بازی های اندروید

آموزش بازی هوم اسکیپ (Homescapes)

نکات و ترفندهای بازی

احتمالا نام بازی هوم اسکیپ (Homescapes) را شنیده اید یا تبلیغات آن را در رسانه ها و بازی های مختلف دیده اید، این عنوان در سبک جورکردنی سه تایی و توسط استودیو playrix برای اندروید منتشر شد و توانست رکوردهای بسیارخوبی را به جای بگذارد و جز برترین بازی های دسته تفننی و جورکردنی قرار میگیرد، اگر این عنوان را تجربه کرده باشید احتمالا از خودتان پرسیده اید که چطور میشود بازی را راحت تر تمام کرد و آیا نسخه مود شده هاوم اسکیپ وجود دارد؟ متاسفانه باید بگوییم این بازی به شکل آنلاین اجرا میشود و شما باید به اینترنت متصل شوید، در نتیجه تقلب کردن را به فراموشی بسپارید و سعی کنید از راه های منطقی و با استفاده از هوش خودتان به موفقیت برسید، با مایکت و ترفندهای این بازی جذاب همراه باشید.

آموزش بازی Homescapes، نکات و ترفندهای این عنوان را بشناسید

مادر و پدر در حال فروش خانه قدیمی و اجدادی خود هستند اما آستین (پسر خانواده) نمیخواهد این اتفاق بیفتد و علاقمند است که از این کار جلوگیری کند، و خانواده اش هم این فرصت را به او میدهند که خانه را بازسازی و نگهداری کند، و اگر موفق به این کار شد همه چیز ختم به خیر میشود، در واقع این فرصت شبیه به مرگ و زندگی برای شخصیت اصلی بازی است و باید به او کمک کنید که همه چیز را به بهترین شکل ممکن تمام کند.

برای اینکه بتوانید قسمت های مختلف را تعمیر کنید باید با حل کردن جورچین ها ستاره بدست بیاورید و از هر ستاره برای حل چالش های مختلف تعمیرات، نظافت، کاشتن گل ها و… استفاده کنید.

به نقطه شروع دقت کنید

طراحان بازی های جورکردنی سعی میکنند از واکنش های زنجیره ای استفاده کنند، یعنی این مهم است که شما در شروع مرحله از کدام قسمت شروع کنید و چطور پیش بروید، سعی کنید در هنگام حل کردن معماها عجله ای نداشته باشید و مثل بازی شطرنج همه چیز را خیلی دقیق بررسی کنید، در واقع اگر شما بتوانید شروع خوبی داشته باشید در ادامه هم به اهداف بازی میرسید و چالش عجیبی برای شما پیش نمی آید، اما اگر غیر این باشد ممکن است حرکات شما به اتمام برسد و مرحله را نتوانید تمام کنید.

این بازی ساده به نظر میرسد اما واقعا اینگونه نیست، حرکات شما تا آخرین لحظه اهمیت دارند و باید دقت کنید که چگونه می خواهید مرحله را به اتمام برسانید؟

از تخریب های بزرگتر و انفجارهای چندتایی استفاده کنید (راهنمای استفاده از کمبوها)

اگر سه شکل یک رنگ یا یکسان را در کنار یکدیگر قرار دهید آن ها نابود میشوند و جای خود را به گروه بعدی میدهند، این ساده ترین مکانیک گیمپلی بازی است، اما اگر بتوانید بیشتر از سه رنگ را در یک ردیف یا ستون قرار دهید، کمبوها فعال میشوند و شما به آیتم های ویژه با قدرت تخریب بیشتر دست پیدا میکنید که کار را برای شما راحت میکند، موشک ها یک ردیف را به صورت عمودی یا افقی نابود میکنند و هواپیماهای کاغذی یک ترکیب 5 تایی را تخریب میکنند، و ترکیب کردن هرکدام از این آیتم ها با یکدیگر تعداد بسیار زیادی از بلوک ها را به شکل کامل از بین می برند، به طور کلی به این موارد دقت کنید و توجه داشته باشید که ترکیب های بزرگتر شانس پیروزی را افزایش میدهد، البته در حرکات پایانی طمع نکنید و سعی کنید روند مطمئن تری را در پیش بگیرید.

بوسترها راه گشا هستند

هر مرحله از بازی ماموریت ویژه ای دارد به عنوان مثال در این بخش شما باید 12 آیتم زرد رنگ را حذف کنید، اگر بتوانید این کار را به اتمام برسانید با بیشترین امتیاز به مرحله بعد میرود اما اگر موفق به این کار نشدید چه اتفاقی می افتد؟ یکی از قلب های خود را از دست میدهید، با توجه به اینکه روند بازی تلفیقی از شانس و هوش است شما باید دقت کنید که استفاده از بوسترها در حرکات پایانی به شما کمک میکند که کار شما ساده تر شود، فراموش نکنید که استفاده از قدرت های ویژه ای که دارید در قسمت های ابتدایی توصیه نمیشود و سعی کنید برای روزهای سخت آن ها را نگه دارید.

از راکت استفاده کنید

راکت ها یکی از مهم ترین بوسترهای بازی هستند که اگر استفاده از آنها را یاد بگیرید روند بازی به نفع شما تمام میشود، به خاطر داشته باشید هر موشک یک یک بخش کامل از صفحه را تخریب و شبیه به بمب اتم عمل میکند، شما میتوانید از این آیتم برای پاکسازی قسمت هایی که هیچ شانسی در آن ندارید استفاده کنید.

مراقب چالش های جدید باشید

برای اینکه بازی روند یکنواختی نداشته باشد و تکراری نشود سازندگان سعی کرده اند تنوع زیادی در گیمپلی داشته باشند، در برخی از قسمت ها حذف کردن بلوک ها کافی نیست و شما باید پس زمینه را هم برای کامل کردن ماموریت نابود کنید، با اینکه بوسترها بازهم راه گشا هستند اما نیاز دارید که پیش از استفاده از آن ها، ابتدا چمن ها را لمس کنید و یک پاکسازی تقریبا نسبی انجام دهید، این مکانیک در گیمپلی کمی گیج کننده به نظر میرسد اما بعد از گذشت چند مرحله به آن عادت میکنید.

تغییر دکوراسیون

بعد از بازسازی و تغییر دکوراسیون در هر قسمت، اگر از آن راضی نبودید با چند سکه می توانید مجددا تغییرات را اعمال کنید و ترکیب مورد علاقه خود را بسازید، با اینکه تزیینات روی گیمپلی اثرگذار نیستند اما سعی کنید فضایی را بسازید که از آن لذت میبرید.

بازی های مشابه را نصب کنید

بازی های زیادی در این سبک هستند که تقریبا گیم پلی و روند یکسانی دارند، برای اینکه با هسته اصلی این نوع بازی ها آشنا شوید تجربه بازی گلمراد با عناوین این چنینی خالی از لطف نیست و می تواند بینش متفاوتی به شما بدهد.

چند نوع بوستر در هاوم اسکیپ (Homescapes) وجود دارد؟

6 نوع بوستر مختلف در بازی وجود دارد که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند، شما به مرور زمان آموزش استفاده از هرکدام از این موارد را در طی بازی یاد می گیرید.

اگر در یک مرحله گیر کردیم چه کار کنیم؟

ترفندهای بالا به شما کمک میکند که ساده تر مراحل را پشت سر بگذارید اما اگر در یک قسمت از بازی قفل شدید و نتوانستید کاری کنید، بهتر است که چند ساعتی بازی کردن را کنار بگذارید و به ذهن خود استراحت دهید.

بازی های زیادی در این سبک ساخته شده اند که شاخص ترینشان بازی Gardenscape از همین استودیو است، اما این عنوان هم که آموزشش را خدمت شما عزیزان تقدیم کردیم، تجربه متفاوتی به شما ارائه می کند، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و اگر نکته مهمی وجود دارد که میشود آن را به این مطلب اضافه کرد لطفا در قسمت نظرات به ما اعلام کنید.

دکمه بازگشت به بالا