ترفندها

یک نام کاربری میخوام (مثال)

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که به دنبال یک نام کاربری جذاب و خاص برای یکی از پیام رسان های واتساپ، اینستاگرام و غیره است، این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و با مایکت همراه باشید. 

در دنیای واقعی ما از روی نام و نام خانوادگی شناخته می شویم و با همین نام نیز در ذهن بقیه ثبت می شویم. این اسم با شناسنامه ی ما یکسان است و هویت ما به حساب می آید. اما در دنیای مجازی نامی که با آن به شهرت می رسید و بقیه می توانند شما را با آن پیدا کنند، یوزرنیم یا همان نام کاربری است. در واقع یوزرنیم هویت کاربران در مجازی به حساب می آید و این در همه ی پیام رسان ها یکسان است. زمانی که شما برای اولین بار وارد یک اپلیکیشن می شوید، آن برنامه از شما میخواهد نامی را برای حساب خود انتخاب کنید. این اسم نباید تکراری، غیر قانونی و بی ربط باشد. انتخاب این اسم زمان بسیار کوتاهی می خواهد اگر به اهمیت آن پی نبرده باشید! برای مثال نام کاربری روبیکا ی شما به افراد نشان می دهد که با چه صفحه ای روبرو شده اند. این صفحه جنبه ی کاری دارد یا شخصی و دیگر اطلاعات. 

در ثانی اولین چیزی که افراد غریبه از شما می بینند همین اسم است. پس زیبایی آن به اندازه ی اسم دنیای واقعی شما مهم است  و می تواند دیگران را به شما جذب یا از شما دور کند. اکنون که اهمیت username را درک کردید، به شما کمک می کنیم یک اسم مناسب پیج و شخصیتتان پیدا کنید. 

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

 یک نام کاربری خوب چه ویژگی هایی دارد؟ 

اگر برای اولین بار است که وارد اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، کلاب هاوس، واتساپ یا دیگر پیام رسان ها می شوید و ایده ای برای انتخاب اسم خود ندارید، با کمک های زیر می توانید یک اسم مناسب انتخاب کنید یا برای مثال به تغییر نام کاربری کلاب هاوس خود بپردازید. مخصوصا اگر در روبیکا یا اینستاگرام پیج های مربوط به کسب و کار دارید، حتما از این راهنمایی ها استفاده کنید تا بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید. 

اول از همه باید نوع صفحه ی خود را مشخص کنید که این صفحه شخصی است یا کاری، به چه منظوری ساخته شده است و مخاطبین آن از چه گروه سنی هستند؟ پس از این کار طبق نوع صفحه از نکات زیر استفاده کنید.

حساب شخصی 

اگر دارای یک حساب شخصی هستید، می توانید از نام اصلی خود یا یک نام مستعار استفاده کنید. اهمیت نام کاربری در صفحات غیر کاری خیلی کمتر از صفحات کاری است اما باز هم نباید تکراری باشد. پس اگر نام مورد علاقه ی شما قبلا انتخاب شده است با استفاده از موارد بیر، آن را تغییر دهید. 

 • می توانید یک حرف از اسمتان را چندین بار تکرار کنید. مثلا fatemeee
 • از نقطه در بین حرف های اسمتان استفاده کنید. مثلا به جای نوشتن fateme بنویسید f.a.t.e.m.e
 • با اضافه کردن یک عدد در پایان اسم، تغییر ایجاد کنید. مثلا سنتان، سال تولد، عدد مورد علاقه و غیره.‌ مثلا fateme67
 • حرف اول نامتان را از بقیه حروف با یک نقطه، خط فاصله یا آندرلاین جدا کنید. مثلا f_ateme
 • از یک حرف یا کل نام خانوادگی خود نیز استفاده کنید. می توانید حتی با نقطه، آندرلاین و خط فاصله این دو را به هم مرتبط کنید. مثل fateme_ka
 • حتی می توانید اسم خود را در نظر نگرفته و نام خانوادگی و سن را ترکیب کنید. مثل kabiri_ 35
 •  اصول را بهم بزنید و جای نام خانوادگی و نام خود را عوض کنید. مثال kabiri_ fateme
 • می‌توانید لقب کاری خود را در اسمتان جا بدهید. مثلا اگر پزشک هستید یا دکترای رشته ی خاصی را دارید، از پسوند dr استفاده کنید. البته القاب دیگر مثل mr نیز کاربردی اند. مثال dr.kabiri
 • از القاب انگلیسی استفاده کنید و نام های تازه خلق کنید. مثلا ملکه ی شب، ملکه ی یخی، پادشاه تاریکی، مسافر باران یا هر اسم مستعاری که به نظرتان جذاب و باشکوه است. 
 • استیکرهایی در دو طرف اسمتان بگذارید، لبخند، گل، قلب یا هر استیکری که نشان دهنده ی حال شما، شغل شما، علایق شما و غیره باشد. 
 • در اسم های مستعار می توانید اژ نام های متضاد استفاده کنید. تضادها بسیار به چشم می آیند و ذهن بیننده را به چالش می کشند. کافی است باورهای مردم را جابجا کنید. مثلا روز تاریک، شب روشن یا هر تضاد دیگری که با واقعیت تناقض داشته باشد. 
 • از خیالات کودک درون خود کمک بگیرید! در کودکی تصورات قشنگی در ذهن هر شخص وجود دارد که استفاده از آنها می تواند عناوین خاصی برای شما خلق کند. مثل اشک آسمان.
 • در ابتدا یا انتهای نام خود مطابق با سلیقه و شغل خود، لغات real (حقیقی)  official (رسمی) original (با اصالت) را استفاده نمایید.

حساب کاری 

برخی از صفحات در روبیکا یا اینستاگرام جنبه ی کاری دارند و برای کسب درآمد و نشان دادن شغل خاصی از جمله پوشاک، تزیینات و غیره ساخته شده اند. در این نوع صفحات نمی توانید از نام های رویایی و تضاد و غیره استفاده کنید، بلکه باید اسمی داشته باشید که کار شما را به خوبی نشان دهد. پس از توصیه های زیر استفاده کنید.

 • نام برند کاری شما به همراه توضیح یک کلمه ای آن، بهترین اسم برای این نوع صفحات به حساب می آیند. مثلا پوشاک یاسین
 • استفاده از استیکرهای مربوطه در اسم خیلی توصیه نمی‌شود اما از آنها نیز می توانید استفاده کنید. 
 • برای جذاب تر شدن اسم، حتی اگر تکراری نیست، بین دو لغت برند محصول و نوع محصول، با خط فاصله،آندرلاین و نقطه فاصله بیندازید. 
 • اگر در روبینو نیز حساب مرتبط دارید، یا کانال تلگرامی مرتبط یا وب سایت برای محصول خود دارید، سعی کنید نام کاربری با این موارد حداقل تقریبا یکسان باشد. این کار اعتبار شما را در بین اعضا افزایش می دهد. 

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله سعی کردیم به شما کمک کنیم یک نام کاربری مناسب برای حساب های پیام رسان های خود انتخاب نمایید. اکنون نوبت شماست که نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. همچنین اگر سوالی تحت عنوان این نوشته دارید، پاسخ آن را از ما جویا شوید. با تشکر از همراهی شما دوستان همیشگی.

دکمه بازگشت به بالا