به‌روزرسانی بزرگ گوگل کروم به‌‌مناسبت روز حریم شخصی

شرکت گوگل (Google) به‌تازگی با انتشار پستی در بلاگ خود پیشاپیش روز حریم شخصی را تبریک گفت و اعلام کرد که درپی این مناسبت قرار است قابلیت جدیدی را به مرورگر خود یعنی گوگل کروم اضافه کند تا بیشتر بتواند از حریم‌ شخصی کاربران محافظت کند. با ما همراه باشید.

چه قابلیت‌هایی قرار است به مرورگر گوگل کروم اضافه شود؟

این شرکت در حال راه‌اندازی دو ویژگی جدید روی گوگل کروم، مرورگر اندرویدی خود است؛ اولین هدیه‌ی گوگل به کاربران ویژگی Safety Check است که به کاربران توصیه‌های به‌خصوصی در مورد حفظ حریم شخصی آن‌ها می‌دهد.

این توصیه‌ها شامل اطلاع رسانی به کاربران در مورد دسترسی‌ها و مجوز‌هایی است که به وب‌سایت‌های مختلف اعطا کرده‌اند که در صورت مغایرت با قوانین حریم خصوصی کاربر، وی می‌تواند به ویرایش سریع دسترسی وب‌سایت مذکور بپردازد.

علاوه بر قابلیت Safety Check، شرکت گوگل قابلیت احراز هویت با اثر انگشت را نیز به حالت ناشناس مرورگر خود یعنی کروم اضافه کرد. البته این ویژگی در گذشته برای کاربران سیستم‌عامل iOS در دسترس بوده است.

آیکون برنامه Google Chrome: Fast & Secure

Google Chrome: Fast & Secure

حجم:

گوگل کروم نسخه جدید

چگونه می‌توانم قابلیت احراز هویت با اثر انگشت را فعال کنم؟

شما می‌توانید این ویژگی را از طریق مراحل زیر فعال کنید:

  1. ابتدا به بخش تنظیمات یا Settings در مرورگر کروم خود بروید
  2. سپس روی «امنیت و حریم خصوصی» یا Privacy and Security ضربه بزنید.
  3. در نهایت روی گزینه‌ی «در هنگام خروج برگه‌های ناشناس را قفل کن» یا Lock incognito tabs when closing chrome بزنید تا این قابلیت برای شما فعال شود.
روش فعال سازی اثر انگشت در گوگل کروم
ابتدا نسخه جدید گوگل کروم را نصب کنید

نکات تکمیلی به‌روزرسانی جدید کروم

شرکت گوگل راه‌های دیگری را که کاربران می‌توانند از ویژگی‌های کروم برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنند را بازگو می‌کند. یکی از راه‌ها، راهنمای حریم خصوصی (Privacy Guide) است که در بخش حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) یافت می‌شود.

این قابلیت گزینه‌های مختلف موجود در بخش حریم خصوصی و امنیت را توضیح داده و کاربر را راهنمایی می‌کند تا بتواند در مورد فعال کردن یا عدم فعال کردن یک ویژگی خاص تصمیمی آگاهانه بگیرد.

نظر شما چیست؟ ایا قابلیت‌های جدید این مرورگر برای شما مفید خواهند بود؟ برای مطالب دیگر در حوزه‌ی اپلیکیشن‌‌های اندروید و تکنولوژی با مجله‌ی مایکت همراه باشید.

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×