۱۰ شخصیت دنیای سینمای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند - مجله مایکت | دنیای تکنولوژی و فیلم و سریال

۱۰ شخصیت دنیای سینمای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند

از موجودات ماورایی گرفته تا خدایان، MCU پر از شخصیت‌هایی است که اگر قبل از تانوس نمی‌مردند؛ می‌توانستند او را در نبرد بی‌نهایت (infinity war) شکست دهند. بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی مارول، ممکن است این احساس را داشته باشند که خیلی طول کشید تا تانوس برای به دست آوردن شش سنگ بی نهایت نبرد خود را آغاز کند. با این حال، صبر تایتان دیوانه به وضوح نتیجه داد، زیرا او توانست قدرتمندترین قهرمانان زمین را شکست دهد و کار خود را در طول رویدادهای فراموش نشدنی نبرد بی‌نهایت کامل کند. زمان حمله تانوس تصادفی نبود؛ بلکه با نهایت دقت به جزئیات انتخاب شد. در واقع، به نظر می‌رسد که تانوس سال‌ها در سایه‌ها کمین کرده‌بود و صرفاً منتظر بود تا شخصیت‌های قدرتمند MCU ناپدید شوند یا بمیرند تا زمانی که در نهایت حرکت خود را انجام داد، تهدیدات کمتری بر سر راه او قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به شخصیت‌هایی که می‌توانستند تانوس را شکست دهند؛ داشته‌باشیم.

شخصیت‌هایی که می‌توانستند تانوس را در نبرد بی‌نهایت مغلوب کنند

شخصیت‌هایی که می‌توانستند تانوس را در نبرد بی‌نهایت مغلوب کنند

اکنون که جاناتان میجرز که نقش کانگ فاتح را به تصویر می‌کشد به حاشیه رفته؛ دنیای سینمایی مارول برای حماسه خود به یک شخصیت منفی بزرگ جدید نیاز دارد. شخصیت تانوس، شرور اصلی نبرد بی‌نهایت، هنوز هم مانند همیشه وحشتناک است. با این حال، هر چقدر تانوس قدرتمند باشد، چندین شخصیت قوی در MCU وجود دارند که اگر هنوز در جریان رویدادهای «نبرد بی‌نهایت» زنده بودند، می‌توانستند او را به راحتی شکست دهند.

10. هوش برتر دارای قدرت و منابع زیادی بود

هوش برتر دارای قدرت و منابع زیادی بود

هوش برتر کنترل کل امپراتوری کری را در دست دارد و روند سیاره پایتخت آن، هالا را مشخص می‌کند. هوش برتر بر هر یک از سربازان قدرتمند کری، که یکی از وحشتناک‌ترین ارتش‌ها در کل کهکشان را تشکیل می‌دهند، کنترل خوبی دارد. متاسفانه کارول دانورز پس از بازگشت به هالا در اواسط دهه 1990، هوش برتر را نابود کرد. اقدامات او نه تنها عملاً ساکنان هالا را به مرگی آرام و دردناک محکوم کرد، بلکه با آمدن تانوس، کهکشان را با یک مدافع کمتر ترک کردند.

آیکون فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت Avengers: Infinity War
فیلم

انتقام جویان: جنگ ابدیت

Avengers: Infinity War

تماشای فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت

9. اودین اوج قدرت ازگارد را زنده کرد

اودین اوج قدرت ازگارد را زنده کرد

مارول از اساطیر نورس در فرنچایز ثور، از جمله اودین، وام گرفته‌ است. اودین که توسط آنتونی هاپکینز به تصویر کشیده شده، فرمانروای قدرتمند نه قلمرو است که سوگند یاد کرده‌است از پادشاهی تحت حکومت خود محافظت کند. تا زمانی که اودین هنوز بر ازگارد حکومت می‌کرد، اگر تانوس نقشه‌ای برای دستکش بی‌نهایت داشت؛ به راحتی متوقف می‌شد.

خود اودین زمانی به دنبال دستکش بی‌نهایت بود و بنابراین با افراد دیگری که تلاش می‌کردند راه او را دنبال کنند هماهنگ می‌شد. با این حال، اودین توسط پسرش، لوکی، در سال 2013 برکنار شد و نه قلمرو بدون محافظ واقعی باقی ماند. مرگ اودین در سال 2017 فقط اوضاع را بدتر کرد و به شرورانی مانند تانوس اختیار داد تا به دنبال منافع بدخواهانه خود بروند.

8. بور حتی از پسرش اودین هم قدرتمندتر بود

بور حتی از پسرش اودین هم قدرتمندتر بود

بور بازیگر مهمی در رویدادهای دنیای سینمایی مارول نیست، اما در پیش‌درآمد «ثور: دنیای تاریک» ( Thor: The Dark World) حضور دارد. بور که توسط تونی کوران به تصویر کشیده شده‌بود، پدر اودین و حاکم گذشته ازگارد بود. بور و ارتشش نیز مانند اودین، بیش از حد کافی قدرت داشتند تا از تهدیدات کیهانی مانند تانوس جلوگیری کنند.

بور قرن‌ها قبل از فتح تانوس درگذشت. متاسفانه بعد از پادشاه سابق ازگارد، هر نسلی که می‌گذشت حاکمان در حکومت خود بر نه قلمرو ضعیف‌ و ضعیف‌تر می‌شدند. اودین موفق شد پادشاهی پدرش را حفظ کند؛ اما سه فرزندش تا حد زیادی مسئول سقوط ازگارد بودند و جهان را در برابر حمله تانوس آسیب پذیر کردند.

آیکون فیلم ثور - دنیای تاریک Thor: The Dark World
فیلم

ثور – دنیای تاریک

Thor: The Dark World

تماشای فیلم ثور: دنیای تاریک

7. هلا ازگارد را با قدرت هل نابود کرد

هلا ازگارد را با قدرت هل نابود کرد

کیت بلانشت در فیلم ثور نقش هلا، الهه مرگ و اولین فرزند اودین را بازی می‌کند. قدرت هلا مستقیماً به ازگارد گره خورده‌است و این او را به یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های MCU تبدیل می‌کند. با حکمرانی بر سرزمین مرگ و هل، این شرور در جنگ صلیبی تانوس تهدید بزرگی برای او محسوب می‌شد؛ البته اگر او هنوز در جریان وقایع نبرد بی‌نهایت حضور داشت.

خوش‌شانسی تانوس این است که کودتای هلا به جنگی همه جانبه بین نیروهای او و بقیه ازگارد ختم شد. برای شکست دادن او، ثور، لوکی و متحدانشان مجبور شدند راگناروک، نابودی ازگارد را به وجود آورند. آنها با این کار یکی از آخرین موانع بزرگ سر راه تانوس را از بین بردند. با رفتن هلا و ازگارد، یک تهدید کمتر در رقابت با نقشه‌های تایتان دیوانه وجود داشت.

آیکون فیلم ثور: رگناروک Thor: Ragnarok
فیلم

ثور: رگناروک

Thor: Ragnarok

تماشای فیلم ثور: رگناروک

6. انشنت وان دارای چندین دهه تجربه ارزشمند بود

انشنت وان دارای چندین دهه تجربه ارزشمند بود

انشنت وان یک جادوگر قدرتمند بود که برای اولین بار در «دکتر استرنج» (Doctor Strange) ظاهر شد. باستانی که توسط تیلدا سوینتون به تصویر کشیده شده‌ بود، جادوگر باتجربه‌ای بود که در جادوی تاریک، او را به دشمنی سرسخت برای هر کسی که قلمروش را تهدید می‌کرد، تبدیل کرد.

انشنت وان در نبرد با کائسیلیوس و شاگردان دورمامو در سال 2016 کشته شد و دکتر استرنج جایگاه او را به عنوان جادوگر عالی گرفت.  اگرچه اعتقاد بر این است که استرنج ذاتاً قدرتمندتر از اوست، اما در زمان ورود تانوس به زمین، او تجربه بسیار کمتری داشت و به تیتان برتری بیشتری نسبت به دشمنش داد.

آیکون فیلم دکتر استرنج Doctor Strange
فیلم

دکتر استرنج

Doctor Strange

تماشای فیلم دکتر استرنج

5. دورمامو بر بُعد تاریک حکومت می‌کرد

دورمامو بر بُعد تاریک حکومت می‌کرد

دورمامو با صداپیشگی بازیگر نقش دکتر استرنج، بندیکت کامبربچ، فرمانروای بُعد تاریکی است. دورمامو یک موجود ماورایی با قدرت بی‌نظیر است که نیروهای فانی کمی وجود دارند که بتوانند مقابل او قرار بگیرند و پیروز ظاهر شوند. بدون دستکش بی‌نهایت کامل، حتی خود تانوس هم برای موجودات کیهانی در این مورد با او قابل مقایسه نیست.

با این حال، در سال 2016، دورمامو و یارانش توسط دکتر استرنج از قلمرو فانی تبعید شدند. اگر دورمامو هنوز در ترکیب بود، مطمئناً با فتح تانوس که به زمین تجاوز می‌کرد، مخالفت می‌کرد و مقابل او میایستاد.

آیکون فیلم دکتر استرنج در جهان‌های چندگانه جنون‌آمیز Doctor Strange in the Multiverse of Madness
فیلم

دکتر استرنج در جهان‌های چندگانه جنون‌آمیز

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

تماشای فیلم دکتر استرنج در چند چهانی دیوانگی

4. سورتور به نابودی ازگارد کمک کرد

سورتور به نابودی ازگارد کمک کرد

سورتور یک غول آتشین است که هدفش نابودی ازگارد در راگناروک است. با صداپیشگی کلنسی براون، سورتور زمانی که قدرت کامل دارد تقریباً غیرقابل توقف است و حتی برای تانوس و ارتش‌هایش نیرویی است که می‌توان با آن حساب کرد. اگرچه این شرور MCU در واقع در ثور برنده شد و ازگارد و هلا را نابود کرد، به نظر می‌رسد که سورتور در مدت کوتاهی پس از انفجار سیاره مرده‌ است. در حالی که سرنوشت او هرگز تایید نشده‌ است، غیبت او در رویدادهای نبرد بی‌نهایت به وضوح به نفع تانوس عمل کرد و به تیتان دیوانه این امکان را داد که مسیر آسان تری برای نابود کردن نیمی از کل زندگی در جهان داشته باشد.

3. سرعت فوق‌العاده کوئیک سیلور جریان را تغییر می‌داد

سرعت فوق‌العاده کوئیک سیلور جریان را تغییر می‌داد

کوئیک سیلور، با بازی آرون تیلور جانسون برای مدت کوتاهی یکی از اعضای انتقام جویان در طول نبرد سوکوویا بود و از سرعت فوق‌العاده خود برای مبارزه با اولتران و نگهبانانش استفاده کرد. در حالی که مخاطبان هرگز نتوانستند کوئیک سیلور را با قدرت کامل ببینند؛ سرعت فوق‌العاده یکی از بهترین توانایی‌هایی است که یک قهرمان می‌تواند هنگام رویارویی با دشمنی مانند تانوس داشته‌باشد. با آموزش کافی، کوئیک سیلور زمانی که در نهایت به نبرد بی‌نهایت رسید، توانایی شکست دادن تانوس را داشت.

متأسفانه کوئیک سیلور قهرمانانه جان خود را برای نجات هاوکی و یک پسر غیرنظامی در طول نبرد سوکوویا فدا کرد. انتقام‌جویان بدون داشتن یک سرعت‌سنج برای دور نگه داشتن تهدیدات فوق‌العاده، یک متحد کلیدی را در مبارزه با تانوس را از دست دادند که منجر به شکست نهایی آنها شد.

آیکون فیلم انتقام‌ جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron
فیلم

انتقام‌ جویان: عصر اولتران

Avengers: Age of Ultron

تماشای فیلم انتقام‌‎جویان: عصر اولتران

2. اولتران برای محافظت از زمین در برابر تهدیدات سطح تانوس ساخته شده‌ بود

اولتران برای محافظت از زمین در برابر تهدیدات سطح تانوس ساخته شده‌ بود

اولتران با صدای جیمز اسپیدر یک هوش مصنوعی است که توسط تونی استارک و بروس بنر اختراع شده‌است. در طول رویدادهای  نبرد بی‌نهایت، اولتران به دنبال تسخیر جهان بود. در حالی که او به دنبال نابودی بشریت بود، اولتران برای دفاع از خود برنامه‌ریزی شده بود و اگر تانوس رو در رو می‌شدند، در مخالفت با تانوس قرار می گرفت.

اگرچه اولتران ممکن است هنوز به شکلی در MCU وجود داشته باشد، اما مطمئناً هنگام ورود تانوس در قدرت کامل نبود، زیرا در نبرد سوکوویا توسط انتقام‌جویان شکست خورده‌ بود. از قضا، تونی استارک بعداً اظهار داشت که حمله تانوس دقیقاً همان چیزی بود که او قصد داشت از جلوگیری کند. اولتران اگر نابود نشده بود؛ بزرگ‌ترین مدافع بشریت در برابر تایتان دیوانه و نیروهایش بود.

1. ایگو سیاره زنده دارای قدرت کافی برای نابودی جهان بود

ایگو سیاره زنده دارای قدرت کافی برای نابودی جهان بود

ایگو سیاره زنده که توسط کرت راسل به تصویر کشیده‌ شد، موجودی آسمانی و پدر پیتر کویل بود. ایگو که یک موجود با قدرت باورنکردنی بود، نقشه‌های خودش را برای نابودی جهان و بازسازی آن به شکل خودش داشت. به این ترتیب، برنامه‌های تانوس به‌خاطر ایگو که در صورت تداخل فتوحات با تایتان مخالفت می‌کرد، به‌خوبی انجام نمی‌شد.

در حالی که ایگو می‌توانست دشمن قدرتمندی برای تانوس باشد، اما او آنقدر تهدید بزرگی برای جهان بود که نمی‌توانست زنده بماند. نگهبانان کهکشان در سال 2014 مجبور شدند ایگو را بکشند. آنها سیاره‌ای را که محل آگاهی او بود منفجر کردند و جهان را به طور موقت نجات دادند.

آیکون فیلم نگهبانان کهکشان قسمت ۲ Guardians of the Galaxy Vol. 2
فیلم

نگهبانان کهکشان قسمت ۲

Guardians of the Galaxy Vol. 2

تماشای فیلم نگهبانان کهکشان بخش 2

سخن پایانی

در این مقاله درباره ده نفر از قهرمانان و شخصیت‌هایی که احتمالا می‌توانستند تانوس را در «نبرد بی‌نهایت» شکست دهند؛ صحبت کردیم و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی نمودیم. البته این لیست تمام افرادی را که قادر به غلبه بر تانوس بودند؛ در بر نمی‌گیرد. آیا شما دنیای افسانه‌ای مارول را دنبال می‌کنید؟ به نظر شما چه شخصیت‌های دیگری می‌توانستند تانوس را شکست دهنده؟

منبع: cbr

۷ دیدگاه

  1. در بین شخصیت های مارول٫ دکتر استرنج و استادانش، قدرتهایی دارند بر اساس توانایی های خودشون کا با مراقبه و تمرکز فکری و ریاضت بدست آوردند . و این توانایی ها با توجه به علوم غریبه…. قابل بدست آمدنه٫ و امکان شدنش هست. ولی توانایی های بیشتر شخصیتهای دیگه/ زیادی خیال‌بافی داره،

  2. مانند وات ایف که نشون داد مرد آهنی ،مرد آهنی،مرد آهنی،و باز هم مرد آهنی،تانوس اصلا در جنگ ابدیت موقع مبارزه با تونی استارک از کل سنگ هاش استفاده میکرد برای نابودیش ، انقدر که از مرد آهنی وحشت داشت میخواست طوری بکشتش که دیگه استرنج حتی نتونه از سنگ زمان استفاده کنه ! تونی استارک اگه زمان داشت و میتونست پیشبینی کنه که همچین اتفاقی میوفته بدون شک پیروز بود اونم بدون نیاز به انتقام جویان ،هرگز نباید هوش و علم تونی استارک رو دست کم گرفت این حتی بعد از فدا شدن تونی استارک از وضعیت انتقام جویان هم مشخصه که کاملا بهم ریخته بودن ،من شماره ی یکم مثله فصل دوم وات ایف میمونی( مرد آهنی )

  3. مرد مورچه ای میتونه خیلی راحت تانوس رو شکست بده اونو کوچیک میکنه بعد نابود میکنه تمام چطور بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا
تماشای رایگان ×