آموزش و راهنمابرنامه های کاربردی اندروید

چگونه حساب جیمیل را بازیابی کنیم؟

اگر چندین حساب آنلاین داشته باشید، یکی از دردسرهایی که ممکن است با آن روبه‌رو شوید، فراموش کردن رمز عبور است. به ویژه، امکان فراموش کردن رمز عبور‌های مهم، مانند رمز عبور حساب‌های گوگل (Google) و جیمیل (Gmail) وجود دارد. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، باید آن حساب را به صورت دستی بازیابی کنید.

اما استرس نداشته باشید؛ زیرا بازیابی اکانت گوگل و جیمیل بسیار آسان است. در اینجا نگاهی به چگونگی برطرف کردن این مشکل خواهیم داشت. در ادامه این راهنما، توضیح خواهیم داد که اگر رمز عبور یا حتی آدرس ایمیل خود را فراموش کردید، چه کاری انجام دهید، و چگونه می‌توانید برای بازیابی حسابی که اصلاً نمی‌توانید وارد آن شوید و  یا آن را بازیابی کنید، اقدام کنید.

رمز جیمیل را فراموش کردید

فراموشی رمز عبور جیمیل

رایج ترین مشکل بازیابی اکانت های جیمیل، فراموش کردن رمز عبور است. این اتفاق، برای اغلب افراد اتفاق می‌افتد. اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا بازیابی رمز عبور، کار آسانی است.

مرحله 1: ابتدا باید از صفحه  وب ورود به حساب گوگل بازدید کنید. آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

مرحله 2: پس از وارد کردن آدرس ایمیل، Google از شما می‌خواهد که آخرین رمز عبور خود را وارد کنید. اگر به خاطر ندارید، پیوند Try other way را در پایین صفحه  انتخاب کنید.

مرحله 3: سپس Google یک کد تأیید را به شماره تلفنی که با آن ثبت نام کرده‌اید یا آدرس ایمیل دیگری که با حساب Gmail شما مرتبط است، ارسال می کند.

مرحله 4: پیامی با کد تأیید به تلفن یا آدرس ایمیل مرتبط شما ارسال می شود. کد را در کادر صفحه بازیابی حساب Google وارد کنید و Next را انتخاب کنید.

مرحله 5: در صفحه Welcome Back، می توانید رمز عبور خود را با انتخاب Update password بازنشانی کنید یا Continue را انتخاب کنید تا به داشبورد حساب Google خود بروید، در آنجا می توانید نماد حساب Gmail را برای مشاهده صندوق ورودی حساب Gmail خود انتخاب کنید.

آیکون برنامه Gmail
Gmail 

حجم: ۲۹.۲ مگابایت

باید حساب گوگل را بازیابی کنید

مراحل بازیابی رمز عبور جیمیل

نمونه دوم بازیابی اکانت جیمیل یا گوگل، شامل فراموش کردن رمز عبور و همچنین آدرس ایمیل است. مطمئناً این وضعیت وحشتناک است. اما Google مراحلی دارد؛ که اگر این اتفاق برای شما افتاد می‌توانید آنها را دنبال کنید.

مرحله 1: ابتدا به صفحه راهنمای بازیابی حساب Google مراجعه کنید.

به قسمتی با عنوان “آدرس ایمیلی را که برای ورود به سیستم استفاده می‌کنید فراموش کرده‌اید؟” بروید. سپس پیوند آبی رنگ «دنبال کردن این مراحل» را انتخاب کنید.

مرحله 2: از آنجا، شماره تلفن یا آدرس ایمیل جایگزینی را که هنگام ثبت نام برای Gmail یا Google تنظیم کرده‌اید، وارد کنید. همچنین باید نام کامل حساب خود (نام و نام خانوادگی) را وارد کنید. مجدداً، Google یک کد برای شما ارسال می کند تا تأیید کند که شما وارد حساب شده اید. وقتی از شما خواسته شد کد را وارد کنید

مرحله 3: گوگل لیستی از حساب هایی را که فکر می کند متعلق به شما هستند؛ به شما ارائه می‌دهد. حساب خود را انتخاب کنید و مراحل روی صفحه را دنبال کنید. شما می‌توانید رمز عبور خود را بازنشانی کنید، درست همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم.

مرحله 4: در برخی موارد، ممکن است Google از شما بخواهد که برای بازیابی حساب خود تا حد امکان به سوالات پاسخ دهید. سوالات مناسب را انتخاب کنید و به آنها پاسخ دهید؛ سپس رمز عبور را بازنشانی کنید.

اصلا نمی توانید وارد حساب گوگل خود شوید

راهکار دسترسی به اکانت جیمیل

بدترین حالت، زمانی است که اصلاً نمی‌توانید وارد حساب کاربری جیمیل یا گوگل خود شوید. اگر این اتفاق برای شما بیفتد و هیچ یک از روش‌های فوق برایتان کارساز نباشد، ممکن است فکر کنید که محکوم به فنا هستید. اما نگران نباشید؛ زیرا گوگل یک صفحه پشتیبانی دارد که ممکن است به شما کمک کند.

مرحله 1: ابتدا، به این صفحه وب، با عنوان “نمی‌توان به صفحه حساب Google خود وارد شد” مرجعه کنید. از آنجا، یکی از مسائلی که با آن روبرو هستید را انتخاب کنید. در این صفحه لیستی از مواردی که کاربران ممکن است با آن روبه‌رو شوند وجود دارد.

مرحله 2: دستورالعمل‌های ذکر شده برای هر قسمت را دنبال کنید. گاهی مراحل زیادی وجود دارد که باید هریک را پس از دیگری طی کنید. بیشتر آنها شامل تأیید هویت شما با شماره تلفن یا پاسخ به سؤالات است.

اگر در این راهنما، راه حلی برای مشکل شما ذکر نشد، می‌توانید برای راهنمایی بهتر، صفحه پشتیبانی Google را بررسی کنید.

منبع: digitaltrends

دکمه بازگشت به بالا