آموزش کامل تصویری برنامه شاد – راهنمای قدم به قدم

آموزش های برنامه شاد را از مایکت دنبال کنید

 

همه چیز آرام بود تا اینکه در اسفند سال 1398 ویروسی بسیار کوچک و کم وزن که حتی با چشم قابل مشاهده نبود، دنیا را دگرگون کرد. چهره های خندان در زیر ماسک مخفی شده، مغازه های کرکره پایین کشیده، مردم در خانه اسیر شده با ابروانی گره خورده، کوچه های خالی از صدای بازی کودکان، مدارس بسته شده، هدیه ای بود که کرونا ویروس برایمان به ارمغان آورد. اما برای ادامه ی زندگی باید چاره ای اندیشیده می شد و باز هم تکنولوژی به کمک بشر آمده و تا جایی که امکان داشت، همه چیز اینترنتی و مجازی شد . خرید اینترنتی، انجام کارهای بانکی با نرم افزار و در نهایت آموزش مجازی!

از آنجایی که بچه ها در سنین بازیگوشی هستند و حجم دروس به نسبت زیاد بود، دور ماندن آنها از تحصیل می توانست واقعا دردسر ساز باشد. به همین علت وزارت آموزش و پرورش به دنبال راه چاره گشت. راه حلی که به دانش آموزان این امکان را بدهد بدون حضور در کلاس، به یادگیری دروس بپردازند.

تدبیر اندیشیده شده توسط وزارت آموزش و پرورش، چیزی نبود به جز اپلیکیشن شاد. در واقع شاد یک پیام رسان فارسی بود که تمام امکانات لازم برای تشکیل یک کلاس درس را داشت و می توانست جایگزین مدرسه باشد. می توان گفت Shad app دریچه ی امیدی بود که در زمان ناامیدی والدین و معلمان از آموزش دیدن دانش آموزان، به روی همه گشوده شد.

در واقع در این اپلیکیشن یک کلاس فیزیکی به صورت مجازی بازسازی شده و برای هر چیزی یک جایگزین قرار گرفته است. گروه ها و کانال ها جایگزین کلاس، فیلم ها و عکس های آموزشی جایگزین تخته سیاه، صفحه کلید جایگزین خودکار و قلم، ویس ها و لایو ها جایگزین دیدار و حضور در کلاس شدند. علاوه بر این امکان برگزاری آزمون های مختلف، پرسش و پاسخ، تماس ویدیویی و غیره نیز فراهم است.

مدیران، معلمان و دانش آموزان نیز در نقش قبلی خود باقی مانده و به همان روش قبلی به شیوه ای جدید عمل میکنند. مدیران، پس از تعیین معلم هر درس، به تشکیل کلاس و تایید احراز هویت دیگر اعضا پرداخته، معلمان آموزش درس اختصاصی خود را شروع می کنند و دانش آموزان به یادگیری و انجام تکالیف خود می پردازند.

فضای این اپلیکیشن بسیار امن و محیط کاربری سریع و آسان بوده و امکان تقلب نیز تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است. شما باید در ابتدا به احراز هویت بپردازید و هویت خود را در یکی از سه نقش مدیر، معلم یا دانش آموز تایید کنید و سپس از نرم افزار استفاده نمایید.

از آنجایی که این روزها محصلان مجبور هستند در خانه بمانند واین اپ نیز برنامه ی رسمی آموزش است، روز به روز به تعداد کاربران شاد افزوده می شود. بنابراین تصمیم گرفتیم در این دسته از مطالب مایکت به توضیح و آموزش بخش های مختلف این پیام رسان بپردازیم.

این آموزش ها در محتواهای مختلف قرار گرفته است و تمام محتواها به صورت گام به گام، ساده و روان، تصویری نوشته شده اند تا شما بتوانید از آنها به عنوان یک راهنمای جامع برای استفاده از Shad بهره ببرید. طبق عناوین به محتوای مورد نظر رفته و پس از مطالعه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را نیز برای ما ارسال نمایید.

دکمه بازگشت به بالا