بازی گوست آف سوشیما به لیست 10 اثر پرفروش این پلتفرم راه پیدا نکرد

سونی این بار به فروش یکی از آثار خود آسیب زده و مانع از راهیابی بازی گوست آف سوشیما به لیست 10 اثر پرفروش استیم شده است. در ادامه این خبر با مایکت همراه باشید.

بازی Ghost of Tsushima یکی از انحصاری‌های پلی استیشن بود که طرفداران پی سی سال‌ها بود انتظارش را می‌کشیدند؛ اثری که در نهایت چند روز پیش برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت. نسخه پی سی این بازی به قدری خواهان داشت که این اثر پس از معرفی شدن در ماه مارس، به سرعت به رتبه ششم لیست پرفروش‌ترین‌های استیم راه پیدا کرد.

هرچند بازی گوست آف سوشیما هم به سرنوشت Helldivers 2 دچار شد. این اثر در بسیاری از کشورها در لیست آثار استیم حذف شد و طرفداران هم از خرید آن خودداری کردند. به دنبال بازگشت وجه بسیاری از کاربران، این بازی در پنج روز مانده تا عرضه نتوانست در بین 10 اثر پرفروش استیم قرار بگیرد.

استودیو Sucker Punch Productions قول داده که کاری کند بخش تک‌نفره را بتوان بدون نیاز به PSN تجربه کرد. اما سونی با اقدامات خود به فروش اثر خودش آسیب زده است.

بازی Hades 2 هنوز پرفروش‌ترین اثر در استیم است و پس از آن هم در لیست نام عناوین مختلفی دیده می‌شود که توانسته‌اند بازخوردهای خوبی دریافت کنند. تا 3 روز قبل بازی Ghost of Tsushima عملکرد بهتری داشت و اگر از لیست فروش حذف نمی‌شد احتمال داشت در بین 10 اثر پرفروش استیم جای بگیرد.

بازی گوست آف سوشیما پس از حذف شدن از استیم نتوانست به لیست 10 اثر پرفروش این پلتفرم راه پیدا کند

درست پس از توقف فروش این بازی، ساخته استودیو ساکر پانچ پروداکشن چندین رتبه در فروش سقوط کرد. اما خوشبختانه به نظر می‌رسد به تازگی دوباره وضعیت فروش این اثر بهتر شده و حالا چیزی تا قرارگیری آن در لیست 10 اثر پرفروش استیم نمانده است.

این آمار برای فرنچایزی به بزرگی Ghost of Tsushima واقعا ناامیدکننده است. سونی قطعا با تصمیمات خود به فروش بازی‌اش آسیب زده و شاید دیگر به این سادگی‌ها این اتفاق قابل جبران نباشد.

از آن جایی که بازی Helldivers 2 هنوز در برخی کشورها قابل تهیه نیست، بعید به نظر می‌رسد که سونی وضعیت بازی گوست آف سوشیما را هم پیش از عرضه در هفته آینده سروسامان دهد. این اتفاقات باعث شده که این غول صنعت بازی‌های ویدیویی با مشکلات زیادی در فروش روبه‌رو شود و آمار ناامیدکننده‌ای را ثبت کند.

پلی استیشن باید در آینده محدودیت‌ها را در نظر بگیرد و با کاربران صادق‌تر از همیشه باشد. انتظار می‌رود که بازی God of War Ragnarok عنوان انحصاری بعدی پلی استیشن برای پی سی باشد. هرچند انتظار نمی‌رود در این اثر شاهد چنین مشکلاتی باشیم.

سونی باید مطمئن شود که کاربران کامپیوترهای شخصی پیش از صرف هزینه از محدودیت‌های احتمالی مربوط به کشورشان آگاه شوند.

این بود خبر فروش ناامیدکننده بازی گوست آف سوشیما. نظر شما درباره این بازی چیست؟ بیش‌تر منتظر پورت کدام انحصاری پلی استیشن برای پی سی هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Tech4Gamers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×