اخباربرنامه های کاربردی اندروید

اینستاگرام قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌ها با دوستان نزدیک را آزمایش می‌کند

اینستاگرام پس از مدت‌ها قصد دارد با اضافه کردن قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌های فید با دوستان نزدیک، به درخواست‌های کاربران پاسخ دهد. در ادامه این خبر با مایکت همراه باشید.

کاربران اینستاگرام مدت‌ها است از الگوریتم فیدهای این شبکه اجتماعی شکایت می‌کنند. با این حال متا سعی کرده طی این سال‌ها با روش‌های گوناگون اشتراک‌گذاری محتواهای گوناگون را برای کاربران‌اش ساده‌تر کند. حالا هم در حال آزمایش قابلیتی است که اجازه می‌دهد پست‌های‌تان را فقط با دوستان نزدیک‌تان به اشتراک بگذارید.

متا تست این قابلیت را تایید کرده و گفته که فعلا در برخی از کشورها این ویژگی به برنامه اضافه شده، اما اعلام نکرده این قابلیت در کدام کشورها در دسترس است.

سخنگوی متا در بیانیه‌ای اظهار کرد: «ما در کشورهای مشخصی در حال آزمایش قابلیتی برای اشتراک‌گذاری پست‌های فید با دوستان نزدیک هستیم. ما همیشه سعی داریم با روش‌های جدید اجازه دهیم کاربران‌مان بتوانند در اینستاگرام فعالیت داشته باشند.»

اگر به اشتراک‌گذاری پست‌ها با دوستان به صورت عمومی در دسترس قرار گیرد، نیاز کاربران به داشتن حساب کاربری Finsta کاهش پیدا خواهد کرد (این اکانت مخصوص کسانی است که می‌خواهند فقط دوستان نزدیک‌شان پست‌های‌شان را ببینند).

در سال 2018 بود قابلیت به اشتراک‌گذاری استوری با دوستان نزدیک به این شبکه اجتماعی اضافه شد. سال بعد توسعه‌دهندگان سعی کردند با ارائه برنامه‌ای به نام تردز (نه آن اپلیکیشنی که اخیرا عرضه شده)، ایده چت گروهی با دوستان نزدیک را عملی کنند. هرچند این اپ در سال 2021 از دسترس خارج شد تا تمرکز بیش‌تری روی ارائه تجربه‌ای بهتر از چت در بخش دایرکت صورت بگیرد.

در دسامبر گذشته هم اینستاگرام Notes را راه‌اندازی کرد تا کاربران بتوانند پیام‌های متنی خود را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند. طی چند ماه اخیر هم این شرکت قابلیت‌های نظیر به اشتراک‌گذاری موزیک، مکان و امکان ترجمه را به آن اضافه کرده است.

منبع: TechCrunch

دکمه بازگشت به بالا