار زیادی از چهره‌های معروف دنیا این اپلیکیشن را برای رساندن اخبار دسته اول برای خود انتخاب کرده‌اند و به رغم چنین اتفاقاتی، موج بزرگی از کاربران روانه‌ی این برنامه شدند. حال، گویا موسس اصلی این اپلیکیشن به‌ نام جک دورسی «Jack Dorsey» یک رقیب را برای توییتر به‌وجود آورده است. با ما همراه باشید.

بلواسکای، اپلیکیشنی جدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که توسط جک دورسی، موسس و مدیرعامل سابق توئیتر راه‌اندازی شده است و به صورت دسترسی اولیه در فروشگاه اپل، قرار گرفته است. نحوه نصب این برنامه همانند روز‌های ابتدایی اپلیکیشن کلاب‌هوس «ClubHouse» است، این یعنی برای ورود به آن بایستی یک دعوت‌نامه از سوی برنامه دریافت کنید.

این اپلیکیشن با هدف ایجاد یک پروتکل اجتماعی غیرمتمرکز که به شبکه‌های اجتماعی مختلف اجازه می‌دهد تا از طریق یک راه ارتباطی واحد و سریع، تا وصل شدن به صدها سرور مختلف برای یک ارتباط ساده با هم تعامل داشته باشند. در واقع بلواسکای یک نسخه‌ی پیشرفته‌تر از توییتر فعلی است.

محیط برنامه بلواسکای bluesky

پسر کو ندارد نشان از پدر!

این اپلیکیشن از جهات بسیاری به پدر خود یعنی توییتر، شباهت‌های بسیاری دارد، زبان کاربری این برنامه تقریبا شبیه پدر خود است و افرادی که در توییتر فعالیت کرده‌ باشند، خیلی زود و در اولین مواجهه با رابط کاربری این برنامه به آن عادت کرده و با سهولت به استفاده از آن‌ خواهند پرداخت.

برخلاف شبکه‌ اجتماعی توییتر که اجازه‌ی نوشتن 280 حرف را به کاربران برای پست‌های خود می‌دهد، اپلیکیشن بلو‌اسکای تنها از 256 حرف در هر پست پشتیبانی می‌کند. البته یکی از ویژگی‌های جالبی که بلواسکای را به توییتر متمایز می‌کند، قابلیت‌ ساخت کانال است. کاربران در بلو‌اسکای می‌توانند کانال مخصوص خود را ساخته یا در کانال‌های مورد نظر خود، عضو شوند.

نکته‌ی جالب دیگر اینجاست که شما قادر خواهید بود تا اپلیکیشن را به‌صورت کامل شخصی‌سازی کنید، برای مثال، رنگ، فونت، رنگ زمینه و غیره همگی قابل شخصی‌سازی هستند؛ البته اگر حوصله پشت سر گذاشتن گزینه‌های مختلف را ندارید می‌توانید از طرح‌های پیش‌فرض استفاده کنید، تقریبا مثل تم‌های اپلیکیشن تلگرام.

کاربران در بلواسکای می‌توانند پس از ثبت‌نام یک نام نمایشی «Nickname» برای خود انتخاب کنند که در فضای برنامه با آن‌نام دیده شوند، علاوه بر این آن‌ها بایستی یک نام کاربری ایستا و منحصر به‌فرد «Username» برای خود پیدا کرده تا حساب کاربری خود برای دیگران قابل جستجو سازند. همچنین همانند دیگر شبکه‌های اجتماعی، در این برنامه می‌توانید به‌دنبال کاربران دیگر بگردید و ببینید که آن‌ها در صفحه خود چه مطالبی را به اشتراک گذاشته‌اند.

بلواسکای، رقیب توییتر

جمع‌بندی

مدیرعامل سابق توییتر قصد دارد باری دیگر خود را به چالش کشیده و با محصول پیشین خود، به رقابت بپردازد. بلواسکای قصد دارد تمامی ویژگی‌های تقریبا سنتی پدر خود را به ارث برده، آن‌ها را با کمی چاشنی تکنولوژی و نو‌آوری ترکیب کرده و در نهایت به کاربرانی که همواره خواستار تنوع در شبکه‌های اجتماعی خود بوده‌اند، محصولی بی‌نقص را ارائه دهد.

دکمه بازگشت به بالا