با اپلیکیشن Crowdsource آشنا شوید؛ اثر پروانه‌ای

بزرگترین تصمیمات، چه خوب و چه بد پس از جرقه‌ای کوچک در ذهن انسان یا در پیرامون او به‌وجود آمده‌اند. احتمالا تا به‌حال درمورد «اثر پروانه‌ای» شنیده باشید؛ پروانه‌ای در گوشه‌ای از این کره‌ی خاکی بال می‌زند، و همزمان در گوشه‌ای دیگر از دنیا طوفانی بزرگ پدید می‌آید. بعضی اوقات ناچیز ترین اعمال می‌توانند دارای پیامد بزرگی باشند.

محیط اپلیکیشن crowdsource

Crowdsource چیست؟

اپلیکیشن Crowdsource از سوی گوگل نیز یکی از این جرقه‌هاست که باعث تغییرات بزرگی خواهد شد، اما به شرط استفاده از آن. این برنامه برای بهبود سرویس‌دهی و عیب‌یابی در خدمات مختلف گوگل توسعه‌یافته است؛ و کاربران نیز وظیفه‌ی کمک برای بهبودی این سرویس‌ها را خواهند داشت. زیرا چه کسی بهتر از خود جامعه می‌تواند به جامعه کمک کند؟!

برای مثال، شاید متوجه شده باشید که عملکرد سرویس ترجمه‌ی گوگل از سال گذشته بهبود زیادی داشته است؛ یا اینکه پیدا کردن مکان‌های مختلف در Google Maps بسیار آسان‌تر شده. چنین بهبودی‌‌هایی توسط کاربرانی انجام شده است که شاید روزی در انجام یک کار ساده با استفاده از سرویس‌های گوگل به مشکل بر خورده اند و حالا قصد دارند تا با کمک رسانی به الگوریتم گوگل، مانع بروز چنین مشکلاتی برای کاربران دیگر شوند.

این برنامه به کاربر‌ها اجازه می‌دهد که در خدماتی مانند ترجمه‌‌ی گوگل، سرویس مکان‌یاب گوگل، تشخیص کلمات از روی صدا، تشخیص آیتم‌ها در تصاویر و حتی نام گذاری صحیح غذا‌ها به گوگل کمک کنند و در نهایت باعث پیشرفت سرویس‌هایی شوند که روزانه خود این اشخاص از آن‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید این اپلیکیشن را با اینترنت نیم‌بها از مایکت دانلود کنید.

آیکون برنامه Crowdsource

Crowdsource

حجم:۱۰۸.۹ مگابایت

دانلود Crowdsource

نحوه‌ی استفاده از Crowdsource

پس از اجرای این برنامه برای نخستین بار، از شما در مورد زبان‌هایی که در آن‌ها مهارت دارید سوال می‌شود و پس از انتخاب زبان‌های مورد نظر، شما به مرحله‌ی بعد راهنمایی خواهید شد که در آن‌جا قادر خواهید بود تا از تعداد متنوعی فعالیت موجود استفاده کنید و در عین کمک به جامعه‌ی دیجیتال، سرگرم شوید.

تشخیص صحت ترجمه گوگل crowdsource

برای مثال، در تصویر بالا ما وارد بخش ترجمه یا Translation شدیم و زبان‌های انگلیسی و فارسی را به‌عنوان زبان‌های اصلی انتخاب کردیم و همانطور که مشاهده می‌کنید، قابلیت ترجمه‌ی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی نیز برای ما فراهم می‌باشد؛ انجام فعالیت‌های این بخش باعث بهبود الگوریتم ترجمه‌ی گوگل شده و کمک شما مطمئنا به صدها نفر خواهد رسید.

همچنین با انجام فعالیت‌ها شما امتیاز خواهید گرفت و سطح شما بالا می‌رود، علاوه بر این پس از جمع‌کردن تعدادی امتیاز وارد جدول امتیازات خواهید شد و قادر خواهید بود که با دیگران رقابت کنید.

جمع‌بندی

امروز شما توانستید با اپلیکیشن Crowdsource آشنا شوید و راهی کوچک اما تاثیرگذار را برای کمک به انسان‌ها بیاموزید، بنابراین دفعه‌ی بعدی که در تاکسی منتظر رسیدن به مقصد خود هستید، یا صرفا قصد گذراندن وقت را دارید، حتما سری به Crowdsource بزنید؛ همچنین برای مقاله‌های جالب دیگر در حوزه‌‌ی اپلیکیشن و بازی‌های اندروید با مجله‌ی مایکت همراه باشید.

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×